Tajný notýsek s pochvalami

pochvala

Nic tolik nepotěší dušičku pisálkovu jako pochvala od čtenáře. Světové bestsellery, miliony prodaných výtisků, Nobelova cena za literaturu, to je ještě daleko … upřímná pochvala, to je vrabec v hrsti.

Zapisuji si pochvaly do notýsku. Ano, je v tom určitá dávka narcizmu, nebo že by dokonce fetišismu. Co je špatného na tom, když si člověk občas znovu vychutná radost, kterou mu lidé udělali.

„Vy máte naprosto krásný osobitý humor a ten byste si měl zachovat. Některé části toho humoru by měly být doladěné, aby byly … pochopitelné. Někdy se stydíte se otevřít a tak to necháte na tom čtenáři. Dělej si s tím, čtenáři, co chceš. Postarat se o to, aby vás druzí chápali a vám rozuměli.“ (Katka K. 27.6.2007)“

Katka K. je pro mne jakési měřítko dokonalosti. A také sama píše, tak její pochvala či názor je pro mne cenná.

„Pane Vítku, těší nás a zároveň i baví Vaše příběhy, protože nešetříte a nepřikrášlujete v nich ani sebe. A to jen tak někdo nedokáže a je to skutečně obdivuhodné. Moc za ně děkujeme.“ (Katka K. k CDčkovým komentářům na Avenně 8.2.2008)

„Vítku, včera jsem objevila Vaše stránky a jsem z nich nadšená. Jsou úžasně čtivé. Opravdu moc mě oslovila a také zasáhla vaše upřímnost. Děkuju a těším se na další příběhy.“ (Jana v komentáři na Avenně 20.2.2008)

Jedna lahůdka od Vlaďky:

„Dnes jsem věnovala dvě hodiny čtení Vašich článečků,najednou jsem zjistila, že je venku tma. Jsou psané nádherně, zajímavě a čtivě, chci Vám dát řád ZLATÉHO SLOHU, opravdu to ovládáte a je vidět, že to děláte s láskou, že Vás to baví.
Jen co mi tam rezonuje jsou občasné vulgarismy, které tam občas vložíte. Myslím si, že je to veliká škoda, protože byste je uměl určitě nahradit vtipnějším slovíčkem, protože vtip ten článkům rozhodně nechybí a umíte to dokonale. Není to lichocení, ale píšu to tak jak to cítím. Mohla bych si říct….tak to k tomu Vítkovi patří…ale nesouhlasím…nepatří to k Vám, jste člověk, který hledá jako já, vede si dobře, vnímá souvislosti, zákony vesmíru, ve všem hledá hloubku a váhu a spravedlnost a chce se dobrat až k dokonalosti. On také ví, že SÍLA SLOVA je veliká a už jenom tím, co říkáme, si tvoříme svou budoucnost, vždyť splácí staré dluhy, nekrade, nelže, nefetuje i to pivo omezil / nebo už úplně odboural??? Jak to, že ten Vítek neví, že používat vulgární slova je nespravedlivé????“
(Vlaďka v e-mailu 28.9.2008)

„Pane Vítku, jsem nadšená z toho co jste vytvořil. Čtu Vaše články a nedokážu se jich nabažit. Snad bych ani nešla spát abych to všechno stihla rychle přečíst. Tolik informací co tu nalézám a co mě nějakým způsobem obohacují a vysvětlují další mé nejasnosti v mém myšlení. To je prostě nádherné, že se někdo jako Vy dokáže tak krásně podělit o své zkušenosti i s ostatními.“
(Majka H. v komentáři 30.12.2008)

A ještě jedna hustá pochvala:
„Dokonalý Tos napsal oprawdu hustě:) Fakticky smekaam…. Dokonalost<----respect-->“
(Nela v komentáři 6.1.2009)

Těchto několik pochval mi stačí k tomu, abych si vychutnal pocit, že jsem na dobré cestě. Že to, co dělám, má smysl. Je to ten největší dárek, který jsem dostal za poslední rok (a něco).

Pochvala je pro pisálka důležitá. Pomůže mu překonat chvíle pochybností, do kterých čas od času upadá.

Občas se stane, že se člověk nesetká s pochopením. Někdo po něm plivne jedovatou slinu anebo sekne drápkem. Jsou takové chvilky. Beru to jako zkoušky trpělivosti. Toho, jestli vylítnu jak čertík z krabičky a oplatím stejnou mincí. Neoplatím. Jsem rád i za záporné pochvaly, pokud to nejsou vyložené zvratky.

Ke článku Tajemství žen s dlouhými vlasy na iDnes:
„Každý má nějakou úchylku, takže proč autor v klidu a tichosti neprojíždí vlasofetišitické pornostránky? svět pak nemá vypadat, jak vypadá, když je zahlcen pseudofilosofickými žvásty.“ (Lisinha 15.10.2008)

„Nesmysly Nevím, jestli jste někdy viděl Sinead O Connor, která i s ježkem je velice přitažlivá, ale píšete nesmysly. A to o té kosmické energii je už jen bezobsažný blábol pomatence.“ (Honzzza 15.10.2008)

Musím žít i s tím, že někteří lidé mě mají za pomatence, který bezobsažně blábolí a zahlcuje svět pseudofilosofickými žvásty.

Děkuji za vaše pochvaly. Je to kapitál, který do mne vkládáte, abych ho zhodnotil v dalších textech a neztrácel čas pochybnostmi. Vaše pochvaly mi dávají vědět, že jsem na dobré cestě …

(Nebojte, žádný tajný notýsek s pochvalami nemám, jen jsem vybral ty nejlepší.)

4 komentáře u „Tajný notýsek s pochvalami

 1. Vlaďka

  Milý Vítku.

  Jsi hodný,že jsi nazval mou pochvalu lahůdkou a jsem ráda,že jsem Ti ji tenkrát napsala,protože si ji opravdu zasloužíš.

  Uvědomuji si,že není jednoduché napsat článek,vyjádřit v něm něco o sobě,o svém soukromí,o svých pocitech.Líbí se mi,že píšeš právě o těch SVÝCH POCITECH,to každý nedokáže.Napsat o sobě ….jak jsem šikovný…to jde celkem lehce,ale napsat o sobě…..málo se věnuji rodině,jsem nerad se svými dětmi….atd atd…..to jsou myšlenky,které by o sobě málokdo napsal.

  Proto Ti dnes skládám svou další Poklonu a Pochvalu.Jsi na dobré cestě,ať už se setkáš s jakoukoliv kritikou.Piš piš piš,až se Ti z toho zavaří MYŠ.Cha cha cha 🙂 🙂 🙂

  Krásný víkend Vítku pisálku.

  Vlaďka t.č. kraslicová ( teď maluji a maluji,vyrážím o Velikonoce na trh s kraslicemi,tak mi drž palce,ať se líbí.)

  1. VíTeK

   Vlaďko, děkuju za další pochvalný balíček 🙂 🙂 🙂 a jsem rád, že ti nevadí, že jsem odtajnil část naší soukromé komunikace. Měj se krásně, posílám jarní pozdrav 🙂 a jdu se věnovat rodině …

 2. Pavlina

  Tak jak to tak ctu, komunikuje spolu je Vladka a Vítek….takovy soukrome verejny chat, to se asi pak neni cemu divit, kdyz chybi relevantni zpetna vazba , zese v sobe clovek babra neboli si primo labuzi v ryti v bahne… jestli vy si Vitku prilis nelibujete v tom svem tzv. sebepoznavani´, mozna zkuste uchopit zivot trosku komplexne. P.

  1. VíTeK

   Pavlíno, Libuju si v tom sebepoznávání, tyto stránky jsou převážně o poznávání sebe sama. A proto je čtou a píší sem převážně podobní „zoufalci“ jako jsem já. Slovo zoufalci dávám do uvozovek, zoufalci jsou spíš ti, kteří nehledají, protože ti nenajdou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *