Alergie

Alergie – popis a příznaky

Alergie je stav přecitlivělosti organismu na určitou látku (pyl, prach, peří, srst, léky). Styk s touto látkou vede k nepřiměřené obranné reakci imunitního systému (otok, zúžení průdušek, poruchy činnosti cév, tvorba hlenu, ničení buněk). Mezi alergie patří astma, ekzém, kopřivka, senná rýma.

Alergie – klasická medicína

Projevy alergie je možné tlumit některými léky (antihistaminiky, kalciem, kortikoidy). Jinou možností je postupná desenzibilizace.

Alergie – přírodní a alternativní medicína

Alergie se nejčastěji projevuje dýchacími potížemi a defekty na pokožce. Přímým průvodcem jsou hlavně játra (dýchací potíže) a žlučník (kožní projevy). Alergie prvního typu se dá léčit jediným způsobem a to posílením jater (dodržování diety, užívat směs pylu a medu, užívat vlaštovičníkovou tinkturu, ze stravy vynechat lilkovité rostliny, čaj z listů a květů podbělu léčivého, reflexní terapie jater a sleziny, akupunktura).

Pro alergie žlučníkového typu platí vlastně totéž, navíc reflexní masáže žlučníku a žlučníkový čaj.

Zdroj: Jiří Janča – Alternativní medicína

Alergie – psychické příčiny nemoci

Alergie vznikají u dětí, které jsou strašeny.

Alergie na prach – úzkostlivost maminky: umyj si ruce, na něco jsi šáhnul … dítě se až bojí dýchat. Prach je tu proto, aby nás nutil nezahálet. Prach je kamarád, pomáhá nám, abychom byli pořádní.

Alergie na pyl. Kytičky jsou nejkrásnější úkazy přírody. Kytička svou vůní a pylem vyzývá, pojďte ke mně a přičichněte si. Chodit do přírody, jásat nad kytičkami.

Zdroj: Avenna – Proč jsou nemocné děti?, nahrávka

Alergie na prach – stojí za ní přecitlivělost na to, o čem se domníváme, že to je nečisté, a tedy i naše hodnocení, co je čisté a co nečisté. Své pocity, myšlenky, vlastnosti pokládáme za nečisté a odmítáme je.

Senná rýma – pyl květin tu symbolicky zastupuje oplození a sexualitu. Není náhodou, že sennou rýmou trpí mnoho mladistvých, pro něž je toto téma nové a kteří mají se svou sexualitou problémy.

Zdroj: Kurt Tepperwein – Jsem z tebe nemocný

Alergie jsou pro nás výzvou života, abychom se otevřeli, řekli celému životu své ano, a to i zdánlivým nedokonalostem. Jsou výzvou žít vlastním životem a ne představami o životě. Berte věci takové, jaké opravdu jsou.

Příklad: Alergie na zvířecí srst je znamením pro odmítání pozůstatků zvířete v člověku. Pud je posuzován jako něco špinavého a v důsledku toho je odmítán, ačkoliv na druhé straně je současně evidentní velká pudová touha.

V knize jsou o alergii 4 strany.

Zdroj: Kurt Tepperwein – Skrytý význam nemoci

Dobrá imunita doplňuje opravdovou lásku. Neboť láskou není jenom bezmezné dávání, mnohdy tomu, kdo si lásky neváží, ale láska znamená také umět říci v pravém okamžiku ne, obrnit se naoko nevšímavostí, ubránit se přáním a požadavkům druhých.

Alergik ke svým současným pocitům přidává cosi nedobrého, nedořešeného z minula. Není-li tomu tak, projeví se diktátorské jednání okolí pouze přechodnou žaludeční neurózou, únavou, nespavostí a uchráněna bude pokožka a dýchací ústrojí.

Naučme se milovat, být otevření, přístupní a díky tomu trvale naplňovat své tělo energií. Naučme se trochu bránit. Pozorovat, co kolik a komu dáváme.

Naučme se vytvářet vhodným jednáním nejspolehlivější ochranu těla i ducha. Naučme se posilovat svoji imunitu a zabraňovat alergiím. Naučme se žít.

Konkrétní příklad: Alergie na prach může být připomínkou života ve vojenských leženích, v zákopech. Může bolestí a omezováním zároveň pročišťovat ty, kteří možná nedobrovolně, ale přece jen, brali jeden druhému život.

Zdroj: Miroslav Hrabica – Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí

3 komentáře u „Alergie

 1. Iva

  Dobrý den,

  čistě náhodně/při hledání recenzí na chorvatské stanování / jsem našla tyto stránky a začetla se…Mám 4 děti/18,16,a dvojčata 4r./ a 4 alergiky.Sama jsem atopik / ale již s potlačenějšími příznaky. Děti mají různé alergie na pyl a dvojčata astmatické potíže.Už jsem něco slyšela i četla ,nejdřív jsem tomu ani nechtěla věřit,že astma vzniká z důvodu psychické zatíženosti..?…či jak to napsat.JAk jim pomoci,necpat do nich spousty léků ,kortikoidů / jakože nemocní býváme velmi často a je to pro celou rodinu velmi zatěžující/.Co dělám špatně? Děti mají mnoho lásky,jsme i na ně přísní ,věnujeme se jim,snažíme se sportovat,ale přece….na koho se obrátit aby mi vysvětlil jak a co v rodině změnit.

  1. kVítek

   Dobrý den Ivo, neporadím vám, neboť neznám situaci a atmosféru ve vaší rodině, spíš vás povzbudím. Hledejte tímto směrem – psychické příčiny.

   Co mne tak napadá je, že vaši lásku, mohou děti vnímat jinak než vy. Dospělí mívají jiné představy o lásce než děti.

   Jsou děti šťastné? Dýchá se jim u vás dobře?

   Zeptejte se jich …

   1. Iva

    :-),děkuji za reakci,tohle už jsem slyšela od jiné známé,málem mne to urazilo :-).Já ,jako rodič mám pocit ,že své děti nijak nedusím příkazy ,zákazy,možná jsem i v určitých věcech nedůsledná,prostě nevím ,co dělám tak strašně špatně ,že by měli mít jakékoli psychické potíže.Hrajeme si ,mazlíme se,věnuji se jim co se kroužků týče,žijeme rodinným životem,nedáváme práci přednost.S manželem žijeme v harmonickém vztahu,téměř se nehádáme,jdeme dětem dobrým přikladem.I syn z předchozího vztahu nás vníma idylicky/ no ono idilické není nikdy nic :-)/.Jedniné,nad čím jsem přemýšlela a myslím ,že i se pokusila změnit postoj,je ,že jak jsme s nástupem do školky začali být výrazně nemocní/ myslím dvojčata/zintenzivnil se můj strach z jakýchkoli bacilů,ap…jen jsem slyšela někoho pčiknou ,už jsem byla " na prášky"..tak jsem prožila celý loňský rok,myslím že se to na jaře projevilo i nemocemi u mne.Koncem roku jsem si dala závazek už nic takhle neprožívat,jeli jsme do Chorvatska,trošku se zlepšili ale stejně ,opět marodíme,astma…Na jakého odborníka se tedy obrátit,chci svým dětem pomoci a není jednodušší než začít njakou změnou u sebe ,hlavně bez chemikálií

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *