Transformace 2012 pokračuje … rozpad umělých hmot

trenky

Poslední dobou se hodně mluví o transformaci a o roku 2012. V tom roce prý bude něco jako konec světa. Svět prý sice neskončí, ale změní se a bude mít čtyři rozměry nebo ještě víc.

Hledím do budoucnosti optimisticky s očekáváním velké legrace, kterou Mr. Stvořitel dopřává svému stvoření. Jednou z těch změn má být rozpad a mizení plastických hmot. Prý budou mizet do jiné dimenze. Anebo prý se roztečou a rozpadnou. Transformační detaily si račte najít na internetu …

Dnes, mi povolila guma u trenek a došlo mi, že transformace pokračuje a já ji nechci přivítat se spadlými trenkami. Říkám vám, že to bude legrace. Až se lidem rozpadne oblečení a oni se začnou shánět po listu z lopuchu.

To jsem ale trošku předběhl děj. Skutečně jsem si všiml, že poslední dobou se kazí hodně umělohmotných věcí. Možná je to tím, že jsou vyrobené v Číně co nejlevněji a je pouze otázkou času, kdy se rozpadnou, nebo začínám být z té transformace paranoidní a maluji čerta na zeď anebo … už to opravdu začalo.

Nejdřív se začaly rozpadat umělohmotné konve na zalévání. A to je jim nějakých 10 let. Konev z pozinkovaného plechu je mnohem starší a pořád drží.

Včera jsem si všiml, že je zlomených několik umělohmotných kolíčků na prádlo a dřevěné jsou v pořádku.

Ulomil se mi zub na plastovém hřebenu na vlasy. Praskla hadice od pákové baterie v kuchyni. O tom, že mi zmizel mobilní telefon, už jsem psal.

Poslední dobou potkávám hodně umělohmotných věcí, které nevydržely. A teď ty trenky.

Až odejdou umělé hmoty, zase taková legrace to nebude. Plastové trubky na vodu, izolace kabelů s elektřinou … nespláchnete si a budete po tmě. Elektrické přístroje v té době už fungovat nebudou. Počítám s tím, že polovodičové přechody nepřežijí dávky kosmického záření. A pokud ano, rozpad plastických hmot zbaví elektroniku izolačních materiálů.

Na světě zůstane jenom to podstatné, co člověk potřebuje k životu. Pak lidé pochopí, co vlastně k životu potřebují. Ono toho moc není, vzduch, voda, trochu tepla. Těším se na to. A už teď se na to připravuju. Ožila ve mně chuť vyrábět věci ze dřeva a z kovu. Věřím tomu, že dřevo a kov vydrží. A také jsem v sobě objevil lásku k půdě. Sázím všelijaké užitečné rostliny … jablka, jedlé kaštany, ořechy. Až to přijde, budu chroupat jablka, louskat ořechy a péct kaštany.

Ještě dodám, že mi nepovolila guma od trenek ale od pyžamka. Trenky mi připadají tak nějak literárně atraktivnější.

Na ilustrativní fotografii jsou trenky značky DIAMOND (100 % cotton), se kterými půjdu do transformace. Suším je na opravdovém provázku za pomocí dřevěných kolíčků na prádlo, aby nespadly na zem a neušpinily se … transformaci zdar!

Doporučené čtení … Mobilní telefony, elektromagnetický smog a jak se chránit

10 komentářů u „Transformace 2012 pokračuje … rozpad umělých hmot

 1. Edita H.

  Ahoj člověče :-)moc hezky se čtou Tvá poskládaná písmenka. Na tvé stránky jsem narazila tak nějak náhodou, o to větší radost mám z nalezení:-) Přeji ti krásný den a piš piš piš…Zasněžený pozdrav posílá Edita z Husince

  1. VíTeK

   Vidím, že transformační trenky zaujaly i děvče z Husince 🙂 Děkuju za pochvalu a zase něco napíšu. Já se s těmi písmenky jen mazlím … a ona se sama poskládají sama … někdy se to povede a někdy je to spíš na stydění … hezký den do Husince 🙂

 2. Lenka

  ahoj, taky jsem tu tak trochu nahodou, i kdyz nahoda neni a je to opravdu o tom, ze cestu, kterou clovek zvoli, zaplnuji pomalu ale jiste temata, veci, zazitky, ktere s tim souvisi. je to prima, kdyz clovek potkava na sve ceste lidicky, kteri jsou mu blizko…..

  pis, je to prima ahojda lenka

  1. VíTeK

   Dobrý den,

   Na internetu je tolik zajímavých věcí, že je člověk nestačí všechny přečíst. Pro zájemce zde uvádím, o co jde při SRT (Spiritual Response Therapy – Duchovní terapie – duchovní proces léčení …).

   "S pomocí kyvadla, tabulek a při napojení na VJ, prozkoumávám zkušenosti z tohoto i minulých životů, které má duše uloženy v akašických záznamech. VJ identifikuje negativní programy, podvědomé bloky a disharmonické energie. Žádáme VJ o jejich vyčištění s následným pozitivním přeprogramováním."

   Ne, že bych nevěřil minulým životům, ale nevěřím tomu, že si přímo taháme problémy z minulých životů do tohoto života jako batoh na zádech v podobě negativních programů, podvědomých bloků a disharmonické energie.

   Vnímám to spíš tak, že si je sem bereme jako zkušenost, snad i úkol, ale pozitivně. Na začátku tohoto života jsme v plusu (nikoliv zatížení minulým životem) a pak si to kazíme svou vůlí … a proto stačí používat svou vůli správným způsobem. Dělat správné věci a nedělat špatné. Nezní to tak tajemně jako Spiritual Response Therapy, ale vlastně i ta slova vystihují o co jde, o zodpovědnost (za každé slovo, pohled, úsměv, čin) … v tomto životě.

   Ať se vám/nám daří … 🙂

 3. Cayce

  Dobrý den, polymery, tj. tzv. umělé hmoty se všechny rozpadat nebudou. Transformací budou procházet zejména polymerní směsi u nichž tento proces bude trvat řádově stovky hodin. Nové již v nových fyzikálních podmínkách na planetě Zemi nebude lze vyrobit. Ale asi opakuji to, co již čtenáři těchto stránek jistě vědí.

  1. kVítek

   Dobrý den. Zajímavé. Tuším, že čtenáři v tom mají zmatek. Pokud máte informace z důvěryhodného zdroje, tak ho sem prosím napište. Doufám, že se vypaří (rozpadnou) PET lahve a nové nepůjdou vyrobit. Pro vodu budeme chodit se džbánkem ke studánce … pokud se vypaří také vodovodní potrubí.

 4. Vizitor

  No a co pálená cédéčka (CD-R) také půjdou na věčnost ? Jsou totiž plastová, že. Docela škoda, muziku (Floyd, Jarre, Kraftwerk…) mám docela rád, origoše jsou drahé a dneska již k nesehnání i když také plast. Co není plast ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *