Film Nezvratný osud – jak funguje osud

clovicek

Jendou větou: Osud je spravedlivý a funguje podle pravidla, co zaseješ, to sklidíš.

Tvůrci filmu Nezvratný osud si ale myslí, že osud funguje jako rozjetý mlýnek na maso. Do trychtýře se hází lidé a osud mele hlava nehlava. Stane se, co se má stát a pokud se to má někomu stát, tak ho osud semele a on tomu nezabrání.

Film Nezvratný osud skutečně připomínal mlýnek na maso v akci. Neviděl jsem ho od úplného začátku. Kamarádi šli na automobilové závody a jeden z nich měl vidinu, že se něco stane, tak je vyburcoval, aby odtud utekli, což se sice stalo, ale kvůli tomu, že jejich osud byl, že na těch závodech umřou, tak začali posupně umírat a to tak, že nechutně. Proto porovnání se mlýnkem na maso.

Na dívku spadla pneumatika a rozdrtila jí hlavu s půlkou těla na kaši. Paní proletěl hlavou oblázek, který vymrštila sekačka. Pána rozmačkala vířivka, která se mu zřítila na hlavu. Dalšího nasálo čerpadlo v bazénu. Další dívku rozemlel eskalátor jako skutečný mlýnek na maso. Nemusím snad pokračovat … osud byl nevyhnutelný.

Ve filmu stříkala krev a lítaly kusy masa. Něco tak zvráceného a odporného jsem už dlouho neviděl. Diváci už jsou tak otupělí, že je potřeba je zaujmout tím, že někoho rozsekáme na kostičky a hodíme to divákovi do obličeje.

I tvůrci filmu si jeho natočením připravili svůj osud. Myšlenky a pocity, které rozšířili do světa, se jim vrátí. Mohli točit hezké pohádky pro děti …

Myšlenka osudu je zajímavá. Jenže osud není nezvratný. Naopak, osud je milující, trpělivý a dává člověku několik šancí osud změnit.

Člověk nejdřív dostane varování a to se stupňuje. Pokud do akce nastoupí mlýnek na maso, například dopravní nehoda s těžkými následky, je to až po několika varováních.

Pokud se člověk rozhodne změnit osud, klika mlýnku na maso se zastaví a pokud člověk začne splácet dluhy, kterými si osud přivolal, klika osudu se začne otáčet opačným směrem a člověk se dostává ven z násypky mlýnku.

Osud není nezvratný, to jsem chtěl napsat. Do posledního nádechu (nebo výdechu?) není pozdě (svou vůlí) přehodit výhybku a něco změnit.

Hezký film o osudu se jmenoval něco jako Dotek motýlího křídla. Žel nepodařilo se mi dohledat, jak se přesně jmenoval a který z několika filmů, co mají v názvu dotek a motýl to je. V tomto filmu se vraceli do minulosti a tam měnili nějaké věci, dokud se jim nepodařilo zapříčinit příznivý osud.

Každý je strůjcem svého osudu …

15 komentářů u „Film Nezvratný osud – jak funguje osud

  1. kVítek

   Děkuji za pokus o pojmenování. Ale tohle byl jiný film, o mladých lidech, vraceli se do dětství, žádný pravěk. Dávali to v televizi.

   1. KROKODYL

    A ja myslel jakou ti udelam radost 🙂

    Ja tenhle film mam celkem rad, i kdyz to je B mozna C 🙂

    Ale pokusim se najit i ten tvuj.

   2. KROKODYL

    Jo mimochodem, ale pokud chces “”Hezký film o osudu se jmenoval něco jako Dotek motýlího křídla. Žel nepodařilo se mi dohledat, jak se přesně jmenoval a který z několika filmů, co mají v názvu dotek a motýl to je. V tomto filmu se vraceli do minulosti a tam měnili nějaké věci, dokud se jim nepodařilo zapříčinit příznivý osud.””

    tak to je presne i film Lovci dinosauru.

    Co take vlastne v minulosti delat jineho, nez měnit nějaké věci, dokud se nepodaři zapříčinit příznivý osud.

    1. kVítek

     To víš že, jsi mi udělal radost 🙂 🙂 🙂

     Já mám za to, že ten film měl motýla nebo dotek v názvu, ale v originálu se to mohlo jmenovat jinak.

     To spíš lovci motýlů 🙂

   1. kVítek

    Petře, děkuju, vzhledem k tomu, že to šlo v televizi a platím koncesionářské poplatky, tak si to stáhnu. Jen jestli je to on 🙂

    1. KROKODYL

     nemusis nic platit, v CR je stazeni LEGALNI i kdyz se medialni masaz snazi tvrdit lidem ze ne, jen nesmis stahovat Torrentama(P2P) to je nelegalni, prez uloz,to ale muzes treba 20 filmu za den 🙂

     1. kVítek

      Řídím se spíš tím, co je správné. Co je legální, nemusí být správné a naopak. Pokud platím koncesionářské poplatky, tak považuji za "dovolené" přehrávat si filmy z televize, ať je stáhnu odkudkoliv.

      (Je to složitější, ale takhle na první pohled.)

  1. kVítek

   Ondro, děkuji za tip. Podle názvu (Butterfly Effect) to vypadá nadějně, nepřišlo mi ale, že to byl nějaký Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller. Pamatuju si, že tam děti daly výbušninu do schránky a někoho to zranilo, to byla jedna z věcí, kterou musely opravit.

 1. Tomas

  To je osud osud , který ještě nenastal a možná nenastane , ale nejspíš nás semele včetně našich práv na soukromí – mlýnek na občanská práva – 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *