FED, hospodářská krize a biliony vymyšlených dolarů

cent.jpg

Když jsem napsal článek o tom, jak vznikají peníze, čekal jsem, že nastane revoluce. Nenastala. Ti, kdo vědí, o co jde, už to věděli a ti, kdo to nevědí, dál dřímají ve své nevědomosti. Výroba peněz z ničeho (nekrytých peněz), je jeden z největších podfuků v dějinách lidstva.

Předesílám, že nejsem ekonom a tak je klidně možné, že budu plácat nesmysly. Proto budu rád, když se místo nadávek dočkám poučení a upřesnění. Věřím tomu, že to nebudou naprosté nesmysly, že jádro mého sdělení je pravdivé a ta pravda je ohromující a těžko uvěřitelná. A proč o tom píšu právě já, ekonomický nedouk? Proto, že ti „opravdoví“ ekonomové o tom většinou mlčí.

Nejprve několik informací vylovených z internetu:

„Island si od Mezinárodního měnového fondu a řady evropských zemí odnese finanční pomoc v částce přesahující deset miliard dolarů. Peníze by měly severskému ostrovu pomoci ve stabilizaci a rekonstrukci rozvráceného finančního systému a celé ekonomiky postižené těžkou krizí.“
(e15.cz)

Vzhledem k tomu, že Island má cca 300 tisíc obyvatel, dělá to cca 33 tisíc dolarů na osobu, tedy cca 627 tisíc Kč.

„Americká vláda a FED už na stimulačních balíčcích prokázaně utratily nebo půjčily 12,8 bilionu dolarů – částku rovnající se 90% americké HDP v roce 2008.“
(zvedavec.org)

Přepočteno na jednoho obyvatele (i na důchodce a děti) to dělá cca 42 tisíc dolarů, tedy 798 tisíc Kč.

Dovedete si představit, co to musí být za problém, když záchrana vaší 4 členné rodiny stojí 798*4=3192 tisíc Kč, tedy víc jak tři miliony Kč? A týká se to všech lidí v ulici, ve městě a ve státu.

Tyhle peníze byste spořili desítky let, například abyste si mohli pořídit vlastní dům. A teď někdo přijde a ty peníze jen tak odněkud vyloví a zaplatí je, aby někoho zachránil. Nezachraňuje občany, jak bychom čekali, tím, že každé rodině věnuje tři miliony, ale zachraňuje krachující bankovní instituce a rozvrácený finanční systém. Zachraňuje ty, kteří problém způsobili.

Tady něco hodně páchne. Na jedné straně jsou lidé, občané státu, kteří budou dvacet, třicet let střádat korunku po korunce, aby si mohli pořídit dům. A na druhé straně je jakási centrální banka (FED) a vláda, která stejné množství peněz odněkud vezme a někomu jinému je dá.

Předpokládám, že FED vytvoří peníze z ničeho (padělá je, jako se padělávají nekryté peníze) a nakoupí za ně vládní dluhopisy. A vláda bude peníze včetně úroků následující roky vybírat od občanů na daních, aby je mohla vrátit FEDu. Budou jistě i jiné záchranné mechanismy a záchranné balíčky, které budou mít společné to, že půjde o peníze vytvořené z ničeho.

Ať na to koukám z kterékoliv strany, tak v USA někdo zadlužil občany na několik (desítek) let. V ostatních zemích se děje v různé míře totéž. To nemůže dobře dopadnout.

Proč se to děje, proč je nějaká krize a proč je potřeba někoho zachraňovat? Je to tím, že peníze nejsou ničím kryté a banky jich mohou vytvořit (padělat) jakékoliv množství. Celé to funguje jako obrovská pumpa, která jedním směrem pumpuje (půjčuje) padělané peníze a druhým směrem (chce vrátit) peníze skutečné, vydělané prací a podložené hodnotami.

Dalo by se říci, že banky ve spolupráci s vládami permanentně vysávají občany. Banky pomocí úroků a inflační daně, vlády pomocí daní.

Inflace vzniká tak, že vydáváním nových nekrytých peněz se ředí kupní sílu stávajících peněz a proto věci, které se jen tak naředit a rozmnožit nedají, mají větší cenu.

Je to nerovný boj, který lidé nemohou vyhrát, pokud si nevytvoří své vlastní peníze anebo nezavedou výměnný obchod.

Pokud někdo situaci chápete lépe, tak mi to prosím napište. Rád se nechám poučit.

21 komentářů u „FED, hospodářská krize a biliony vymyšlených dolarů

 1. H

  Dobrý den přeji ,opět jste mi vyloudil úsměv na rtech ,vidím to úplně stejně,všichni dluží všem a všem někdo dluží,a stejně jako Vy nechápu ,je to takový začarovaný kruh,právě jsem dostala tzv."Padáka",zrušili mi místo a pěkně si poťapu na úřad práce.Když se tak nad tím zamyslím,naše zpravodajství hlásá již 450000 nezaměstnaných ,jen jsem zvědavá z čeho bude ten náš stát neustále vyplácet ty podpory v nezaměstnanosti atd……asi je něco špatně-

  hezký den Hanka

  1. VíTeK

   To je dobře, že začali, ale pokud tu měnu mají vázanou na dolar, tak si moc nepomůžou, si myslím.

   Výměnný obchod nezklame … slepice je pořád slepice a inflace s ní nic neudělá, ledaže by zhubla.

   1. Miky

    Moja matka mà uz dobre po sedemdesiatke, ale pamätà si z detstva, ze museli odovzdàvat i v naturàliàch. To prisla komisia do dvora, s pànom starostom na cele a nuchali vsade, strkali hlavy do chlievov, ocumovali zàhradu a tak. A vyrùbili – myslìm "kontingenty" sa tomu hovorievalo ? A rodina musela odovzdat do roka urcity pocet vajec, nejakè mlieko, maslo, co kto mal. Takze netesme sa predcasne, spekulantov a prìzivnìkov, ktorì vedia z kazdej doby pre seba tazit, sa vzdy nàjde dost. Napohlad akoze inak – seriòzni, v obleku a s viazankou. Jednoducho – vypalnìci …

    Doba sa menì, ludia zial nie.

    Miky

  1. děda Slavík

   Těch videopřednášek na námět ekonomika, globalizace, světové banky Bildertberk-Group, Zednáři, Ilumenisté atd atd je spousta a potvrzují jen jedno. A sice, že Bible má pravdu, když říká, že SVĚT PŮJDE OD ŠPATNÉHO K HORŠÍMU.

   Je velice poučné si přečíst něco o světovládném úsilí právě pánů a dam z onoho spolku Bilderberg Greoup…

   1. VíTeK

    Sváťo, chtěl bych se tě jako pamětníka zeptat, o Bilderbergách víš jak asi dlouho? Mě přijde, že to vyšlo na povrch teprve teď, asi s rozšířením internetu. Před pěti lety jsem o to téma nezavadil a poslední dva roky je internet plný NWO. Nebo je to tím, že jsem to předtím přehlížel?

    Také jsou náznaky, že kořeny toho spiknutí nejsou staré desítky nebo stovky let, ale tisíce.

    1. děda Slavík

     Bilderberg Group je tajná organizace, ale díky internetu se konečně něco dozvídáme bližšího.

     V různých podobách a pod různými názvy, ale se stejným cílem to tady bylo co je svět světem. Ke své světovládě jen používá modernější prvky, je chamtivější a naprosto bez morálky.

     Nic nového pod sluncem.

     A blízká budoucnost jejich snah?? Celosvětové očipování lidí, kteří…. (

     Zjevení13:16,17 A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele znamení, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména.

     Bez ČIPU POD KŮŽÍ se nedostane nikdo nikasm. (propustka, OP, pas, identifikace, kontrola každého kroku)

     Ostatní fakta na internetu. Je toho tam hodně o tomto námětu…

 2. děda Slavík

  Abych se pořád nemotal kolem Bible, sáhnu třeba na Sibilu.

  Je tady řeč o Číně a Sibila ve svém proroctví píše (četl jsem upravenou českou verzi), že ŽLUTÉ PLEMENO ZAPLAVÍ ZEMI.

  To nebude válkou, jak jsme se kdysi domnívali, ale jinak. Navíc, žluté plemeno není jen Čína, ale i ostatní asijské národy. Na příklad skoro veškeré součástky mého PC jsou odtamtud. Záplava začíná…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *