Normální je nejíst … a milovat život

Zdravá výživa těla a zdravá výživa duše - slanina s rohlíkem a ředkvičkami

Tenhle článek je provokace. Provokuji vás, abyste se zamysleli nad tím, jestli je normální jíst …

Co když je to naopak než si většina lidí myslí? Normální je nejíst a živit se “kosmickou energií”, pránou. Normální je nabírat energii přímo ze Zdroje. Pokud jste nikdy neslyšeli o breathariánech, doporučuji přečíst si článek Henri Monfort – pránická výživa – breathariánství. Pokud jste o nich slyšeli, tak víte, že žijí ze vzduchu (“kosmické energie”, prány) a z vody (jak který). Jídlo ke svému životu nepotřebují.

Nedávno jsem jednu takovou paní potkal. Říkala, že dva měsíce nejí, předtím tři měsíce jedla a předtím dva nebo tři měsíce nejedla. Nemá hlad, tak proč by jedla? Řekla jednu zajímavou věc. Velmi zajímavou.

Já miluju život, když dělám cokoliv, připadám si jako zamilovaná.

Opět jsme se dostali k psychice. Nejíst může člověk, který má vyladěnou psychiku. Když někoho zavřete do koncentračního tábora a budete ho držet o vodě, asi to nepochopí jako výzvu stát se breathariánem. Bude to brát jako utrpení. Když někoho pohltí jeho láska, ať k člověku nebo k činnosti natolik, že přestane jíst, žádné utrpení to není.

Co když tolik jíme (žereme) jenom kvůli tomu, že jsme frustrovaní a nemilujeme život?

Místo abychom se živili energií přímo ze Zdroje a čas od času ochutnali energie rostlin a i zvířat, vypěstovali jsme si závislost na jídle a “musíme” ho mít.

Co když je to jinak?

Normální je nejíst … a milovat život 🙂

12 komentářů u „Normální je nejíst … a milovat život

 1. Peter

  Pekný článok ja sa sám zaujímam o breathariánstvo a už mám nejaké tie slabšie skúsenosti ale na tie pravé potrebujem jesť prestať úplne. Čo znamená že bez prípravy to nejde.Mám skôr taký názor že jesť je aj celkom normálne síce u mäsa nie som si istý lebo nemám dobrý pocit z toho že jem živočícha ktorý ešte žil nedávno. Ale jesť zdravo a v limite inak ak sa prejeme nastáva to že človek začína byť otrávený nič sa mu nechce a pomaly aj zaspáva.

  U breathariánstva je to presne naopak čím viacej používate pranu tým viacej ste živší a bdelí. Ale zase v zdravom rozmedzí nič sa nesmie preháňať. Ja osobne som prestal jesť mäso pred 4 rokmi a musím povedať že je to neskutočná zmena síce prvé tie týždne my mäso voňalo všade a ani nehovorím ako mi slinky tiekli keď som cítil pečenú klobásu. Ale výmenou toho je mi teraz lepšie a niektoré problémy zmizli.

  1. Peter

   Ešte som chcel niečo ale to už som konšpirátor podľa oficiálnych prehlásení :D. Napadlo ma že jedlo máme zaužívané dosť dlho boh vie pokiaľ to až siaha. Možno nás chcel niekto na jedle spraviť závislými a tak nám v sladkej nevedomosti strkal jedlo pod ústa. A tak už 1000 rokov nás učia : Pracuj inak nebudeš mať čo jesť, ostaneš na ulici atď. aby nás udržali v tom systéme ktorý potrebujú. Ak by ľudia neboli závislý na vyčerpateľných zdrojoch akým práve je jedlo, tak by sme nemuseli niekde pracovať na druhú osobu. Energii je vo vesmíre veľmi veľa a pochybujem žeby sme ju čo i len z jedeného percenta dokázali vyčerpať za jeden náš život. Dokážem si predstaviť mať k dispozícii nekonečno energie a pomocou nej si tvoriť čo len chcem a nebyť vôbec závislí na ničom. Chybu vidím v tom naučiť sa transformovať energiu z vesmíru na tu svoju a potom ju ešte nejako využiť na tvorbu daného predmetu.

   Možno to znie ako hlúposť ale je to môj sen že raz niečo také sa naučíme ovládať a nebudeme závislí už nikdy a na ničom.

   1. kVítek

    To spíš než jídlo jsou tím nástrojem zotročení peníze … s těmi je zacházeno podivně.

