Křečové žíly

Křečové žíly – popis a příznaky

Křečové žíly (latinsky varixy) je onemocnění žil, které nejčastěji postihuje dolní končetiny (problémy s varixy mohou nastat ještě v konečníku – tzv. hemeroidy, v jícnu apod.).

Každá žíla je vybavena chlopněmi, které brání zpětnému toku krve. Například v dolních končetinách tyto chlopně zabraňují tomu, aby se krev proudící směrem k srdci nevracela zpět do nohou.

Když dojde k poškození či k oslabení těchto chlopní, tak se začne krev vracet zpátky do nohy. Tato krev na určitých místech začne městnat a tím se na postiženém místě zvyšuje tlak krve na žilní stěny, které po čase povolí a začnou se rozšiřovat či se jinak deformovat.

(předplacený článek – Křečové žíly na nohou I. a II.)

Zdroj: Avenna – Škola zdraví

Křečové žíly – klasická medicína

Chirurgické odstranění, sklerotizace (zneprůchodnění), bandáže dolních končetin elastickým obinadlem, péče o nohy, vhodná obuv a hygiena.

Křečové žíly – přírodní a alternativní medicína

Reflexní masáž (bod „C“, reflexní plošky orgánů), lymfatická masáž, klid, vyvarovat se fyzické námahy, lehnout si na záda a zvednout chodidla, tablety typu „JH“, obklady (čerstvé listy zelí, nať kokošky pastuší tobolky), jalovcový olej, mast z kosatce s pryskyřicí, tinktura z listů červeného vína.

(Je to paráda, lehnout si na záda …)

Zdroj: Jiří Janča – První pomoc alternativní medicínou

Křečové žíly – psychické příčiny nemoci

Křečovými žilami na nohou trpí lidé, kteří se neumí pořádně radovat a těšit se. Svoji radost a těšení se neumí prožívat od začátku až do konce.

(předplacený článek – Křečové žíly na nohou I. a II.)

Zdroj: Avenna – Škola zdraví

Člověku chybí vnitřní klid, protože nepřijal a odmítl nějaký úkol či životní situaci. Dotyčný může být například přetížen neoblíbenou činností nebo zklamán životem, což zapříčinilo vnitřní zátěž a negaci. Křečové žíly ho chtějí upozornit na tento špatný postoj. (text v knize má 1/2 strany)

Zdroj: Kurt Tepperwein – Skrytý význam nemoci

Je-li Váš životní úděl těžký, je nutné jej, přestože to bude bolet sebevíc, ve vhodný čas řešit. Kdo se nechá udusit a zdeptat, ten se nechává postupně zabíjet. (text v knize má 3/4 strany)

Zdroj: Miroslav Hrabica – Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí

5 komentářů u „Křečové žíly

 1. Karel

  Méněcenost oblasti, kde se křečové žíly nacházejí. Nelíbí se mi mé nohy, nejsem s nimi spokojen, výsledek = křečové žíly nohou.

  Špatná pružnost žil = málo pružné jednání. Málo láskyplného pohybu.

  Dále bych se zmínil o možnosti dědičného původu křečových žil. Domnívám se( zatim), že zděděním určitých povahových rysů po rodičů, jsme přijali možnost křečových žil. Dále v dědičné roli může hrát i způsob života, který nám byl vtisknut od rodičů. To vše můžou být střípky, které v konečné fázi dají propuknout křečovým žilám. Doporučuji studovat souvislosti a pracovat na sobě. Jsem fascinován, možnostmi nápravy, které nám byli dány. Sám mám výskyt křečových žil. Přiznám se, že má práce na odstranění přičiny je nestabilní. Stojí to totiž velkou vůli změnit sebe a tím pádem sám sebou být. Je to mravenčí práce.

  1. ViTeK

   Dobrý den Karle,

   Nabízím vám jednu souvislost 🙂

   U krátkozrakosti píšete o strachu z budoucnosti a z něj pramenící málo každodenní radosti. To by souhlasilo s tím, co o křečových žilách uvádí Avenna. Zdali to není ten klíč, který hledáte :-)))

   Přeji vám hezké dny a radostné skoky do budoucnosti.

  2. Míla

   Dobrý den, tak to by mne zajímalo, mám křečové žíly a také nosím i brýle … že by to mohlo být i tak, že je větší pravděpodobnost u těch, kteří nosí brýle, že mají křečáky?

 2. Taisha

  Z mé terapeutické praxe – všimli jste si, že často mají lidé křečové žíly jen na jedné noze? Z duch.hlediska jde o to, že má postižený doslova kouli u nohy ( vzal si na sebe cizí dluhy, pečuje o postižené dítě, prostě má závazky, které má přikované k nemocné noze jako pověstnou kouli (trestanci ji měli, aby jim ztížila pohyb, útěk…)

  Tai

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *