Proč jsou dlouhovlasé ženy moudřejší …

dlouhe-vlasy

Dřív jsem si myslel, že dlouhovlasé ženy jsou slepice, které nemají nic lepšího na práci než si fénovat hlavu. Celé hodiny sedí před zrcadlem a češou se a fénují. Jejich největší starostí jsou roztřepené konečky vlasů. Z toho věčného fénování jsou mírně nahluchlé a mají mírně vybzučený mozek. Pokud se jedná o odbarvené blondýny, mají mozek ještě mírně vyleptaný. V bazénu je s nimi nuda, protože se bojí potopit, aby se jim nenamočily vlasy. A když se jim přeci jen namočí, půl hodiny na ně musíte čekat, než se vyfénují.

Teprve když jsem sám okusil, jaké je to mít delší vlasy, přišel jsem na to, že je to jinak. Ano, jsou mezi dlouhovlasými ženami i výše uvedené slepicoidní typy. Ale jsou mezi nimi i nádherné a moudré bytosti, které vědí, co dělají. Jejich dlouhé vlasy jsou celoživotní investice. Těmto se chci omluvit za svůj předsudek a o těchto a o jejich tajemství dnes budu psát.

Tajemství žen s dlouhými vlasy spočívá v česání a rozčesávání vlasů. Když si ženy češou dlouhé vlasy, jejich mozek se přelaďuje do zvláštního stavu mimosmyslového vnímání, kdy se pomocí intuice nalaďují na zdroj Informací, Energie a Světla. Stávají se moudrými, někdy až nadpozemsky. Ano milé děti, dlouhovlasé ženy při česání komunikují se samotným Stvořitelem. (Většinou Stvořitele do článku zamontuji až nakonec jako Deus ex Machina, dnes ho dávám doprostřed a nakonec dám Ježíše. Protože kde je Bůh a Ježíš, tam je to o duchovnu.)

Pár filosofů a vtipálků se již přede mnou pokusilo přijít s myšlenkou, že dlouhé vlasy fungují jako anténa, pomocí které ženy získávají energii kundalíny zvanou též hadí síla. Právě hadí síla je to, co muže na ženách podvědomě přitahuje a odtud i pramení nepříliš lichotivé pojmenování přitažlivé ženy „ku*da“.

Přiznám se, že jsem myšlenku dlouhých vlasů jako přijímače energie také papouškoval, než mi došlo, že jako přijímač energie nefungují samotné vlasy, ale že dochází k myšlenkovému spojení při česání. Našlo by se i vědecké zdůvodnění. Typická žena má při česání mírně skloněnou a mírně nakloněnou hlavu a oči vytočené nad horizont a dýchá pomalu a pravidelně. Tím se její mozek přelaďuje do takzvané hladiny alfa. Hladiny, která je branou k mystickým zážitkům. Co víc, dochází k posilování pravé intuitivní mozkové hemisféry, proto jsou ženy více pocitovější a méně rozumovější. Dlouhé vlasy a krátký rozum je (hloupá) nadávka ženám od někoho, kdo používá víc rozum než cit a rozum je mu vším. Kam nás tito „rozumní“ a necitliví mužové dovedli, vidíme kolem sebe. Války, finanční krize. A přitom by stačilo ke zlepšení světa tak málo. Víc žen a „mániček“ do politiky a nakoupit jim hřebeny.

Typickým představitelem zdegenerovaného muže je voják. Krátké vlasy, málo česání, málo intuice, potlačené pocity, schopný poslouchat nesmyslné rozkazy.

Bratři a sestry, přicházím, abych před světem odhalil jedno z největších tajemství.

Česání vlasů je přímá cesta k Bohu, Stvořiteli, Zdroji, Osvícení, Dokonalosti …

Už nemusíte číst pořád dokola bibli a říkat Bohu modlitby a doufat, že vás vyslyší. Nebojte se, ví o vás. Můžete se na něj napojit přímo. Stačí k tomu hřeben a vlasy. Kdo je plešatý, může česat svého partnera anebo svého psa. Předpokládám, že tento článek vzbudí nevoli v církvích, kterým se jejich ovečky s hřebeny rozutečou po světě, aby nabraly informace, Energii, Světlo a Lásku přímo od Zdroje. Takový je holt život, pravda vítězí.

Nyní mne prosím omluvte, jdu se učesat, abych načerpal inspirující myšlenky pro další článek …

Vracím se, protože bych málem zapomněl na slíbeného Ježíše. Jistě si vybavujete z filmů, že i on měl dlouhé vlasy. Jistě jste slyšeli o jeho kázání na hoře. Jenže ono se jednalo především o česání na hoře. Ježíš tehdy vystoupil na horu a vyzval zástupy, aby se učesaly a tímto tajným rituálem se napojili na samotného Boha a mohli tak sdílet Ducha svatého. Žel v takzvaně svatých knihách byla tato informace pozměněna, aby se tajemství dlouhých vlasů a jejich česání nedostalo mezi lidi. Stejně tak byl pozměněn smysl věty: “Je mnoho vyholených a málo učesaných”, což byla výzva k vyšší bdělosti a sebezpytu. Tato věta byla vyprázdněna a pozměněna do podoby je mnoho povolaných a málo vyvolených. Jakoby nás Bůh nemiloval všechny a rozděloval nás na povolané a vyvolené. To my sami se vyvolujeme stát se božím synem či dcerou. Bůh čeká s otevřenou náručí na každého. I na toho největšího hříšníka.

Jo a ještě něco. Peklo není, to nás jenom tak straší … Peklo si dělají lidé sami tím, že mají krátké vlasy, málo se češou, jsou málo „napojení“ a dělají hlouposti.

Autor je vlasový fetišista a výrobce (neúspěšného) šampónu Husťák zelená síla pro vaše krásné dlouhé vlasy. Doporučené čtení pro ty, kdo ještě nemají dost … Tajemství žen s dlouhými vlasy.

48 komentářů u „Proč jsou dlouhovlasé ženy moudřejší …

 1. Věra

  Jsme polaritní bytosti 🙂 Jsou lepší dlouhé vlasy nebo krátké? Jsou lepší tlustí nebo tencí. Jsou lepší muži nebo ženy ? Je lepší světlo nebo tma ? ,-) Je lepší článek s pointou nebo bez ? ,-)

  1. VíTeK

   Věro, na tyto otázky nebudu odpovídat z několika důvodů. Jedním z nich je to, že bych vám sebral možnost, abyste si na ně odpověděla sama …

 2. Věra

  Ráda bych znala Váš názor. Co si Vítku představujete pod pojmem osvícení a myslíte že osvícený potřebuje být dokonalý ? Děkuji a přeji dobrou noc 🙂 V.

  1. VíTeK

   Věrko, když se někdo hezky zeptá, tak mu rád odpovím. Vaše komentáře u tohoto článku vnímám spíš jako výkřiky (můžeme hledat přesnější slovo). A kdybych odpovídal na výkřiky, neměl bych ze sebe dobrý pocit.

   S odstupem času mi došlo, že se vám článek nelíbil / naštval vás / rozladil a proto jste reagovala takto.

   1. Věra

    Díky 🙂 krásná reakce, opravdu ji moc oceňuji. Váš článek je opravdu výkřik ale to jak jste reagoval na mé dotazy už to je změna…je ve vás smír…dobře…jen tak dále 🙂

   2. Věra

    Mé dotazy byly upřímné. Víte kdo chce dělat něco pro lidi – tak napíše článek o dlouhých vlasech – co o nich zajímavého zjistil a tečka. Nikoli že porovnává např.vaše slova : "Typickým představitelem zdegenerovaného muže je voják. Krátké vlasy, málo česání, málo intuice, potlačené pocity, schopný poslouchat nesmyslné rozkazy." Upozorňuji, že neznám žádného vojáka – ale např. mí přátelé muži krátké vlasy mají. Ale rozhodně bych v takovém článku neměla potřebu je přirovnávat k lidem schopným poslouchat nesmyslné rozkazy. Nejsou to hrušky s jabkama ? Co mají společného krátké vlasy a nevědomí ? Tak třeba mě kdysi připadali dlouhovlasí muži – jako "zevlouši" jen tak ležet a čučet a mlátit hubou. Ale proč bych takové pitominy psala…je každého věc jaké vlasy má. A to je ono – pokud je ve slovech pisatele stránek – které mají být pro lidi nerovnováha – "tož to z teho článku přímo řve" A kdo si myslíte, že vám tu píše ? – nevšiml jste si že to jsou většinou alternativní lidé, kteří už nějakou cestu ušli ? A takoví lidé si snad mohou říkat věci na rovinu. Není potřeba vám přece pochlebovat aby jste odpověděl konstruktivně co si myslíte o Osvícení. Já vám tu otázku na rozdíl od vás položila.

    Tak se už vykašlete na Ego a už si normálně odpovídejme.No i když mě už je to vlastně fuk – beztak jste mi tu nikdy nic moc neodpověděl. Většinou už "všechno znáte a už jste všechno zažil"

    Dobrou noc 🙂

    1. VíTeK

     Když je vám to fuk, tak se nebudu vysilovat s odpovědí, jenom byste se mnou ztrácela další čas. Těšilo mne 🙂 Mějte se hezky.

     Pro ty, kterým to není fuk, uvedu (na rovinu), že článek je kupa nesmyslů ve které je pár drahých kamenů. Kdo tu kupu nesmyslů sní i s navijákem, neudělá dobře a bude ho bolet břicho. A kdo ji zahodí, taky neudělá dobře, protože se připraví o ukryté poklady.

     Tento článek je prototypem takzvaně duchovní literatury, která je vesměs snůškou nesmyslů a polopravd a proto je třeba ji číst určitým způsobem. Bude o tom článek :-).

     1. Radka

      Ahoj Vítku, článek není prototypem takzvaně duchovní literatury ale slepou propagací tvých fetišistických názorů. V podstatě musím souhlasit s Věrou, která si dala tu práci a alespoň reagovala. Omíláním jednoho a téhož tématu dokola, bez špetky inovace a srdce, nejenom nebaví ale ani nikoho nepřesvědčí.

      Rovněž mám problém s tvrzením, že duchovní literatura je vesměs snůškou nesmyslů a polopravd. Abychom si rozuměli – takové tvrzení bych brala od člověka, který toho bude mít načteno podstatně víc než já a budu mít u něj jistotu, že knížku nezahodí po pár stránkách textu, případně prolistováním a uzavře to "zase blbost".

      P.S. Co Klíč? Pečlivě uložen a stále nedočten – nebo se pletu?

      1. VíTeK

       Ahoj Radko, tvůj názor beru. Ano, článek je opakováním fetišistických názorů. Říct, že je slepou propagací je zbytečně tvrdé, vždyť je to zábavné téma. A vůbec se to nevylučuje s tím, že na něm ukážu, jak vypadá duchovní literatura a že je to většinou kupa nesmyslů a polopravd, dobře míněných.

       (Musím uvážit, jestli říkat "kupa nesmyslů", abych nepopudil lidi, zamilované do svých knih a nauk. Děkuji za upozornění.)

       Řekni mi, proč je na světě tolik duchovních knih a proč svět vypadá, jak vypadá? Copak ty lidi nečtou? Nebo v těch knihách nejsou pravdy?

       Kolik toho člověk přečetl, na tom zase tolik nezáleží. Záleží na tom, kolik z toho přečteného dokázal vydolovat. Další věcí je, když to vydoluje, jestli se podle toho dokáže zachovat.

       Děkuji za drsnou kritiku 🙂

       1. Věra

        Váš problém je Vítku Vaše SUPER-EGO – teď to je teprve sranda ,-))) Cože??? "Tento článek je prototypem takzvaně duchovní literatury"???

       2. Věra

        "Řekni mi, proč je na světě tolik duchovních knih a proč svět vypadá, jak vypadá? Copak ty lidi nečtou? Nebo v těch knihách nejsou pravdy?" — Čtou ale někteří odchází nedotčeni…tj. neumí aplikovat do života.

        "Kolik toho člověk přečetl, na tom zase tolik nezáleží. Záleží na tom, kolik z toho přečteného dokázal vydolovat. Další věcí je, když to vydoluje, jestli se podle toho dokáže zachovat." — Jak se týká tento a předchozí odstavec Vás Vítku ?

       3. Radka

        Říkám-li, že je slepou propagací, tak to není zbytečně tvrdé a mohu tě ujistit, že tohle téma už není ani zábavné. A víš proč? Protože z toho čiší nevraživost vůči ostříhaným, plešatým a např. proti těm, kteří si vlasy barví. A omíláš to stále dokola, aniž by sis uvědomil, že ty máš sám za sebou také období, kdy sis vlasy stříhal na krátko ale i barvil.

        To, co se ti líbí víme, jak se to líbí a vyhovuje nám, do toho je ti s prominutím houby.

        "Řekni mi, proč je na světě tolik duchovních knih a proč svět vypadá, jak vypadá? Copak ty lidi nečtou?" – těch co pravidelně čtou, je stále méně a méně. A těch, kteří hledají něco jiného mimo Matrix je ještě míň. Navíc úpadek civilizace není přímo závislý na kvalitě literatury ale na způsobu života každého jednotlivce. Tam je problém, ne v knihách.

        Ano, nezáleží tolik na tom, v jakém objemu člověk čte, ale JAK čte, jestli vůbec je schopen si dát tu práci a snažit se pochopit autora či text. A má kritika směřuje k tobě proto, protože vím, jakým stylem čteš knížky. Proto se domnívám, že ty nejsi ten povolaný, který by se měl pouštět do hodnocení tzv. duchovní literatury.

        A opakuji otázku: Co Klíč?

        1. VíTeK

         Ahoj Radko, článek je natolik absurdní, že se divím, že ho někdo bere vážně.

         Když napíšu, že ženy, které si fénují vlasy jsou chytřejší, protože si prohřívají mozek, bude to v pořádku?

         A když napíšu, že ženy, které si fénují vlasy jsou hloupější, protože si prohřívají mozek, bude to v nepořádku? (Uznávám, může to být v nepořádku, pokud tomu někdo uvěří a způsobí mu to trauma.)

         Když napíšu, že lidé, kteří se šťourají v nose a mají přitom hlavu na stranu … jsou chytřejší, je to v nepořádku?

         Každý je povolaný hodnotit duchovní literaturu a měl by to dělat, protože si tím utřiďuje myšlenky. Pokud něco zhodnotím a ty to zhodnotíš lépe, tak si řeknu, ty jó, to mi uteklo. Takže určitě hodnotit 🙂

         Klíč jsem dlouho neotevřel.

        2. VíTeK

         Já si to vážně užívám 🙂 … ale není to jenom třídění myšlenek, je to i třídění pocitů.

      1. VíTeK

       To mně těší, že to přijde vtipné i někomu jinému než mě 🙂

       (Jestli to nebude tím, že máš dlouhé vlasy.)

       Zase něco napíšu …

 3. Danieli

  Mám vlasy ostříhané na čtverku (4mm) a článek se mě nijak nedotknul.

  Archetypálně to tak je, že dlouké vlasy symbolizují naladění na intuici, moudrost, spíše pasivitu, kdežto krátké vlasy to je akce, logika, průraznost atd., ale to neznamemá nositel třeba krátkých vlasu nemá v sobě zahrnutou i tu polaritu opačnou. Dokonalost je rovnováha.

  Pár duchovních knih jsem už přečetl, a dodpravdy se mi některé teď můžou jevit jako kupa nesmyslů. Nemyslím to úplně doslova, ale na vypíchnutí problému se spojení -kupa nesmyslů- hodí.

  Autor knihy udělal nějakou zkušenost (nebo taky neudělal) a je otázka nakolik jsou čtenáři schopni převést podněty z tej knihy do praktického života. Já mnohdy ne, to přiznávám. Je to moje chyba? No nevím…

  Když jsem si koupil knížku o domovní elektroinstalaci tak převádění do praxe bylo úspěšné… 🙂

  Nicméně duchovní knížky většinou nadchnou a čtenář se přes ně propojuje s autorem, tak proč ne 😉

  1. VíTeK

   Dobrý večer,

   Neměl by se čtenář raději propojovat se Stvořitelem skrze autora coby zapisovatele?

   Když nefunguje osvícení, je několik možností:

   Pokleknout na zem a modlit se k elektrárně.

   Čistě vymalovat a na stěny namalovat mandaly.

   Opakovat mantry střídavého proudu.

   Zkontrolovat žárovku, vypínač, pojistky a dráty.

   Co autor, to názor a všechno jsou to dobře míněné rady. Každý názor má své příznivce, kteří zakládají školy, píšou knihy o modlitbách, mantrách a nejlepším mandalách pro osvícení. Stačí si jen vybrat 🙂

   1. Danieli

    Co když platí že: Stvořitel se na své stvoření dívá směrem dovnitř sebe – vně stvořitele (Boha) není nic. Pak by autor knihy mohl být jen jiný aspekt stvořitele, třeba zrovna ten co nám chybí k celistvosti.

    Jak střídavý proud souvisí s osvícením to by mě tedy zájímalo 🙂

    Tady je jeden dost zajímavý, ale poněkud peprný článek, který pojednává o duchovnu jako cestě k osvícení:

    http://www.spirala.cz/tiki-read_article.php?articleId=3748

    1. VíTeK

     Uvnitř a venku platí tady na Zemi, tam je to jinak.

     Střídavý proud může být součástí podobenstvím osvícení. Na rozdíl od Světla duševního je světlo fyzické více známé. Stejně jako rozsvícení fyzického světla i Osvícení duchovního světla má své podmínky.

     " Většina těch, kteří touží léčit (a dokonce i jakoby „léčí“) je totiž sama, velmi těžce, nemocná. Nejen na duši, ale většinou viditelně i na těle."

 4. irena

  délkou vlasů to nebude :o))))))) už výrok "slepicoidní typy versus nádherné bytosti" tuto myšlenku hned na začátku vyvrací :o))))))

 5. Judy

  Dlouhé vlasy symbolizují sílu a svobodu. Je pravda, že vždy, když jsem si nechala ostříhat dlouhé vlasy na krátko, se jednalo o období, kdy jsem řešila nějaký vnitřní problém a naopak dlouhovlasá období pro mě byla (s dešním odstupem) obdobími větší vnitřní jistoty a dobou, kdy jsem byla více "sama sebou".

  Mě se Vaš články líbí. Kdyby v sobě neměly něco, co mě oslovuje, tak bych sem opakovaně nechodila. Většinou souhlasím s jejich hlavní myšlenkou (často dojdu nezávisle na Vás ke stejným závěrům). Bohužel mi někdy přijde, že často zůstanete jakoby na půli cesty. Že problém vždycky nakousnete pak necháte nedořešený, nebo závěr až příliš zjednodušíte (např. že dokonalé jsou jen ty ženy, které mají dlouhé nebarvené vlasy).

  1. VíTeK

   Judy,

   Mě se moje články taky líbí :-). Snažím se, aby byly hluboké a vtipné. Ano, stává se to, že někdy nechám čtenáře v chaosu otázek. Nebo se něčemu směju nakonec sám. Někdy se cítím i trapně, co jsem to napsal.

   K odpovědím se musí každý dopracovat sám. To dotažení článku si má člověk udělat sám. Článek je jenom námět k samostatnému hledání … Třeba v tomhle článku je hodně nesmyslů, jenže se z něj dají vykutat i krásné myšlenky. Stejně jako někdo se může k Dokonalosti přiblížit svým vnitřním naladěním při česání vlasů, jiný tak může učinit při leštění pleši.

   Hezké dny přeju … 🙂

 6. J

  Drahý Vítku,

  velice jsi mne potěšil. Už po xté nechávám své vlasy růst a oddaně jim v tom pomáhám. Miluji je jako celé svoje tělo. Můžu si dovolit posoudit jaké je to je mít či nemít.

  Nemít dlouhé vlasy je pohodlné.

  Mít dlouhé vlasy už je náročnější, pokud chcete aby Vám sloužily dle účelů. Jeden takový může být třeba ten pocit, že jste to "Vy". Je to kus Vás a ovlivňuje Vás to vědomě i podvědomě.

  Když stojím na kopci a pozoruji východ či západ slunce, vlasy moje vnitřní rozpoložení velmi obohacují zatím co vánek jimi prochází a jemné tažení až v hloubi mé duše se ozývá..

  Opět pardon za pravopis a jsem s pozdravem.

  Viner

  1. VíTeK

   Já se na to dívám tak, že dokud jsem se stříhal dohola, tak jsem vlastně zanedbával péči a lásku vůči sobě …

   To, že se člověk učeše anebo si koupí šampón na vlasy a není mu jedno, jaký to je, zdravé a správné.

   Tělo je můj domeček a tak se o něj mám starat, aby fungoval. Dopřávat mu pohlazení, pohyb, jídlo, oblečení … učím se to.

   1. Marky

    Úplně mi mluvíte z duše. Myslím, že jde jen o pohled na věc z různých úhlů. Já to přečetla tak nějak sportovně, zábavně, hlavně nemám problém s tím, kdo jaký je, konkrétně jaké má vlasy, takže pro mě to dnes byl program lepší než zprávy jakékoliv televize. Jestli-že někdo bere péči o sebe sama jako o fifinkování, tak jsou to jen předsudky. Já sama se o vlasy starám, a s láskou, a miluji, když se mi o vlasy stará někdo jiný ( taková vlasová masáž, to je něco :)). A ty komentáře paní Věry, byť negativní, až i zbytečně, svědčí o tom, že má paní nějaký problém. Což je zase dobře, že jsi to Vítku svým článkem vyvolal, a paní Věrka by si mohla uvědomit, že je někde chybka, zkusit se trošku zamyslet, a zbavit se nějakého brouka v hlavě. Takže vše je vlastně v pořádku. Vždycky když se něco vyvrbí a začnu se zlobit, tak vím, že něco dělám špatně a ihned přemýšlím, co s tím. A s vděčností přijímám…Funguje to…krásnou, dobrou noc..Marky

    1. VíTeK

     Dobrý den, ahoj Marky,

     Při čtení tohoto komentáře jsem si uvědomil, že nesmyslný článek, který se někoho dotkne, je svým způsobem lepší (Pokud člověk ten pocit správně pochopí.) než článek, ze kterého by se dala moudrost ždímat, ale žádný pocit nevzbudí, snad jen intelektuální souhlas.

     Stephen King (například Zelená míle) napsal něco jako: Jestli máte nějaké poselství, tak si ho strčte tam, kde slunce nesvítí a nenuťte ho svým čtenářům. Čtenáři chtějí něco zažít. Já se tu snažím přinášet nějaké poselství a oplodňuji jím články a svět přitom prahne po zážitcích. Lidé se chtějí hádat, bát, milovat … a já je nutím, aby přemýšleli.

     Děkuji za postrčení … 🙂

     1. Marky

      Ahoj, no ono je to docela těžký, napsat a vyjádřit pocity na "kus papíru", mnohdy to ani moc dobře nejde..navíc, když z písma nevyčteš emoce.. napsat něco, je vždy ošidná věc, velmi snadno si člověk může věci vysvětlit jinak..myslím, že je to velká odvaha autorů, před kterou smekám, a chvála tomu nad námi, že to někdo činí( třeba zrovna jako ty ).. tedy díky všem, kteří se jakkoliv vyjadřují!..vždyť nemusíme vždy sdílet stejný názor..ještě že tak! 🙂 a pak přichází tolerance, která se kamsi vytratila..chybí mi..jinak já osobně prahnu jak po "moudru", tak po zážitcích, pro mne jsou to spojené nádoby, a pokud souhlasím s tím, co čtu, okamžitě to zapojím do svého života..naštěstí je pro oboje místa a času dost, takže piš, protože jsou to nejen tvá moudra, ale také tvoje emoce či zážitky…

      1. VíTeK

       Ahoj Marky,

       Tak, tak … zážitky a moudrost ruku v ruce 🙂

       Když jsem nedávnou napsal, že duchovní literaturu považuji za kupu nesmyslů a polopravd, některým lidem se to nelíbilo. Jenže ono je to většinou tak, že pisatel píše o něčem jiném, než o čem čtenář čte. A autor duchovní literatury zase většinou přijímá něco jiného než "Bůh" vysílá.

       Mezi jednotlivými slovy jsou díry, které si pak čtenář zaplňuje podle své zkušenosti, předsudků, tužeb … Stejné díry jsou i v (partnerské) komunikaci. Lidé se kolikrát ze začátku baví o voze a o koze, než se na sebe naladí a začnou proudit informace. Stejně tak nějakou knížku pochopíme až po čase a někdy zase pochopíme, že knížka, která nás zaujala před časem je pro nás dnes kupa nesmyslů. To se netýká knížky, ale každé její věty, každého slova.

       Zaplnit díry v textu a naladit se na autora (partnera) je výzva. A zážitek.

       P.S . Tolerance umožňuje vyhýbat se ožehavým tématům, čímž zdánlivě prospívá komunikaci. Řekl bych, že tolerance (provázená "bezpodmínečnou" láskou) je příčinou (přibližně) poloviny nemocí a poloviny nevydařených vztahů.

       Přeju ti hezký den … 🙂

       1. Marky

        Ahoj Vítku, moc zdravím..já nemám slov..čteš mi myšlenky?? :))

        Úplně souhlasím, čtení děr nebo-li mezi řádky, to je to, oč tu běží.

        Miluju výměnu názorů, jedině tak se dozvím nové věci..akorát o tom neumím tak pěkně psát, jako ty nebo i jiní přispívající tady..Co člověk, to názor, mnohdy různé názory a přitom souhlasné..někdy nesouhlasné, které každého z nás nutí přemýšlet..děkuji..m.:))))))

        1. VíTeK

         Že bych přímo četl myšlenky, to si neuvědomuji, spíš jsem se na tebe naladil /díra/ a ohlídal si, abych neutíkal od tématu k ventilování svých pocitů a nápadů.

         Ještě mě napadlo, že základem komunikace je pozornost (jeden z těch nápadů). Pokud někdo není pozorný, tak jenom tak mluví, ale nezachycuje, co ten druhý říká a mluví si spíš pro sebe.

         Hezky se povídá na internetu. Teoreticky už víme, jak na to :-). A teď hurá do života poslouchat, kdo co říká … a mluvit vlídně a pravdu 🙂

         Měj se hezky …

     1. Marky

      Také vás moc zdravím paní Věrko…právě, že jsem se zastala…pana Vítka přeci..povídá se "dlouhé vlasy krátký rozum"..co se říká o krátkých?? nevím, nikdy jsem nic podobného neslyšela, ale možná, že vy mě obohatíte..a vy to určitě uděláte..proto jsme se zde sešli a diskutujeme..nebo dohadujeme?..to, že se nás někdo něčím dotkne, je dobře, co myslíte?( o tom jsem mluvila s Vítkem ).. jinak byste mi neodepsala a pak zase já vám. Pokud mám pocit, že někomu mohu pomoci, udělám to, proto jsem se rozhodla odpovědět vám..to znamená, že si vás vážím..i vás bych se zastala, kdyby to mělo smysl..pěkný den, marky..

      1. Věra

       Pěkné odpoledne 🙂 Ale o krátkovlasých zde psal Vítek…vy jste Marky ten článek pod kterým si tu píšeme nečetla ? Vždyť jste se tu vyjadřovala i o mých příspěvcích – v těch to taky bylo 🙂

       Přeji Vám jen dobré 🙂

       Kašlete už na vlasy – zde je super přednáška.

       http://www.auria.sk/blog/zi-svoj-zivot

       Taky lepší než to co servírují v televizi. Je to svoboda – bez předsudků…i co se jakýchliv vlasů týká.

       Pěkný podvečer 🙂

       V.

 7. Radka

  Dnes jsem se nechala ostříhat. Vlasy, které jsem si již přisedávala, zkrátili na ramena. Lehká hlava má své kouzlo 🙂

  1. VíTeK

   Napadá mne spousta věcí …

   Zaváhal jsem

   Polovičaté řešení

   Stačilo půvabně pohodit hlavou než člověk usedne

   Vzpomněl jsem si na děda s drdolem

   Pochopil jsem, proč se říká mít dlouhé vlasy = mít deku

   Blahopřeji k rozhodnutí, budiž ti hlava lehká a neboj o moudrost jsi nepřišla 🙂

   1. Radka

    Děkuji. Se mi ulevilo, že jsem nepřišla o moudrost 🙂 🙂 🙂

    Druhá půlka důvodu – z mých vlasů bude mít paruku známá…

 8. Gábina

  Četla jsem hoodně článků o vlasech, čím je zlepšit, co dělat jinak, co používat, četla jsem dokonce o stříhání vlasu za úplňku, ale na tenhle článek nemá absolutně nic! 😀 Jsem ráda, že patřím mezi ženy s dlouhými vlasy a jsem tak napojená na boha 😀 Moje vlasy jsou jemné, takže jim musím trochu pomáhat výživou, ale podařilo se a jsem na sebe hrdá 😀

 9. Tomáš

  Dlouhé vlasy u mužů jsou důležité, slouží jako anténa podobně jako u žen. Muži s delšími vlasy jsu více ve spojení se svým já. Ženy s dlouhými vlasy vypadají nádherně, muži s dlouhými vlasy vypadají zajímavě 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *