Kandidáti na prezidenta ČR 2013 – koho volit?

Pokud se rozhodujete, koho volit v prezidentských volbách 2013, můžete na to jít rozumem nebo citem, nejlépe obojím. Pomůže vám volební kalkulačka a videa na YouTube.

Volební kalkulačka

Rozumem si můžete ve volební kalkulačce spočítat, nakolik souhlasíte s jednotlivými kandidáty na prezidenta. Výsledek se zpřesní, pokud následně zaškrtnete otázky, které jsou pro vás nejdůležitější. Problém je, že (populističtí) politici říkají, to, co voliči chtějí slyšet a co jim agentury pro výzkum veřejného mínění poradí.

Dopadl jsem takhle … (žádná velká shoda)

Volební kalkulačka

Kandidáti na prezidenta – videa na YouTube

Pak si můžete na YouTube najít videa s jednotlivými kandidáty a zkoumat, jaký z nich máte pocit …

Hledá se prezident (autor: ceskyrozhlas)
Den s prezidentským kandidátem (autor: CT24zive)
Volejte prezidentovi (autor: tvpetka)

Kandidáti profesionálové a amatéři

Je zajímavé podívat se, kolik členů volebního týmu (zaměstnanci, spolupracovníci, poradci, asistenti) mají jednotliví kandidáti na prezidenta. Z toho si člověk může odvodit, kolik lidí a reklamy jsou schopní si zaplatit na to, aby nás přesvědčili, že prezidentem by měli být právě oni. Údaje ze stránek nasipolitici.cz

A to je mazec.

Jan Fischer 45 lidí
Karel Schwarzenberg 24 lidí
Miloš Zeman 12 lidí
Zuzana Roithová 11 lidí
Táňa Fischerová 11 lidí
Jiří Dienstbier 7 lidí
Přemysl Sobotka 5 lidí
Vladimír Franz 4 lidi
Jana Bobošíková 2 lidi

Aniž by člověk znal, kolik lidí má kdo ve volebním týmu, stačí se rozhlédnout kolem sebe a všímat si, kolik je reklamy na jednotlivé prezidentské kandidáty.

Stojí tu proti sobě amatéři, kteří mají rozpočet na prezidentskou kampaň několik desítek tisíc korun a pomáhají jim jejich příznivci. A proti nim stojí profesionálové s profesionálními týmy a agenturami, kteří za kampaň utrácejí desítky milionů Kč.

Děkuji, nechci.

Člověka, pro kterého pracuje 45 lidí na tom, aby mne přesvědčil, že ho mám volit, volit nebudu.

Když už mám možnost přímé volby prezidenta, tak budu volit toho, kdo mne zaujme svými myšlenkami a budu z něj mít dobrý pocit.

V prvním kole voleb prezidenta vyšlu signál, že mám dost profesionálů, kteří mne chtějí zmanipulovat samolepkami na autech a papírovými panáčky.

Moji kandidáti na prezidenta v prvním kole jsou Táňa Fischerová a Vladimír Franz.

7 komentářů u „Kandidáti na prezidenta ČR 2013 – koho volit?

  1. Peter

    Najlepšie je nevoliť nikoho, veď to je aj tak jedno všetci tam spolupracujú a čo si tam mám ako že zvoliť zlodeja ktorý kradne hummanejšie ? V žiadnom prípade už v živote nepôjdem voliť kadim im na celý ten ich systém. A rovnako sú v tom aj prezidenti vraj sú Apolitický v žiadom prípade niesu každý hrá pre nejakú stranu.

  2. Peter

    Prepáčte možno som už taký ale už nemám jediný dôvod veriť ani jednému z politikou. Politici chcú moc a každý kto chce moc k tomu aby mohol ovládať je pre mňa nepochopiteľní z každej strany.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *