Milý Františku …

buddha-light

František se ptal, jak má poznat, jestli je bůh a jak najít smysl života …

Milý Františku,
Otevři oči a rozhlédni se kolem sebe. Květiny, motýli, ptáci, lidé, Slunce. Vše funguje v dokonalém řádu. Myslíš si, že něco takového mohlo vzniknout jenom tak? Vědci zatím nedokázali vyrobit a oživit jedinou buňku a přesto existuje Někdo, kdo dokázal vyrobit a oživit celý svět. Věříš tomu, že kniha může vzniknout výbuchem v tiskárně? Nebo skládáním písmen během milionů let. Nebo tomu, že existuje autor, který ji napsal. Svět je jako otevřená kniha života, ve které se učíme číst. Vítej mezi hledajícími.

Odpovědi na otázku, jestli existuje Bůh, jsou dvojího druhu. Slovní a zážitkové. Slovní znamená, že ti někdo poví, jestli něco je nebo není a ty tomu věříš nebo nevěříš. Zážitkové jsou takové, kdy danou věc uvidíš, zažiješ na vlastní kůži a nepotřebuješ věřit, jestli ta věc existuje nebo neexistuje, protože už to víš.

Věz, že ať půjdeš v životě jakýmkoliv směrem, tak to, co máš potkat a objevit stejně potkáš a objevíš. Pokud bych ti měl poradit, tak si najdi práci, která tě bude bavit. Abys cítil, že je to právě to, co chceš dělat. A když už tu práci budeš dělat, pokládej si otázky, jak v té práci být úspěšný. Neznamená to jak vydělat co nejvíc peněz, znamená to, jak ji dokonale ovládat. Když se staneš v té práci dokonalým, přiblížíš se zároveň Bohu, což je jen jiný výrazem pro Dokonalost. Určitě jsi slyšel o mistrech čaje, meče, luku a podobně, kteří nedělají nic jiného, než se snaží dokonale vykonávat čajový obřad, anebo dokonale zacházet s mečem anebo lukem. Tak dokonale, až se jejich dokonalost a čistota myšlenek spojí s Dokonalostí a Čistotou Boha a oni zažijí osvícení neboli přímé spojení s Bohem. Takhle jednoduchá je celá ta duchovní cesta, o které lidé píšou tisíce knih a přeříkávají miliony slov a vedou války o to, která slova jsou ta pravá a která cesta skrze slova je ta správná. Je jedno, jestli tomu bohu říkáme Bůh, Jehova, Stvořitel, Vyšší Inteligence, Podstata, Bytí, TO, tao, prázdnota nebo Dokonalost všechna ta slova jsou prst ukazující stejným směrem.

Cesta k bohu nevede skrze mnoho slov, ale skrze dělání (život na Zemi) a bdělost.

Žij a vnímej, to je všechno …

22 komentářů u „Milý Františku …

  1. VíTeK

   Dobrý den 🙂

   No, krásně napsal … já jsem to spíš jen tak „okecal“ … nechtěl jsem Františkovi moc radit, co má dělat, protože on si stejně bude dělat, co bude chtít … jen naznačit … ale dvě myšlenky jsou tam dobré 🙂

  2. Space Drink RVP

   všetci ľudia hľadáme a budeme hľadať do konca života ved´čo je dokonale ak nie Boh lebo Boh je láska Boh je vesmír a v každom s nás je kúsok Boha na to,aby si hľadal Boha,musíš začať najskôr od seba čo si už aj urobil.Ak ti môžem poradiť,začni hľadať v samom sebe a to spôsobom takým,že budeš spoznávať sám seba.Poznanie v samom seba na to existuje veľa spôsobov len ty sám musíš najísť cestu,ktorá ťa bude naplnať duchovne a aj vo svätskom živote a nezáleží natom aké vierovyznanie si zvolíš aj smeruješ ku tomu správnemu,lebo láska má veľa podôb čiže aj Boh môže mať veľa podôb.Vnímaj všetko okolo seba to je všetko držím ti palce R.V.P.-Space Drink

 1. Vlaďka K.

  Zdravím Tě Vítku.

  Určitě jsi Františka potěšil svým článečkem a moudrem obsaženém v něm.

  Moc hezké.

  Vlaďka kraslicová

 2. Taka

  konečná věta a fráze "chci ho vidět" už je vlastně svým způsobem takovou modlitbou, která by určitě byla vyslyšená 🙂 první náznak kontaktu…

 3. Chayla

  Milý Františku, jestli máš pochybnosti, zda Bůh je či není .. zkus s ním navázat kontakt. Jak? Modlitbou … stačí svými slovy … Přijde Ti to nesmyslné? Tady máš na výběr … řekneš si .. nesmysl … nebudu tzv. mluvit na někoho, kdo není .. koho nevidím … v koho nemám víru. Hmmm … tak jsi holt se svým hledáním skončil. Pokud jsi u předpokladu, že Bůh je …. tak variantou č. 2 pokračuješ … a pak .. se ztišíš … Ne hned Ti přijde odpověď … a i když Ti přijde … můžeš si říkat .. co když si odpovídám jen já? Jenže .. některé odpovědi by jsi si nevymyslil … a jiná, rychlejší cesta? No … když budeš mít štěstí … tak třeba se toho samého dočkáš při holotropním dýchání … nebo rodinných konstelacích … aspoň Ti tyto techniky umožní když už nic jiného, tak přijít na to, že skutečně tzv. ,,něco" je mezi nebem a zemí. Hledání zdar!

  1. VíTeK

   Tak, tak Františku, odpovědi se dočkáš … a nemusí to být při holotropním funění ani při rodinných konspiracích. Stačí se pohodlně usadit na záchod, anebo se vrtat v zahrádce … odpověď přijde.

 4. Vlasta

  tady přece vůbec nejde o existenci boha, ale o to se najít, najít cestu jakou se ubírat, nebo chcete- li najít sama sebe. Taky se o to snažím ze všech svých sil a pořád stojím na jednom místě. Mám všechno zdraví, rodinu, zázemí, ale pořád jsem nespokojená sama se sebou a se svým životem. Čekám na impuls a taky mám velký strach, že tím impulsem pro mne bude nějaká smutná událost, která mi ukáže o čem je život…

  1. VíTeK

   Dobrý den Vlasto,

   Děkuji za příspěvek.

   Já si myslím, že pokud člověk nejprve připustí a pak uvěří v nějakou vyšší sílu (Boha, Dokonalost), tak se pohne z místa a přestane si vše vysvětlovat hmotně anebo jako „náhoda“.

   Začne to všechno kolem dávat nějaký smysl.

   A když si uvědomí, že ta vyšší síla není neosobní, ale že se zajímá a miluje každého tvora, že člověk není sám, tak je to další impuls k dalšímu hledání, k dalšímu poznávání nehmotného světa ruku v ruce s poznáváním sebe sama, protože je to spojené. Takhle nějak to vidím …

   Čili si myslím, že o existenci „boha“ jde …

   Hezký den … ať se vám daří rozpoznávat vlídné impulsy 🙂

  2. duchovní Mistr Radan Chrobok Ph.D.

   Vážená vyčkávající Vlasto – byla jste i níže vypsaným Vyslyšena. Vážený Vítku a *Františku* viz https://deosum.com/Articles/192-poradte-jak-mam-poznat-jestli-je-buh-a-jak-najit-smysl-zivota.aspx#6193 (níže cituji sám sebe).

   "Bůh popsaný podle Starého zákona se opravdu jeví značně ZLE. Copak BOŽSKÁ BYTOST bude sama sebe špinit například nepřátelstvím (i "jen" jakožto pojmem)? Proč by Stvořitel zabíjel? Copak by to (u)dělala Láska?! Na druhou stranu, po přijetí SPRAVEDLNOSTI je jasné, že leckdo si smrt prokazatelně přivolává.

   Franto – copak Ti "Tvé" tělo nedává návody co NEdělat – není Ti z drog a podobných pitomostí v součtu více ZLE než DOBŘE?!.

   Takže to není Bůh "sám" kdo trestá, avšak lidé se sami trestají porušováním Principů (přírody, sVědomí, vzájemných vztahů atd.). Dokonce ani sama Spravedlnost netrestá – "jen" provádí příslušná Pravidla. A všechna patřičná pravidla (od fyzikálních zákonů přes Desatero až po "pouhou" slušnost) nejsou nastavena na omezování, avšak na BEZPEČNÉ NÁVODY NA POSTUPy…"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *