Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009, nuda jako v Brně

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Manželka dostala dvě volné vstupenky na veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009.

Všechno tam bylo BIO a EKO, celkově řečeno nuda jako v Brně. Nevím, jestli je v Brně nuda, ale nějaký film se jmenoval Nuda v Brně, tak tam asi nějaká byla. Já jsem to prošel, koupil si šampón Urtekram na svoje krásné dlouhé vlasy, zázvorovou limonádu v neekologické hliníkové plechovce, poslechl si několik vteřin CharlotteMarie, to jsem Vlaďce nemohl udělat, nezaposlouchat se do zvuků velkoleposti.

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Navštívil jsem stánek Osud.cz …

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Dal jsem si jídlo Haré Kršna a dostal nebo si vzal několik starších časopisů zdarma. S dětmi jsme zašli na chvíli do planetária, na pouti jsme se projeli v autíčku a den utekl.

Přináším několik obrázků …

Hustý fáro na prázdniny

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Dům ze slámy a z hlíny

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

S těmito vložkami se budete cítit jako v bavlnce

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Tahle mašinka zabije baktérie v okruhu pěti kilometrů … a umlátí i rakovinu?

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Nejvíc mne pobavil tento legrační ježek na vysílačku ze Strašnického divadla

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Stánek s lepidlem Universum. To lepidlo fakt dobře lepí, taky jsem ho měl, ale časem vyschlo.

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Mandaly

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Další výkřik techniky, položíte ruku na kontakty a ono to nakreslí auru. Jak tohle funguje …?

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Čarodějka z Avalonie

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Internetová telka Cesty k sobě

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Taky jsem viděl několik zajímavých objektů ženského pohlaví (bez fotografií).

Manželka byla nadšená a vydržela obíhat stánky bezmála pět hodin. Koupila si plátěnou tašku, spolu jsme si koupili Jordánovou, kterou ještě nemáme (Muž nebo žena). Ráda by si koupila ty brýle, co v nich tak dobře viděla. Prý jsou v akci a nestojí 1700Kč ale jen 1000 Kč. Naštěstí neměla tolik peněz. Ty brýle vypadají jako nejobyčejnější brýle proti sluníčku za stovku a místo skla mají cedník od kropicí konve. Prý je to dobré na trénování zraku. Přemýšlel jsem, jak to funguje a proč je možné vidět v těch brýlích lépe než bez nich a napadlo mne. Buď že v těch dírkách dochází k nějakému ohybu světla anebo to kropítko funguje jako clona a sníží množství světla, které přichází do oka a člověk vidí ostřeji. Nebo je to díky tomu, že při méně světla se používají ty buňky, které jsou pro noční vidění.

Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009

Za parkování jsme zaplatili 200 Kč, což bylo pět hodin po čtyřiceti Kč. U nás na vesnici můžete parkovat třeba týden a zadarmo. V Praze si hostů jinak považují.

Celkový dojem, hodinka stačí, pokud se člověk nechtěl seznamovat a vést duchaplné hovory anebo si číst knížky. Stánky byly jeden jako druhý, všechno bylo bio, eko, happy a byly tam dobrý vibrace …

Konečně doma.

Nejlepší boty jsou pantofle. Jednou jsem v pantoflích naboso dojel na kole až k moři, a pak jim upadla podrážka. Něco podobného se mi stalo i nedávno a tak jsem si v Lidlu koupil nové „trekové“ pantofle. Trekové jsou na nich asi ty přezky. Hlavní je, že pantofle jsou vevnitř kožené. Jiné neberu. Víte, že Lidl, kam přijde, tam pokácí stromy, aby na něj bylo vidět. Fuj!

Nebyl bych to já, abych pantoflím s odpadávajícími podrážkami ještě o kousek neprodloužil život, nevzal lepidlo a podrážky jim nepřilepil. Sedím, v jedné ruce pantofle, ve druhé ruce špachtle s lepidlem a natírám podrážku. Začínají mi přicházet nápady …
Na tom veletrhu to byla nuda jako v Brně.
Nějaká esoterika, k čemu je to dobré, chachacha.
Jak si může někdo myslet, že mu pomůžou nějaký výtažky z rostlin.
Brzdi, chlapče, vzpomeň si, kolik různých přípravků sis sám nakoupil.
To je pravda.
A těch knížek. Lidi jsou snad schopný si koupit a přečíst všechno, co má písmena.
Podívej se do své knihovničky, taky sis toho hodně nakoupil.
Pravda.
Nebo ta čarodějka z Avalonu. Jak někdo může věřit magii? I když nevím, o co jí jde, i když věřím tomu, že magie funguje, magie už mi nic neříká. Představa, že někam pojedu a budu sebou tahat křišťálovou kouli, balíček karet a kadidlo … z toho mám legraci.
Pamatuješ, jak sis hrál s tím kyvadýlkem?
Je něco, co mě tam chytlo?
Není. Nemám problém? Není to počátek deprese?
Není, už to máš za sebou. Už nepotřebuješ hledat v knihách, nepotřebuješ věřit léčivým přípravkům.
Ale vždyť jsem ještě nenašel to, co hledám …
Je čas změnit styl.
Ztišit se, víc poslouchat vnitřní hlas, víc komunikovat s věcmi.
Nepotřebuješ už žádné informace z knih.
Vnímej. Stejně jako teď. To je dnes poprvé, co vnímáš sebe sama.
Poprvé za celý den ses ztišil tak, aby slyšel sám sebe.

Esoterický veletrh je bludiště hledajících, kteří ještě nevědí, že to, co hledají, mohou najít uvnitř sebe. Teprve když člověk dlouho nenachází ve vnějším světě, je ochotný uvěřit tomu, že najde ve vnitřním. Respektive si s obou světů vezme ten správný díl. Jak by řekl Komenský, v labyrintu světa hledáme ráj srdce. Nic nového pod sluncem.

(Pokud by někoho napadlo, že jsem „ňákej chytrej“, tak uvedu, že si to píšu pro sebe, ty nápady o hledání víc uvnitř mi přicházejí, tak je beru jako pokyn. Hledej víc uvnitř a míň venku. Samozřejmě na veletrhu Esoterica nuda nebyla, dokážu mít i opačný pocit. Byla to skvělá akce. Časáky zadarmo, pivo, hezký holky … lidi k sobě měli tak nějak blízko a vibrovali na dobrých kmitočtech.)

10 komentářů u „Veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009, nuda jako v Brně

 1. děda Slavík

  No vidíš. I tohle mám já dávno za sebou. Jenže ten, kdo od toho pořád něco očekává to nepochopí. A tak dává upřímné rady, co kdo má dělat, co číst a čemu věřit a čemu ne.

  Ale i on během času dojde až za ty "veletrhy" a teprvě potom začne dozrávat.

  To bude ale nebezpečné období. Zralost s sebou nese i přezrání, hnilobu a pád na zem (držkopád). Ne vždy je to fajn.

  Tak to vidím dnes a proto doporučuji- choďte ne veletrhy…

 2. Emilia

  Tiez sa niekedy takto sama so sebou vadìm. K tym knizkàm – rozpràvaj mi nieco ! Je to proste tak – na jeden klenot kùpis tak dvanàst brakov, urcite i viac. S tym sa fakt nedà nic robit. A byt iba sàm so sebou ? To je sakramentsky dolezitè. Spytovat si svedomie, dusu, hladat v tichu odpovede, uvàdzat svoje vnùtro do rovnovàhy a ked sa to podarì, zhlboka si vydychnes. Prijat rezumè a podakovat za silu, ktorà nàm z tychto najcistejsìch rozhovorov plynie … Toto mna posùva.

  Pekny den.

  Emilia

  1. děda Slavík

   Ale i ten knižní klenot po čase končí ve sklepě archivu. A pokud je to opravdu klenot, (má historickou či jinou cenu a ne tedy obsahem) může se vydražit za pořádný kopec peněz a končí v trezoru.

   O to ale mně nejde. Mám tady stále pevnější potvrzení, že ten "mužský svět" jeho myšlení, řešení problémů a podobně, je jiný, než "ženský svět".

   Potvrzuje to (zase ta Bible) že tvůrce obdařil ženu jinými základními vlastnostmi a muže také jinými. Přesně zvolenými pro úlohu v lidské společnosti a především v rodině.

   Žena dostala větší díl CITU. Na rozum již není kladen takový důraz. Na to bude mít v rodině "svou hlavu" muže. A tak žena vše řeší především citem. (někdy je z toho chlap na větvi)

   Muž toho citu má trochu méně. Potřebuje víc rozum, rozvahu, sílu a odvahu. Tak ji má. Proto někdy kroutí hlavou nad úvahami a řešením života ženou. A žena na oplátku nedovede pochopit jeho.

   Je bezva, když se to povede (stává se to) a v manželství se tyto vlastnosti navzájem doplňují. Znám takové lidi. Jsou skutečně jako jedno tělo (Bible tím nemyslí sex a já taky ne, protože na toto "tělo" by mu stačila prostitutka) Ale znám i takové, kde to platilo jen nějakou dobu v mládí (sex) a současně s tím se rozvíjel boj o moc a hlavní slovo v rodině. A to je zlé. Pokud to neřeší rozvod, lezou si na nervy až do smrti. (a zazvonil zvonec a…)

 3. Radka

  Ahoj Vítku, pěkný článeček, fotky bezva.

  Ten "ježek" má být to šedivé, rozplizlé cosi u paty stánku?

  Škoda, že si se nenechal vyfotit s Máriou Maškem před jeho svatostánkem. Nebo si tam mohl vzít Bránu a nechat jí podepsat 🙂

  Já tam snad příští rok taky zabrousím…

  1. VíTeK

   To víš, že mě to napadlo s knížkou i fotkou a hodněkrát jsem si na tebe vzpomněl …

   Ježek je vlevo dole a je roztomilý … 🙂

   (Možná by snesl nový nátěr a pár bodlin.)

   1. Vlaďka Komlová

    Zdravím Tě Vítku.

    Udělal jsi z veletrhu pěkný výcuc a hezky podložil fotkama a hlavně jsi to sobě i nám moc hezky popsal,i ten tvůj humor nechybí.

    Moc pěkné,hezký večer. 🙂

 4. lucie

  milý pane, děkuji za váš článek, právě jsem se rozhodovala zda utratit za vstupné a po přečtení vašeho článku jsem si ujasnila

  že tohle už mám za sebou, ty nyvé pohledy prodavačů "zdraví" a "štěstí", kteří předražili své zboží dovezené z Asie na třista procent si vybavuju a jejich zboží ke svému štěstí nepotřebuju,

  zajímaly by mne nějaké kulturní programy, tanečnice, ale kvůli tomu se tam do toho davu nepohrnu. díky za pěknou sobotu Lucie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *