Cesta pravého muže – Kdo je pravý muž?

(V tomto článku se učím dělat rozhovory se zajímavými lidmi, natáčet a stříhat video … :-))

Cesta pravého muže je tréninkový program pro muže, který muže provede zákoutími jeho duše a pomůže mu objevit v sobě pravého muže. Je to mužská obdoba programu Ženy ženám. Při setkání autorů a mediálních partnerů Cesty pravého muže jsem natočil minirozhovor s některými autory a účastníky a zeptal se jich,

Kdo je to pravý muž?

(Omlouvám se některým mužům, že jsem použil malé ohnisko a tak mají velké nosy a velké ruce :-))

Dalších několik mužů a žen jsem vyslechl na diktafon, zde jsou jejich odpovědi.

Je pozoruhodné, jak jsou tyto odpovědi hluboké a moudré, zejména když uvážíme, že tázaní většinou neměli moc času si odpověď připravit.

Kdo je pravý muž?

“Za tím pravým mužem každý muž směřuje, k němu chce dojít, to je ta cesta. Je to nalezení sama sebe, svojí identity, svého já, svého středu. Pokud muž najde svojí identitu, to co je, odloží svoje masky, pak si myslím, že může najít toho pravého muže.” (Martin)

“Já vím, že by to měl být asi člověk, na kterého je spoleh, že by to měl být člověk, který řekněme drží svoje slovo, člověk, který umí milovat, člověk, který má rád sám sebe a tudíž může mít rád i lidi okolo sebe.” (Ivan)

Kdo je to ten pravý muž?

“To je nálepka jako každá jiná, já nevím. Buďto si na sebe něco nalepíš, že seš levej muž nebo pravej muž, nebo budeš šťastnej a v pohodě.” (Vladimír)

“Pravý muž je člověk, je jedno, jestli je to muž nebo žena, ale jde za svým cílem a naprosto upřímně a férově jde dopředu, sdílí něco s lidma.” (Samuel)

“Pro mě je pravý muž ten, který dělá to, co cítí a asi i dost nezávisle na tom, co mě se líbí nebo ne, protože já vlastně nevím, jak vypadá pravý muž. Tak ať je hlavně svůj. A ukáže on mě, co to je ten pravý muž.” (Lucie)

Kdo je pravý muž?

“Ty jsi pravý muž”

A dál?

“Pravý muž je milující, věrný partner, který stojí sám za sebou.” (Janko)

“Pravý muž je pro mě můj manžel, protože je to čestný člověk a je to člověk, který drží slovo.” (Maruška)

Kdo je to pravý muž?

“Pravý muž je ten, který je v očích ženy za pravého muže.” (Jirka)

“Pravý muž, aby byl v souladu sám se sebou.” (Lucie)

“Pro mě je pravý muž ten, který se nedá jenom tak ovlivnit externími vlivy.”

“To je o tom být sám sebou. Najít sám sebe. Zjistit, jaký jsi. A dát si to pro sebe do nějaké roviny.”

Kdo je to pravý muž?

“Pravý muž je ten, kdo žije šťastný a naplněný život.” (Václav)

“Pravý muž je ten, který se cítí naplněný a je sám sebou … bez masek.” (Stáňa)

“Je to chlap, který je v klidu sám se sebou.”

Kdo je to ten pravý muž?

“Kdo je pravý muž? To je chlap, kterej je sám sebou, kterej našel svolení k tomu bejt nedokonalej, bejt slabej, bejt zranitelnej, nebejt ideální. Kterej objevil, že už to jak je, je v pořádku a dal svolení sám sobě.” (Šárka)

Kdo je pravý muž?

“Za mě je to někdo, kdo mi ráno řekne, ahoj ženo, tady jsem.” (Katka)

“Pravej chlap je chlap, kterej má koule a nemá potřebu znásilňovat celý svět, aby dostal to, co chce, ale zároveň není měkkej, aby neprosadil to, co chce, ty svoje zájmy.” (Michal)

“Úplně easy, opravdovej muž je opravdovej, není na něm nic falešnýho. To je celý, od prsních implantátů, po jeho konto, auto navoněný, na který si dosáhl kdoví jak. Opravdovej muž je jenom opravdovej, ve všem, co dělá a říká.” (Michal)

Kdo je to pravý muž?

“Pro každou ženu je ten pravej muž jinej.” (Eva)

“Pravý muž je ten, kdo se neptá …???” (Sisa)

V programu Cesta pravého muže vystupuje 7 statečných mužů Zdeněk Weber – Otec a matka, Václav Němeček – Dětství a puberta, Richard Vojík – Ženy a sexualita, Vladimír Smutný – Vize a poslání, Martin Švihla – Tělo a mužská síla, Jan Polák – Talent a podnikání, David Kirš – Peníze a prosperita.

Pokud jste muž, ale i žena a mužské otázky vás zajímají, můžete se přihlásit a podívat se na několik videí zdarma.

Vydejte se na Cestu pravého muže …

4 komentáře u „Cesta pravého muže – Kdo je pravý muž?

 1. Tomas

  Toto téma je dobré a potřebné muži jsou v dnešním světě dost ztracenou komunitou . Je dobře že se už nad tím někdo zamýšlí .

  1. kVítek

   Tomáši, taky tomu fandím, jen si myslím, že v této oblasti muži nejsou komunitou, ale ztracenými osobami … fajn, že se scházejí například v mužských kruzích.

   (Mužské kruhy beru jako pomůcku, jak ze sebe dostal alespoň nějaké pocity … nějak mi uniká, proč to nejsou mužsko-ženské kruhy. A proč se nebaví(me) otevřeně s každým a musíme se to učit …)

   1. Tomas

    Mno ono to tak trochu vystihuje dnešní dobu . Není čas se někde scházet a navíc komunismus a rovnostářství prakticky zrušil třídy v populaci což má za následek pokřivené chápání v oblasti sdružování osob ve spolcích . Je to na dýl , ale můžou za to komunisti a i vše co se stalo po roce 1990 . Nemáme tu kulturu tříd. Máme jen jakousi pseudo kulturu chodění na pivo do hospod která , ale už díky krizi taky upadá . Jak to vidím já společnost je morálně dost na huntě .

    1. kVítek

     můžou za to komunisti … ale my jsme ti, kdo mohou se naším životem něco udělat … hlavu vzhůru … to by se jim líbilo, aby nám pokazili náladu … nás nedogóňat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *