Poznámky ke knížce David Icke – Jen Nekonečná Láska je skutečná (.. a vše ostaní je iluze!)

david-icke-jen-nekonecna-laska-je-skutecna

Tento článek je spíš komentář. Přijde mi málo věnovat Davidovi Icke a jeho životnímu dílu na poli konspiračních teorií pouhopouhý komentář. Pojďme se podívat na některé myšlenky „krále globální konspirace“ (viz. obálka knihy) a na to, jestli je tento král nahý anebo oblečený.

Nyní k jednotlivým myšlenkám, které jsem si poznamenal:

Celý bankovní systém je založený na podvodu neuvěřitelných rozměrů. Banky vytváří peníze z ničeho a účtují si za ně úroky. Ty úroky pak chtějí splatit (skutečnými) penězi, které člověk vydělal.

Trvalo mi mnoho let, než jsem došel ke stejnému poznání jako David. Dojde k tomu každý člověk, který hledá pravdu o penězích a o bankách. A protože peníze jsou krví společnosti a ta krev je otrávená (nebo spíš naředěná vodou), založil jsem hnutí Poctivé peníze.

Kdybyste si z celé knihy odnesli poznání, že peníze jsou nástrojem ožebračování lidí, kdybyste tomu mechanismu porozuměli do hloubky, pak stálo za to si knihu koupit.

Stejně tak, pokud budete hledat pravdu o události nazývané 9/11 (teroristický útok na USA), dojdete k několika otázkám, které vám nedají spát. Jak je možné, že budovy dvojčat spadly rychlostí volného pádu, což připomíná řízenou demolici. Jak je možné, že rychlostí volného pádu spadla také budova číslo 7, do které žádné letadlo nenarazilo. Kde se vzal v troskách dvojčat nanotermit, který je určený k řezání železa při demolici. Vypadá to, jakoby do těchto budov někdo připravil nálože a odpálil je poté, co do nich narazila letadla. Jak je možné, že letadlo narazilo také do budovy Pentagonu, ale nezůstaly po něm trosky a díra, kterou udělalo do zdi, je menší než samo letadlo. Hledejte pravdu, jen tak ji naleznete.

Podle Davida Icke jsou za manipulací bankovního trhu i událostí 9/11 titíž lidé z rodů Iluminátů. A teď to přijde. Držte si čepice, pojedeme z kopce …

„My vidíme lidskou formu iluminátských rodů vibrujících na frekvencích viditelného světla, ale ti jsou ovládání reptiliány a jinými bytostmi, kteří operují za hranicemi sféry lidského zraku.“

Vítejte v Matrixu. George Bush je jenom holografická projekce viditelná naším zrakem. Skutečný George Bush je bytost podobná plazu, která vibruje na jiných kmitočtech (případně žije v jiné dimenzi), které my nevidíme.

Nejde tu o obyčejné spiknutí mocných lidí, nepřítel pochází z jiné dimenze či z jiného vlnového pásma. Kromě filmu Matrix by mohla posloužit ukázka z filmu Predátor. Tento tvor také dokázal být pro člověka neviditelný.

Lidská DNA funguje jako přijímač zapojený do biologického internetu (do Matrixu).

Pobavil jsem se při Davidově kritice náboženství a košer rituálů.

Pomalu se dostáváme k otázce, jestli je král nahý …

Ano, je. Alespoň na fotografii na straně 171. Jeho nahota je prý holografická iluze, tak co všichni mají s tou nahotou.

Kniha obsahuje řadu zajímavých myšlenek a velké množství vulgárních slov.

David se přiznal ke zkušenostem s rostlinnou drogou Ayahuasca a tak se přímo nabízí otázka, jestli se při svém tripu nedostal do míst, kde žijí plazí jedinci, kteří se dokážou zhmotňovat do lidských těl.

Neříkám, že takové světy neexistují, pouze si kladu otázku, jestli je jejich existence pro nás v tuto chvíli důležitá. Jestli bychom neměli řešit především náš život tady na Zemi v (ne)obyčejném 3d.

Jako podobenství toho, že nám vládnou tvorové s plazím mozkem, kteří se řídí základními instinkty, je to pěkné. Až nějakého takového tvora uvidím na vlastní oči a bez drog, budu ho brát v potaz, do té doby to beru jako zajímavý nápad.

David také naznačuje zdravotní problémy (brýle, artróza, bolest zad), což mohou být signály těla, že jeho cesta životem nevede správným směrem.

Nemyslím si, že existuje pouze skutečná nekonečná láska a vše ostatní je iluze. Mezi tou láskou (Bohem, Dokonalostí) a mnou tady a teď existuje nějaká cesta, po které mám jít, můj život a svět kolem a to není iluze. I když tento 3D svět je pouze dočasným zhmotněním něčeho vyššího, mohu z něj brát zkušenosti, mohu se z něj učit a tak to není iluze. Pokud tento svět označím za iluzi, přestanu stát nohami na zemi, hrozí, že podlehnu marnosti a depresi a nakonec se vyfotografuji nahý do knihy, abych alespoň takto potvrdil sám sebe a svou iluzi.

I ta nahota a s ní spojený stud je zkušeností, která člověka k něčemu vede. K hledání řádu, který ač není z tohoto světa, je i v tomto světě. Pokud odhodím stud a svléknu se přede všemi, hrozí, že se studem přestanu vnímat i ten řád a další věci a pak podlehnu nápadu, že v tomto světě nic (jiného anebo vyššího) není a všechno je iluze.

Takový pocit mám z knihy. Je to slátanina myšlenek a nápadů, z nichž některé jsou zajímavé, ale celkově tomu něco chybí. Něco, co by ty nápady a myšlenky spojovalo, něco víc než konspirační teorie dovedená za hranice tohoto světa (nebo spíš do Absurdna).

Tímto článkem nechci snižovat úsilí Davida Icke při hledání a odhalování pravdy. Ze své zkušenosti vím, že když člověk hledá, tak se stává, že bloudí a tak může být David mimo, stejně jako můžu být mimo já právě teď. Nejde tu o to, jestli David při svém hledání našel pravdu, anebo jestli uvěřil bludu a šíří ho dál.

Pravdu totiž musí najít každý sám za sebe. Tak, aby jí porozuměl a uvěřil a ta pravda nevzbuzovala rozumové ani pocitové nesrovnalosti. Aby ji přijal s úlevou a neměl pocit jako po ráně palicí do hlavy. Davidovy pravdy na mne působí spíš jako rána palicí do hlavy. I kdyby tento svět ovládali jacísi reptiliáni z jiné dimenze, tomuto světu vládne Spravedlivost a Dokonalost, která řídí i to, co je těmto tvorům vůči nám dovoleno. Každý si tedy může vybrat, jestli se poddá strachu z nějakých tvorů anebo důvěře v síly, které ho před těmito tvory ochrání. Každý si může vybrat, jestli bude paranoidní a bude hledat další a další důkazy spiknutí, anebo zůstane střízlivý s vědomím, že spiknutí se sice děje, ale nepředstavuje pro něj zásadní nebezpečí.

David Icke také zastává názor, že Měsíc je dutý a je uměle vytvořený. Já osobně si myslím, že je měsíc nafukovací a je to marťanský fotbalový míč, který jim uletěl, když kopli out. Je zajímavé, že jako fotbalového brankáře to Davida nenapadlo …

(Už mě napadlo pokračování, které by se mohlo jmenovat Proč žijeme v Matrixu a k čemu jsou dobré konspirační teorie …)

16 komentářů u „Poznámky ke knížce David Icke – Jen Nekonečná Láska je skutečná (.. a vše ostaní je iluze!)

 1. Radka

  Ahoj Vítku,

  gratuluji k dočtení knížky od Davida Ickeho. Není to tak dávno, co jsem ji měla v ruce a po přečtení pár stránek, jsem jí zase hodně rychle položila. Jeho styl psaní, není můj šálek kávy. Jestli někdo chce žít v přesvědčení, že náš svět je řízen mimozemšťany, ať tak žije. 🙂

  1. VíTeK

   Ahoj Radko,

   Ale když tuto myšlenku přeformulujeme tak, ti mimozemšťané nežijí na jiné planetě, ale v jiném frekvenčním pásmu na této planetě, tak to stojí za zamyšlení.

   A co myšlenka, že lidé jsou pěstovaní, aby dobývali zlato, které mimozemšťané potřebují ke své dlouhověkosti? 🙂

   (To jsem taky někde četl.)

   Mě se libí, že je na výběr, čemu věřit a jak žít :-).

   1. Radka

    Výběr je samozřejmě fajn.

    Myšlenka, že někdo pěstuje lidi, aby kutali zlato, mi přijde drobet ujetá. V tom případě jsem se JIM nějak nepovedla. 🙂

    Uchvacuje tě myšlenka, že tu v jiném frekvenčním pásmu žije někdo jiný? A co když to není mimozemšťan ale také pozemšťan? A co když ti řeknu, že docela početná skupina lidí je vidí? 🙂

 2. Jirka

  Knihu jsem nečetl, pouze poměrně podrobný popis o čem je a to mi docela stačilo (abych o její přečtení ztratil zájem). "Bohužel" souhlasím se vším, co jsi v článku napsal, takže se nemáme o co "pohádat" ;-).

 3. Hana

  Nečetla jsem knihu, ale četla mnoho článků o ní. Souhlasím s tím, že nejspíš jde o odvedení pozornosti od nás samých. S čím nemůžu nic dělat, to jen sleduji. Můžu pracovat na svém odpojení od Matrixu a rozhodla jsem se, že toho dosáhnu pomocí odpuštění a rozpuštění závislostí a lpění. Hana

  1. VíTeK

   Dobrý večer,

   Hanko, bylo by fajn, kdybyste za několik let připsala, kam jste s tím odpuštěním a nelpěním došla. Já se snažím popsat, kam jsem došel mými cestami. Kdyby každý napsal, kam kudy došel, vznikla by mapa (pocitů a myšlenek), kam lidé jdou a kam docházejí. Kdo kam dojde pomocí lásky, kdo kam dojde pomocí odpuštění …

   Hezké dny přeju … 🙂

 4. Vlaďka Komlová

  Dobrý večer všem,Vítku děkuji za odkaz na tvůj náhled na knihu,

  já mám knihu rozečtenou,jen Vám chci napsat pár mých postřehů z přednášky………………….

  David tam mluvil o tom,že co se týče reptiliánů,šel hluboko do minulosti,že si můžeme všimnout,že všechny aristokratické rodiny v minulosti měli ve znaku hada,draha apod ,že i ve znaku zdravotnictví je had,a lidé je dříve považovali za bohy a snášeli jim své oběti,vracel se o mnoho století zpět,říkal,že kdysi se reptiliáni nakřížili s člověkem na naší planetě,nebylo jich mnoho,ale tito lidé prý mají změněné DNA….chybí jim tam složka,která umožňuje člověku vciťovat se,což tito lidé nemají,proto jim je třeba jedno,viz. dvojčata 11.9. že zemřelo několik tisíc lidí,prý si vyberou svého vyvoleného,ten pod jejich dohledem udělá to ,co potřebují a pak ho sesadí…..bylo tam řečeno,že mocní vládci ani netuší,že jsou kříženi s reptiliány,natož že jsou jimi řízeni.Též nám tam říkal,že většina mocných jsou satanisté a že dělají satanistické rituály stále,promítal tam i místo,kde se to uskutečňuje.

  Zdůraznil tam,že vše je o myšlení.Napadla mě tam myšlenka ….proč už ho nezavraždili,když toto šíří?Aniž bych se ptala,dostala jsem odpověď……………..prý se ho známý ptal,proč už Tě dávno nezabili?On odpověděl……protože já si vůbec nepřipustím myšlenku,že by mi někdo mohl ublížit nebo mě zabít,nemůžou na mě.

  Též tam zmínil,že mnoho jeho známých jasnovidců při pohledu na nějaké politického činitele neviděli tu dotyčnou osobu,ale podobu zvířete…plaza.Pak zmínil,že má známého očního lékaře,který mu vyprávěl,že4% lidí,co viděl za svou praxi lékaře,má podobnou strukturu očí jako plaz,byly promítány i obrázky.

  Ukazoval nám strukturu reptiliánů ve tvaru pavučiny,která se jim už nyní bortí….vysvětloval,že i informace je frekvence,kmitočet a že právě v r. 2012 má dojít ke změně kmitočtu,tudíž k lidem začnou chodit informace jiného druhu a mocní to prý vědí a proto to chemitrailsování,vytvoření clony,aby na planetu tato frekvence nedošla.

  Reptiliány prý živí kmitočet zloby,násilí atd….proto tolik násilí na planetě.

  Ještě jeden můj postřeh…….kdysi mi jeden léčitel tvrdil,že na naší planetě žije současně s námi v jiné dimenzi mimozemská civilizace,která nám škodí a která má prý tu svou planetu úplně vyprahlou a tak vysávají nás……tehdy jsem si ťukala na čelo,ale dnes si říkám,co když je na tom něco pravdy?Myslel tím reptiliány jako David?

  Jak píšeš Vítku,já jsem si vybrala tu variantu,že jsem v bezpečí a věřím na spravedlnost nebo-li dokonalost,která vše stvořila a každému z nás naloží to,co si zasluhuje.

  Myslím si,že je důležité v dnešní době pozastavit tempo,občas se poohlédnout,co za sebou zanecháme a popř. to změnit a hlavně se vymanit z konzumního způsobu života a ničeho se nebát ani budoucnosti.:-)

  1. VíTeK

   Ahoj Vlaďko,

   Děkuji za obsáhlý komentář. Věřím, že přednáška byla zdrcující a hodně lidí bolela hlava.

   Napíšu pár střízlivých nápadů …

   Lidi byli mimo i v minulosti. Snědli nějakou kytku, měli z toho halucinace, ve kterých si začali vytvářet neexistující světy a ty pak začali svou vůlí zhmotňovat. Proč by to nemohlo být právě takhle: Reptiliáni jsou bytosti zhmotněné lidskou vůlí.

   Nemůže tomu být právě naopak, než píše David? Nikoliv, že světu vládnou bytosti z jiné dimenze (vibračního pásma), ale že člověk tyto bytosti sám stvořil.

   Přijde ti dokonalejší tvor člověk, který má kromě rozumu i cit, anebo je dokonalejší tvor, který nemá pocity?

   Ano, (ne)mocní tohoto světa nemají pocity jako normální člověk, není to ale spíš tím, že jsou otupělí (dovolili svou vůlí otupět) než tím, že mají jinou DNA?

   Já osobně bych hodně z toho, co píše Davit obrátil, na první místo bych dal člověka a jeho vůli a schopnosti a do málo významné pozice umístil nějaké bytosti z jiné dimenze včetně halucinací.

   Celé jsem to postavil na hlavu a ono to také dává smysl 🙂

   Žijme život na Zemi, především …

   Měj se fajn …

   1. Vlaďka Komlová

    Ahoj Vítku.

    Samozřejmě ,že máme žít v realitě .Sice jsem přednášku vyposlechla,ale stále stojím pevně nohama na zemi.Může to být i tak,jak píšeš,mince má vždy dvě strany a je prima podívat se na to z jiného úhlu pohledu.

    Hezký večer. Vlaďka

    1. VíTeK

     Ahoj Vlaďko,

     Takovéhle knížky jsou myšlenkové spekulace, způsob, jakým se někomu informace pospojovaly v hlavě a my (kteří jedli vtipnou kaši) víme například, že pokud si nenastaví určité filtry, tak se to může pospojovat špatně, i když to dává nějaký smysl.

     Takže klídek, dokud neuvidím a nezažiju, beru to s rezervou … a raději se zakousnu do jablka nebo se napiju vody. To je pro mě skutečné (ve 3D), i když pro Davida je to iluze.

     Hezké dny 🙂

 5. Pepa

  Krásný den všem 🙂 ….presentuji svůj názor který nikomu nevnucuji i když jej mohu podložit. Nejsem fanatik, sektář ani agitátor, ale o problematiku, kterou presentuje David Icke se zajímám …. původně jsem měl jen záblesky své vize, pak puzzle….jedno k druhému a nakonec z puzzle se rýsuje konkrétní obraz souhlasný s názory Davida Ickeho a mnoha dalších …. Milí přátelé mějte se, smějte se a Carpe Diem. S láskou Pepa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *