Plachta na bazén – trvanlivost, zkušenosti

Nedobrovolně jsem otestoval dvě zakrývací plachty na bazén od dvou výrobců. (Ne)Kvalita té jedné mne doslova šokovala …

Plachta na bazén značky INTEX

Plachta na bazén INTEX

Toto je plachta na bazén značky INTEX. Na značce ani tak nezáleží. Záleží na tom, jaká plachta to je a z čeho je. Je z jednovrstvého měkkého “igelitu”, odborníci prominou, že neznám, co přesně je to za umělou hmotu. Plachta vydržela na bazénu cca 3 roky, pak se začala trhat v místě, kde jsou otvory pro vodu. Jak vidíte, dnes je plachtou zakryté dřevo.

Plachta na bazén značky Bestway

Plachta na bazén Bestway

Toto je plachta na bazén značky Bestway. Na první pohled je taková tkaná z proužků, takže vypadá kostičkovaně. Po dvou měsících používání se z plachty odlupuje vrstva “igelitu”, která se rozpadá na vlákna. Tato igelitová vlákna ucpávají filtraci, snižují tím její účinnost a myslím si, že mohou filtraci poškodit v důsledku přetížení motoru. Logicky se tato vlákna dostávají do odpadních vod a v době, kdy není plachta na bazénu, padají do okolí. Kromě toho, že se plachta odlupuje, už se taky trhá. Sluníčko a chlór z bazénové chemie vykonaly své.

Plachta na bazén Bestway

Plachta na bazén Bestway se po dvou měsících rozpadá …

Plachta na bazén Bestway - filtrace

Kousky igelitu ucpávají filtrační košíček na bazénu

Plachta na bazén Bestway

Kousky igelitu ucpávají filtrační košíček ve filtraci

Chápu, že firmy se snaží spotřebitelům dodat levný výrobek, ale co je moc, to je moc. I katování kostů (cost cutting) má své meze.

Výrobek se správně okatovanými kosty se rozpadne až po záruční době.

Koupil jsem plachtu jiného výrobce, tuto plachtu jsem reklamoval a prostřednictvím prodejce požádal výrobce o stáhnutí nekvalitní plachty z trhu.

Tato plachta je na zakrytí bazénu nevhodná, nevyhovující, závadná a škodící životnímu prostředí. Rozpadne se a zbude z ní “bordel”, který je všude.

Až si budete kupovat bazén, tak si kupte bazén s kvalitní zakrývací plachtou, anebo si tu kvalitní plachtu dokupte. Ušetříte si čas a nervy …

Přeju vám hezké prázdniny 🙂

I když to zní bláznivě, slyšel jsem, že v tomto období se začnou rozpadat umělé hmoty … Transformace 2012 pokračuje … rozpad umělých hmot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *