Archeologický úvod k Tajemství dokonalé péče o krásné dlouhé vlasy

desticka

Když chcete vydělat hodně peněz, musíte lidem prodat něco, co nemají. A musíte to prodat co nejvíc lidem. A musíte to udělat tak, aby tu věc sami chtěli. Musíte z ní udělat Tajemství. Nejlépe Tajemství několik tisíc let staré, Tajemství několika vyvolených, které bylo předávané z generace na generaci. Tajemství, které se ztratilo, anebo bylo ukryto a vy jste ho našli. Tak to udělala Rhonda Byrne v knize Tajemství. Naservírovala světu jednu ze základních pouček pozitivního myšlení. Svět pozitivních myslitelů skáče radostí a ona vydělává milióny.

Přesně o takovém Tajemství si dnes budeme povídat. O tajném Tajemství starém několik tisíc let, které bylo zakódované v hliněné desce (staré také několik tisíc let).

Píše se rok 1910 a neznámý rolník obdělává své políčko, když tu … jeho motyka o něco zavadí … kámen? Není to kámen, je to hliněná deska … a na ní je vyryto Tajemství. Deska dlouho leží v malém muzeu někde v Egyptě a je považována za nějakou dětskou hliněnou čmáranici.

Protože tajemství bylo zapsané dnes již neexistujícím písmem, nikomu se z desky nepodařilo vyluštit nic, co by dávalo smysl a přitom to nebylo něco banálního. Nejdále došel japonský profesor pan Uko Ješita, kterému se podařilo vyluštit slova hlava (ale nebyl si jistý, jestli to nejsou vlasy), ruka (nebo noha), voda (nebo moře) a olej (nebo voda). Pan Ješita dospěl k názoru, že destičku vyškrábala manželka jako pokyn manželovi, kterého poslala na tržiště, a bylo na ní napsané: Nezapomeň (hlava) přinést (ruka) vodu a olej. Když toto oznámil profesor Ješita na archeologickém kongresu v Helsinkách, nadšení neznalo mezí. Ukázalo se, že Egypťané byli lidé jako my a měli stejné problémy. Manželky, nákupy a zapomnětlivost. Pak Uko Ješita svůj objev publikoval v Archeologickém věstníku a to neměl dělat. Vlastně měl. Vlastně musel, aby mu nikdo neupřel prvenství a nezcizil tento skvělý objev.

Jednoho dne, jsem seděl na záchodě a četl Archeologický věstník. Přinesla nám ho kamarádka mojí ženy, která se zajímá o archeologii a všelijaké harampádí a chodí oblečená, jakoby právě přicestovala ze středověku. Prý je to supr čtení.

Tak jsem si to supr čtení vzal na záchod a to jsem neměl dělat. Vlastně měl. Vlastně musel, protože došel toaletní papír.

Jak víme, na záchodě se člověk uvolní, mozek se mu přeladí do hladiny alfa a začne vymýšlet neuvěřitelné pitomosti anebo naprosto geniální věci.

Sedím, koukám na Ješitu a říkám si, to je ale pitomost, proč by chodili na tržiště pro vodu, když na to měli otroky, tohle přeci nepsala manželka nějakého chudáka, ale manželka faraona. Hlava, ruka, vlasy … voda, olej. A do záchodového prkýnka, vždyť je to návod, jak pečovat o vlasy. Pohladit, umýt a namastit. Nedivím se, že tohle plešatému Ješitovi nedošlo.

Jsou to rady, jak správně pečovat o vlasy. Pohladit, umýt a namastit, jak jednoduché. Protože jsem nechtěl vypustit nějakou novinářskou kachnu, jako se to povedlo panu profesorovi (nákupní seznam ha ha ha), rozhodl jsem se, že tento tajný recept tajně vyzkouším. Stříhací strojek na vlasy jsem tajně odložil do šuplíku a čtyři roky jsem si tajně nechal růst své vlasy. Hladil jsem je, myl jsem je a mastil je Vegetolem. A ono to opravdu funguje!

Chcete důkaz? Tady je. Abyste mne nezastavovali na ulici a neptali se mne na podrobnosti tajného receptu, vzal jsem svatební fotografii mojí babičky, které jsem přidělal svoje vlasy. Použil jsem nástroj Kouzelná hůlka v Corel Paint Shop pro Photo, kterým jsem přenesl vlasy z mé fotografie a pak jsem použil nástroj Staré noviny, abych sladil barvu.

babicka-vlasy

Co tomu říkáte? Bomba. Mazec! Děkuji babi, sluší ti to.

Vraťme se k hliněné destičce. Co se píše na ostatních místech textu? Profesor Ješita přiznává, že se mu podařilo rozluštit jen 5 (slovy pět) procent textu. Jednu dvacetinu a mezi tím jsou nevyluštěné díry. Zapnul jsem záchodovou intuici, naskočil na hladinu alfa, a vyžádal si informace, kterými jsem tyto díry zalátal. A protože žijeme ve 21. století, text jsem přizpůsobil současnému čtenáři a aby toho nebylo málo, zamontoval jsem do něj i další vlasové postřehy a také špetku výmyslů.

A zde je ono tajné Tajemství dokonalé péče o krásné dlouhé vlasy. Je to tajemství staré několik tisíc let. Znala ho Kleopatra, znal ho Buddha a znal ho pravděpodobně i Ježíš Kristus. Amen.

Doporučené čtení … Tajemství žen s dlouhými vlasy, Vlasy a psychika, Nemoci a léčení – Vlasy

3 komentáře u „Archeologický úvod k Tajemství dokonalé péče o krásné dlouhé vlasy

  1. VíTeK

   Doufám, že okolnosti vzniku nesnižují v očích čtenáře hodnotu myšlenek.

   WC určitě vyzkoušejte, zaměřte se zejména na okamžik spláchnutí, v ten okamžik přicházejí nejlepší nápady … můžete jim pomoci opakovaným splachováním … (konec legrace)

   1. Vlaďka

    Hodnota myšlenek rozhodně zůstává na té správné úrovni.

    To jste ale vyplácal vody,než jste to napsal co?Ha ha ha????????

    Zase ty moje otázníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *