Čipování a boj proti terorizmu trochu (úplně) jinak

fotomapa

Jedním z argumentů pro očipování lidstva je, že lidé budou chráněni před teroristy. Když se něco stane, bude snadno dohledatelné, kdo u toho byl. Lidé totiž, jak budou procházet různými „mýtními branami“ za sebou budou zanechávat „čipovou stopu“.

Jiná možnost je, že čipy budou sledovatelné ze satelitu. To si ale nemyslím. Aby se čip mohl hlásit satelitu, musel by být aktivní a musel by umět předat svůj signál na vzdálenost několika set či tisíc kilometrů. Není zase taková legrace přeposlat signál na takovou vzdálenost. Podívejte se, jak vypadá satelitní přijímač (myslím parabolickou anténu za vaším oknem a k tomu tu bedničku u televize) a to jste pouze na příjmu a přesně víte, kde se nachází satelitní vysílač. Pokud byste chtěli také vysílat, zařízení by bylo složitější.

Kdyby to byla legrace, vyrobit miniaturní zařízení, které dokáže navázat spojení se satelitem, proč by provozovatelé mobilních sítí stavěli každých pár kilometrů vysílač? Asi proto, že dosah zařízení velkého jako mobilní telefon je několik kilometrů. Pohádkám o tom, že čip o velikosti dvou zrnek rýže dokáže obousměrně komunikovat se satelitem, nevěřím.

Něco jiného je GPS (například navigace v autě), které přijímá signál z několika satelitů a podle jejich vzdálenosti vypočítává polohu. Ale satelit o tom, kde se jednotlivé přijímače GPS nacházejí, nic neví. Pokud by měl být čip dohledatelný, musel by buď vysílat svoji polohu přímo ke sledovacímu satelitu, anebo by si ji musel pamatovat a předávat ji nějakému bližšímu vysílači/přijímači, například „mýtné bráně“.

I když technicky vyřešíme sledování čipu, terorista určitě nebude tak blbý, aby si neobstaral falešný čip a nepřilepil si ho leukoplastí na zápěstí nebo nestrčil pod čepici.

Bude to stejné jako se střelnými zbraněmi. Občané mají povolené, co si mohou pořídit pro svoji obranu, například nesmějí mít samopal anebo zbraň s laserovým zaměřovačem. Terorista se na veškerá omezení vykašle a pořídí si, co potřebuje. A místo jednoho čipu si jich pořídí několik, aby mohl mást stopy.

Očipování lidí tedy terorizmu nezabrání, spíš povede k většímu zotročení těch, kteří pravidla dodržují. Ti budou sledovaní „velkým bratrem“.

Užitečné by mohlo být dobrovolné používání odnímatelných čipů / vysílaček například u horolezců. Věřím tomu, že něco takového už existuje.

Je vůbec dobré bojovat proti terorizmu? Jistěže ano, přeci si to nenecháme líbit, ale …

Představte si, že by existovala organizace, která by dokázala vypátrat všechny trestné činy. Jakmile by někdo někoho zabil, během několika minut by byl vypátraný, třeba na základě „čipové stopy“, vedoucí z místa činu. Bylo by to k něčemu dobré? Nebylo. Lidé by sice nevraždili, ale pouze ze strachu z vypátrání a potrestání nikoliv z přesvědčení. A jelikož by nevraždili, nemohli by procházet pocity vraha a výčitkami svědomí a nemohli by se polepšovat. Lidé by popřeli svoji základní vlastnost, svobodnou vůli a zablokovali by se ve strachu z trestu. Stali by se z nich roboti a otroci. Čímž neříkám, že mocným tohoto světa by se to nelíbilo, vládnout otrokům.

Myslím si, většina z nás si prošla vraždícím obdobím v některém minulém životě. Většina z nás někoho zabila. Stvořitel na to koukal a nezabránil tomu. Mohl seslat nějakou „náhodu“, aby se nám to nepovedlo, a mnohokrát tak učinil, ale někdy nás nechal vraždit. Jindy nechal zavraždit nás a jindy někoho nám blízkého, abychom to měli zažité ze všech stran.

Tak proč my, lidé bychom měli brát spravedlivost do svých rukou a za každou cenu pátrat po vrazích. Najít pachatele jakéhokoliv trestného činu není zase tak těžké, stačí k tomu intuice. Jenže je nespravedlivé tomu pachateli vzít možnost, aby se sám polepšil. K čemu je dobré ubytovat pachatele v luxusním kriminálu, ve kterém stojí pobyt víc než pobyt v nemocnici nebo v domově důchodců. Já bych trestance poslal na pustý ostrov anebo jim přidělil kus pole a motyku, aby se mohli sami uživit.

Tím, co říkám, nechci podporovat vraždění a tím, co napíšu, pravděpodobně někoho naštvu a někdo to nepochopí. Myslím si, že vrah zabije jenom toho, kdo si to zaslouží. Nebude mu dovoleno zabít toho, kdo si to nezaslouží. (Totéž se samozřejmě týká nehod, nemocí, živelných katastrof.) Když se dokážeme podívat na příběhy vrahů a jejich obětí (zorným úhlem několika životů), zjistíme, že spolu „spolupracují“. Že si vzájemně pomáhají zažít pocity.

Myslím si, že všechny situace si člověk vytváří sám a než k nějaké vraždě dojde, oběť (i pachatel) už má za sebou několik varování. Já už jsem si ta varování zažil, tak jdu jinou cestou. A pokud by na mne přeci jenom někdo vyskočil, budu se bránit. A pokud si opravdu nezasloužím, aby se mi něco stalo, tak se také ubráním.

Závěr:
I kdyby čipování pomohlo vypátrat pachatele jakéhokoli trestného činu, není správné vůči pachateli, brát mu možnost tento čin udělat. Tuto možnost má danou Stvořitelem. Vraždy, okradení … se stávají lidem, kteří nemají se světem vyrovnané dluhy. Kdo má čisté svědomí, tomu se nemůže nic stát a tomu se nic nestane.

Pokud je na to čas, proti násilí by se mělo bojovat mírovou cestou a to především osvětou. Pokud násilníci pochopí, co je čeká, že na každou jejich myšlenku a čin přijde spravedlivá odezva, tak mohou dobrovolně od násilí upustit. Pokud se budou násilníci bát, že je někdo chytí a potrestá, budou hledat cesty, jak se nenechat chytit.

22 komentářů u „Čipování a boj proti terorizmu trochu (úplně) jinak

 1. Míša

  Hezký článek, Vítku.

  ….Když lidé proti něčemu bojují, tak tomu dávají svoji energii a tím to, proti čemu bojují, podporují. Takže když někdo bojuje proti terorizmu, tak ho vlastně podporuje a přiživuje ho.Proto je lepší myslet na to, co udělat, abychom žili v míru. Myslím, že dobré je začít u svých nejbližších a ve svém okolí. A pak to jako světlo šířit dál a "nakazit" tím i ostatní.

  Mír v nás přeje Míša. 🙂

  1. VíTeK

   Ahoj Míšo, občas přemýšlím o tom, že přestanu číst negativní informace o čipování, prasečí chřipce, politice, jednak jsem to četl už mnohokrát a jednak z důvodu, který uvádíš, abych tomu nedával energii.

   Také nepsat o negativních věcech, nechci dopadnout jako dle mého názoru paranoidní osud.cz.

   Ale když o tom tak přemýšlím, tak mě napadá, že negativní zprávy samy o sobě nám energii nevezmou, pokud se jim nepodaří vzbudit v nás nějaké pocity, například STRACH. Ono by to bylo i strkání hlavy do písku, nezabývat se násilím, terorizmem, krádežemi. Pokud se to ty věci zabývám, abych je pochopil, tak mi nemohou nic udělat, si myslím.

   Otázka je, čemu ty říkáš bojovat. Boj beze strachu, například ukazování pravdy, si myslím, je správný.

   Hezký den … 🙂

  2. Eva K.

   jen mně tak napadlo, pokud jsem tedy bojovala proti americkému radaru, tak jsem ho svou energií podporovala?

   Hezký den Eva K.

   1. VíTeK

    Jen mě tak napadlo, že pokud jste si představovala, jak tam stojí v tom lese a radaruje, tak ano. A pokud jste se ho bála anebo na něj byla naštvaná, tak tuplem.

    (konec legrace)

    Hezký den 🙂

   2. Vlaďka Komlová

    Paní Evo,

    myslím si ,že ne.Nebojujete násilím,je to pouze vyjádření nesouhlasu,takže nemám pocit,že by se tím umocňovala podpora radaru.Podle mě,když budu k nějaké nespravedlnosti laxní,tak tu situaci spíš podpořím svým nezájmem,protože myšlenkou tvořím budoucnost.Takže pokud budu laxní,tak se nic nezmění,pokud dám najevo svůj nesouhlas,tak se dají věci do pohybu,třeba na jiné zatím neviditelné úrovní,ale něco se začne měnit,díky mým myšlenkám a činům.

    Takto to vidím já.

    Zdravím Vás Vla´dka k.

    1. VíTeK

     Vlaďko, souhlasím s tím, co píšeš. Člověk by neměl spléhat na sílu myšlenek a zapomínat na svaly, ale ani naopak. Někdy je potřeba pohnout kostrou a zviditelnit se.

     A radar nám tak nějak vyhnil …

     1. Vlaďka Komlová

      Když ta zpráva ke mně přišla,že radar nebude,měla jsem velikou radost a věřím ,že na tom mám svůj podíl tím,že jsem jezdila na demonstrace proti radaru,podepisovala jsem petice,roznášela letáky a povídala si o tom s hodně lidmi,v duchu jsem si moc přála,aby radar nebyl.

      Je to prima 🙂

 2. Tomas

  Mě z toho jako mnohem silnější téma než čipování, vystupuje to vraždění.

  Velmi kontroverzní. Těžko vysvětlitelné. ANO.

  Taky to tak cítím, i když sem tam pochybnosti se vkrádají, mršky.

 3. Jarda

  s hodne vecma, predevsim technickyma souhlasim.

  pro sledovani veznu v domacim vezeni se pouzivaji naramky a funguje to docela jinak – a dobre.

  a ted to podstatne. jake varovani dostal a cim si o svuj osud rikal ten mrtvy chlapec, obet neleceneho pedofila co svou lecbuzamerne sabotoval? a myslim si ze neni sam.

  najdeme mnoho obeti ktere mely moznost rozpoznat pomalu blizici se prusvih, ale bude jich myslim mnohem mene nez polovina. osoba zijici s alkoholikem, narkomanem a gamblerem v minulosti trestanym za nasilne trestne ciny, ano asi vi ze kdyz si ten nasilnik jednou vypie vic, ze je na rade.

  ale vetsina obeti nic spatne neudelala, nemohla vedet ze tohle je prave ted spatne misto a ze ted je spatna doba.

  promyslete to.

  1. VíTeK

   Jardo, já to promýšlím už mnoho let a vyhází mi z toho, že nic se neděje náhodou, ale má to vyšší smysl. Mnoha lidem to bude připadat jako alibi a nebudou s tím souhlasit. Také bych s tím dřív nesouhlasil a hledal příklady „nevinných“. Věžím tomu, že pokud bych znal situaci toho chlapce, jeho rodičů … tak by to dávalo smysl. I smrt malého dítěte má smysl, pokud si rodiče něco uvědomí.

   Uvedu příklad. Co když otec toho dítěte byl také pedofil a udělal to samé a teď se mu to vrátilo. Vím, je to drsný příklad, doufám, že ho pochopíte, jak jsem ho myslel. Že my nevidíme všechny souvislosti a tak si myslíme, že nám nebo někomu jinému něco nepatří.

   Hezký den 🙂

   P.S. Doba a místo je to nejlepší, jaké může být a jaké jsme si vybrali.

   1. vrb

    otec toho dítěte byl vysoký policejní činitel, takže měl na práci ničit lidské životy… ale osobně si myslím že ten vrah to v tu chvíli neřešil a zlikvidoval by kohokoliv jiného.

    1. VíTeK

     Pokud bych věřil na náhody, tak bych si to také myslel. Já věřím tomu, že to, co vypadá jako náhoda, je řízeno nějakou vyšší inteligencí …, která přesně ví, co dělá.

 4. Mirek

  Zdraví Mirek,

  největší boj, aniž si to kolikrát uvědomujeme se odehrává v našich myslích, kdyby na tom každý zodpovědně pracoval, tak by začal duševně růst a podle toho se i chovat, být zodpovědnější ke svým činům, mýt radost ze života. To je cesta, která je možná, ale asi jenom tak ji mnoho lidí nevidí, je nevyšlapaná a oni mají rádi pohodlné a dlážděné. A tak tomu bylo, je a bude.

 5. kladivo.na.bludy

  Vobec nerozumies tej technologii ako bude fungovat! Je to uz premyslene a vela energie to nepotrebuje.

  Treba to ale striktne odmietnut a neprijat aj za cenu zivota!

  Samozrejme aj ja som striktne proti cipovaniu. Teda predsa len ocakavas ze nejake cipy budu inac by si musel skoncit pri uvodnych vetach. Ano budu tie otrocke cipy, pise o tom Zjavenie apostola Jana takzvane Apokalypsa. A varuje pred nimi.

  Kto ich vezme bude zatrateny!!!!!!!!! Kniha zjaveni je na konci krestanskych Evanielii v Biblii. Je to presne v tej knihe- Biblii proti ktorej Ježišovej cirkvi sa dnes bojuje v mediach.

  Tvoje nazory vlastne vyjadruju jedovate chute zmesi vychodnych pohanskych prudov ktore su medialne podporovanou tmou. Nemaš pravu vieru v Ježiša. Žiješ v omyle a duchovnom klamstve. Reinkarnacia nejestvuje. Je to satanovo klamstvo aby oklamal ludi ze existuje neustaly telesny reset zivota a omylov jednej duse cez mnohe telá ktore mení. Reset ani Try again uz Nebude! Ludia ste tu len jediny raz! Mate len jednu dusu a len jedine telo. Nemusis preto v clanku filozoficky obhajovat vraha ze by konal ako mal. Teda aj stara babka ktora cely zivot makala a zabili ju degesi za 100 korun si to predsa len zasluzila? Ved ty si obhajca vrazd!!! Teda davas volno zlu! Ako nejaky hinduista ktory veri satanskej lzi a veri vo fatalne prijatie osudu, prijatie zla ako karmy. Ale vyjdi z tmy a smrti do zivota lebo nie je ineho mena pod nebom iba meno Ježiš Kristus v ktorom jedinom je spasa a zmrtvychvstanie. Prosim nesir tu bludne ucenia je to nezmysel taka zlatanina.

  Ludia ktori veria zmesicu vychodnych demonskych uceni okorenenych zapadnymi sofistikovanymi uvahami uvedu ludstvo do modlosluzby ktorych hybnou silou bude aj cipovanie. Cize si latentny adept na ich prijatie. Preco? Lebo nemas pravu katolicku a apostolsku – Jezisovu vieru. Preto sa cim skorej zriekni tmy a prijmi Bibliu a Evanielium o Kristovi ako jedinu cestu, pravdu a /svoj/ zivot. Lebo pride falosny prorok a falosne svetove nabozenstvo ktore poprie Jezisovu cirkev a uroby kruh bludarov a modlosluzbu aka tu este nebola. Tito budu krvavo prenasledovat katolikov a vernych Jezisovych veriacich. SvetoVlada da na to suhlas – Ale kto to klamstvo prijme de facto poprie Ježiša Krista a strati Milosť. Bude modlosluzobnik. Teda oni urobia zo svetovych leaderov falosnych nabozenstiev konzilium a to sa otupnemu ludu bude vidiet ako prijatelna pravda. Ale to bude ich trest za ich hlupost. Za to ze neprijali lasku ku pravde a ku Barankovi-Kristovi a jeho ucennikom.

  Za to ze mali radsej svoje pohodlie a boli ochotny uverit falosnym a odpornym guruom,demonom, falosnym prorokom, horoskopom, vesticiam – ze toto vsetko mali radsej ako citanie Biblie a citanie Evanieli, modlitbu, sv. spoved, a ine skutky ktore kaze cinit Pan Nebies.

  uz Dnes by mnali ludia hufne stat pred vseobecne katolickymi spovedelnicami lebo sa siri duchovno-morova pandemia! A mnohi tak aj zahynu. Nastane duchovna pandemia a v nej sa oslabi v populacii Prava viera IBA v Trojjedineho Boha. Zijeme uz dnes v dobe Noveho Poriadku.

  /zakusujeme Novy Babylon/

  Lenze Boh svojeho Syna nenecha uz dlho vysmievat!!!

  Toto pisem pred tymto zlym a pomylenym pokolenim ako varovanie aby sa obratili ku Kristovy kym je este cas.

  A casu je uz malo!!!!

  PS: tvoj vyrok: … Vraždy, okradení … se stávají lidem, kteří nemají se světem vyrovnané dluhy…..

  Uvedom si ze tu vlastne siris vychodne demagogie a skodlive pohanske zmesice ktore Boh tvrdo potresta!

  1. VíTeK

   Milé kladivo, tentokrát jste neuhodilo hřebík na hlavičku.

   Víte, já nemám mozek vymytý Ježíšem a myslím si, samotný Ježíš by si nepřál, aby v něj někdo slepě věřil. Přijímám jeho spravedlivé myšlenky, ale každou z těch myšlenek nejprve změřím a zvážím rozumem a pocitem. Stejně tak vážím Bibli a církve i váš komentář. To mi umožňuje vyvarovat se extrémů a jít cestou, o které cítím, že je dobrá.

   Některé články jsou tu na pobavení, některé jako provokace, některé k zamyšlení. Každému nechávám, ať si vybere …

   Pokud mohu poradit, stejnou energii, kterou věnujete prosazování názorů, věnujte nejdřív jejich kritickému zkoumání …

   Jsem rád za váš komentář především proto, že jsem v sobě nepocítil touhu se s vámi hádat a chtění zvítězit a obhájit … chápu, jak to vidíte … jsou to vaše oči.

   Nebojím se Boha, protože Bůh netrestá, pouze dává vyrůst tomu, co jsme zaseli …

   Přeji hezký den 🙂

  2. Radka

   Gratuluji. Váš příspěvek plně odpovídá tomu, co lidi houfně odpuzuje od křesťanské víry – demagogie a fanastismus nejhlubšího zrna. Myslím, že z vašich služeb, Bůh radost rozhodně nemá.

  1. VíTeK

   Jarmilo, víte, proč mají lidé za okny ty talíře na příjem satelitního signálu o průměru cca 60 až 80 cm? Protože menší anténa by ten signál nezachytila.

   Přijde mi technicky nemožné, aby čip stávajícími technologiemi komunikoval se satelitem.

   Proč jsou mobilní telefony tak velké a proč jsou jejich vysílače několik kilometrů od sebe? Stejný důvod.

   Nebylo by pro mobilní operátory jednodušší pokrýt celé území jedním signálem ze satelitu?

   Bavíme se o aktivních čipech. Pasivní fungují jako nálepky na zboží v obchodech a dají se na nějakou vzdálenost přečíst.

   Mimochodem všechny informace o lidech se dají číst na dálku pomocí přijímače zvaného mozek, takže špionáž je o tom, že ti, kdo to neumí se pokoušejí tyto schopnosti nahradit jinou cestou – technologiemi.

   Ale například se dá vyslat laserový paprsek na vaše okno a podle chvění skla z odrazu paprsku načíst, co mluvíte.

   Hezký den 🙂

 6. Jarmila Klaudingerová

  Děkuji za Vaší odpověď-nemám doma žádný satelitní přijímač,mám na PC pouze USB.Nejsem technik,ale laik.S tím paprskovým vysíláním jste mě fakt dostal,já,mám nová okna-plastová a nevidím,že by se něco chvělo.Víte, ale padají mi z háčku různé předměty samy od sebe,třeba obracečka na palačinky,včera nůžky,před tím metlička,padá to často,protože přisuzuji tohle našemu duchovi,který s námi takto komunikuje.Ovšem-protože mám syna lumpa,který"bohatým bere a chudým dává"-nás často hlídá policie,tak mně často vrtalo v hlavě,jak můžou vědět,že jdu ven a jsem doma sama se svým psem.Vždy když můj syn něco provede,vždy mám za zadkem hlídače,kteří se již ani nesnaží,se nějak krýt.A to syn již bydlí se svou rodinou jinde.

  Co se týče pasivních čipů v obchodech,tak proč mají některé výrobky s čárovými kody´ještě takové maličké rušiče a proč jsou v barvě modré a červené?

  Jednou jsem si je odlepila a používám je,kolem elektrických zásuvek-nechají se zvětšit na kopírce a odrušují záření z monitoru PC,televize a z mobilů.Tam mám nalepené ještě zmenšené.

  Jednou jsem o tom psala,do časopisu,a paní majitelka obchodu ten časopis čte, rozhořčeně popřela,že by ty "odrušovače",byli přilepeny na zboží ,že jsou to vyhledávače+čárové kódy k tomu,ale již mi nevysvětlila,proč jsou tedy barevné červená + modrá.

  Již se moc těším na to,že Vy mi to vysvětlíte,protože máte úžasné vědomosti a já jsem ráda,že jsem vaše stránky našla. Zdraví Jarmila

  1. VíTeK

   Dobrý večer,

   To sklo se chvěje tak málo, že to okem nezpozorujete, když na sklo sáhnete a zakřičíte, tak byste tu vibraci mohla cítit.

   Čárkovým kódům a geopatogenním zónám jakož i rušičkám nevěnuji pozornost. Nepopírám, že nějaké geo???zóny (ty mi tak připadají ještě nejrozumnější) existují a že je jdou cítit. Také nepopírám, že když si na papír namaluju spirálu a přiřknu jé moc rušit vlny, tak že to bude dělat. Ale proč žít ve světě takovýchto udělátek? Myslím si, že tyto věci mají na člověka minimální vliv, pokud jim nevěnuje pozornost … a pokud zrovna nebydlí v Černobylu.

   Klídek … ať se vám nezdá o čárkových kódech … 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *