Skype virus … podívejte se na mou fotku

Zbláznil se vám Skype a posílá vašim přátelům odkaz “podívejte se na mou fotku …”? Tak to jste dostali počítačový virus.

 Skype virus … podívejte se na mou fotku

Přišla mi od kamarádky přes Skype zpráva:

podívejte se na mou fotku http://xxx.xx/JEMcyK?image=IMG058694930350-JPG

Kliknul jsem na to a místo obrázku tam byl zazipovaný soubor a v něm něco. Asi neumí dát na internet obrázek a tak ho zazipovala, pomyslel jsem si. Obrázku jsem se nedočkal, místo toho se zbláznil Skype a začal stejnou zprávu posílat mým přátelům. Skype se sám zapínal a posílal a posílal. Asi je to zavirované.

Počítač jsem nechal prověřit antivirem Microsoft Security Essentials, něco našel, ale Skype se pořád sám do sebe spouštěl a posílal zprávy.

Stáhnul jsem si antivirový program AVG, opět něco málo našel … a Skype si pořád dělal co chtěl. Nebo spíš něco si s ním dělalo, co chtělo.

Na třetí pokus jsem nainstaloval ESET Online Scanner, ten přibližně 5 hodin pracoval, našel podivné soubory typu 123456.exe … a Skype byl uzdravený.

Přátelům ze Skype jsem poslal omluvu a varování, aby na nic podobného neklikali, že je to virus. Prý ten virus krade hesla. Jestli mi ukradl hesla od internetového bankovnictví, tak je mu to na nic, protože všechny platby potvrzuji přes sms kód.

Počítačové viry nezpůsobují jenom přímé škody, způsobují také ztráty času při odstraňování virů, antivirové programy spotřebovávají část výpočetního výkonu a zpomalují počítače.

Nechci moralizovat. Toho chudáka, co virus vyrobil bych dvě hodiny nechal sbírat odpadky nebo čistit veřejné záchody. Když si to vynásobí desetitisíci lidí, které takto obtěžoval, ono ho to přejde …

3 komentáře u „Skype virus … podívejte se na mou fotku

 1. Ľubica

  Ahoj, kVítek, pozdravujem Ťa od bystrej rieky a veľmi Ti ďakujem za tento článok. Už dlhšie sa mi niečo deje s PC, a ani niekoľko antivírusových programov mi s tým nepomohlo. Až eset! Klikla som na odkaz, nainštalovala ho a spustila kontrolu. Zatiaľ je skontrolovaných 49 %, a eset už našiel štyroch škodcov. Aj trójskeho koňa! Ako to, že tie programy pred ním to nevideli?

  A keď už sme pri očiach, moje už videli Huga. Knihu v sýtozelenom minimalistickom dizajne. Onedlho ju uvidí každý, kto bude chcieť:) Zatiaľ je tu: http://www.shop.mentamedia.eu/ponuka-knih/beletria/hugo/. (Prepáč, že si robím reklamu. Prípadne ju zmaž, nenahnevám sa. Mňa už nenahnevá nič.) Maj sa krásne.

  1. kVítek

   Ahoj Ľubica od bystrej rieky, těší mne, pokud ti článek pomohl zatočit s počítačovými chrobáky.

   Vkusná reklama od přátel v přiměřené míře mi nevadí … 🙂 Jen ať se propagují a jsou úspěšní a bohatí …

   Design je opravdu (naozaj) minimalistický.

   (Mysli pozitivně, hněvej se a těš se …)

   Měj se fajn, ať ti to hezky píše 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *