Další střípek vlasové moudrosti

babicka-vlasy

Už dlouho jsem nenapsal nic o vlasech a to je škoda, protože moje vlasová moudrost mezitím zrála a vlasy rostly jako z vody. Ano, přišel jsem na to, že nejdůležitější prostředek péče o vlasy je voda (a hřeben). Všelijaké šampóny, kondicionéry, balzámy, masky, pokud odmyslíme jejich rozmazlovací efekt, jsou jen sado-masochistické vlasové pomůcky.

K dokonalé péči o krásné dlouhé přírodní vlasy postačí voda, olej, hřeben, jakýkoliv šampón a občas nějaký ten rozmazlovací přípravek jako třeba kondicionér z Lidlu.

Kdo to ještě nepochopil, tak věci jako barvy na vlasy, trvalé, kulmy, fény a žehličky řadím ke zbraním hromadného ničení (vlasů).

V barvení vlasů se skrývá zoufalství a nepochopení sebe sama. Touha být někým jiným. Žena s nabarvenými vlasy, zejména s melírem, je jako labuť, který chce vypadat jako slepice.

Kulmu, žehličku a fén považuji za vlasově onanistické pomůcky. Sloužící k uspokojení sebe sama.

Žena s fénem mi připadá směšná a navíc plýtvá elektrickou energií.

Není to směšné, půl hodiny si fénem vrčet do uší, vyrábět si na hlavě vlny a pak vzít lak na vlasy a udělat z toho jakousi přilbu, prý do každého počasí?

Za další zbytečnou pomůcku vlasového zoufalce považuji deštník. Vlasy mají rády vodu a pořádný slejvák pro ně jsou lázně.

Zmoklé ženy jsou krásné, protože jsou upřímné a na nic si nehrají.

Chápu, že jsem se právě mnoha ženám nezalíbil a mnoho jsem jich poměrně levně naštval. Nejsem tu proto, abych se vám líbil, ale jako posel vlasové moudrosti. A nepředávám svou vlasovou moudrost naštvaným obarveným zoufalcům, ale skutečným milovníkům krásných dlouhých přírodních vlasů.

Věc s vlasy se má asi takto. Vlasoví onanisté, což je většina žen i mužů to s péčí o vlasy přehánějí. Myjí je často, stříhají je často, řeší, jestli je mají mastné, suché, roztřepené. Řeší střihy, barvy, tužidla, gely a zapomínají na to, že kdysi dávno, když se rozhodovali o tom, že si udělají výlet na planetu Země, rozhodovali se i o tom, jaké budou mít vlasy. Mnozí se těšili, až se na Zemi setkají se spřízněnou duší a plánovali, jak jim to spolu bude slušet. Že budou oba tmavovlasí. Anebo on bude tmavovlasý a ona bude blondýna. A pak tu spřízněnou duši potkají, jenže ona je obarvená, ostříhaná a natupírovaná, že ji ani nepoznají a minou ji. Místo toho se zamilují do někoho, kdo je právě nabarvený tak, že vypadá jako spřízněná duše, kterou měli potkat. A pak si spolu nerozumějí, protože ona to spřízněná duše není.

Barvit si vlasy, je jednoduše lež, protože člověk klame sám sebe i okolí. Nalhává si například, že nešediví, protože všechny šedivé vlasy nabarví. Ale měl by to řešit. Měl by se zamyslet nad tím, proč se jeho život stává jednotvárným, šedivým, bez radosti a dobrodružství. Vlasy mu to říkají. A on jde dál životem špatnou cestou také kvůli tomu, že si nabarvil vlasy.

Spřízněnou duši už minul, trápí se s nějakou obarvenou hysterkou a ještě jde špatně životem.

To je síla, co?

Mám, ještě pokračovat, nebo už máte dost?

Následovat měl obrázek, stavový diagram péče o vlasy a pak shrnutí hlavních myšlenek dokonalé péče o vlasy, ale počkám, jestli někdo projeví zájem. Nerad bych čtenáře obtěžoval svými radami, když si nejsem jistý, jestli o ně stojí … počkám, jestli alespoň 100 čtenářů projeví zájem o pokračování … a zatím se dojdu učesat 🙂

Doporučené čtení …
Tajemství žen s dlouhými vlasy, Lásko, prosím, neumírej …

19 komentářů u „Další střípek vlasové moudrosti

 1. Vlaďka Komlová

  Ahoj Vítku.

  Zmoklé ženy jsou krásné,protože jsou upřímné a na nic si nehrají.

  Tady si dovolím nesouhlasit.Jak víš ,že zmoklá žena je upřímná?Já si myslím,že zmoklá žena může být i neupřímná a může si i na něco hrát.Z čeho čerpáš zrovna tyto informace?

  Též si nemyslím,že spřízněnou duši hledáme podle vlasů,jsou tam jistě hlubší niance než vlasy,mám na mysli souznění duší.

  Z tvého článku mi vyznívá,že lidičky s obarvenými vlasy odsuzuješ?Pokud člověk obarvením vlasů něco řeší,tak zrovna tak může řešit i člověk s vlasy neobarvenými. 🙂

  1. VíTeK

   Ahoj Vlaďko, nesouhlasíš správně. Tuto část jsem napsal nepřesně. Lépe by bylo napsat, že upřímné ženy se nestydí za to, že mají mokré vlasy. A mohl bych pokračovat o tom, že některé z nich si uvědomují svou vnitřní krásu. Přiznejme si, kolik žen, co vylezlo z vody má první starost ručník, druhou fén, třetí nějaké tužidlo. A přitom vylézt z vody a být mokrý, je přirozené.

   Co se další části týká, tak jsme každý naladěný na jiný druh legrace, ale pravdy trochu v tom šprochu bude. Člověk by měl být přirozený a ne se předělávat. Také jsem se jednou přebarvil a vím, proč jsem to udělal.

   Děkuji, že dbáš na správnost mých článků. Hezký den … 🙂

    1. VíTeK

     Velice rád 🙂 Jsem pro každou (spravedlivou) legraci … a takové je ve světě málo 🙂

     Už tehdy jsem tušil, že vlasy a psychika spolu souvisí, ale měl jsem (špatně) zapsané šedivé vlasy = moudrost. Tak jsem té moudrosti trošku pomohl. Chtěl jsem docílit barvy do zlata vyzrálého obilí (něco jako zlaté vlasy děda VšeVěda), ale odstín vyšel víc do žluta a navíc se mi z té barvy udělaly centimetrové lupy (že by znamení). Jestli se chceš podívat, tak doporučuji se předem dojít vyčůrat 🙂 …

     https://deosum.com/wp-content/uploads/vlasy-zlate.jpg

     Když jsem konečně dosáhl moudrosti, pocítil jsem touhu ještě dosáhnout čistoty a symbolem čistoty jsou vlasy ostříhané dohola. Dobře se myjí a nedrží se v nich vši a blechy. Já snad o tom napíšu článek … 🙂

      1. VíTeK

       Blondýn s černou botou 🙂 🙂 🙂

       Vidíš, že nekážu vodu a nepiju víno, ale vlasovou moudrost sbírám na základě zkušeností. To bylo v roce 1999 …

       Rád bych napsal, že se moc stydím a že už to neudělám, ale já se nestydím, já se tomu směju 🙂

 2. Vlaďka Komlová

  No já si myslím,že každý človíček,který si upravuje svůj zevnějšek touží po kráse,je to dané také dnešní dobou,která se v médiích a časopisech snaží lidem namluvit,jak vypadá dokonalost viz. modelky vážící 45kg.

  Takže v tom nevidím jenom to,že by tím člověk něco zakrýval.Též si myslím,že záleží i na tom ,jak dalece byl ten jistý človíček v dětství chválen,pokud byl ze strany rodičů ponižován,tak takový člověk si tu vnitřní krásu neuvědomuje,protože ho to nikdo nenaučil.

  Proto mi promiň,ale tvrzení ,že je někdo obarvený zoufalec ,mi připadá příliš drsné a přísné.Možná je to i proto,že já sama si barvím vlasy.

  Zajímalo by mě,po kom by jsi se ty ohlédl,zda po dlouhovlasé šedivé ženě,které je třeba 30 a nebo po ženě která má ty vlasy obarvené?Opravdu mě Vítku zajímá tvůj názor a to upřímně.

  1. VíTeK

   Vlaďko, drsné a přehnané ano, ale přísné ne. Tenhle článek byl povrchní blábol s náznakem několika hlubších myšlenek.

   Ohlédnu se po obou a u té šedivky konstatuji, že je fajn, že si na nic nehraje. Nemyslím nějakou zanedbanou šedivku.

   Jak by se ti líbilo, kdyby se muži malovali a běžně si barvili vlasy? Byl by to šok, co? Mít doma namalovaného chlapa s kudrlinami na hlavě.

   1. Radka

    Výstižně si zhodnotil svůj článek. 🙂

    Když půjdou po ulici 2 dlouhovlásky, z čehož jedna bude zcela šedivá (byť upravená), řekneš si, že je obdivuhodné, že si na nic nehraje. Avšak její kamarádka, stejně upravená hnědovláska tě zaujme víc, protože jednoduše nepoznáš, že tam k nějakému barvení došlo.

    A jestli mi teď tady budeš tvrdit, že ty to zkoumáš a poznáš a dáváš přednost upravené šedivce, tak patříš do nepatrné skupiny mužů, co takhle uvažují.

    1. VíTeK

     Zkoumám to 🙂 Je jasný, že ta hnědovláska mne oslní víc než ta šedivka, o to hlubší bude její pád, až zjistím, že je to obarvená šedivka. Obávám se, že mnohdy to jde poznat těžko. V poslední době pozoruji na ženách takový lehký nádech do fialova a přitom vypadají, že jsou přírodní. Pokud to není aura 🙂 🙂 :-).

     Přidělal jsem ke článku anketu.

 3. Eleanor

  Mě se náhodou ta upřímnost vlasového fetišišty líbí, ještě je k tomu protknutá duší zabývající, naopak jsem se docela nasmála a přiučila, pište dál, vaše tvorba opravdu stojí za to 😀 A ať si k té přirozenosti dojde každý sám, taky jsem nevěřila před pár lety, že mi nejvíc bude slušet přírodní barva a žádný makeup, ale tak to jde ruku v ruce se sebeuvědoměním/ sebevědomím 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *