Autor

Slovo autora …

1997

„NEPŘESTÁVAT SE SVÝM HLEDÁNÍM MÁ TEN, KDO HLEDÁ AŽ NALEZNE. A AŽ NALEZNE, BUDE OTŘESEN A KDYŽ BUDE OTŘESEN, BUDE SE DIVIT A STANE SE PÁNEM NADE VŠÍM, CO JE.“

(prý Ježíš, Tomášovo evangelium)

Tyto stránky jsou o hledání neviditelných souvislostí mezi viditelnými věcmi. Některé články jsou ze stádia hledání a bloudění, některé jsou ze stádia učení se. Články jsou nemyté, nečesané a nedomyšlené … jsou to polotovary, ke kterým se vracím po letech, abych se chytnul za hlavu a řekl: Aha, tak takhle to tenkrát bylo. Až budu dál … články budou třeba vypadat jinak.

Až se mi podaří jednotlivé útržky očistit, vyleštit a propojit navzájem, bude z toho příběh … a ten příběh ožije a stane se mapou, podle které lze dojít ke Světlu.

DeoSum.Com

 

2015

Miluju psaní … a tak vznikl tenhle původně anonymní blog, kde jsem si ujasňoval různé věci jako je zdraví a štěstí a také partnerské vztahy.

Do psaní se mi zamotala spousta dalších témat: ekonomika, konspirační teorie, rok 2012, fotografování, zahrádkaření, domácí kutění, různé příběhy … a tak vnikl těžko čitelný guláš.

Miluju psaní … a tak jsem psal a psal a těšil se na okamžik, kdy jednoho dne udělám za blogem tlustou červenou čáru jako znamení, že jsem dospěl k osvícení a našel odpovědi na všechny své otázky. Žel anebo dík, tak jednoduché to nebylo. Místo náhlého osvícení, které by obrátilo svět vzhůru nohama, věci jen pozvolna během let začaly dávat smysl a zjednodušovat se.

Vše, co v životě děláme, děláme proto, abychom byli šťastní.

Takhle jednoduché to je 🙂

  • Pocit štěstí a naplnění je základ, na kterém stojí jak zdraví tak i úspěch v práci a v partnerství.
  • Štěstí nepřichází zvenku, ale zevnitř – nezáleží ani tak na tom, co se děje kolem, ale na tom, jak se k tomu postavíme.
  • Štěstí je otázkou rozhodnutí – na počátku šťastného života stojí rozhodnutí: „Chci být šťastný“.
  • Šťastný je ten, kdo miluje (i sebe sama).
  • Aby byl člověk šťastný s partnerem, musí umět být šťastný i bez partnera.
  • Šťastný je ten, kdo tvoří a naplňuje své poslání.

Dospěl jsem k tomu, že učení se a hledání už bylo dost a mým posláním teď je pomáhat ostatním lidem poznat sebe sama, objevit své schopnosti a vytvořit si šťastný život. Těmito tématy se zabývám na dalších místech:

Osobní byznys.cz – Stránky o tom, jak se živit tím, co milujeme. O tom, jak si ze svého koníčka udělat podnikání a postupně se věnovat víc tomu, co nás baví a naplňuje a míň tomu, co děláme, proto, že „musíme“ a kvůli penězům.

Šťastní lidé.cz – Stránky o tom, jak si vytvořit šťastný život děláme spolu s Mínou. Mají širší záběr než jen podnikání. Jsou o tom, jak objevit své životní poslání, vytvořit si vizi a jít za ní. Jak milovat sebe sama, mít sebedůvěru, používat intuici, komunikovat se sebou i s druhými a tvořit si šťastný osobní i partnerský život.

Pokud některé z těchto témat řešíte a potřebujete nasměrovat, napište mi … deosum@centrum.cz

Rád vám odpovím, případně o tom tématu napíšu článek.

Ať se vám daří … poznat sebe sama, objevit své poslání, tvořit si šťastný život a v pravý čas potkat spřízněnou duši 🙂

Vítek-Šťastný-foto

Vítek Šťastný Paroulek