    Tvoření z energie mi nepřijde jako hloupost, ale jako stádium vývoje … 🙂

  2. kVítek

   Když se podívám, jak se v přírodě všechno žere, tak mne ty vegetariánské ohledy přecházejí. Naše kočka zabíjí jenom pro radost, ani to nejí. Když chytí myš, tak u toho přede, válí se, jako by prožívala slast … buď je tak zdegenerovaná, nebo je naprogramovaná lovit a zabíjet pro radost. A já budu jíst listí … abych nikomu neublížil … až k tomu dozraju, pokud k tomu dozraju …

 2. Peter

  Preto sme oddelený od zvierat preto že máme rozum a nemáme sa zabíjať navzájom ja predsa nie som zver ktorý robí 5-6 činností za svoj život a je s tým spokojný. Síce niektorý ľudia tak žijú ako zvery len alkohol,práca a sex to je asi jediné čo poznajú. Sorry ale takto nemienim žiť prišiel som sem aby som niečo tvoril a nie preto aby som sa choval ako zver je jasné že s tým prichádza závisť od ostatných členov spoločnosti a nevedia sa s tým vysporiadať ale to už je ich chyba.

  1. kVítek

   To se mi líbí: "prišiel som sem aby som niečo tvoril a nie preto aby som sa choval ako zver".

   Vznešené, zaměřit svou vůli k něčemu vyššímu …

   1. Peter

    Kvitek: Všetci sme tu preto aby sme tvorili len naša spoločnosť nám neumožnuje vytvoriť podmienky pre to aby sme rozvinuli na plno svoje schopnosti a začali s tým už v malom veku. Vieš koľko super ľudí máme okolo seba maliarov,fotografov,spevákov,hudobníkov všetci sú to skvelý ľudia a najcennejší sú tí ktorý dávajú do toho svoje srdce preto že počas procesu tvorby sa cítime najšťastnejší hotové dielo je super ale ak vytváraš vieš že žiješ. Nie práca ktorá nás nebaví ale práca ktorá nás baví už ma unavuje počúvať že nemáš talent a bla bla bla sú to hlúposti každý môže všetko aj kresliť sa naučíš ak budeš chcieť… talent je len pomôcka na začiatok ale tvrdou drinou aj talent zlomíš a nikto na svete mi to tvrdenie nevyvráti.

    1. Peter

     Ľudia si tou svojou hlúposťou napáchajú neskutočné škody a pokiaľ sa nepreberú tak sa zničia sami. Ľudia keď odídu zo školy z tými somarinami v hlave typu čo môže a čo nie už potom nieje schopný niečo spraviť. Ak má človek vieru a silnú vieru nie vieru typu domček z karát ktorý sa pri menšom fúknutuí rozpadne tak dokáže všetko. A je jedno kto proti tebe pôjde či prezident Amerických štátov alebo aj celý svet pretože ty si pán svojho sveta a nikto a nič ta nedonúti aby si kľačal na kolenách ako otrok. Viete koľko ľudí odišlo zo škôl, taký Peter Thiel ktorý sa dnes píše medzí uspešných zakladateľov paypalu mimochodom aj medzi najbohatších ľudí sveta odišiel zo školy lebo povedal že nemá čas riešiť hlúposti v škole ktoré mu v ničom nepomôžu. Ľudom netreba závidieť bohatstvo ale treba pochopiť ako sa k nemu dostali oni niesu ilumináti oni sú tvorcovia ktorý dokázali že na niečo majú. Rozdiel je v štáte a bankách ktorých ja označujem za iluminátou tí nás chcú držať pri zemi.

     1. kVítek

      Ahoj Peter,

      Ber to jako výzvu … "našou úlohou je zažiariť" (Majk Spirit)

      http://youtu.be/FwkI4KAWnXA

      My můžeme být ti první, kteří se živí tím, co milují, tvoří a jsou šťastní a neporovnávají se s ostatními. Ilumináti šťastní nebudou a to je jejich "odměna".

      Takže hlavu vzhůru …

      "Leť! Zhlboka sa nadýchni a vyber sa vpred, tam vonku čaká na teba celý svet, a celý svet je len tvoj, nikomu nedovol nech ti hovorí že stoj! Prišel si tvoriť a rásť, a nehovorím ti to prvýkrát, tu sa neni koho, neni čeho báť rob, rob, rob čo máš rád!"

      1. Peter

       Rád by som ti povedal áno ale hovorím nie lebo o chvíľku sa budeme báť sami seba. Z našim systémom vládnutia sa nedostaneme nikam, na svete sú ľudia ktorý to ešte stále nepochopili radšej budu pridávať do kotla ktorý už je aj tak plný. Ani nevieš ako si prajem aby sa prebudili a začali vnímať ten svet v skutočnej podobe. Ľudia vraždia pre peniaze ale peniaze sú vôbec potrebné k prežitiu ? Nie niesu peniaze sú papieriky a v dnešnej podobe predstavujú čísla kdesi na monitoroch v banke. To že si kúpime za ne prácu iného človeka a ten si za tie peniaze kúpi prácu iného a tak to ide v kruhoch už si ostáva len dať otázku čo získa človek ktorý bude mať všetky peniaze na svete ? Nič je to len nástroj k ovládaniu a ľudia sú schopný robiť také svinstvá s prepačením pre peniaze že to by ste nevideli.

       Ak čo skoro neotvoríme oči už nám nebude pomoci, preto prosím všetkých aby ste zabudli už na svoje ego a priali lásku do srdca a zabudli na peniaze ktoré nemajú zmysel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *