Cesta pravého muže – laskavý byznys

Laskavý byznys je byznys dělaný s láskou a s respektem ke svým zákazníkům a ke svým partnerům. Napadlo vás, že jsem se zbláznil? Není byznys o tom zákazníky a partnery odrbat?

Jak pro koho …

Byl jsem poctěný pozváním na setkání cca 40ti mediálních partnerů projektu Cesta pravého muže. Cesta pravého muže je nejen kniha Davida Deidy, ale také sedmitýdenní transformační video i živý trénink, který muže provede zákoutími jeho duše a pomůže mu v sobě objevit pravého muže. Je to mužská obdoba programu Ženy ženám.

Jelikož jak být pravým mužem se ve škole neučí, v rodině mnohdy také ne, v partnerství také ne, ujali se tohoto nelehkého úkolu lidé, kteří se zabývají mužskými otázkami a podnikatelé. Spojili vzdělávání a byznys na internetu a vytvořili doslova umělecké dílo. Kamery se ujal Martin Šácha, který je známý například coby kameraman filmů Snowboarďáci nebo Muži v naději. Další jména? Zdeněk Weber – mužské kruhy, David Kirš – podnikatel na internetu.

Setkání mediálních partnerů se dělo v duchu Cesty pravého muže a také to bylo společné umělecké dílo.

Představte si, že byste seděli se svými mediálními konkurenty v kruhu při svíčkách a jeden po druhém byste mluvili o tom, co přejete společnému projektu …

Takhle to tam vypadalo … trochu jako v sektě 🙂

Lidské kruhy - svíčka

Podařilo se mi (legálně) natočit útržek rozhovoru Milušky Matoušové z webu Empatia.cz s Davidem Kiršem jedním z autorů tohoto projektu …

Cesta pravého muže je tréninkový program pro muže, který muže provede zákoutími jeho duše a pomůže mu objevit v sobě pravého muže.

Ať jste muž nebo žena, zvu vás na Cestu pravého muže.

Ano, jsem opojený setkáním se zajímavými lidmi a informačním podnikáním.

Zároveň jsou věci, které se mi nelíbí. Vyskakovací okna s formulářem, stránky, ze kterých se nelze vrátit zpátky, vyděračské hodiny, které odpočítávají čas, do kdy se musíte rozhodnout, vlezlé e-maily, které mne oslovují křestním jménem …

Vrcholem byl jeden webinář “osobního rozvoje”, kdy byli posluchači provedeni jakousi vizualizací se zavřenýma očima a pak jim bylo řečeno: Teď otevřete oči a zmáčkněte tlačítko objednat. Tady končí legrace. Tohle není o vzdělávání, ale o manipulaci, zneužití hypnózy, vrtání díry do hlavy a do peněženky.

V informačním podnikání vidím skvělou možnost, jak si mohou lidé doplnit vzdělání podstatně levněji, než když budou chodit na přednášky a semináře. Je to nová vlna informací, která může změnit svět k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *