Stárnutí, mládnutí … tajný lék na stárnutí

Skákáním proti stárnutí

Tak už je to tady … začínají mi šedivět vlasy. Vypadá to, že jsem prohrál první souboj se smrtí. Ve čtyřiceti letech. Dřív jsem si myslel, že šedivějí všechny vlasy, teď na vlastní oči vidím, že šedivějí jen některé.

Šedivé vlasy jsou prvními posly stárnutí a přicházející smrti. Stejně jako žluté listy jsou prvními posly přicházející zimy. Zmrznu a umřu!

Samozřejmě si dělám legraci. Vysmívám se smrti za zády do očí. Ty šedivé vlasy nejsou totiž posly smrti, jsou jenom mírným připomenutím. Chlapče, dělej se sebou něco, nebo zestárneš … a umřeš. Neumřeš sice hned, ale za půl století bys mohl. V devadesáti letech.

To tak! Mě nedostanou. Pokud bych umřel dřív než za 150 let, byla by to prohra. Byl by to trapas, průser … jak moc bych se styděl … kázat nesmrtelnost a prdět do hlíny anebo letět komínem už v 90ti letech.

To nesmím dovolit, a proto musím přejít od teoretických úvah o nesmrtelnosti a aktivovat program mládnutí. Teoreticky na tom nic není. Buňky lidského těla jsou staré několik dnů až několik desítek dnů. Stačí zajistit, aby se vytvářely mladé buňky a nevytvářely se staré buňky.

Budu se udržovat ve fyzickém věku pozemských 30 let. To je tak akorát.

Zhluboka jsem se nadechl a pak vydechl a tím zpečetil své rozhodnutí a aktivoval program „omládnutí na 30 let“.

Postupně ke mně začaly proudit informace jak na to. Samotného mne udivilo, jak je to jednoduché a zábavné.

Nejdřív přišla informace o tom, že bych měl zapracovat na fyzičce a to velmi pomalým během (jogging), tím se mi také zlepší nálada.

Druhá informace byla, abych si všímal rozdílů mezi pohybem mladých a starých lidí a začal se pohybovat mladě. Tak pochopím rozdíly v myšlení mladých a starých, a když budu myslet mladě, tak nezestárnu. Hned jsem si všiml, že staří neradi skáčou, a neradi dělají kotrmelce. Kolik „dospěláků“ jste viděli dělat kotrmelce? Kdy jste naposledy udělali kotrmelec? Jenom tak, v parku nebo na ulici. Ne na hodinách jógy anebo na náledí.

Budu skákat a budu dělat kotrmelce!

A stojky. A budu chodit po rukách. To je můj omlazovací program. Už vidím ty ksichty kolemjdoucích, už teď si o mě někteří myslí, že to nemám v hlavě v pořádku. Je mi to jedno. Ať se posmívají, ať si naříkají, že na ně lezou nemoci, ať pláčou, že jim praskají krčky stehenních kostí. To mají z toho, že málo skáčou, bojí se budoucnosti, mají oslabenou mysl a kosti.

Zestárlí lidé mají rádi jistotu a tuto jistotu vidí v tom, že stojí oběma nohama na zemi. Nejprve vyřadí ze svého pohybového arzenálu skákání a pak běh, což je vlastně série skoků. Bojí se odlepit od země a vyletět do vzduchu. Bojí se letu nebo spíš pádu. Mladý člověk se odrazí, rozletí se a na dopad nemyslí.

Rozeběhne se hlavou proti zdi a někdy ji i prorazí. Rádoby moudrý důchodce si myslí, že zeď nejde hlavou prorazit, bojí se nárazu, bojí se pádu. Proto se ani nerozeběhne, natož aby se odrazil. Ani se nepokusí. Nejdřív zestárne psychicky a pak fyzicky.

I v myšlenkách je vidět strach ze skoku u zestárlých lidí. Bojí se neznámých myšlenek a postupů. Mají rádi myšlenkovou jistotu, tradici, dogma. Jistotu hledají v tom, že si naspoří na stáří, zajistí si důchod, předem počítají s tím, že ve stáří nebudou schopní práce. Že jednoho dne bude gravitace silnější než erekce. Že přestanou být mužem, ženou. Jediným způsobem jak pokořit gravitaci je … skok!

Skok je tím tajným lékem na stárnutí!

Nyní musím dopracovat teoretickou fyzikální část omlazení a to už bude hračka.

Za prvé … při skocích dochází k napínání a uvolňování kostí, svalů, šlach … což působí jako automasáž. Při této masáži zároveň dochází k prohřátí organismu, zvýšení tepové frekvence, celkově ke zlepšení krevního oběhu.

Za druhé v polohách hlavou dolů dochází k lepšímu prokrvování mozku. Dan Brown prý píše zavěšený hlavou dolů, aby se mu lépe prokrvoval mozek, vida, jak to do sebe pěkně zapadá.

Až mi bude sto, vypravím se pěšky k moři. A až mi bude dvě stě, tak si to zopakuju. Člověk si musí dávat cíle, aby věděl, kam jde …

Chcete-li i vy znovu získat mládí, odhoďte berle, místo postávání skákejte a místo chůze běhejte. Při čekání na autobus si udělejte pár stojek anebo kotrmelců. Lidé vás budou mít za blázna, ale to vám může být jedno. Oni za pár let umřou, zatímco vy omládnete. A najdete si kamarády sobě podobné. Třeba mě, až mě někdy potkáte, jak visím na stromě hlavou dolů jako netopýr, aby se mi prokrvil mozek před psaním dalších návodů na šťastný život.

Přišel jsem na to, že při kotrmelcích mi vypadává z kapsy mobil a při stojkách se mi umazávají dlaně. Je snad nějaký problém našít si na kapsu suchý zip a nosit u sebe lehké rukavice?

Vyskoč a překonej gravitaci, tak omládneš na těle i na duchu!

Podnikatelé (i začínající), točíte video? Je to skvělý způsob, jak o sobě dát vědět. Minikurz natáčení podnikatelského videa zdarma

17 komentářů u „Stárnutí, mládnutí … tajný lék na stárnutí

 1. petr

  první souboj se smrtí?…nevěříš na reinkarnace?

  "Pokud bych umřel dřív než za 150 let…"…ty nechceš nové tělo?..anebo se chceš udržet v kondici?…není lepší vyměnovat těla,ale všechno z minula si pamatovat?

  tvé recepisy na mládnutí jsou dobré,stejně tak jako smát se,otužovat se,chodit do sauny,být optimistický,a fůra jiných,které těm,kteří je z plných sil a snadšením dodržují,zcela určitě pomáhají-však znáš placebo

  moje metoda je tato:jestli jsem v mladém nebo starém těle nebo po smrti,hlavně,když si mohu dělat svou práci,k tomu žádné tělo nepotřebuji,stačí kousek vědomí-a kdo má Vědomí,má vše!!

  @

  ……..

  1. VíTeK

   Ahoj Petře,

   Smrt je lékem na všechno nebo to tak alespoň vypadá. Někdo za tebou přijde, že nemá práci a ty mu řekneš, nic si z toho nedělej, stejně umřeš, ale pak se narodíš a najdeš si práci. Někdo jiný nabourá auto a ty mu řekneš, to nic není, jednoho dne umřeš. Tímhle můžeš argumentovat na všechno.

   Já budu raději zkoumat způsoby, jak žít než abych počítal s tím, že jednou umřu a můžu začít znovu.

   1. petr

    ahoj Vítku

    nějak nechápu,jaxi z mého příspěvku odvodil,že já argumentuju:…stejně umřeš

    je to tam někde?

    neodúvodnuju smrtí,abys nic nedělal,právě naopak,abys u vědomí smrti dělal,např to se zachováním paměti se mi líbí

    rovněž metoda,kterou jsem naznačil,jak pracuji já,si smrti vůbec nevšímá….

    když jsem měl 30,taxem běhal,cvičil hatajogu,otužoval se,byl vegetarian…to bychom si asi tenkrát rozuměli líp

    ted pod pojmem zdraví rozumím něco úplně jiného

    99% mé bytosti má super zdraví o jakém se lidem ani nesní,pouze 1%

    tzv tělo je marod

    moje úvaha je starat se o těch 99%,kor když ony řídí i pochody v těle

    @

    …………….

    1. VíTeK

     Ano, to tam nepíšeš, že stejně umřeš.

     Píšeš, jestli není lepší vyměňovat těla.

     Neodpovídám pouze na to, co píšeš, ale na to, jak vnímám to, co píšeš.

     Pro mě zdraví zahrnuje ducha i tělo, je to spojené.

     Nemyslím si, že zdravý duch může mít (dlouhodobě) nemocné tělo.

     1. petr

      ahoj Vítku

      no to nejsi žádná vyjímka,každý holt informaci pochopí po svém…

      pouze když se tvé pochopení příliš vzdaluje od toho,jaxem to myslel já,dovolím si to podotknout

      píšeš:

      Pro mě zdraví zahrnuje ducha i tělo, je to spojené.

      Nemyslím si, že zdravý duch může mít (dlouhodobě) nemocné tělo.

      také si myslím,že tělo a duch jsou spojené

      ale asi takhle:tělo=malíček a duch=ten zbytek

      proto,když mě bolí malíček,nepovažuji to za nic vážného

      je to vážné pouze pro toho,kdo celý zbytek těla nevnímá a myslí si,že je jen ten malíček,který bolí…to pak je vskutku problém(pro toho člověka)…

      asi jsme se ještě nedomluvili,co každý z nás pod duchem chápe,i když to už tady někde padlo,pro mě je duch něco co ani nemůže být nemocné…pro tebe asi duch=psychika,pro mě psychika patří k tělu a duch je spojení člověka s bohem,něco mimo tento vesmír…

      jestliže tedy tvá poslední věta,měla smysl,že psychika ovlivnuje tělo,pak souhlasím

      ale asi ani tam neplatí bezpodmínečná vazba,že zdravá psychika musí a jen musí mít zdravé tělo

      mé tělo je dlouhodobě nemocné a mou psychiku si můžeš jakkoli otestovat

      navíc jsou známy případy mudrců s jistě zdravou psychikou a dokonce s výborným napojením na ducha,kteří byli dlouhodobě nemocní,např mahariši,či ramakrišna,oba zemřeli na rakovinu…

      tyto poznámky neslouží v žádném případě k tomu,aby sis myslel nebo začal vnímat,že tě chci od tvé nastoupené cesty ke zdraví odradit,

      nemám nic proti dobrému zdraví a zdravému tělu,asi tak jako nemám nic proti teplé bundě,určitě zahřeje,ale když skrze ni začne profukovat,prostě si koupím novou…

      @

      …………..

      1. VíTeK

       Ahoj Petře,

       Neznám, o čem mudrovali ti mudrci, ale pokud předmětem jejich mudrování bylo také zdraví, pak to vidím tak, že buďto se jim nepodařilo objevit tajemství zdraví, anebo se jím neřídili.

       1. petr

        ahoj Vítku,můj příspěvek měl naznačit,že ne vždy musí jít psychika a fyzika ruku v ruce

        ve zdravém těle může být nalomená psychika(např sebevraždy či deprese mají i zdraví fyzicky lidé)

        a naopak nemocné tělo může mít i člověk s pohodovou psychikou

        (což jsem doložil těmi jogíny)

        cituji

        "buďto se jim nepodařilo objevit tajemství zdraví, anebo se jím neřídili."

        myslím,že zdraví a fyz tělo nebylo v jejich pozornosti to havní,zkrátka zabývali se jinými věcmi

        souhlasím tedy s tím,že se jim tajemství zdraví objevit nepodařilo

        tak přeju,aby se podařilo objevit tobě

        jako stopu pro pátrání po tajemství nabízím tvrzení:kdo chce ovládnout tělo,musí ovládnout mysl

        a opět podotýkám,že myslí nemyslím pouze psychiku,ale spíš toho ducha

        absolutnu zdarec

        @

        …………….

       2. petr

        ahoj Vítku

        tož přeju,aby se to odhalení tajemství zdraví dostalo tobě

        když mohutnému dubu uschne jeden lístek,je ten strom ještě zdravý?

        @

        ………….

 2. Tomáš Konopáč

  🙂 smajlík a krátká fráze starý jsi tolik nakolik se cítíš

  PS žila kdysi vedle nás 80 ti letá stařenka tátovi tehdy bylo 50 let

  a měl slíbeno že po ní dostaneme její byt ( za komanče ) , když umíral v 70 letech konstatoval ta bába je snad nesmrtelná ten byt nebude 🙂

  a otom to je baba přežila tátu a je zcela zbytečné nad tím a nad smrtí dumat .

  1. VíTeK

   Hezká věta … teď jde jen o to, cítit se pořád mladě 🙂

   (Stařenka vymyslela svérázný způsob, jak se dožít vysokého věku. Slíbit po smrti něco, co nechceme splnit.)

 3. Polysacharid

  Smrt se mě netýká. Dokud žiju já, smrt není, a až přijde, nebudu už já..

  Sice je ta myšlenka kradená, ale moc se mi líbí.

  Pěkný den

  1. VíTeK

   Takové "memento mori" (pamatuj na smrt) mi přijde tak nějak užitečnější. Tedy pokud člověk na smrt pomyslí občas, ne od rána do večera. Člověk si nastaví parametry, uvědomí si, co dělá, kam spěje …

   Hezký den …

 4. Eva Kremlíková

  Hezký článek. Při čtení jsem si vybavila, jak jsem v létě vzpomínala na dovádění našich dětí. Jen tak zkusmo jsem udělala pár kotrmelců a završila to stojkou. Tu jsem ale nezvládla, ruplo mně v krční páteři a skončila jsem s límcem. Doteď přemýšlím, co mi to mělo říct. Dovádění se nevzdávám, ale bez stojek. A uvědomuji si, že spontánnost se vytrácí, nastupuje opatrnost. Tak nevím, to je možná první krok ke stáří.

  Zdravím a těším se na pokračování, pokud nějaké bude.

  Eva K.

  1. VíTeK

   Dobrý den, taky přemýšlím, čím to mohlo být. Jestli člověk nemá začít dovádět s mírou, když dlohou dobu nedováděl. Pro seniory je nejlepší začít dovádět na trampolíně 🙂

   Hezký den a nevdávejte to 🙂

 5. Martin

  No to je staré heslo zdrává mysl zdravé celé tělo tedy i duch a hlavně si nepřipouštet léta,také se ale něco pro-to musí správně dělat,a psychika jak je špatná tak je špatný vše,třeba deprese a skuz myslet , tak jak píšeš to pak není sranda . Každý nemá život jako v bavlnce .Jo to když opomenu vše tak to co jsem četl mezi řadkyto je ono ti si prostě měl v životě štěstí více než málo ,tak že nebudeš ten co o neho pro vzhled nemaj zájem holky také máš dost peněz a bohatou rodinu a tak dál

  1. kVítek

   Ahoj, článek jsem psal před asi 5ti lety. Ano, měl jsem v životě štěstí, ale na druhé straně, každý je strůjcem svého štěstí.
   Jinak mohu jen zopakovat to, že nikoliv ve zdravém těle je zdravý duch, ale že zdravý duch (zdravá psychika) si dokáže postavit zdravé tělo.
   Ať se ti daří 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *