Henri Monfort – pránická výživa – breathariánství

Breatharián je když … někdo nejí a živí se pránou.

Francouzský breatharián Henri Monfort měl v České republice v roce 2011 několik přednášek (besed). Záznamy jsou na různých místech na internetu a také na youtube.

Pokud se vám nechce sledovat víc jak dvouhodinové video, můžete si zde přečíst několik nesouvislých poznámek, které vás nalákají, a pak si video s chutí pustíte 🙂

Prána jsou světelné částečky, které někteří lidé vidí. Je to základní stavební hmota vesmíru. Prána je životní energie.

80 procent chorob pochází z jídla. (Ne, že bych s tím souhlasil.)

Jíst třikrát denně je příliš, množství jídla je neúměrné námaze, kterou vynakládáme. Jídlo obsahuje 15 procent toho, co tělo potřebuje a to je prána. Zbytek jsou toxiny.

Dokonalé zdraví je stavem přirozeným.

Společností jsme naprogramovaní na to, že nemoc, stárnutí a smrt je normální. A já tvrdím, že pokud umřete je to proto, že věříte, že umřete. Protože hodně lidí před vámi už umřelo. Ale odkud víte, že to nejde jinak?

Pokud dokážete své tělo modifikovat a omladit ho, tak dokážete žít, jak dlouho si budete přát.

Zemědělská, potravinářská, farmaceutická ani lékařská lobby nemají zájem na tom, abyste byli zdraví.

Zemědělský a potravinářský průmysl vám nemoc způsobí a farmaceutický a lékařský předstírá, že vás uzdraví.

Hladovění a pránická výživa není totéž. Když se rozhodnete pro pránickou výživu, tak tělu neoznámíte, že ho přestanete krmit. Pokud byste mu to sdělili, tak tělo začne hladovět. Naopak počínaje určitým datem se začnete v hojnosti živit pránou.

Příprava na pránickou výživu může trvat i rok nebo dva.

K přechodu na pránickou stravu může dojít, pokud se tím souhlasí všechny složky osobnosti – fyzická, emoční, mentální, duchovní.

Když jste zamilovaní, nepotřebujete jíst. Pránická výživa je být zamilovaný 24 hodin denně do celého vesmíru.

Vašich pět smyslů se začne úžasným způsobem rozvíjet. Pokud položím ruku na zem, slyším, jak zrnko klíčí a roste. Slyším, jak se otevírají listy na stromě. Slyším, jak po zemi kráčí hmyz. Když si chci přičichnout ke květině, mohu svůj čich zaměřit na vzdálenost 200 metrů.

Všech pět smyslů vás bude živit. A další smysl – vaše aura – vaše energetické pole. To vám umožní energii posílat na velkou vzdálenost, ale také se jí živit. Je to životní energie, ale také energie lásky.

Přechod na pránickou výživu během 21 dnů

První týden – vizualizace prány (světla, které živí tělo), uvědomování si buněčné úrovně a zostřování smyslů.

Prána umožňuje vymazat buněčnou paměť, která si pamatuje nemoci současného života, minulých životů, rodinná paměť (nemoci můžeme mít ve stejném věku, jako je měli rodiče), paměť spojená s lidstvem (hladomor).

Třetí týden zavedeme tři kritéria pránické stravy
– stabilizuje se váha
– máme neomezené množství energie
– stačí krátký spánek

Čím víc pracujete, tím víc máte energie.

V momentě, kdy si vaše buňky uvědomí, že jsou věčné, nesmrtelné, pocítíte takovou radost, která je úžasná a vy pocítíte, že jste vykročili z té iluze (smrti).

Důležité je tělo nestresovat a netrápit ho.

Henri Monfort měl v Čechách několik přednášek v různých městech. Jelikož každá přednáška trochu jiná a velkou část přednášky tvoří odpovědi na dotazy, považuji za užitečné podívat se i na ostatní přednášky …

Henri Monfort – podruhé (totéž na ČT)
Henri Monfort – potřetí

Stránky Henri Monfort

13 komentářů u „Henri Monfort – pránická výživa – breathariánství

 1. Tomáš Konopáč

  Co takhle to chápat jako nesmrtelnost duše a vykašlat se na tělo jinak řečeno spojit jídlo , duši , čas a prostor vjedno . Polopatě nejde to dělit je to jedno kontinuum. 🙂 PS jinak jako článek napsáno dobře .

   1. Tomas

    Jinak řečeno . Skoro nikdo to není schopen vidět je to dar a prokletí protože vám ve vašem okolí nikdo neporozumí pokud to teda na sebe vykecáte 🙂

    1. kVítek

     Vidím to tak, že pokud někdo prozře, anebo si myslí, že prozřel, například zjistí, jak je skvělé být vegetarián, anebo je super věřit v Ježíše, anebo že konopí léčí, tak má potřebu to sdělit ostatním. Teprve časem zmoudří a zjistí, že má smysl to naznačovat těm, kteří jsou na to připravení a kteří o to stojí.

     Tomáši, mě se svěřit můžete … 🙂

     1. Tomas

      No prozření to je to pravé slovo a právě proto že sem prozřel a pochopil lidi tak už nemám potřebu jim pomáhat díky bohu už nemám tendenci spasit svět . Nebo věřit ideálům . Ano prozřel jsem a pochopil že jediná věc na světě nemá meze a to je lidská hloupost . 🙂

      Jo pokud de o konopí a jiné materiály tak stím problém opravdu nemám . 🙂 Svěřit zvláštní slovo mno dobrá 1/ 3 roky u vnitra 2/ 22 let soukromničení jako elektro firma 3/ alkohol ok večer si dám přes den abstinent . 4/ Drogy nic co by bylo v rozporu se zákonem jen bylinky z lesa . snad to jako svěření stačí.

 2. Amalka

  Jsem rad ze uz se tyhle “neuveritelnosti” dostavaji vic mezi lidi,kdyz ja pred lety prozrel,za doprovodu oslnujiciho svetla(mozna se tomu rika Osviceni?asi ne,to pry vypada jinak a Osviceni jsou pry dokonali Mistri,coz ja urcite nejsem:),takze nic),a zacal kolem sebe postupne mluvit o Bohu a nesmrtelnosti,byl jsem zarazeny kam jinam nez mezi blazny.Trvalo par let nez jsem pochopil ze nemam zkouset nekoho “spasit”,maximalne semtam neco utrousit aby se cervik pochybnosti o zabehanych “pravdach” zavrtal,a ze je treba pracovat vic vnitrne,spasit predevsim sebe.S Henrim vcelku souhlasim,i v tom ze nas jidlo i sebezdravejsi jednou bude brzdit..tedy ty co chteji trvale udrzitelny rozvoj,vzestup.Zatim bohuzel jeste papam rostliny,ale to uz je posledni pouto co je treba rozvazat,dodelavam k tomu podminky.(Kdo je technoduchovne zalozeny,asi i pomerne pokrocily,velmi doporucuju stranky Penta blue net,ja si je musel dat dvakrat,prezvykat to je zaber,ale taky prijemne vyvetrani z dogmat Matrix..a mozna se z toho i nekomu rozsviti;)).Dnes uz rostlinna strava je nekontrolovatelne kontaminovana,shora letity postrik dobrotama kteremu se nevyhne ani bio,zdola mutace GMO,cemuz se uz tezko vyhnout na prodejnach(zda se jeste musi GMO uvadet nebo se to obchazi,tot otazka,ale protoze se lze a podvadi ve jmenu Mamona ve vsem tak je predpoklad ze i v tomhle).Proto mi Henry do tehle doby dobre pasuje,naucit se zivit primou energii je skvela moznost jak tomuhle klickovani ,mezi jedy a zavislosti na Soukoli a jeho “neodmitnutelnym” ekonomicky,energetickym i dusevne spoutavajicim nabidkam elegantne uniknout..pekny den /ano,ta kontrolni otazka jak uz na to nekdo taky narazil,moc se mi to tam psat nechtelo:)

  1. Amalka

   Jo kouknul jsem jeste k tomu co jsem psal minule a zjistil ze chces kontakt..mail uz vubec neotviram,maj to vsichni nahlaseny,protoze tukat maily na sice smartu,ale presto,to uz je moc casopsycho zabiracka:-).Pouzivam ho jen kdyz uz ho musim uvest treba pro prihlaseni nekam.Trochu jsem si te vygooglil kVitku;-),ale myslim ze dobry,budem podobna krevni skupina..asi me to sem nehodilo nahodou vid,navic v nahody uz stejne ani neverim.Tady je na me cislo 608440601,v tehle sekci by to snad mohlo projit bez nabalovani rarasku:-).Nevim na jakem principu to na tech strankach mas,jestli ti priletnuvsi prispevek do nejakeho tematu vychyli barometr na tve lazurovane reprobedne(protoze ja zadne stranky nemam ani neplanuju),ale vidim ze ty si to jiste drive ci pozdeji vycmuchas;-).Jinak mas asi pravdu ze nas mozna v lese skonci vic,hlavne Cesi k tomu maji blizko-nekde jsem cetl ze Cesi jsou pry znami tim ze je jako turisty zajima v zahranici kdejaky les,cemuz verim..ahoj:-)

   1. kVítek

    Tak, tak Amálko, lidem přijde na e-mail s upozorněním, že jim někdo odpověděl. A mě poskočí ručička barometru (když kýchnu). Díky tomu má smysl napsat někomu něco třeba za rok a on se to dozví … hezké dny v přírodě přeju 🙂

  2. kVítek

   Ahoj (nejen) Amálko,

   Děkuji za připomenutí stránek pentablue.net. Když jsem je četl před časem, právě článek o primární energii mne příliš neoslovil. Zřejmě ještě nebyl čas. Teď na něj koukám a je to tam krásně vysvětlené.

   Primární energie – vždy volně dosažitelná energie.

   Sekundární energie – zprostředkovaný druh energie skrze fyzická těla rostlin.

   Terciální energie – dvakrát zprostředkovaný druh energie skrze fyzická těla zvířat.

   Plus postup přepnutí na primární energii …

   http://www.pentablue.net/temata/07007.html

   Přeju ti další světelné zážitky 🙂

   1. Karel Mazánek

    Není víra jako víra 🙂 Nestačí si jen říct, že věříš, musíš to tak cítit i zevnitř, což málo kdo dokáže, aneb v Bibli je ukryta spousta velké pravdy, ikdyž se nám ji někteří snaží zakrýt výmyslem jménem náboženství, které tuto pravdu úmyslně zakrývá, aby jsme byli jako ty ovce bez skutečné víry a bez rozumu…

    "vem lidem víru a budeš ovládat jejich myšlení…"

    "požádej a dostaneš…"

    když opravdu upřímně budeme žádat, tak skutečně budeme pocteni tím, že to dostaneme

    "řekni a stane se…"

    každé slovo, věta, myšlenka je jako éterická mantra, která zhmotňuje naše představy a dává jim tvar a čím více těchto "manter" vyslovíme, tím reálněji se bude zhmotňovat to, co říkáme, jak to dobré, tak to špatné… jistě znáš rčení, že opakovaná lež se stává pravdou, je to jedno z negativních úskalí této "magie"…

    "dej a bude ti dáno…"

    vše, co dáme, či obětujeme pro druhé, aniž za to budeme cokoli chtít, tak se nám vždy vrátí… sice ne hned (v závislosti, jak moc porozumíme karmě), ale za nějakou dobu ano… mimochodem, platí to i pro myšlenky… proto vždy jednete tak, jak chcete, aby jiní jednali s vámi… jsou sice výjimky, které vás můžou porazit na kolena, ale to jsou jen dočasné zkoušky našeho odhodlání a naší víry… (nemám na mysli křesťanskou, ale víru ve smyslu věřit v něco)

    "jděte a konejte to samé, co já…"

    vše je možné a vše co udělal Ježíš můžete udělat taky!!! Stačí si jen připustit to, že to samé dokážete (i to chození po vodě, což je vlastně jen levitace trochu jinak)… vše je jen v nás a v našich "blocích" (našich překážkách), které jsme si sami postavili před sebe (i o ty myšlenkové).

    Všechno tohle je základem metafyziky (vesmírné magie), či jak to mám nazvat…

    Mnozí z věřících říkají, že je Bůh zkouší a o čem že to vlastně mluví? O tom, že sami sebe zkoušejí, sami si před sebe kladou zbytečné překážky… tedy přesněji řečeno, jejich vlastní "Já" je zkouší, zda už jsou připraveni na poznání PRAVDY, že toto dělat nemusejí, že to lze dělat daleko jednoduše… vše je totiž jen v nás samých, jak sami sobě a především svému podvědomí (SuperEgu, Bohu, "Já" atd. nedejte se mýlit názvoslovím jde o tu jednu a samou věc) důvěřujeme… a co jsme ochotni pro sebe, své blízké a především pro své nepřátele udělat, aneb nic není zadarmo… vždy zde platí zákon karmy, tedy akce a reakce… vše se vrací a opakuje tak dlouho, než to dojde k dokonalosti… pak se "přejde" zas na něco jiného, jiný druh "učiva" a nové "zkoušky"…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *