Zákon přitažlivosti a kniha Tajemství ještě jednou

kniha-tajemstvi.jpg

O knize Tajemství a zákonu přitažlivosti jsem psal před několika lety.

Poslední dobou jsem o tom zákonu přitažlivosti několikrát přemýšlel a myslím si, že to funguje jinak.

Zákon přitažlivosti (prý) funguje tak, že k sobě přitahujeme to, co čem přemýšlíme, co si přejeme, co představujeme, o co prosíme vesmír.

Když se třeba budu chtít seznámit s hezkou dívkou, dlouhé vlasy, zájem o duchovní věci a zdravý životní styl, nepije, nekouří … tak stačí vyslat svou prosbu a vesmír to zařídí. Případně je (prý) dobré mít přesnou představu (brunetka, prsa číslo …)

Myslím, že čím přesněji si člověk něco přeje a přitahuje, tak tím přesněji vylučuje to, co si nepřeje. A tak se může připravit o to, co pro něj vesmír nachystal skvělého.

Co když je pro mne ve vesmíru připravená nějaká báječná krátkovlasá blondýnka, která mne má co naučit a můžeme spolu být šťastní a já budu zbloudile do vesmíru vysílat svou dlouhovlasou a tmavovlasou halucinaci?

Věřím tomu, že vesmír je “chytřejší” než my a posílá nám do cesty to, co si zasloužíme, co nám prospěje a teprve pak zohledňuje, co že si to přejeme …

Pokud nám pošle to, co jsme si vysnili doslova a do putníku, tak to může být i proto, abychom si to zkusili a zjistili, jestli je to opravdu to, co jsme si přáli.

Podle odvážnější verze zákonu přitažlivosti věci nejen přitahujeme, ale přímo vytváříme a zhmotňujeme.

To by mne zajímalo, jak se dají vytvářet a zhmotňovat blondýnky a brunetky. To abych začal vysílat v pěti letech, aby se stačila zhmotnit.

I když se mi nápad, že svými myšlenkami vytváříme skutečnost, líbí, myslím si, že to celé funguje jinak. Nebo spíš kromě zákona přitažlivosti funguje ještě jeden mechanismus.

Tím, že si člověk něco přeje, tak dává mozku zadání, čeho si má všímat. Mozek, protože je napojený na celý vesmír umí najít, kde se nachází to, co si přejeme a dokáže nás k tomu dovést.

Chceš dívku se zájmem o duchovní věci, tak choď tam, kde se tito lidé scházejí, chceš, aby nekouřila a nepila, tak taky nepij a nekuř, abys ji jaksi zaujal, nalaď se na stejnou vlnu toho, co chceš … změň na sobě tohle a tohle. Mozek začne vymýšlet cestu, funguje jako navigace.

Chceš mít miliony? Nestačí o nich snít. Vymysli něco užitečného a rozjeď milionový byznys.

Myslím si, že víc než zákon přitažlivosti funguje to, kam dojdeme vlastními silami, kam nás dovede náš mozek podle našeho zadání. Zhmotňování je až v dalším levelu probuzení našich schopností spolu s nesmrtelností.

Shrnutí: Nemám nic prosti zákonu přitažlivosti a zhmotňování myšlenek, obojí se mi moc líbí. Zároveň spoléhám především na svůj mozek, intuici, že mne dovede tam, kam mu zadám. Ne, že to přitáhne a zhmotní, ale že mne k tomu dovede. Zvednu zadek od počítače a něco pro to udělám.

Přeju všem hezké dny a splněná přání ať již díky zákonu přitažlivosti nebo tím, že nás mozek dovede k tomu, co hledáme 🙂 Ono se to nevylučuje.

6 komentářů u „Zákon přitažlivosti a kniha Tajemství ještě jednou

 1. Jirka

  Ahoj,

  přečti si knížku "Kdo se bojí smrti?" (od Jana van Helsinga) – je tam spousta zajímavých věcí o životě, které dávají smysl.

 2. zuo

  Myslim, ze ZP funguje, ale malinko jinak. Nestaci jenom prat si. Taky jsem experimentoval a byl jsem fascinovan, protoze byt nevyslo vsechno, tak ten vysledek byl mimo jakoukoliv matematickou pravdepodobnost… Dnes to ale vedome nedelam. Protoze to hranici s magii. A ta se pak deli na bilou a cernou, pricemz jejich hranice je velice tenka…

 3. petr-teonik-qaz

  ahoj

  nevím už,co sem psal k tvému předchozímu příspěvku o zákonu přitažlivosti

  asi něco o duši-a že se vyplní to,co chce duše a nikoli to,co chce její člověk

  v podstatě totéž si napsal o vesmíru

  my sme duše a my sme i svůj vesmír

  z dětských her je třeba pokročit dál

  ahoj a mnoho štěstí

  ……………..

 4. Bila perla Afriky

  Ten clanek se mi libi…. Zakon pritazlivosti znam nekolik let, funguje presne tak jak je vysvetleno. Neznamena, ze by fungoval jinak. I kdyz clovek muze podporit svym konanim, virou a skutky, to co chce, tak nad tim je stale Zakon pritazlivosti. Mam prectene i dalsi knihy, ktere to vic rozebiraji. Velmi se mi libi cela kolekce knih vcetne dvou sad karet od Pierra Franckha, viz http://www.pierre-franckh.cz/vyslo.html.

  Slunecny den vsem!

  Bila perla Afriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *