EU dislike! – logo odpůrců Evropské Unie

Česko má nové turistické logo

Czech Republike

Logo prý stálo stovky hodin usilovné práce osmičlenného týmu lidí z designového studia Marvil. Zdroj: ihned.cz

Napadlo mne, že i Evropská Unie by si zasloužila nějaké pěkné nové logo. Problém je v tom, že ji nemám rád a považuji ji za škodlivý byrokratický spolek, který vytěsňuje ze života lidí štěstí tím, že do něj vnáší zbytečné předpisy, daně a přerozdělování. Na štěstí pak zbývá míň peněz a času.

Život je o štěstí …

A my – Češi? Jakoby nám několik desítek let socialismu se Sovětským Svazem na věčné časy a v RVHP nestačilo, necháme se zatáhnout do EU.

Takže …

EU dislike!

Text loga jsem mne napadl, když jsem seděl na záchodě. Takový záblesk tvořivosti jsem už dlouho nezažil. Pak stačilo obarvit pozadí na modro, písmena na žluto a na červeno a bylo to! Vlastně nebylo. Vykřičník působí jako dynamický prvek, který uvádí věci do pohybu. Je to symbolické nakopnutí EURO poslanců a EURO úředníků do zadku, aby vstali ze židle, podali výpověď a šli dělat něco užitečného.

Čím víc lidí bude dělat něco užitečného a čím míň jich bude vymýšlet nesmysly, vybírat a přerozdělovat daně, tím se budeme jako celek mít lépe. Bez práce nejsou koláče.

Uznávám, že logo není příliš originální, nicméně doufám, že se chytne a stane se důstojnou a legitimní alternativou ke stávajícím logům EU. Nemusí všichni držet hubu a krok a mávat prapory, které nám rozdá EU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *