Jak změnit svět k lepšímu – evoluce štěstí

Krásná a zelená planeta Země

Když jsem psal o feministickém hnutí Femen (to jsou ty holky, co se svlékají, píšou si na tělo nápisy, dělají ostudu a nechají se zatýkat), přemýšlel jsem o tom, jak změnit svět k lepšímu …

Chcete změnit svět k lepšímu tím, že půjdete k volbám a zvolíte “lepšího” politika. Moc si nepomůžete, jednak jsou si hodně podobní a jednak jsou to loutky (ne)mocnějších skupin.

Můžete založit hnutí (Já jsem založil hnutí Poctivé peníze.), uspořádat demonstraci, podepsat petici … a ono to bude málo platné.

Když jste holka a ukážete prsa, jako to dělají Femen, snadno se dostanete do médií a máte možnost ovlivnit víc lidí. Ale zase vás neberou moc vážně, protože ukazujete prsa. Je to těžký.

Je jediná cesta, jak změnit svět k lepšímu. Změnit nejdřív sebe a být šťastný.

Pochopit, že peklo na zemi si dělají lidé sami tím, jak se učí používat svobodnou vůli. Je to taková škola života. Bojová hra, které se jmenuje Hledání štěstí.

Mocipáni zkoumají, zda je moc nad druhými učiní šťastnými. Jediná moc, která člověka činí šťastným, je ale moc nad sebou samým. Zloději kradou a zkoumají, zda je nakradené činí šťastnými. Časem přijdou na to, že šťastnými je činí pouze poctivě získané.

Až lidé vyzkouší a prožijí dostatek způsobů zla a bolesti, sami se dobrovolně obrátí k dobru. Zlo a dobro je spojené nádobí. Čím víc zla člověk zažije a čím víc bolesti pocítí, tím víc ho to nasměruje k dobru a odvrátí od toho, aby sám dělal zlo a bolest. Co nemáš rád, nedělej druhým.

Naším úkolem je dělat to, co milujeme a být šťastný. Když tyhle věci dokážeme, bude nás následovat i bohatství, stejně jako stín následuje světlo.

Jediná “revoluce”, která může změnit svět k lepšímu, je evoluce štěstí. Tato evoluce začíná u všech lidí napříč politickým spektrem – u mne a u tebe. Buď šťastný, to je tvůj úkol a poslání. Máš k tomu vše, co potřebuješ. Nevymlouvej se, že budeš šťastný, až druhý udělá tohle a tohle. Anebo až volby vyhrají pruhovaní nebo puntíkatí.

Prolhaní politici, mocipáni, (ne)mocní vládcové, banksteři a jiní zoufalci se časem přidají. Až jim dojde, že hromada peněz jim ke štěstí nestačí. Někteří umřou dřív, než jim to dojde, a znovu to zkusí v dalším životě.

2 komentáře u „Jak změnit svět k lepšímu – evoluce štěstí

  1. Peter

    Pravda až to bolí veľa ľudí sa snaží zmeniť ostatných ale keby začali u seba, je pravda že vysporiadať sa sám zo sebou je tažké a len málo ľudí znova nepodľahne zlim zlozvykom. Politici atď … myslím že asi už pre nich nieje zachrany jedine žeby prežili niečo také aby ich to odputalo od toho materializmu a penazí.

    1. kVítek

      Myslím si, že jejich odměnou je, že nebudou šťastní a naplnění … budou mít jen plné trezory a budou se bát, jestli peníze neztratí hodnotu anebo je někdo nevyloupí. Co je tohle za život?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *