Sex, běh a čokoláda

srdicko

Štěstí má několik rozměrů a jeden z nich je chemický. Šťastný je člověk tehdy, když mu koluje v krvi správné množství správných hormonů. Dopamin, serotonin, adrenalin, endorfiny …

(Otázka ovšem je, jestli bylo dřív vejce anebo slepice. Jestli je člověk šťastný proto, že má v krvi zmíněné látky, nebo se mu tam ty látky vyplaví jako důsledek toho, že je šťastný. Tato otázka je podobná otázce, jestli přichází štěstí zvenku anebo zevnitř. Jestli si ty hormony dokážeme uvařit v mozku tím, že vyladíme svou duši do pocitu štěstí a blaženosti. Věřím tomu, že ano.)

Sex, běh a pojídání čokolády jsou aktivity, které k pocitům štěstí přispívají. Ještě bych dodal doteky, mazlení, hudbu a studenou sprchu. Jít si zaběhat s milovanou bytostí (nebo ona může jít na aerobik), osprchovat se studenou vodou, zatančit si při jemné hudbě (nemyslím ve společnosti, ale doma), pomazlit se a pomilovat a pak si dát čokoládu … může být člověk šťastnější?

Někteří sexuální guruové tvrdí, že orgasmus zkratuje energii a proto je lépe praktikovat bezorgasmický sex. V nejlepším přestat a vydýchat to. Prý je to podložené i výzkumy vědců, kteří vyzkoumali, že při orgasmu hladina některých hormonů vyletí tak vysoko, že pak na oplátku klesne tak hluboko, že si člověk připadá jako omne animal. (Post coitum omne animal triste. Po souloži je každý tvor smutný). Lepší je prý udržovat hladinu hormonů ve stálém mírném nadprůměru.

“Miláčku, myslím, že jsme to neměli dělat až do konce. Víš, co říkal guru …”

“Hmm, asi jsme neměli … ale bylo to krásné a já mám chuť si to zopakovat :-)”

“Já chci taky 🙂 … Miluju tě …”

“Taky tě miluju …”

2 komentáře u „Sex, běh a čokoláda

  1. jkoli

    Po letech hledání a duchovního růstu dívám se z okna a ono sněží. Teď v březnu. Říkám těm vločkám, ale holky, váš čas už není, vraťte se zpět… tiše se smějí a tančí mezi nebem a zemí. Teď v březnu.

    Pravdy svatých guruů, tiše se směji a tančím…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *