Teorie zdraví a nemoci

Zajímá vás jak funguje zdraví a proč přichází nemoc?

Tento článek je slátanina myšlenek, které jsem posbíral všude možně a oplodnil je tím, co mě právě napadlo. S myšlenkami je někdy problém, že si nevybavujeme, kdy poprvé nás napadly a tím pádem si ani neuvědomujeme, jestli jsou to naše originály nebo jestli jsou to myšlenky někoho jiného.

Přestože je tento článek slátanina a prototyp, považuji ho za nadčasový a jeden z nejlepších článků o zdraví a nemocech, co jsem kdy četl.

Jdeme na to …

Nemoc nevzniká v těle, ale vzniká v duši, v myšlenkách a v pocitech, které nejsou v souladu s Řádem a Vůlí Stvořitele. Stejně tak k uzdravení nedochází od těla k duši, podáním jakéhokoliv léku, ale od duše k tělu pochopením a porozuměním toho, co je špatně.

Nemoc není nežádoucí stav, ale zpráva moudrého Stvořitele člověku, že něco dělá špatně. Není žádoucí příznaky nemoci potlačit, stejně jako u auta není žádoucí ustřihnout dráty k žárovičce, která signalizuje málo oleje v motoru.

teorie-nemoci

Na začátku všeho je Dokonalý Stvořitel, který vše nejen stvořil, ale tvoří to okamžik za okamžikem. Jakoby ze svého x-rozměrného prostoru promítal obrázek do čtyřrozměrného prostoru, kde se odehrává lidský život. Stvořitel je Dokonalý, vše, co dělá je Dokonalé a má to Řád. Kdo má rád vlnění a frekvence, tak si může představit, že Stvořitel kmitá na nejvyšších frekvencích … a fyzické tělo na nejnižších. Respektive Stvořitel kmitá (vysílá) na všech frekvencích a tím rozeznívá a oživuje jednotlivá těla.

Pokud člověk žije (myslí, cítí, představuje si, koná) v souladu s tímto Řádem, je zdravý. Energie Stvořitele proudí duší člověka skrze energetická tělo a tvoří zdravé fyzické tělo člověka. Člověk prožívá pocity radosti, zdraví, štěstí.

Pokud člověk svou myšlenku, pocit, vůli zpracuje nebo použije nesprávným způsobem (černá chyba), jakoby se odkloní, změní tok energie. Následně se změní energie energetického těla. Jedna myšlenka ho výrazně nezmění, ale když se ta myšlenka opakuje, začne se měnit energie a člověk k sobě začne přitahovat následky svých myšlenek. Energetické tělo funguje jako magnet, který k sobě přitahuje události.

Než se to projeví ve hmotném těle, nějakou dobu to trvá a to ze dvou důvodů. Za prvé, člověk má nějaký čas na to, aby začal myslet správně. A jednak trvá nějaký čas, než se v životě člověka objeví vhodná situace, kterou lze využít. Stvořitel nemá jenom jednoho člověka na starost a tak lidi oklikami vede do situací, které jsou následkem jejich myšlenek.

Například někdo začal krást a lhát a dělá to tak, že dosti. Na počátku jsou nesprávné myšlenky: „Krást je normální“, „Dělají to všichni“, „Ono se nic nestane“. Jak člověka přivést k uvědomění, že „krást není normální, všichni to nedělají a něco se při tom děje“? Nejprve samozřejmě myšlenkou, že „krást není správné“. Jenže tuto myšlenku zlodějíček ignoruje. Pak přijdou nějaké situace, které zlodějíčkovi komplikují život, například přijde o svou oblíbenou věc, protože mu ji někdo ukradne nebo se mu rozbije. Pokud ani to nestačí, je potřeba zloděje přivést do bolestivější situace, kdy prozře. Vytvoří se silové pole, které do života zloděje začne přitahovat například situaci zlomení ruky. Aby přestal krást a začal přemýšlet. Ruka symbolizuje dávání a braní a kost symbolizuje řád. Zlomená ruka symbolizuje, že někdo dává a bere a porušuje tím řád. Tato situace je připravená, je vidět v energetickém tělu zloděje (v auře) a čeká se, až nastane vhodný okamžik. Ten nastává (zjednodušíme to tak, aby to bilo do očí), když jde zloděj krást jablka a vyleze na strom. Řízenou „náhodou“ šlápne zrovna na shnilou větev, spadne ze stromu a komplikovaně si zlomí ruku. Energie a čas doputovala do červené oblasti fyzického těla. Následuje léčba pomocí klasické medicíny. Zloděj se dobelhá k chirurgovi, ten mu ruku sešroubuje nebo dá do sádry. Ruka nějak sroste, ale protože myšlenky se nezměnily, energie je pořád stejná, zloděje čeká další, silnější lekce. Poslední lekcí, když to nejde po dobrém, je předčasná smrt.

Většina lidí vidí trpícího člověka se zlomenou rukou anebo vidí mrtvolu a pomyslí si, „Chudáček, zlomil si ruku.“ anebo si pomyslí „Chudák, zemřel tak mladý“. Zatím málokdo se odváží hledat příčinu zlomené ruky v myšlenkách (několik měsíců, let předtím) a uznat, že je to jen spravedlivý následek nespravedlivých činů, který zařídil milující Stvořitel.

Teorie nemoci by měla umět vysvětlit, jak nemoc vzniká, jak se dá nemoc vyléčit, jak a proč (ne)fungují jednotlivé léčebné metody.

Jak nemoc vzniká, už víme. Vyléčit se dá tak, že člověk pochopí poselství nemoci, proč se mu děje to, co se mu děje a změní se tak, aby se mu to dít nemuselo. Jak a proč (ne)fungují jednotlivé léčebné metody, si nakreslíme.

Zamyslíme se nad tím, ve kterých oblastech jaké léčebné metody pracují. Nastává tu jeden problém. Nelze přesně ohraničit působení jednotlivých metod. Například obyčejná masáž může způsobovat lepší prokrvení masírované části, masér může ať vědomky nebo nevědomky předávat energii, prostředí může působit barvou, zvukem, vůní a konečně masér může trousit nějaké rady a tím měnit myšlenky masírovaného člověka. Proto oblasti působení jednotlivých léčebných metod nebudou vypadat jako pěkná kolečka, ale budou to spíš rozstříknuté kaňky anebo chobotnice, ze kterých vylézají chapadla na všechny strany.

Sledujte, kde se šipka ohýbá (láme). Prvotně se ohýbá vždy v psychice člověka (příčina nemoci) a pak se ohýbá tam, kde se pokoušíme léčit.

teorie-nemoci-lecebne-metody

Klasická medicína, například chirurgie. Podobně bude vypadat léčba chemickými léky a bylinami, pokud lék působí převážně na tělo. Jak vidno, tyto prostředky působí převážně na hmotné tělo a tak mohou účinkovat nanejvýš tak, že pozmění příznaky nemoci, zamaskují ji. K vyléčení nedojde, protože psychika člověka je nastavená jinak než by měla. Filtruje a mění energie Stvořitele, která neproudí tak, jak by měla. Člověk nemá hezké pocity.

Harmonizace čaker léčitelem, odrušení geopatogenních zón, akupunktura, homeopatie (částečně). Harmonizace čaker, „dobití energie“ může nemoc zdánlivě vyléčit. Je to jako lít vodu do děravého vědra. Ve vědru sice voda je, ale časem vyteče a jsme tam, kde jsme byli, pokud se neodstraní psychická příčina nemoci. Na tom nic nemění, že člověk odchází od léčitele jako znovuzrozený, nabitý energií a „uzdravený“.

Placebo, myšlenka že lék funguje, pozitivní myšlení, představy, čemu člověk věří, modlitba, víra v Tajemství, léčivé obrazy (pokud nevysvětlují příčinu), (auto)sugesce, drogy. Může se stát, že pokud se neodstraní skutečná psychická příčina nemoci, ale překryje se novými myšlenkami, pocity, představami, tak se „něco stane“ a vypadá to jako vyléčení. Změní se myšlení, energie, ale původní příčina nemoci může dál přetrvávat ukrytá.

Jako bonus dostáváte obrázek „karmické“ nemoci. Moc na ně nevěřím. Je tu ale zajímavé období mezi početím a narozením, které stojí za zamyšlení.

A na závěr to nejlepší. Odstranění psychické příčiny nemoci. Dokonalá léčba spočívá v odstranění psychické příčiny nemoci. Ve změně člověka v lepšího člověka. Základem léčby je pochopení nesprávných myšlenek, pocitů, chtění a jejich odstranění. Pokud se tak stane, je možné léčbu urychlit energetickým zásahem, typu harmonizace čaker léčitelem. Podávání hmotných léků a působení na tělo už je prakticky zbytečné, ale může mít podobu rozmazlování a dělání si radosti.

S dokonalou léčbou jsem se setkal zatím pouze u Avenny, respektive u jedné z jejich představitelek paní Katky K. Dalo by se říci, že k těmto obrázkům mne přivedlo přemýšlení o tom, v čem se Avenna liší od ostatních léčebných metod. A proč paní Katka dělá také „něco s energií“.

Protože tyto stránky obsahují hodně procent pravdy (si věřím 🙂 a trošku legrace, působí jako silný lék a dokonce jako prevence. Když při jejich čtení lidé přicházení o iluze, přicházejí vlastně o nepravdivé a nespravedlivé myšlenky a uvolňuje se prostor k přijetí myšlenek nových, lepších, čistějších, spravedlivějších. Pokud se při čtení těchto stránek čtenář nezblázní, neurazí se anebo nespadne ze židle, mají tyto stránky trvale příznivý vliv na jeho zdraví.

Závěr: Je mnoho léčivých metod a všechny nějak fungují, nějak ovlivňují tělo a příznaky, které nemoc vykazuje. Některé metody zdánlivě léčí tím, že mění příznaky a nemoc maskují. Jiné dodávají energii nebo navozují nové, „lepší“ myšlenky. Nemoc je zpráva od milujícího Stvořitele ke člověku, že něco dělá špatně. Dělat něco dobře může člověk jenom tím, že si uvědomí, co dělá špatně, a že zapojí svoji vůli, aby to dělal dobře. Všechny nemoci mají psychickou příčinu.

Věřím tomu, že uvedené obrázky je možné vylepšit, upřesnit a rozpracovat, například energetických těl bude několik, je možné sledovat nemoci podle jednotlivých myšlenek, čaker (pokud existují), žláz s vnitřním vylučováním a orgánů.

Můžete si obrázek překreslit třeba takhle a přemýšlet o tom, že energetické tělo a myšlenky jsou lidem více či méně společné a že jdou vnímat na dálku.

teorie-nemoci-tela

Je možné kreslit mapy jednotlivých nemocí a sledovat jejich postupný vznik v čase v myšlenkách, v energiích a konečně v těle. Uzdravení je jen podobný myšlenkový a energetický děj jako nemoc. Všechny nemoci jsou vyléčitelné.

Teď už nezbývá než se jít sám uzdravit. Mám k tomu všechno potřebné a nikdo to za mne neudělá. Nashledanou, jdu se léčit …

Doporučené čtení … Pravidla při dohledávání psychické příčiny nemoci podle Avenny

34 komentářů u „Teorie zdraví a nemoci

 1. Tomáš

  Drsnej příklad, s tím zlodějem. Přihlásil bych to do soutěže, až bude Ministerstvo vnitra pořádat osvětovou kampaň proti kradení. Velmi sugestivní.

  Z pohledu názorové školy ke které se prozatím přikláním:

  "Krást není správné" není názor Stvořitele (no možná ano v tom smyslu že vše je jedno – jedno jako jeden celek), ale hlas analyzujícího vědomí, případně už ohlas podvědomí vytrénovaného vědomím. Tím se vytvoří pocit viny – ejhle, další hřích. Pocit viny se uloží v podvědomí, zapříčiní odpojení (od zdroje, Stvořitele, vyššího já,…). Podvědomí a vědomí se dostávají do konfliktu, a podvědomí začíná házet klacky pod nohy.

  Zkráceně, chybí mi tam koncept hříchu a energetických blokací které způsobuje. A to že pokud nevznikne pocit hříchu ani jiné podobné negativní pocity v důsledku páchané kriminální činnosti, nevzniknou ani negativní důsledky pro kriminálníka. Tedy alespoň v tomto životě, karma zasahující do budoucích životů je téma o které jsem se zatím moc nezajímal. A o tom co je hřích, si rozhodujeme téměř úplně sami, jakési pravidlo tu je, ale rozhodně nic na způsob biblického desatera či společensko-právního desetitisícera.

  U naprosté většiny kriminálníků se samozřejmě svědomí ozve a Boží mlýny se roztočí.

  Mé dva centy do mlýna – jiného než o odstavec výše zmiňovaného 😉

  1. Tomáš

   Se zbytkem v podstatě souhlasím, jen bych podotknul, že, abych si vybral jedno, třeba harmonizování čaker, neodstraní příčinu, ale přes (dočasné) odstranění důsledku může působit na energetický obtisk psychické příčiny a zmírní jeho intenzitu. Tím se nachvíli nahodí odbočka či zpátečka, pak už je to zpátky k psychickým příčinám a jestli jsou odstraněny nebo ne.

   Psychické příčiny můžou být jednorázové (skutek) i opakované (zvyk, způsob chování).

   Jednorázový skutek je lehčí odstranit skrze léčebné metody, zvyky a způsoby jsou náročnější.

   Jako vždy – jen můj názor do diskuse.

  2. Vlaďka K.

   Dobrý večer Tomáši.

   Chci jen napsat můj názor na člověka,který páchá něco nesprávného.Já si myslím,že člověk je od přírody,od vyšší spravedlnosti nastaven tak,že každý uvnitř cítí co je správné a co ne.Takže pokud někdo třeba krade,tak tomu dotyčnému okamžitě naskočí nečisté svědomí.Myslím si,že nejde,aby člověk při krádeži neměl ze sebe špatný pocit,stejně tak ,když uděláme dobrý skutek,tak ze sebe máme dobrý pocit.Myslím si,že to ani jinak nejde,nemít žádný pocit,když dělám něco nesprávného.Je možné,že člověk ,který opakovaně krade časem otupí,umrtví se,aby ten špatný pocit ze sebe nebyl tak silný,ale pořád tam ten špatný divný pocit je.Takto to vnímám já.

   Vlaďka K.

   1. VíTeK

    Vlaďko, ty to bereš podle sebe. To bys koukala, jak báječné pocity má člověk, když jde něco ukrást. Ten špatný pocit je ukrytý a překrytý třeba těšením se na kořist a je obtížné se k němu dostat. To by člověk musel být dosti bdělý. Proto jsou tu Stvořitelovy zastavovací akce, které člověka vedou podle mne primárně nikoliv ke špatnému pocitu při tom, ale k bolesti po tom a k otázce: Proč se mi to stalo? Teprve časem se člověk naučí vnímat pocity při tom. Svědomí je slyšitelné až v okamžiku, kdy ho chce někdo poslouchat. Tím neříkám nic proti tomu, co píšeš. Vlastně píšu to samé z druhé strany. Ze strany jak se k tomu špatnému pocitu dostat. Měj se krááááásně 🙂

    1. Vlaďka K.

     Zdravím Tě Vítku.

     Vidíš nenapadlo mě se na to dívat z druhé strany.Je pravda,že pocity mohou být různé,ale ten malinký červíček nahlodávající čisté svědomí někde hluboko uvnitř je.

     Měj se hezky.

  3. VíTeK

   Tome, co kdybyste prozradil, k jaké názorové škole se přikláníte. Hledám něco lepšího než je Avenna. Avenna je dobrá, ale v poslední době nějak jako firma nefunguje podle mých představ a chtění. Tak pokud máte nějaké eso v rukávu, nebo raději v ruce, tak sem s ním.

   Zajímavé je, že malé děti nevnímají krádež jako něco špatného, i když se o nich říká, že jsou „napojení“ víc než dospělí. Ony si něco vezmou a drží to v ruce. K tomu, že je špatně krást může člověk později dojít úvahou typu: Líbilo by se mi, kdyby mi někdo ukradl něco, co mám rád / potřebuji?

   Jestli na kradení Stvořitel kouká energeticky, tak by mu mohly vadit špatné pocity okradených a tak by byl rád, kdyby se nekradlo. A jestli je spravedlivý, tak musí dorovnávat a zloděje okrádat.

   Nemyslím si, že by kradení a hřích byl výplod člověka nezávislý na vůli Stvořitele, kterému je to jedno.

   Mějte se fajn 🙂

   (Jsem zvědavý na tu názorovou školu.)

 2. DP

  Dle mého názoru je lidstvo nevyléčitelným virem této planety, proti kterému se nelze ubránit. Mezi špatnými buňkami viru se nachází sem tam, ale velice poskrovnu, ty dobré. Ty však zhola nic nezmůžou, bohužel. Virus pomaloučku polehoučku bují, až … Pokud si každý z nás uvědomí, že je součástí něčeho, co nakonec zničí tuto zem, jsou všechny kecy kolem nábožentví, reinkarnací, atd. jeden velkej shit. Co je vlastně správné, proč tu vlastně jsme, je dobré přivést do tohoto marastu své potomky, … ??? Jakákoli odpověď není řešením. Virus je zlo a zlo plodí zase jen zlo.

  1. VíTeK

   Vidíte to moc černě a materialisticky. Pro matičku Zemi není problém se otřást nebo podrbat a té „lidské špíny“ se zbavit. Věřím tomu, že i kdyby byl na světě jeden jediný spravedlivý člověk, tak pro něj bude učiněn ráj na Zemi a po ostatních zbudou hromady mrtvol.

   (Trochu to dramatizuju, aby se vám to líbilo :-))

   Odpovědí je hledat. Kdo hledá, najde. Smysl i radost ze života. Bez ohledu na ostatní lidi a na okolnosti.

   Dobrou noc :-), děkuji za příspěvek … i když to byl „shit“.

 3. Nela

  Ahoj,

  zajímavý článek, studuji psychologii a i ve škole nás teď už naštěstí učí, že nemoci nejsou jenom biologické (mám chřipku, protože na mě někdo kýchnul), ale bio-psycho-sociálně-spirituální. I mnozí "oficiální" lékaři souhlasí s tím, že veselí a šťastní lidé nemocní nebývají (jestli neznáte, doporučuji třeba článek příznivce psychosomatiky, pana Hnízdila: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=11773 ).

  Na Avennu jsem narazila poměrně nedávno – v prosinci jsem si z jihovýchodní Asie přivezla nějakou neidentifikovatelnou nemoc (přičemž západní a alternativní lékaři se nemohou shodnout, jestli je to borelióza, mononukleóza, něco exotického, nic, anebo něco úplně jiného :)), doteď mi nebývá dobře, odmítám se v jednadvaceti smířit s tím, že to lepší nebude, a tak hledám po internetu, co se mnou. Avenna mi zní rozumně a vidím tam souvislost s onou zmíněnou psychosomatikou, ačkoliv mám tyto výhrady (asi jich mám více, ale tyhle jsem v tuto chvíli schopná zformulovat):

  – Věřím, že to nemusí být jen tak, že postupujete podle zásad Avenny (tj. dostanete rýmu, řeknete si, aha, rýma, to něco dělám špatně, aha, asi se moc lituji, to bude ono, voila, a je po rýmě), ale třeba tak, že o Avenně nemáte ani tušení a ke změně postoje a myšlenek dojdete tak či tak, třeba v podstatě náhodou nebo oklikou – odjedete na týden do Kambodže, uvidíte, jak "špatně" se tam lidé mají a jak jsou přitom veselí, nebo vám poradí nějaký léčitel či přítel, jak by se obecně dal váš život změnit, přečtete si zajímavou knihu… a tak dojdete k tomu, že se přestanete litovat a rýma zmizí taktéž… Takže ještě trochu jinými slovy, podle mě se dá (a má) pracovat s celou psychikou a ne jen s jednotlivostmi a tudíž i člověk Avenny naprosto neznalý může dojít k uzdravení (a taky už proto, jak úžasně sebeléčivý zázrak je lidské tělo :))

  – Zadruhé, nemoci jsou bio-psycho-sociálně-spirituální, zatímco Avenna biologický faktor úplně vypouští (psycho-sociálně-spirituální určitým způsobem zpracovává). Samozřejmě, že to "bio" má s následujícími složkami taky dost co do činění, kuřáka k jeho zlozvyku vedla taky psychika, a jsou lidé, kteří roky nejí a stejně neumřou hlady, ale ocitnete-li se v epicentru epidemie eboly nebo tyfu, přeci jen je značná pravděpodobnost, že ji chytíte.

  – Zatřetí jsem poněkud na štíru s tou myšlenkou Spravedlnosti a Řádu, tenhle filosofický podklad už má blízko k náboženství a světonázoru, a na takovém poli nemá nikdo právo dělat si monopol na pravdu (je to tak, jak říkám, a ne jinak – což přesně dělá Avenna… prostě nevíme, můžeme se maximálně přiklonit k nějaké variantě, podle které budeme žít, ale přijmout bezvýhradně nějaký názor, navíc světonázor, protože někdo tvrdí, že je to pravda, to mi opravdu blízké není 🙂 Ale zatím nejsem schopna zformulovat své názory v téhle oblasti úplně přesně, takže na to snad ani nereagujte 🙂

  – Začtvrté, což není výhrada vůči Avenně, ale spíš takové mé soukromé postesknutí – hlavu si můžu zavařit nad tím, čím jsem si svoji současnou nemocnost způsobila, ale zatím nejsem štont na to přijít 🙂 Něco jsem i vymyslela, ale ten postoj jsem změnila a nevolnost se mě stále drží, tak prostě nevím a pochopitelně mě to opět vede k nedůvěře k Avenně (samozřejmě je možné, že přemýšlím málo, nebo naopak moc)… za paní Katkou do Prahy nepojedu, věřím, že pokud to funguje, mám na to to vykoumat sama, a pokud to nefunguje, tak by to stejně nemělo význam.

  Tolik můj komentář… nevím, jestli ho vlastně ještě někdo bude číst, když je tenhle článek dva roky starý, ale třeba jo. Přeji hezký den 🙂

  1. VíTeK

   Ahoj Nelo,

   Děkuji za hezké myšlenky.

   Zaprvé souhlasím, že člověk Avenny naprosto neznalý může (intuitivně) dojít k uzdravení. Proč ale jezdit kvůli každé nemoci na jiný konec světa, mnohokrát svou nemoc nepochopit a znovu zažívat bolest a pak třeba otupět anebo nemoc potlačit léky, když může člověk postupovat podle návodu a zachycovat nemoci ještě než se dokážou plně projevit na těle?

   Zadruhé a zatřetí nechám bez komentáře 🙂

   Začtvrté. Někdy se mi nepodaří příčinu dohledat a tápu a jindy zase ano a dává mi to smysl a chuť hledat dál. A tak hledám dál 🙂 Někdy mi věci docvaknou až za několik let.

   To, co na Avenně není na první pohled vidět, ale je to naprosto zásadní je způsob, jakým paní K. stanovuje diagnózu … kdo to zažil, nepotřebuje další důkazy.

   Hezké dny a úspěšné hledání … 🙂

   1. Nela

    Děkuju moc za odpověď… 🙂 A dělá vlastně paní Katka ještě osobní konzultace? Možná ještě dojdu k tomu, že mi nakonec přeci jenom nic jiného nezbyde, nemoc pořád trvá, já z toho mám strach, psychicky mě to ničí a nevím, co bych teď měla udělat, abych se uzdravila a nezadělala si na průšvih do budoucna… Opravdu si myslíš, že změna postojů a chování tě může vyléčit třeba i z takové nemoci, jako je ta borrelióza, se kterou někteří válčí roky, vrací se jim a nakonec jsou na invalidním vozíku a podobně? A druhá věc – já si třeba docela dobře uvědomuju, že mít strach a být zoufalá z nemoci je to nejhorší, co pro svoje uzdravení můžeš udělat, ale i když to nakrásně vím, jak se toho mám zbavit? Moc ráda bych ten strach prostě vypnula, ale je to těžké… 🙂

    1. VíTeK

     Nelo, na Katku je lepší se zeptat Katky, třeba se ti podaří se k ní nějakým způsobem dostat.

     Já bych neválčil s boreliózou, to je nálepka, kterou vymysleli doktoři. Dohledával bych konkrétní známky nemoci podle pravidel Avenny, kladl bych si otázku PROČ (mě bolí tohle a co mi to chce říct) a též bych se snažil odfiltrovat, které další příznaky jsem si případně vsugeroval díky tomu, že mé nemoci někdo nalepil nálepku borelióza.

     Pokud budeš pochybovat, jestli to funguje, vzpomeň si na mloka, kterému naroste ukousnutá noha. Nikdo mu nepřišije novou, ale on má v hlavě program na vytvoření nové nohy.

     Ať se daří … 🙂

    2. Albert

     Dobrý deň, z rôznych diskusií viem, že boreliózu si ľudia vyliečili koloidným striebrom. Netvrdím, že to nejde aj ináč. Pozrite si napr. fórum upramene. Prajem pekný deň a rýchle uzdravenie.

    3. Slávka

     Dobrý den Nelo,

     nedá mi to, abych nereagovala na Váš komentář, mám totiž pocit, že bych Vám mohla aspoň trošku pomoci.

     Souhlasím s Vítkem, že kdo se osobně setkal s paní Katkou, musí jí věřit. Já, když jsem ji poprvé viděla, připadlo mi, že mluvím s Andělem. Konečně mi někdo rozuměl a pochopil věci, které jsem za celý svůj život nedokázala nikomu vysvětlit. Já už nic jiného nehledám a když paní Katka tvrdí, že něco je Pravda, tak jí věřím (několikrát se mi to totiž potvrdilo).

     A teď k borelióze – paní Katka mi jednou řekla, že je to z nespokojenosti se svým životem. Je to hodně široké téma, ale třeba Vám to nějak pomůže. Hodně se dozvíte ze stránek Avenny, Školy zdraví a duše a také z přednášek, které si můžete koupit na cd. Myslím, že Vaše filozofie se od té od Avenny moc neliší, i Avenna uznává biologické příčiny nemocí – např. hlava Vás může bolet, když málo jíte nebo pijete apod…..

     Přeji hodně štěstí při hledání. I já pořád ještě hledám, ale už jen u Avenny – tam je pravdy nejvíc.

     Proto tady všichni jsme, abysme hledali a učili se. 🙂

 4. Nela

  Děkuju za komentáře a ochotu poradit a pomoct 🙂 Ono to nakonec vypadá, že to ani borelióza nebyla. Aspoň mi to tvrdí pan doktor s chytrým přístrojem EAV, se kterým jsem teda doteď neměla zkušenosti, ale trefil se do úzkosti, pozůstatků mononukleózy a ledasčeho jiného, takže bych mu klidně věřila. Ale jinak co se týče nespokojenosti se životem, to by mohlo být a beru to jako dobrou radu. Kdoví co to bylo zač a z čeho – každopádně už mi je docela fajn, aspoň natolik, že můžu normálně pokračovat ve fungování, hledání a vymýšlení, jak žít trochu víc smysluplně a napříště už se vyhnout dlouhým a záhadným nemocem 🙂

  Řekla bych, že pravdu každý vnímá jinak (stejné věci se označují různými slovy a podobně), filosofie a náboženství jsou především interpretační rámce, takže pokud vám nejvíce vyhovuje podaná stylem Avenny, držím vám v tom palce. Já se ztotožňuji se spoustou těch myšlenek, ale pravověrný Avennista ze mě bude sotva, nejen kvůli určitým výhradám a nesouladům, ale také z finančních důvodů ( 🙂 ) – ale každopádně jsem ráda, že jsem narazila na ty základní myšlenky a že se nad nimi můžu zamyslet a poučit 🙂

 5. Niki

  už dlouho se snažím nějak vyjádřit to, co mám na mysli – a jak vidno, zdaleka nejsem sama! S tvými názory naprosto souhlasím a tisíckrát děkuji za inspiraci k dalšímu hledání a objevování. Přivedlo mě sem Tajemství od Rhondy Byrne, jak jsi o něm psal tady také. Je to jako světlo na konci tunelu, když člověk zjistí, že jeho možnosti (nejen) uzdravení jsou nezměrné! Jen je třeba se dívat, otevřít oči a hlavně duši;) Nedržet se jen jen jednoho názoru, který panuje ve společnosti jako ten "správný", ale zkusit něco jiného. DĚKUJI!

  1. VíTeK

   Dobrý den / ahoj.

   Niky, jsem rád, že se vám to líbilo 🙂

   Děkuji za pochvalu, zase něco napíšu.

   Ano, máme větší schopnosti než zatím mnozí věří …

   Hezké dny … 🙂

 6. Dany

  Dobrý večer Vítku.

  Děkuji za článek. Chci se jen na něco zeptat..

  S tím (skoro) vším souhlasím, jen bych chtěl vědět, jak si tedy Vy, nebo paní Katka z Avenny, vysvětlujete to, když se někdo narodí s nějakým postižením (to je podle mě příklad "karmické nemoci"). Ano, duch je ze své podstaty dokonalý, ale během inkarnací dělal i chyby, tzv. nastřádal si karmu, kterou přichází při dalším vtělení, jako pokusu o nápravu, vyrovnat..

  Ono se to někdy lehce poví, to musíš změnit to a to, a bude to v pohodě. Ale sám víte, že to někdy není vůbec jednoduché, zvláště u vážnějších nemocí či postižení. Na druhé straně, by to člověk neměl vzdávat a měl by se stále snažit. Jen jsem chtěl napsat, že nad tím vším bdí "Vyšší instance" = Bůh (Univerzum, atd. na pojmenování nezáleží), a pokud není Boží milosti, člověk se neuzdraví, i kdyby se na hlavu stavěl. Zkrátka někdy může být nemoc cesta, může to být zkouška, která má význam po určitou dobu, a pomine tehdy, až se člověk např. poučí (což nemusí být nutně tento aktuální život:-)). Ale jak jsem psal, nemělo by to vést k pasivitě a přijímání všeho, jako Bohem daného, ale naopak k aktivitě, vývoji Ducha a snaze být dobrým a ještě lepším..

  U Avenny mi chybí právě To Něco Vyššího (jde spíše o můj pocit, protože Avennu, tak dobře jako Vy neznám), co má např. pan Hrabica:-). Ale to je pouze můj názor, tak jako mi např. přijde "vysoká" finanční náročnost Avenny za služby.. Ale neznám jejich ekonomiku, nejsem soudce..

  Takže abych to shrnul, na nejvyšší úrovni Boha Stvořitele je náš duch a témata jako je "karma", životní poslání, "osud" (něco co lze do určité míry (z)měnit – záleží ovšem na úhlu pohledu, z kterého se na danou věc díváme – pohled ega = svobodná vůle, pohled Ducha = Boží vůle = neměnný a již předem daný osud).

  Přičemž příčiny nemocí mohou být již zde, a mohou být jen těžko ovlivnitelné řešením psychických příčin nemocí (myslí = duší, atd.).

  Další úrovně je zbytečné rozebírat…

  Děkuji, dobrou noc či dobré ráno, každoparádně dobrý a krásný den:-D.

  D.

  1. VíTeK

   Dobrý den,

   Dany, vidíte, že se mi do té odpovědi nechce. Jakási tajemná síla mi drží ruce, abych vám nevyzradil avennistické tajemství karmy. Mají o tom pěkné CDčko 🙂

   Vlastně už jsem to tajemství vyzradil ve článku … jenže je tak jednoduché, že jste ho přehlédl 🙂

   1. Daniel

    Děkuji, CD si asi objednám, může být zajímavé..

    Rozumím tomu, jen se nedokážu poprat s tím "…Karma končí narozením…".

    Co vrozené vady a nemoci? Jak si jinak vysvětlit tyto handicapy než pomocí karmy?

 7. Daniel

  Už vím, jak se lépe vyjádřit:-).

  Avenna říká, že za vše mohou naše myšlenky. Takže je to vlastně podle Avenny jednoduché – stačí změnit myšlenky a budeme zdraví.

  Osobně si myslím, že to zase tak jednoduché není:-). Protože i naše myšlenky se od někud berou a jsou "Něčemu" (rozuměj Bohu) podřízené. Odtud ta Vyšší Moc, která bdí nade vším…

  1. VíTeK

   Dany, jak se dají měnit myšlenky?

   Mě spíš přijde, že myšlenky jdou měnit pouze nepřímo. Pokud mě právě teď napadne třeba plivnout na někoho z okna, tak už s tím nic neudělám, stalo se a tu myšlenku nezměním.

   Mohu ale zasévat do své mysli jiné (čisté) myšlenky, vybírat si informace, lidi … a časem mě nebude napadat plivat na někoho z okna. Ale třeba se na něj usmát 🙂

   Co mohu měnit, jsou postoje k myšlenkám.

    1. Daniel

     A ještě něco Vítku. Ve vzduchu visí otázka svobodné volby člověka…

     Podle mě je to vše o úhlu pohledu a samozřejmě o egu. Můj názor: "člověk si myslí, že má svobodnou vůli do okamžiku, kdy se něco stane.. pak zjistí, že danou situaci nemohl ovlivnit ani změnit, tj. že žádnou svobodnou vůli nemá" všechno je tedy Líla.-).

     Nenabádám nikoho k pasivitě, ba naopak..

     (Pěkně vysvětluje otázku svobodné volby Mahárši, resp. Rudolf Skarnitzl; v jedné z jeho přednášek mluví o tom, že ještě dříve než se pro něco rozhodneme – zaujmeme nějaký postoj – probíhá mozkem impulz – asi z "Vyšších sfér"..:-))

     Krásný den, D.

     1. VíTeK

      Dany, nevidím to tak, že je předurčena cesta, po které člověk půjde. Vidím to tak,

      že člověk se pro něco rozhoduje a Stvořitel mu připravuje pokračování té cesty podle toho, pro co se rozhodnul. Vyvažuje mu to, co se mu stane, aby to bylo spravedlivé a aby se člověk něco naučil. Posílá mu do cesty lidi a události s ohledem na všechny zúčastněné …

      Hezké dny 🙂

 8. petr

  ano,souhlasím s tím,že myšlenky neovlivním úplně

  může mě napadnout na někoho plivnout

  co ale mohu ovlivnit,je mé chování:

  mohu myšlence podlehnout a skutečně na někoho plivnout

  nebo mohu myšlence odolat a neplivat

  nejsem tedy zodpovědný za myšlenky,ale jsem zodpovědný za své chování

  @

  ………….

  1. VíTeK

   Tentokrát spolu souhlasíme 🙂

   Postoj povede k chování (nebo spíš konání).

   (Prosím, používej odkaz Odpovědět, ať se komentáře řadí do stromu. Nikoliv tlačítko Přidat komentář, které vytváří nový komentář.)

   Hezký den přeju … 🙂

 9. tomas

  jsem na tom psychicky hodne spatne doktori mi reli ze budu chodit v brzke dobe na dializu jak se mam vylecit vsechno jidlo je otravene a uz nevim co mam jizt jen voda je cista jinak je vsude mocovina a cukr a draslik a fosfor

  1. kVítek

   Ahoj Tomáši, pokud budeš věřit tomu, že je všechno jídlo otrávené, tak se ti podle toho budeš dařit, tvoje tělo podle toho bude fungovat. Pokud si jídlo budeš vychutnávat s vděčností, tak ti neuškodí, naopak ti prospěje … k tomu trošku zdravý životní styl (hýbat se), trochu společnosti pro obveselení, pozitivní vnímání toho, co se děje …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *