Rozmlátili plazmový televizor …

rozmlatili-televizi

Titulek „Rozmlátili jsme plazmový televizor, vydrží opravdu hodně“ mne zlákal. Tušil jsem, že to nebude inteligentní zábava, ale člověk je tvor zvědavý. Také mnoho věcí rozeberu, abych se podíval, co je uvnitř a jak to vlastně funguje. Myslím si, že plazmová televize v sobě ukrývá spoustu zajímavých součástek a její řízená destrukce by mohla vydat dost výživný materiál na zajímavé výukové video. Minimálně se podívat, kolik obsahuje jakých materiálů, které součástky se podílejí na spotřebě, zamyslet se nad recyklací, životností. To, co předvedla idnes, bylo ubohé. Zábava pro dementy. Hlavně, že bude čtenost.

http://webtv.idnes.cz/?relation=V081118_142738_tv-ostatni_zkl

Video ukazuje figurantku, která na televizor hází různé hračky a věci a bouchá do něj různými předměty. Hadrovou panenkou, pak různými autíčky, míčky, mobilním telefonem … až se obrazovka rozbije a televizor přestane ukazovat. Pak televizi odnesou na dvorek a tam do ní ta osoba ještě kopne.

Abych jenom tak neremcal. Páni redaktoři z Technetu, dejte mi stejnou televizi, přiměřený rozpočet a honorář a já vám natočím naučné video o plazmové televizi. A pokud chcete, aby tam byla nějaká destrukce, tak prosím ještě o střelnou zbraň, ruční granát a kameru, co zvládá natáčet slow motion. Figurantku si můžete nechat. Anebo jí pošlete zamést před domem a vysbírat odpadky, aby si nemyslela, že peníze se vydělávají předváděním se před kamerou.

Vím, že to moje video nebude žádný trhák, ale bude to užitečné alespoň pro několik zvědavých malých človíčků, které třeba zajímá, že ta součástka, která vydává zvuk, se jmenuje reproduktor, jak vypadá a případně jak funguje.

Fuj, to byl zážitek.

O hodinu později jsem se trochu uklidnil. A zjistil, že k tomu videu je ještě článek. Ten už tak hloupý není. Vlastně může být i užitečný. Snažili se (prý) nasimulovat nehody, které mohou nastat v každé domácnosti italského typu, případně s malým dítětem, domácí zvěří … OK, beru to. Také oceňuji, že pan Václav Nývlt – Technet.cz v diskusi reagoval na kritiku. Nechtěl bych být v jeho kůži.

Dobře, test odolnosti krycího skla beru, může být užitečné vědět, co vydrží, když po něm prcek hodí autíčko. Ale pak jste mohli vzít šroubovák a tu televizi poctivě rozebrat. Takhle to vypadá, že se vyžíváte v rozbíjení věcí a jde vám jen o čtenost. Jinak proti Technetu nic nemám, vaše testy jsou užitečné a věřím, že některé i technicky a časově náročné. Například článek Velký souboj levných laserových tiskáren, to musela být práce. Klobouk dolů.

Za rozmlácení plazmového televizoru v přímém přenosu síkáváte titul Nejhloupější video roku 2008. Můžete si za to sami. Kdybyste se nehnali za senzací a nechlubili se rozmlácením televize, ale pojali to jako skutečný test odolnosti a místo modelky zaměstnali děti, vyhrál by to Apple i-Phone v mixéru od konkurence.

(Včera jsem byl nějak přecitlivělý vůči utrpení věcí. I věci mají duši …)

(Foto: idnes.cz)

1 komentář u „Rozmlátili plazmový televizor …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *