Zahraniční fotobanky a život a práce snů

Slunečnice

Žijete život svých snů? Já zatím ještě ne. Ale dělám na tom … 🙂

Můj život snů vypadá asi takhle: Cestujeme po světě s partnerkou, válíme se u moře nebo jinde … a já při tom píšu knihy. Chci, aby mi lidi platili za to, že se budu válet u moře a ťukat při tom do klávesnice. Vidíte, žádné velké nároky na život nemám 🙂

(Samozřejmě válení u moře je jenom vnější stránka věci a známka svobody a úspěchu. Vnitřní stránka věci je ta, že lidem poskytuji hodnotné anebo zábavné informace, které jim zlepšují život.)

Živit se psaním není tak snadné, jak jsem si ze začátku myslel a proto jsem si k tomu přibral další věc a tou je počítačová grafika a fotografování. Na cestách můžu fotit a fotky prodávat na zahraničních fotobankách a když jsem doma, můžu se věnovat počítačové grafice.

S fotobankami jsem začal cca před pěti lety. Byla to cesta dlouhá a trnitá. Za první tři měsíce jsem vydělal asi 10 dolarů (tehdy necelých 200 Kč). Nevzdal jsem se. Po prvním roce jsem se propracoval k měsíčnímu výdělku cca 100 dolarů. Po necelých pěti letech, minulý měsíc, jsem dosáhl rekordního měsíčního výdělku 400 dolarů (asi 9800 Kč).

Ještě mne to neuživí a na cestování mi to nevydělá, nicméně se mi podařilo vytvořit si práci, kterou mohu dělat kdykoliv a kdekoliv. Jednou nahrané fotografie se na fotobankách prodávají stále. Když několik měsíců na fotobanky nesáhnu, stejně vydělají několik (desítek) tisíc Kč.

Když to tak půjde dál, za několik let budu mít příjem, který mi umožní odjet si kdykoliv a kamkoliv.

Snadný výdělek na fotobankách není, rozhodně nejde o „pasivní příjem“. Občas jsem frustrovaný z toho, jak se fotobanky cenově podbízejí kupujícím zákazníkům a jak málo platí autorům. Nicméně klady převažují. A fotobankám se věnuji jen do té míry, pokud mne to baví.

Pokud děláte něco s grafikou, rádi fotografujete a hledáte způsob, jak si tím přivydělat, možná právě tohle je cesta pro vás. Víc informací najdete v článku o fotobankách.

Fotobanky nejsou mé jediné želízko v ohni. Kromě toho pomáhám lidem živit se tím, co milují, a už jsem napsal i první placenou knihu.

Pomalu a jistě se propracovávám k životu a práci svých snů (cestovat a psát).

A co vy?

Jaké máte představy o svém životě a o práci?

Napište si je na papír, to má větší váhu než když o tom jen sníte …

Pokud ještě nemáte jasno v tom, čím se vlastně chcete živit, doporučuji vám stáhnout si můj eBook o úspěchu a o snech. Pomůže vám objevit své poslání, vytvořit si vizi a jít za ní … ať se vám to daří 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *