Nejlepší potraviny pro mozek

Mozek

Mozek funguje jako navigace, která nám ukazuje, kudy máme jít životem.

Mozek také funguje jako počítač, který řídí naše tělo.

Proto bychom měli mozek hýčkat, aby nás správně vedl životem a abychom byli zdraví a krásní 🙂

Uvádím 50 nejlepších potravin pro mozek z knihy Změňte mozek, změňte tělo od Daniela Amen, což je klinický neurolog a specialista na mozek.

avokádo, banán, borůvky, brokolice, broskve, brusinky, celozrnná pšenice, citron, čaj zelený, červená řepa, červené hrozny, čočka, divoký losos, fazole (černé, pinto, garbanzo), granátová jablka, grapefruit, hrášek, chřest, jablka, jahody, jamy a sladké brambory, jogurt neslazený, kiwi, krůta bez kůže, kuře bez kůže, limeta, maliny, mandlové mléko neslazené, melasa, mrkev, olivový olej, olivy, ostružiny, oves, papriky, pomeranče, rajčata, růžičková kapusta, sleď, sója, sýr nízkotučný, syrové mandle, špenát, švestky, tofu, třešně, tuňák, vaječný bílek obohacený DHA, vlašské ořechy, voda

Naopak nedoporučuje jednoduché cukry, umělá sladidla, alkohol, kofein.

Škoda, že to pan Amen seřadil podle abecedy a ne podle prospěšnosti. Ještě mu tam chybí rybí tuk, který obsahuje omega 3 mastné kyseliny a často o něm v knížce píše. A také aerobní pohyb, který prokrvuje mozek. Dostatečný pohyb prý má na mozek větší účinek než antidepresiva.

Dovolím si poznámku, že vodu bych dal na první místo … voda je zázračná.

Pod vlivem této knížky jsem si koupil rybí tuk a začal víc běhat.

Dobrou chuť …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *