Levná fotobanka?

fotografie z fotobanky Bigstock

Ve fotobankách Bigstock a Depositphotos pořídíte 150 obrázků za 69 USD. Ve fotobankách Shutterstock a Fotolia koupíte 750 obrázků za 199 USD. (Říjen 2013)

Čím jsem letitější, tím jsem poctivější. Na svých stránkách používám legálně získané obrázky. Buď jsem jejich autor, nebo jsou obrázky volně k použití, nebo si je koupím. Když několik hodin věnuji napsání článku, což si cením na několik set Kč, tak mi nic neudělá, když si ke článku koupím obrázek za několik korun. To je moje nová strategie …

Prošel jsem si předplatné jednotlivých fotobank a nejlépe pro mé účely mi vyšla fotobanka Bigstock.

Fotobanka Bigstock nabízí zkušební předplatné zdarma na 7 dnů s možností stáhnout si 5 obrázků jakékoliv velikosti včetně vektorů každý den. (Nezaručuji, že tato nabídka trvá stále.)

Pokračování předplatného stojí 69 USD na měsíc. Tedy pořídíte 150 obrázků za 69 USD.

Prakticky totéž nabízí fotobanka Depositphotos, bez zkušebního předplatného zdarma, 69 USD na měsíc a 5 obrázků každý den.

Když to vydělím, vychází 0,46 USD na obrázek, tedy necelých 9 Kč. Standardní licence.

Špatná zpráva je, že Bigstock a Depositphotos nejsou největší fotobanky a mají v nabídce menší množství fotografií a obrázků. (Bigstock cca 15 milionů, Shutterstock cca 30 milionů.)

Fotobanka Shutterstock nabízí 25 obrázků denně tedy 750 obrázků za 199USD na měsíc. Cenově se dostáváme téměř na polovinu.

Taktéž fotobanka Fotolia nabízí 750 obrázků za 199 USD na měsíc.

Jenže kdo potřebuje 25 obrázků za den a 750 za měsíc?

A co koupit si jeden obrázek?

To se moc nevyplatí.

Na Depositphotos si můžete koupit 10 fotografií / ilustrací za 35USD, na Shutterstock 5 obrázků za 39 €. Ostatní fotobanky jsou na tom podobně.

Přijde mi výhodnější nakoupit si do zásoby 150 obrázků za 69 USD než 10 obrázků za 35 USD.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *