Kde domov můj? Kde domov můj? – česká mantra

česká vlajka

Mantra je když … někdo něco opakuje dokola. Lidé se tím snaží zavděčit anebo spojit se s různými duchovními silami, viz. například modlitba Otče náš …

Říká se, že stokrát nic umořilo osla. Napadá mne slovo autosugesce. Něco si tolikrát opakujeme, až tomu sami uvěříme a ono se to pak stane.

Češi si zvolili za státní hymnu a tím za mantru píseň Kde domov můj.

Vždy, když je něco slavného státního, dejbože když vyhrají nějakou medaili, zpívají žebráckou píseň a ptají se celého světa, kde je jejich domov. Jakoby si neuvědomovali, že doma jsou v Čechách a na Moravě.

Jak nás pak někdo může brát vážně?

Navrhuji změnit naši státní hymnu, aby tam bylo něco jako:

To jsme my,
hrdý český národ,
máme zlaté české ručičky
a hezké holky …

O svou krásnou zemi se postaráme,
pokud by někdo chtěl prodat naše rodinné stříbro a zlato,
tak ho z parlamentu hezky svižně vykopneme,
jako žebrák skončí ten, kdo by vzal ze společného,

bez práce u nás nejsou koláče,

(následují další pozitivní, pravdivé a sebevědomé věci …)

A to je ta krásná země, země česká domov můůůj …

Tímto článkem nechci co nejlevněji naštvat co nejvíc lidí. Jen si uvědomuji, že myšlenky a slova v sobě mají energii. Podle toho, jak mluvíme a myslíme se nám pak děje. Můžeme si namlouvat, že Kde domov můj není původně žebrácká (nebo žebrákova) píseň.

Nestálo by za to místo žebrácké písně začít zpívat něco hrdého? Určitě se nám pak povede lépe!

5 komentářů u „Kde domov můj? Kde domov můj? – česká mantra

 1. Tomáš Konopáč

  Ono to asi jinak nejde ten text jde z nás a naší povahy lepší asi utéct jinam protože to co tu je to změnit nepůjde . Lidi v Praze pitomci a dál od Prahy idioti co stimhle materiálem chcete dělat .

  1. VíTeK

   Tak to si můžu vybrat, když jsem 35km od Prahy 🙂

   Ale nevyberu si 🙂

   Je to pro mě výzva nesklouznout k předsudku, že jsou všichni takoví, i když takových potkám hodně. Proto volám, přestaňte zpívat žebrácké písně, ať vám to nezůstane …

   1. Tomas

    Jasný je to o průměru ve kterém se chování a jednání daného regionu pohybuje. Všude sou zastoupeny všechny skupiny až na to že holt směrem na východ je ta tendence směrem k primitivizmu výrazná .

   1. Tomas

    🙂 Žil jsem z holkou odtamtud cca 8 let byla fajn a pokud jde oto kde jsou lepší lidi tak bych snad jen řek že dobrý pracovitý Moraváci dělaj v Praze a to co tam zbylo jsou takoví tak trochu vesnický moulové ( včetně Brňáků ). Co sou navztekaný na Pražáky a přitom si za všechno můžou sami .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *