Seminář Ruce Světla, myšlenky a pocity …

ruce-svetla-kniha

Další zastávkou na cestě za poznáním tajemství energie byl čtyřdenní seminář Ruce Světla, který pořádá paní Darja Havelková z DarJa Shiatsu School. Seminář se jmenuje podle knihy paní Barbary Ann Brennan Ruce Světla.

Seminář sliboval: „Naučit se nové léčitelské techniky, Nechat se léčit, Najít cestu ke svému já – podívat se na své masky a obranné systémy, Pochopit všechny dimenze lidské bytosti, Naučit se cvičení na rozvoj vyššího smyslového vnímání, uzemnění a energetické výměny s druhými – co očekáváme od vztahů.“
„A břišní tanec na rozproudění energie 2.čakry.“

Břišní tanec je oblíbené téma avennistů …

Na seminář jsem jel jako obvykle s tím, že uvěřím jen tomu, co uvidím na vlastní oči anebo ucítím jinými smysly. V té době jsem již cítil energii v rukách a viděl první vrstvu aury, zářivý, většinou namodralý obal kolem těla, zejména na bílém pozadí.

Aura je energetický obal kolem těla, viditelný jako světlo nebo spíš světelné záření, čakry jsou kanály, kterými proudí energie. Podle Barbary Ann Brennan má aura 7 vrstev a čaker je také 7. Každá vrstva aury je sdružená s jednou z čaker.

Na semináři mne napadla otázka, jestli tyto systémy čaker a aury a barev nejsou pouze pomůcky, které lidé používají, aby se dokázali na něco soustředit. Anebo jestli se nějaký šaman před mnoha tisíci lety nezkouřil divokými rostlinami natolik, až z toho měl halucinace v podobě aury a čaker. Ostatní lidé také chtěli vidět to, co viděl šaman, očekávali to a tak také začali vidět auru a cítit energii.

Pokud bych si vymyslel, že čaker není 7 ale 5, fungovalo by to?

Cílem toho, co jsme se učili je umět druhému člověku pročistit, zharmonizovat, vyladit čakry tak, aby se otáčely správným směrem a proudila jimi energie. Když energie proudí, je člověk zdravý a když je energie někde zablokovaná a neproudí, přichází nemoc.

Ještě uvedu, že každá vrstva aury a s ní spojená čakra má určitou funkci.
První čakra je spojena s fyziologickými funkcemi, s tělem.
Druhá čakra a druhá vrstva aury jsou nositeli našeho emocionálního života a pocitů.
Ke třetí je přičleněný náš mentální život.
Čtvrtá vrstva sdružená se srdeční čakrou zprostředkovává člověku lásku nejen k bližním, ale k celému lidstvu.
K páté úrovni náleží vyšší vůle, která je spojená s vůlí Boží.
Šestá úroveň a šestá čakra souvisí s láskou nadpozemskou.
Sedmá vrstva a čakra souvisí s vyšší myslí, poznáním a integrováním duchovní a fyzické podstaty člověka.

Jak jsem napsal ve článku Teorie zdraví a nemoci, nemyslím si, že by „léčení energií“ zasahovalo příčinu nemoci. Ta je ukrytá v psychice. Když se někdo někomu bude „hrabat v čakrách“, které si navíc jen představuje, jak toho druhého může uzdravit?

Toto jsem si myslel, než jsem na kurs jel, když jsem si pak vyzkoušel, jaké je to, hrabat se někomu v čakrách a nechat druhého, aby se nám hrabal v čakrách, chci dodat, že ono to funguje. Něco se děje. Něco, co mění oba dva zúčastněné. Jenže co přesně se děje?

Popíšu hlavní pocity a postřehy, které jsem na kursu zažil a zachytil.

První postřeh se týká léčeného. Pokud chci, aby mi někdo pomohl se uzdravit, musím mu to dovolit. A musím to dovolit i sobě. Pokud toho druhého k sobě nepustím a nedovolím mu, aby mi pomohl, a pokud nedovolím sobě, abych se uzdravil, tak se to nestane. Během prvního léčení jsem řešil právě tento pocit a v okamžiku, kdy jsem tomu druhému dovolil, aby mne léčil, cítil jsem, jak začíná proudit energie. Dovoluji ti, abys mne léčil …

Druhý postřeh se týká léčitele. I tady jsem hledal správný postoj k tomu druhému. Nalezl jsem ho v pocitu, nabízím ti léčení. Jestli chceš, tak si vezmi. Není správné léčení (energii) někomu vnucovat. Správné je podat ruku a nechat, aby si ten druhý vzal.

Těmito dvěma pocity (dovoluji ti + nabízím ti) se nastaví vztah mezi léčeným a léčitelem a přenos energie může začít.

Třetí pocit nazvu pozorností anebo vědomostí. Když jsem toho druhého léčil, byl jsem si ho vědomý, soustředil jsem se na něj. Nejde tu jen o nějaké mávání rukama, hlazení anebo osahávání druhého. Pozornost, kterou mu věnujeme je obrovská. Doslova mu věnujeme hodinu svého života. To by bylo, aby to s ním něco neudělalo. Pozornost je jako živá voda. Dejte umírajícímu vztahu pozornost a on zase vykvete.

Pozornost jsem věnoval i tomu, kdo mne léčil a tak se nemůžeme divit, že čtvrtý pocit, který se dostavil, byl pocit sblížení. Když se s někým dotýkáte nejen tělesně, ale i duševně, když mu při léčení čtvrté čakry posíláte lásku a pak ho spojujete s láskou nebeskou, je to intenzivnější než milostná předehra. Jedno „léčení rukama“ lidi sblíží víc než roky mechanického sexu s partnerem. Nelze se proto divit, že z kursu jsem objížděl zamilován a oblouzněn dvěma dívkami, se kterými jsme se léčili. Jestli ony také, to je otázka 🙂

Pokud máte milujícího a milovaného vážícího a váženého, toužícího a touženého partnera a komunikujete spolu na všech úrovních, tak jste pro sebe ti nejlepší léčitelé.

Pátý hlavní pocit souvisí s předchozím. Když jsem ucítil, jaká blízkost a láska tu vzniká, byl jsem smutný z toho, že nemám partnera, se kterým bychom takové pocity sdíleli.

Šestý pocit, poté, co jsem vstal z masážního lehátka, byl pocit jako bych byl zkouřený. Dezorientace, rozhození, vypnutí mozku. Podobné stavy, jsem pozoroval na ostatních. Ale pak se to uklidnilo a bylo mi skvěle. Měl jsem nutkání si dát studenou sprchu anebo se jenom tak proběhnout.

Během semináře jsme se stále více otevírali jeden druhému a zažívali blízkost a stávali se vnímavějšími a tím lepšími lidmi. Kdoví, jak by to tam vypadalo za další týden … 🙂

Tyhle hrátky s energií jsou hrátky s ohněm.

Jedu v autě a kladu si otázku, proč jedna dívenka viděla barvy a průvodce a já ne. Protože ty je vidět nechceš. Barvy a průvodci jsou pomůcky, které používá ten, kdo jim věří. Kdo věří Ježíšovi, tomu se zjevuje Ježíš a kdo panence Marii, tomu se zjevuje Marie. Kdo věří bílému světlu, tomu se zjevuje bílé světlo. Kdo věří na démony, tomu se zjevují démoni. Ty na nic takového nevěříš a tak nic takového nevidíš. Když uvěříš, uvidíš je …

Jenže je otázka, jestli je neuvidím proto, že jsem si je stvořil. A další otázka je, jestli si člověk má dělat tu radost, že si stvoří světla a průvodce. V duchovním světě je možné ledacos, tak proč si pro svou práci nestvořit pomocníky a neudělat si příjemné prostředí vibrujícími, pulsujícími a rotujícími barevnými energiemi? Jenže to jsi celý ty. Jsi málo hravý. Stačí ti jedna energie a jedno Světlo. A pomocníci? Kdepak, ještě by se ti motali do práce.

Existuje aura a čakry nezávisle na našem vědomí, nebo jsou to pomůcky které si lidé vytvořili, aby mohli popisovat duchovní energii? Svou vírou a vůlí zhmotňují určitý systém čaker …

14 komentářů u „Seminář Ruce Světla, myšlenky a pocity …

 1. petr

  ahoj,

  to dovoluji ti mě léčit a dovol mi léčit tebe,to by měli říct oba oboje,jinak ve vztahu léčitel-léčený není rovnost,tento vztah bude překonán vztahem:dvě bytosti se setkávají a vzájemně se léčí-obohacují…

  petr

  1. VíTeK

   Ahoj Petře

   Vztah léčitel / léčení není rovný. Předpokládá se, že léčitel má léčenému co dát (například energii) a léčený mu za to dává peníze. (Otázka je, nakolik dobrá investice to je a zda si léčený odnáší něco trvalého.)

   V partnerském vztahu si to lidé mohou nastavit jinak (oboustranně) a tím se mohou léčit (harmonizovat) navzájem.

   Ovšem nevybavuji si, že bychom se partnery někdy bavili o tom, nakolik si dovolíme ovlivňovat svoji energetiku. Anebo dokonce nakolik si dovolíme se na sebe napojovat a číst si v duši. Vztahy byly o lásce, přátelství, sexu (tělesná rovina), ale abychom se vědomě bavili o energii a snažili se ji cíleně ovlivnit anebo aby někoho napadlo, že se může napojit na toho druhého, tak to zatím nikoho nenapadlo. To všechno fungovalo podvědomě, tedy i včetně různých podvědomých obran. Je to zajímavé téma :-).

   1. Věra

    Dobrý den 🙂 toto vše je možné zažít i ve vztahu partnerském – ve vztahu muže a ženy. Je možné povznést vztah do zcela jiných rozměrů.Stane se to díky lásce. Ve chvíli kdy se člověk naučí odpouštět, z úctou pohlížet i na domnělého nepřítele a dovolí aby skrze něj procházela láska. Může to znít sektářsky ale kdo tohle zažívá…ví. Ostatní pochopí až zažijí. Nejdříve vede cesta do vlastního srdce…pak může být obrat v životě až neuvěřitelně rychlý.

    A ve vztahu léčitel léčený – nemusí být nerovnost…pokud si ji člověk nevytvoří ve vlastní mysli. Všichni jsme přišli na tento svět jedineční. Někteří pochopili a naučili se rozvíjet své schopnosti rychleji a dříve. Léčitel může být např. o krok či 50 napřed a příchozího může dobře nasměrovat. Ve chvíli kdy léčený prozře…může předběhnout léčitele o např. dalších 70 kroků. Jestliže se tito lidé považují za rovnocené partnetry, kdy zde na zemi každý má svůj úkol…nikdy nerovnost nevznikne. Toto vzniká opravdu jen v naší mysli.

    A jak s partnery osobními, pracovními, tak s léčiteli či kýmkoliv jiným se setkáváme abychom mohli pochopit sebe. Bez srdce…jsou to ale jen naučené teorie či ne zcela využité schopnosti.

    Přeji všem možnost zažít tu nekonečnou radost a hlavně svobodu po nalezení a pochopení sebe. Pak totiž i zcela jinak začneme vnímat své okolí.

    PS: Nechodím do kostela, nikdy jsem nenavštívila žádné organizované náboženské seskupení. Pracuji ve stabilní moderní a stále expandující firmě. Jde to vše propojit. Ani zde necítím nerovnost.

    1. petr

     ahoj,

     moc by mě zajímalo,co jste nalezla?A pochopila?

     Omlouvám se,že se tak vlezle ptám,ale chci to porovnat se svými zkušenostmi…

     1. Věra

      Pěkný podvečer Petře 🙂 líbí se mi nadpis vašeho příspěvku – vzájemnost i příspěvek samý. Myslím že vy už toho víte mnoho. Já se stále učím. Ale stále děkuji za vše co mi bylo dopřáno si uvědomit.Je toho již více. Ale nejdůležitější pro sebe považuji to,že jsem pochopila smysl odpouštění.A díky tomu nalezla klid na duši a neuvěřitelný pocit svobody.Mysl není zbytečně zatížena minulostí, jen se z ní poučí a je schopna vnímat přítomnost a tvořit v přítomnosti."Minulost již přítomností byla a budoucnost se jí teprve stane". Zde je mnoho moudrosti.Je to zároveň láska k sobě samému. To také považuji za důležité. Oceňovat své schopnosti, oceňovat se za vše co se nám daří a také umět si udpustit ty naše prohřešky – to že se nám něco nepodaří – vždyť nejsme roboti a nemusíme umět všechno. A stejně tak oceňovat druhé. Každý zde máme svůj úkol. A každý jsme kousíčkem tohoto velkého celku.

      Mám moc ráda stránky Marie Blankytné, miluji knížku Sára – od Esther a Jerry Hicks, Lásku od Zdeňky Jordánové, Jógu – vědu o duši od Osha. Oceňuji všechny, kteří si objevené nenechávají pro sebe a s láskou předávají dále. Moc ráda budu když mi také napíšete co jste na své cestě pochopil. Děkuji a přeji všem krásný večer 🙂

      1. petr

       ahojky Věro,

       děkuji za vaši odpověď,která se mi líbila.

       Je u vás vidět,že duchovní dosažení se projevilo i v obyčejných každodenních věcech,a to je pro mě podstatné.

       Tak jako u vás odpuštění,mým nosným tématem je vděčnost.Vděčnost,která nepotřebuje důvod,která přichází sama od sebe,ne vděčnost za něco,ale vděčnost jen tak,řekněme za veškerý Život.

       Esoterice se věnuji od roku 1980,posledních 6 let jsem studoval učení Tvůrců křídel- http://www.lyricus.cz/

       a nyní se mnou souzní Promluvy- http://www.petr-chobot.eu/texty.htm

       Koukal jsem na stránku Marie B.,ale byla nedostupná.

       Přeji mnoho krásných zážitků a doufám,že zůstaneme přáteli.

       petr

       arikiran@seznam.cz

       1. Věra

        Děkuji i za vaše slova Petře 🙂

        Dlouhou cestu máte za sebou. Já nestuduji cíleně ničí poznání, ale ráda se inspiruji. Na stránkách paní Marušky se moc ráda někdy zastavuji, je to takové pohlazení. Jsou to tyto stránky : http://marieblankytna.blog.cz/1102.

        Přeji vám mnoho dobrého, jistě se zase někdy a někde setkáme 🙂

        V.

 2. petr

  ahojky,děkuji za odpověď,nerovné vztahy budou nahrazeny rovnými,to je současný trend a je pozorovatelný ve všem,i v Tvém průzkumu esoterických vod.

  Hodně štěstí

  petr

  1. VíTeK

   Dobrý den,

   Myslím to tak, že by to člověka mohlo psychicky rozhodit a že by tohle "čarování" měl dělat někdo, kdo ví, co dělá a proč to dělá a dokáže tomu člověku vysvětlit, co se v něm děje a proč.

   1. Lea

    Přiznám se že Vám tak úplně nerozumím – asi mluvíme příliš v obecné rovině.

    Kterého člověka by to mohlo podle Vás psychicky rozhodit – toho na straně (v danou chvíli) energii příjímající, nebo na straně energii "transportující" ?

    A co konkrétně by ho vlastně mohlo psychicky rozhodit?

    1. VíTeK

     Měl jsem pocity, jako bych byl sjetý nějakou drogou. Víc na straně přijímající. Jedna dívenka "viděla démony" a byla jednoduše řečeno rozhozená, brečela. Já jsem cestou domů taky brečel. Což bylo občerstvující. Ze seance může člověk odejít s pocity, které si nedokáže zařadit.

     V mém případě šlo například o to, jak snadno jsem se zamilovával do spolupracujících děvčat (některých) … a zahrával si tak se svým manželstvím. To bylo myšleno hrátkami s ohněm. Za což samotné energie nemohou. To je rozsáhlejší téma.

     Hrátkami s ohněm jsem myslel i to, že se člověk dostává blízko nebo hluboko k jinému člověku a měl by vážit, komu to dovolí, s kým se spojí a na jaké úrovni.

     Nechci zrazovat od pokusů s energiemi, jen směle do toho :-).

     Ta věta vyjadřovala spíš respekt před neznámem než strach.

     Spíš je otázka, co od tohoto typu léčení člověk může čekat.

     Sám zatím neznám, co se přesně děje při léčení energiemi, tak ten článek berte jak pokus si to ujasnit. Sbírám první střípky zkušeností a snažím se odhadnout, jak vypadá výsledný obraz.

     1. Lea

      Díky za vysvětlení, teď už mi začíná dávat ten článek větší smysl. Ovšem trošku mě zmátlo, že své "nahodilé" (ve smyslu krátkodobé) zkušenosti máte tendenci prezentovat jako obecné pravdy … Asi je to proto že mám jiný přístup když se chci něco dozvědět a něco si ujasnit 🙂

      Svoje objevování světa energií bych nenazvala pokusy, spíše se jedná o postupné učení se (rozpomínání)toho, co je součástí našeho portfolia schopností a vědomostí hluboko v duši uložených…

      A to už se tak někdy stane, že když se podíváme do míst v sobě kde jsme dlouho nebyli, objeví se tam "nepořádek" (démoni) které je potřeba postupně "uklidit" :-))

      Ale znám ten pocit totálního vyděšení z toho co se děje, strach z nového a strach z neznámého … Ale líbí se mi myšlenka, že "cesta vede tam kde je strach" a když ten strach necháme rozplynout, začne se ukazovat co je pod nánosy balastu ukryto za poklad…

      Ona ta práce s energiemi je stejná jako učení se těm trojnejm integrálům…. Chce to čas, trpělivost a hoooodně cvičně spočítaných příkladů…. od jednoduchých pomalu se propočítat k těm složitějším.:-)) No a že se občas dopočítáme k nesprávným výsledkům? Není "špatně" dělat chyby (zejména když se učíme), ty se přeci dají opravit, můžeme se z nich poučit a příště tu zkušenost využít k tomu aby to už bylo dobře napoprvé 🙂

      A ještě poznámka ke sbližování s druhými lidmi – můžeme přece s někým hluboko souznít a přitom nepřekračovat hranice :-)))

      1. VíTeK

       Leo,

       Děkuji za náměty …

       Tyhle články (některé) jsou pracovní zápisky, které vyjadřují, co jsem si o dané věci myslel v určitém čase. Až toho budu znát víc, tak je buď upravím nebo smažu nebo (to nejspíš) označím za články z období hledání. Stejně tak beru i články a komentáře ostatních lidí, jsou to více či méně zdařilé pokusy, dobrat se k pravdě.

       Články jsou tu proto, aby si každý mohl udělat vlastní názor a ten můj zkritizovat (nesouhlasí s ním) anebo vyjádřit souhlas. Anebo napsat svůj názor, který může být pravdivější než ten můj.

       Jsou to stránky o … "o všelikém léčení těla i ducha … o klikatých cestách člověka ke Světlu".

       Přeju vám hezké pocity 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *