Rozum, cit, intuice

aura

Vyvážené používání rozumu, citu a intuice dělá z muže pravého muže a ze ženy pravou ženu.

Na setkání mediálních partnerů tréninkového programu pro muže Cesta pravého muže jsem cca třiceti lidem položil otázku, Kdo je to pravý muž?

Sám jsem na ni odpověděl, že pravý muž používá rozum, cit a intuici. A za tím si stojím. Pravý muž a pravá žena, jsou pravdivý muž a pravdivá žena. Pravdu člověk zkoumá rozumem a citem. Když to drhne, vrže a skřípe, není to pravda. Některé pravdy přicházejí skrze intuici a je dobré mít k intuici otevřené dveře.

Napadlo mne takové podobenství o sklenici. Ta sklenice je naše duše.

 • Někteří lidé mají svou sklenici plnou citu a už se do ní nevejde rozum a intuice. Tito lidé se třeba rozčílí do nepříčetnosti, anebo se zamilují a nevidí, do koho se zamilovali.
 • Jiní lidé svou sklenici naplní myšlenkami. Přemýšlí a žvaní a pro pocity a intuici není místo. A tak žvaní pořád o tom samém.
 • Třetí skupina lidí jsou snílci, snad jsou i napojení na svět intuice, ale díky tomu, že nepoužívají rozum ani cit, žijí v chaosu.

Štěstí je umění žít. A toto umění spočívá v tom, že člověk vyváženě používá rozum, cit a intuici. K tomu jsem došel po dvaceti letech “osobního rozvoje”, po stovkách knih a desítkách přednášek a seminářů. Takhle jednoduché to bylo 🙂

Také je dobré zapojit tělo a žít vášnivě, aby to mělo šťávu.

Líbí se mi, že lidé hledají štěstí a věnují se “osobnímu rozvoji”. Ženy považuji za všeobecně šťastnější, protože vyváženěji používají rozum a cit. Muži mají většinou s pocity problém. Když už nějaké zažívají, stydí se o nich mluvit.

Muži nechtějí být zranitelní. A tak se mi líbí, že se muži scházejí v mužských kruzích a hovoří o svých pocitech. I když zatím poněkud kostrbatě.

Líbí se mi akce jako Cesta pravého muže a také Ženy ženám. Ano, je to byznys. Je to užitečný byznys, který má zdravé jádro.

Jsem přesvědčený, že každému muži a každé ženě prospěje, když si takový vzdělávací kurs dopřeje. A když se dívají spolu a povídají si o tom, to je teprve škola života.

Těším se, až potkám partnerku, se kterou si ta videa budeme pouštět a budeme číst knížky o vztazích a budeme se nořit do podstaty pravého muže a pravé ženy.

Budeme používat rozum, cit a intuici, abychom se dostali dál.

(Možná zjistíme, že autoři těch videí plácali nesmysly a natočíme lepší videa :-))

Věřím, že uvnitř sebe najdeme něco krásného, o čem tušíme, že to existuje a spojujeme si to se slovem nebe.

Tam vede cesta pravého muže a cesta pravé ženy …

2 komentáře u „Rozum, cit, intuice

 1. Ľubica

  Neberte mi moje ilúzie, na čo by vám boli! Na tento citát som si spomenula pri čítaní Tvojho článku. Idem miešať do správneho pomeru rozum, cit a intúciu:)

  P. S. : Opakovane sa vraciam k Tvojim vlasatým článkom. Vďaka Tebe som si uvedomila, ako som po celý život túžila po dlhých vlasoch, a napriek tomu ich po celý dospelý život nosila krátke. Rastú. No a moja kniha Hugo dorastá na vianočný trh:) Maj sa fajn.

  1. kVítek

   Milá, do Huga zamilovaná Lubica, jen si vezmi moje (iluze) sny a udělej si z nich svoje.

   Ať se ti a Hugovi daří na vánočním trhu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *