Proč být či nebýt … vegetariánem

Vegetariáni jsou lidé, co nejedí maso a další části zvířat, kvůli kterým jsou zvířata zabíjena. Jednoho takového mám doma a dokonce je to moje partnerka Mína. Nemohu říct, že by mne její vegetariánství nějak omezovalo. Naopak, mám možnost obohatit si jídelníček a poznat nová jídla.

Když o tom tak přemýšlím, vedlejším účinkem soužití s vegetariánem je, že když se najím jejích dobrůtek, jím méně masa 🙂

Napadlo mne s Mínou natočit krátký rozhovor a uvést každý své důvody, proč jíst či nejíst maso a proč být či nebýt vegetariánem. Původně jsem chtěl, aby každý našel pět důvodů, pak každý řekl ty své hlavní (viz. video).

Další důvody nebo spíš důkazy, jestli je člověk masožravec mohou být fyziologické: tvar zubů, délka střeva, chemické složení slin… těmi jsme se nezabývali. Ty si poslechněte od náruživých zastánců / odpůrců jedení masa.

Otázka nezní, zda být či nebýt vegetariánem, otázka zní, zda člověk v dané chvíli dělá to, s čím je v souladu. A zda respektuje, že druhý dělá něco jiného… protože je na jiném stupni poznání, zkušenosti a vývoje.

Vegetariáni, pokud chcete zachránit co nejvíc zvířátek, najděte si partnera masožrouta a rozmazlujte ho svými zelenými dobrotami 🙂

 Špenátové-taštičky.jpg

1 komentář u „Proč být či nebýt … vegetariánem

 1. petula

  Otazka je podle me, co a jak jist, abych byl v souladu s ostatnima…

  Mohu, kdyz nekoho jim…s nim byt v souladu?

  At uz je to veprove nebo fazol…

  ?

  …x…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *