E-book jak napsat e-book

E-book jak napsat e-book

(Tento článek je o info-podnikání a o vydělávání peněz na internetu.)

Napsat e-book je jednoduché. Napíšete text ve Wordu, dáte ho uložit jak Adobe PDF a je to …

Proč se vůbec zabývat tím, jak napsat e-book, když je to takhle jednoduché?

Protože e-book je nejdůležitější a základní dílo info-podnikatele a proto by měl být napsaný kvalitně.

Pokud netušíte, co je to info-podnikání, tak je to jednoduše řečeno prodávání informací. Své know-how zabalíte do balíčku a prodáváte ho. A jedním z takových balíčků je právě e-book neboli elektronická kniha.

E-book je obdoba papírové knihy. Pro vás jako vydavatele má několik zásadních výhod:

 • Můžete jich vydat a prodat kolik chcete, protože se nemnoží tisknutím v tiskárně jako papírové knihy, ale kopírování, tedy prakticky zadarmo.
 • Můžete ho poslat do Ameriky prakticky zadarmo jako přílohu e-mailu.
 • E-book nezabírá místo ve skladu a v knihovně.
 • Můžete ho předělat a vydat druhé vydání opět s minimálními náklady.
 • Můžete zautomatizovat jeho prodej (například pomocí Fapi), takže doslova nehnete ani prstem a jen koukáte, kolik peněz vám naskakuje na účtu.
 • Nějaký mínus? E-book si nemůžete vzít do vany a nemůžete s ním zatopit.

O tom, jak napsat kvalitní e-book je právě e-book Stáni Mrázkové Jak napsat eBook za 14 dní

V e-booku se dozvíte

 • Jak se stát expertem v jakémkoli oboru, aneb co je to eBook a proč ho psát
 • Jak se pustit do psaní a překonat prokrastinaci
 • Jak udělat z obyčejného textu super eBook, i když byl MS Word zatím Vašim nepřítelem
 • Na co v eBooku nesmíte zapomenout
 • Jak dostat eBook z Vašeho počítače ke svým klientům
 • 14-ti denní plán, aneb krok za krokem k eBooku

Spolu s e-bookem dostanete bonusy a to sice

 • Pracovní sešit k eBooku, který vás dokope krok za krokem k tomu, abyste to opravdu udělali za 14 dnů.
 • Osobní checklist … aneb na co nesmíte zapomenout. Kontrolní seznam, jestli jste na nic nezapomněli.
 • Online továrna na peníze: Napište eBook, který Vám bude vydělávat. Promiň, Stáňo, ale tento bonus považuji za ještě lepší než samotný e-book. Člověk se na 20ti stránkách dozví, jak funguje info-podnikání a jak si postavit továrnu na peníze. Kdo tohle pochopí, tak mu to může změnit podnikání a život.

Aby bylo jasno, info-podnikání není nějaká nová internetová vyčůranost a mazanější způsob, jak dostat z důvěřivého zákazníka peníze. Je to automatizovaný způsob prodeje hodnotných informačních produktů. Vtip je v tom, že informačním produktem se může stát know-how z jakéhokoliv oboru. Podotýkám z oboru, v němž jste odborníkem. Samozřejmě i mezi info-podnikateli se najdou tací, kteří prodávají “leštěné prdy”.

Stanislava Mrázková a její e-book Jak napsat eBook za 14 dní mezi ně nepatří. Naopak je to skvělá ukázka perfektně zvládnutého info-podnikání, na které se učím i já.

E-book Stáni Mrázkové Jak napsat eBook za 14 dní si můžete objednat zde

Platí záruka spokojenosti, pokud pro vás informace nejsou hodnotné, dostanete své peníze bez otázek a v plné výši zpět.

Příběh Stáni Mrázkové, ve kterém ona a její provizní partneři vydělali na prodeji zmíněného e-booku cca 190 tisíc Kč za dva měsíce je zde.

Ještě si trochu přihřeju svojí polívčičku. Můj e-book o tom, jak začít podnikat na internetu, si můžete stáhnout na stránkách OsobniByznys.cz Když jsem ho napsal jako svou prvotinu, poslal jsem ho Stáně Mrázkové k posouzení a ona mi napsala:

“… už teď Vám můžu říct jedno – ze všech těch eBooků, které mi za poslední měsíc přišly, tenhle je nejlepší.”

Děkuji Stáňo 🙂

10 komentářů u „E-book jak napsat e-book

  1. kVítek

   Ahoj, já mám volnou živnost a v ní různé činnosti jako například:

   Poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingové a související činnosti a webové portály

   Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti

   Vydavatelské činnosti, polygrafická výroba, knihařské a kopírovací práce

   Náklady prokazuji paušálem jako autor.

   Pokud by šlo o částku do 20 tisíc Kč za rok, tak bych to považoval za příjmy z příležitostných činností podle paragrafu 10, které jsou osvobozeny od daně z příjmu.

  1. kVítek

   Fakt je to zajímavé, vypadá to podezřele, ale blíží se doba, kdy energie a informace se stávají zbožím budoucnosti.

   Informačně energetická doba 🙂

   Pozdravuje mládě 🙂 Anebo já mu to posílám telepaticky …

 1. basti

  Stáni e-book jsem nečetl, ale ten název by ve mě rozhodně vzbudil nedůvěru. Jako poměrně hodně schopný "spisovatel" si troufám tvrdit, že napsat opravdu kvalitní e-book včetně korektur a instruktážních obrázků téměř nejde. Ono to sice teoreticky opravdu zabere 14 dní čistého času, ale to by člověk nesměl na nic jiného ani sáhnout a mít dvoutýdenní záchvat inspirace. To se mi teda ještě orpavdu nestalo a navíc většina lidí nemá zrovna dar psaní srozumitelných a gramaticky správných textů. Zrovna teď na jednom e-booku už měsíc makám, text je skoro hotový a postupně dávám dohromady obrazovou dokumentaci. Určitě o tom ještě napíšu článek, je to zajímavá zkušenost a rozhodně se nevyplatí dělat e-book stylem "hop na krávu, už je tele" a zítra zbohatnu.

  1. kVítek

   Ahoj,

   Souhlasím, je to těžší.

   První e-book jsem dělal tři měsíce. Ale to měl 39 stran. A k tomu jsem ještě dělal kompletní web. Hlavně ale ten e-book. Nicméně napodruhé bych 10 ti stránkový e-book za 14 dnů udělat mohl.

   Je dobré se do toho pustit po hlavě, i když to nedáš za 14 dnů, tak je lepší to udělat za dva měsíce než se do toho vůbec nepustit.

 2. Tomas

  Čistě hypoteticky si představme že tahle hloupost opravdu napadne všechny firmy a naše mail schránky zaplní šrot od těchto firem – borců mejlistů opravdu si myslíte že to ještě bude k něčemu ( že to někdo bude schopen číst ) . Ne je to od začátku špatný nápad kontraproduktivní a fungovat bude jen krátce . Jediné co opravdu funguje je poctivá práce se zákazníkem , spokojení uživatelé produktů a dokud to bude jen o produkci čehokoliv za jakoukoliv cenu včetně hromady prezentací – mailů tak se nehneme z místa . Jediné co vytvoříme bude reklamě otužilá populace co nebude věřit ani slušnému pozdravu ze strachu že jim chceme vnutit multilevel produkt či rovnou úplný šmejd ev. rovnou podvod za účelem krádeže identity pro získání neoprávněných úvěrů sjednaných na dotčené osoby . Tam totiž postupně směřuje dnešní internetové snažení firem. Jediné co dnes zákazníka zajímá je doporučení od ostatních lidí co jsou spokojení s produktem a to ještě jen v případě že dotčeným osobám opravdu důvěřují . Takže osobní kontakt poctivá celoživotní práce to je to co vydělává . 🙂

  1. kVítek

   Neviděl bych to jen jako hromadu šrotu, šmejdu a spamu.

   Informační doba dává skvělé možnosti publikovat elektronicky a dostat se k víc lidem.

   Představ si, že chceš vydat knihu a zajímá tě, jestli se bude lidem líbit, tak jí vydáš jako e-book a počkáš, jaký bude ohlas.

   Nebo děláš nějaké kurzy a tak natočíš video a prodáváš ho.

   Můžeš prodávat záznam svojí přednášky a tak se dostaneš k lidem, pro které je ta přenáška daleko nebo nemají čas.

 3. Peter

  Áno možno to tam je alebo som to prehliadol ale je dobré nezabudnúť na originálny windows a word lebo ak by zistili že niečo predávate a poslali by kontrolu a nemali by ste originály oboch tak pokuta.

  1. kVítek

   Od té doby, co se živím software a podobnými věcmi vyráběnými na počítači, tak používám legální software. Jenou jsem počítal, kolik mě stát software. Vyšlo mi to něco přes 100 tisíc Kč. A k tomu počítač za cca 20 tisíc. Z toho je vidět, že žijeme v informační době a platíme za informace. Mobilní telefony, připojení na internet, to vše nám přináší informace (někdy i pocity).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *