Zuby

Zuby – psychické příčiny nemocí zubů

Zubní kaz je typický projev skutečnosti, že se lidé nechají neprávem nahlodávat ve svých názorech.

Porušená zubní sklovina je znamení, že člověk ustupuje od svých názorů a stává se tudíž příliš přecitlivělým a zranitelným. Člověk nemá ustupovat od svých názorů, pokud jsou Správné a Spravedlivé. Pokud bude stát za tím, co je Správné a Spravedlivé, tak se sklovina obnoví.

Zubní váček představuje vnitřní přetrvávající problém, kdy člověk nemá v sobě srovnané to, co by srovnané měl mít. Je to obyčejně NEOPRÁVNĚNÝ pocit křivdy, který v člověku hlodá.

Mrtvé zuby – člověk se rozhodl v sobě potlačit, umrtvit Správné Zásady a Smysl pro Spravedlivost.

Záněty zubů znamenají neoprávněné znechucení, neoprávněný pocit bezmoci, neoprávněný pocit: „S tím nic nenadělám.“

Paradentóza – Přehodnoť svůj postoj ke slovům, protože jim dáváš menší hodnotu, než jakou ve skutečnosti mají. Odhalené krčky zubů znamenají: nedržím slova a sliby, není na mě spolehnutí, mám sklon k tomu, abych byl nezodpovědný. Na webu avenna.cz vyšly o paradentóze tři obsáhlé články.

Zdroj: Avenna – Škola zdraví

Zubní kaz. Nejsme ochotni se s problémy vypořádat, ukázat tvrdost a odporovat. Když své možnosti nevyužijeme a budeme před těžkostmi uhýbat, hned nám to tělo připomene, protože se vzdá i ono možnosti zpracovávat věci a prokousávat se jimi, objeví se zubní kaz. (text v knize má 1/2 strany)

Zdroj: Kurt Tepperwein – Jsem z tebe nemocný

Každý zub vyjadřuje spojení s určitou částí těla.

Křivě rostoucí zuby – přemýšlejme, zda své děti nevedeme životem křivě, zda jim příliš nevyhlazujeme cestu, zda ji nesměřujeme ne podle dětských schopností a přání, nýbrž podle svých představ a ideálů.

Bolesti zubů, umrtvení zubu – skryté orgány včas varují člověka na odkrytých místech před možným těžším onemocněním. Umrtvením zubu ztrácí člověk jednu z kontrolek, které signalizují špatný stav uvnitř těla.

Paradentóza. Svědomí nám říká, kdy konáme dobře, a zase naopak, kdy překračujeme mez správného jednání. Často však neuskutečňujeme dobrá předsevzetí, vnuknutá srdcem. Čistá předsevzetí mizí, neboť ne se svým svědomím, ale se šedí davu, s chybami druhých se běžně srovnáváme. Tehdy vždy najdeme výmluvu, zdůvodnění si svého postoje a činu. Zuby se obnažují, tak jako obnažujeme a zbavujeme ochrany svou duši před útoky lidských chtění a nedostatků.

Zubní kámen je zhmotněním nánosu myšlenek na spotřební věci a živočišné radosti. Těmito myšlenkami vytlačujeme ze svých srdcí vše čisté, co v sobě nosíme, a přemýšlíme, z duchovního hlediska, o podružném. (text v knize má 2,5 strany)

Zdroj: Miroslav Hrabica – Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí

7 komentářů u „Zuby

 1. Kristýna

  Dobrý den, jsem moc ráda, že jsem na tyto stránky narazila:).

  Vždycky jsem měla krésné zuby, pečovala jsem o ně a asi až moc, že se sklovina narušila.. A postupně mi začala prosvítat. Asi před rokem jsem dostala zánět do jedničky horní čelisti. Zubař mi zub vyčistil "zalepil" ale zub hrozně sežloutnul a je to opravdu hrozné, jsem zoufalá, protože je to asi měsíc co mi ještě k tomu začala odpadávat sklovina z obou horníchh jedniček kolem dásní a postupně se mi jeví odpadlé části po celém zubu, každým týdnem je to horší a horší No je to příšerné, vždy jsem se smála a ted se stydím otevřít pusu. V pondělí jdu k zubaři, tak snad to pujde nejak zastavit. Docela jsem se začala zajímat o pozitivnější myšlení..poměrně se mi i daří a zjistila jsem, že pro mě neni jan tak něco překážkou, ale ty zuby…:( Děkuji mockrát, snad jsem tu objevila tu pravou příčinu..

 2. Daniela

  Dobrý den všem přeji. Prosím o radu ohledně prvních zoubků u ročního dítěte,kde se na horní čelisti v oblasti řezáků ,špičáků objevily hnědé skvrnky a porušená sklovina. Kojím plně ,přidávám zdravou výživu dle alternativních čínských lékařů,chodíme na kineziologii a všemožně se snažíme na sobě pracovat. Věřím na psychickou příčinu nemocí a proto Vás prosím o Váš názor. Ps : zatím jsme zoubky nečistili ,čekám na doporučení ,které zvážím dle č. med a zub lékaře. Kniha o příčinách kazivosti zoubků je mi známa,mám ji doma ale jsem nyní na vesnici a nevím zda tam příčinu najdu. S přáním zdravého úsměvu zdraví Daniela

  1. juraj

   skuste navstivit zubneho lekara alebo dentalnu hygienu urcite vam pomozu a urcia spravnu pricinu… clanok ktory je uvedeny vyssie sa nezaklada na ziadnej pravde. blizsie info zistite v spravnej ambulancii… neriesenie tychto problemov moze viest k vaznemu ohrozeniu zdravia cloveka a ku skorej strate zubov…

   je mi luto ludi ktory podcenuju vedomosti lekarov a veria takymto "odbornym clankom"

  2. Veronika

   Dobrý den,

   taktéž prosím, abyste urychleně navštívila zubního lékaře. Nelze určit příčinu onemocnění jen podle Vašeho popisu, je nutné zhodnotit stav vizuálně, avšak dovolila bych si předpokládat, že se jedná o "medové zuby". Je velmi pravděpodobné, že jste tento stav zapříčinila Vy sama nečištěním zubů, které se má provádět od okamžiku, kdy dítěti prořeže první zoubek. Velkou roli hraje přísun cukrů, který je důvodem vzniku zubního kazu. Podrobněji Vám vše vysvětlí v ordinaci. Trochu mě překvapuje, že jste nebyla edukována ohledně dentální hygieny u Vašeho dítěte od svého zubního lékaře již předem – v době těhotenství. A závěrem doufám, že nevěříte, že by Vaše dítě mělo nějaký psychický problém, trpělo stresem či přejímalo názory druhých.:)) Neodsuzuji tyto alternativní myšlenky, ale je potřeba někdy uvažovat i racionálně.

 3. Kimlová

  Dospělý člověk je zodpovědný sám za sebe,ale pokud podobné nesmyslné teorie aplikujete u vlastních dětí,je to už trestuhodné!!!

  1.Za kaz skloviny jsou zodpovědné sacharolytické bakterie v PLAKU !!

  2.Za kaz zuboviny jsou zodpovědné proteolytické bakterie v PLAKU !!!

  3.Odumření zubní dřeně (mrtvý zub) je následek neošetřeného zubního kazu

  4."Váček" je komplikací neošetřené odumželé zubní dřeně v kořenovém kanálku!!

  5.Za parodontitis je zodpovědný neodstraněný zubní kámen (zkamenělý PLAK ) a toxické látky,které vytvářejí některé druhy bakterií v PLAKU !!!

  6.Příčinou všech onemocnění zubů je PLAK,to znamená nedostatečná ústní hygiena !!!

  ČISTÝ ZUB NEMŮŽE ONEMOCNĚT !!!

  Čistěte zuby dětem od prořezání prvního zubu do dutiny ústní !!! a nebudete mít problém.Čistit by vás měla naučit dentální hygienistka nebo zubař,jinak je klidně možné,že sice čistíte,ale máte špatný kartáček,špatnou techniku nebo nečistíte dostatečně dlouho.

  1. kVítek

   Výborný den přeji a děkuji za příspěvek.

   „Příčinou všech onemocnění zubů je PLAK, ČISTÝ ZUB NEMŮŽE ONEMOCNĚT.„

   Respektuji, váš materialistický pohled. Každý si může vybrat, čemu věří… a čas ukáže, jestli mu to bude fungovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *