Terra VARI – Návrat ke kořenům

Terra znamená latinky země. Terra VARI je malý traktůrek (malotraktor), který se vyrábí už 25 let. Dá se k němu připojit různé nářadí jako je pluh, brány, rotavátor, sekačka, vlek. VARI se to jmenuje proto, že je to variabilní. Dokonce tomu říkají VARI systém, jako, že je to vymakaný a má to systém. Dneska už je systém všechno. Už jen čekám, kdy se začne toaletnímu papíru místo hajzlpapír říkat systém na utírání zadku.

Zpátky ke hlíně …

Vracím se ke kořenům, do hloubky, do hlíny … nebojte, nechystám se umřít a jít pod zem. Koupil jsem si malotraktor a malopluh a budu orat. Budu sázet a sít. A budu sklízet, proto to dělám. Stávám se zemědělcem, farmářem. Anebo mi hrabe. Budu pěstovat ovoce a zeleninu a chovat zvířata. Prostě mě to táhne k podstatě, ke kořenům, které jsou ukryté v hlíně. Táhne mne to k pocitům, které jsou důležité. Uživit se, mít domov a nejen čtyři stěny v paneláku.

Koupil jsem si traktůrek Terra VARI. Koukněte na tu nádheru. Tři rychlosti dopředu a zpátečka.

Malotraktor Terra VARI

Malotraktor Terra VARI

Že žádný traktůrek nevidíte a vidíte jenom podivná řidítka s motorem a kolečky? To máte pravdu, tohle není opravdový traktor, tohle je malotraktor, za kterým člověk chodí jako za párem volů. Ještě k tomu mám zmíněný pluh, abych mohl orat, sít, sklízet … a být šťastný.

Když jsem fotil traktůrek, kočka právě chytla šídlo, tak jsem jí zahnal, čímž jsem šídlu zachránil život. Šídlo se nechalo vyfotografovat a pak odletělo.

Šídlo, vážka

Šídlo, vážka

Vrtalo mi hlavou, jestli je to šídlo nebo vážka nebo jak se ten hmyzák přesně jmenuje, tak jsem si to našel na Wikipedii:

Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: členovci (Arthropoda)
Podkmen: šestinozí (Hexapoda)
Třída: hmyz (Insecta)
Podtřída: křídlatí (Pterygota)
Řád: vážky (Odonata)
Podřády: motýlice (Zygoptera), šídla (Anisoptera), šídlice (Anisozygoptera)

Prosím, nekažte mi radost, že tenhle traktůrek je pro děti. Je to lepší než rýč a motyka. Já a rýč máme dohromady asi tak 100 Wattů. Tenhle traktůrek má 3500 wattů, to je jako kdybych zapřáhnul 4 koně a jednoho osla. Tak mi neříkejte, že to nějakou práci neudělá. Udělá, a když neudělá, tak ho prodám a pořídím si jiný. Kde je vůle, tam je i cesta. Sbírám zkušenosti a ty se nejlépe sbírají tak, že člověk něco zkouší.

Zkouším být nezávislý na systému, protože sytému nevěřím. Nemyslím teď toaletní systém, na tom budu rád závislý i nadále. Myslím systém politický a bankovní, kterému by se na oplátku mohlo říkat hajzl-systém.

Nebaví mě jíst utrápená zvířata z velkochovu a nablýskanou zeleninu odkojenou ropou (myslím tím hnojiva z ropy). Chci jíst šťastná a usměvavá zvířata a zeleninu, co povstala z hnoje. Nechci, aby moje děti viděly jen tátova záda u počítače. Jen ať vidí, jak tatínek maká a pomůžou mu. Ať pochopí, že bez práce nejsou koláče a co kdo zaseje a zasadí, to taky sklidí.

Mám z toho radost jako malý kluk. Koupil jsem si hračku :-).

Jdu orat! Prosím, neříkejte mi, že orat se má na jaře a na podzim a ne v létě (psal jsem to v létě). Anebo mi to říkejte. Já jsem kluk z města. Klidně mi poraďte. Jak pěstovat brambory a kukuřici. Jak chovat slepice a králíky.

A já vám za odměnu prozradím, jak být zdravý a šťastný. Je to jednoduché. Poslouchejte svůj vnitřní hlas a dodržujte vesmírné zákony. Když vás to někam táhne, tak tam jděte, zkoušejte nové věci, sbírejte zkušenosti a zažívejte pocity. Ze zkušeností vařte moudrost a z pocitů si vybírejte ty hezké. A to je všechno. Říkal jsem, že je to jednoduché … 🙂

Pokračování se bude jmenovat … Terra VARI – jsem z tebe nemocný a bude to psycho, takhle to dopadá, když člověk neposlouchá vnitřní hlas a nedodržuje vesmírné zákony a ještě druhým radí, že by to měli dělat …

2 komentáře u „Terra VARI – Návrat ke kořenům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *