Ideální dovolená 2012 – Turecko do hotelu all inclusive?

Semínka ředkev a kopretina

Jedna známá se pochlubila, že letos poletí s cestovkou do Turecka do hotelu all inclusive. Čtyřčlennou rodinu to bude stát něco přes 50 tisíc Kč.

Představa, že letím do Turecka a tam se týden nebo deset dnů válím u moře, je pro mne spíš noční můrou než představou ideální dovolené. Bavilo by mne to tři dny. Považuju to za mrhání časem, penězi a planetou. Když už bych někam letěl, tak přeci nepoletím někam, kde se budu válet na jednom místě. Poletím na místo, které je nedostupné jiným způsobem, do Ameriky, do Indie. Cestuji proto, abych něco poznal. Ne proto, abych byl zavřený v nějakém hotelovém centru ól inkluzív, pendloval mezi hotelem a pláží a měl zdarma colu, fantu a sprite.

Kdybych jel to Turecka, jel bych tam autem týden, několik dnů bych se tam válel u moře a pak bych jel týden zpátky. Cestou bych si naplánoval všelijaké památky a jedl bych studené věci, ovoce a pil vodu.

Chápu, že pro děti je čtrnáctidenní cestování v autě po památkách nic moc. Na druhé straně, k čemu je dobré tahat děti letecky do Turecka k moři a tam je patlat padesátkou krémem, aby se nespálily?

Když se mne zeptáte na ideální dovolenou, tak mne trochu dostanete do rozpaků. Já totiž nedělím život na práci a dovolenou. I když mám touhy cestovat, tak jsem nejraději doma a něco kutím. Letošní ideální dovolenou bych si představoval tak, že koupím hromadu prken, stluču z nich kurník a pořídím několik slepic. Něco vypěstuju, něco postavím. Chvíli se budu motat na zahradě, chvíli v dílně, chvíli u počítače. Možná je to přízemní, možná jsem zpohodlněl. Možná je to tím, že stárnu … a měl bych se sebou něco dělat.

Doufám, že nestárnu, že ještě něco nacestuju. Jen mi přijde zbytečné s malými dětmi létat do Turecka a pobývat tam na jednom místě. Až budou děti větší a budou z toho něco mít, jel bych tam s nimi autem a mezi cestou navštívené atrakce bych naplánoval i nějaké pro děti.

A co vy, jak si představujete ideální dovolenou s menšími dětmi. Letěli byste raději do Turecka do hotelu all inclusive, do Česka, nebo někam jinam?

2 komentáře u „Ideální dovolená 2012 – Turecko do hotelu all inclusive?

 1. Ann

  Já to vidím jinak 🙂 rozhodnutím, že NIKAM cestovat na dovolenou NEMUSÍME nabývám dojmu, že moudřím a dospívám. Užíváme si domečku na vesnici, zahrádky, čistého vzduchu, klidu a radosti z práce na "svým" …

  1. kVítek

   To spíš vidíme stejně :-).

   Letos si ideální "dovolenou" představuji tak, že nepojedu jinak a budu zvelebovat. A až budu mít chuť jet do Turecka, tak pojedu autem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *