Cesta pravého muže – zázraky se dějí … a sny se plní

Cesta pravého muže - svíčka

(psáno začátkem roku 2014)

Když mne vzbudíte o půlnoci a zeptáte se mě, po čem toužím, řeknu vám, že chci cestovat a psát.

Sním o tom, že budu cestovat po světě, psát a fotografovat. A to vše pokud možno se “spřízněnou duší”.

A realita? Rozvedený, dvě děti ve střídavé péči, od rána do večera sedím u počítače. Loni jsem na dovolené nebyl jednoduše proto, že jsem na to neměl.

Veškerý čas a peníze věnuji svému vzdělání a know-how ohledně podnikání na internetu.

Už dva roky “prožírám podstatu” a prodávám věci, které jsem si koupil, když se mi dařilo (makro objektiv, zahradní traktůrek, pec na tavení kovů). V Excelu mám tabulku a v ní si počítám, jak dlouho ještě vydržím. V tuto chvíli mi to ukazuje, že 2 až 4 měsíce. Možná vás napadne, že bych si měl najít práci a nastoupit někde do zaměstnání. To beru jako tu poslední možnost.

Pracuji na svých snech. To je moje práce.

Jsou tu i světlé stránky. Začíná se mi dařit a začínám sklízet plody z rostlin, které jsem zasadil před několika lety. Minulý měsíc jsem vydělal 6 tisíc Kč na fotobankách prodejem ilustrací, fotografií a videí. Vidíte, že úplný nesmysl to není, vydělávat si fotografováním.

Mé sny už znáte a taky vidíte, že žiju “z ruky do huby”. Teď přijde to nejlepší. Stane se zázrak.

Loni na podzim jsem byl pozvaný na dvoudenní setkání mediálních partnerů Cesta pravého muže … bylo to setkání čtyřiceti lidí, kteří se zabývají obchodem na internetu. Ti nejúspěšnější vydělávají miliony až desítky milionů Kč ročně.

A já seděl mezi nimi 🙂

Připadal jsem si jako chudák. Vedle mě seděl Pavel Říha, který má v databázi asi 60 tisíc lidí. Já měl v té době v databázi 250 lidí. Říkal jsem si, že budu rád, když prodám alespoň jeden vzdělávací program a oplatím hostitelům to, že mě pohostili a ubytovali. A jestli nic neprodám, tak si ten kurz koupím sám, abych jim nic nedlužil.

Odměna pro deset nejúspěšnějších prodejců byla cesta do Ameriky a tam 2400 mil po legendární silnici Route 66 na motorkách, výlet pro opravdové muže.

Uběhl měsíc. Cestu pravého muže jsem propagoval, jak nejlépe jsem dovedl.

Použil jsem k tomu své dva blogy, databázi e-mailů, koupil jsem reklamu v e-mailovém zpravodaji jednoho časopisu, spustil PPC kampaň na Google, dokonce jsem natočil i video.

Dva dny před koncem kampaně mi do desátého místa chyběl jeden prodej!

Jedna z mála věcí, které jsem ještě neudělal, byla reklama na Facebooku. Dosti neefektivně jsem do ní nasypal několik tisíc Kč, protože jsem tehdy neznal, jak se dá lépe zacílit. Dostal jsem se na osmé místo. Pak jsem prožil měsíc nervozity, během kterého se čekalo na konečné vyúčtování, čtyři lidé objednávku zrušili … skončil jsem … desátý!

Jedu do Ameriky 🙂

Z toho plynou dvě věci:

Zázraky se dějí a sny se plní. Existují daleko kratší a přímější cesty k cíli než si odvážíme představit. Chtěl jsem cestovat – vyhrál jsem cestu do Ameriky.

Nikdy se nevzdávej. I když to vypadá na první pohled ztraceně, může to ve skutečnosti být jinak.

Možná si teď říkáte, ten se má, ten je za vodou … Není tomu tak, naštěstí cesta do Ameriky byly zrušena a partnerům byla vyplacena finanční odměna. Ta odměna mi umožnila přežít několik dalších měsíců.

Ono to s tím podnikáním na internetu a informačním podnikáním není tak snadné, jak nám to jeho propagátoři říkají.

Ano, dá se “vydělat” několik milionů Kč za den, pokud se na ten den člověk několik let připravuje.

Zázraky se dějí … těm, kteří se na ně dlouhá léta připravují.

kVítek Paroulek, OsobniByznys.Cz

6 komentářů u „Cesta pravého muže – zázraky se dějí … a sny se plní

 1. Peter

  Ahoj, zase raz čítam na tvojom blogu veľmi pekný článok 🙂 Určite ma to teší.

  Len keď sa pozriem na ten môj sen, tak si hovorím že to asi nieje reálne pretože keby sa to podarilo zmenilo by to asi viac než len moje okolie. Dobrá vec na tom je že nepotrebujem ani cent aby sa tento sen dal uskutočniť ale predsa to stále vyzerá ako nemožné. Namiesto toho sedím za počítačom a snívam o tom ako by som to asi spravil neviem… asi som chybný -_-.

  1. kVítek

   Ahoj Peter,

   Zatím jen sníš, nebo už jsi udělal nějaké praktické kroky? Věřím, že okolnosti ti půjdou naproti 🙂 Já mezitím získal další podobnou cestu, tentokrát na lodi.

 2. Peter

  Už som aj nejaké kroky urobil ale teraz som zatvrdol doma ale zase chcem začať, proste niekto alebo niečo chce aby som s tým pokračoval, je to pomali ako keby niekto stal veľa mňa a hovoril postav sa, veď na to máš, to je tvoj cieľ,takto budeš štastný… hovorí pravdu lebo skutočne sa stanem len takto štastný ale je tu ten problém že to čo chcem spraviť nedokázal ešte asi nikto alebo ak áno tak to bolo kedysi dávno keď ľudia žili ešte ako keby viac tým prírodným štýlom. Viem žeby to mohlo zmeniť život nie len môj ale aj život ostatným ľudom cítim že môžem ich oslobodiť od nevôľe a dať im nový zmysel života. Len občas mám pocit že proste na to nemám ale tento deficit slabomyseľnosti asi budem musieť ukončiť nejako.

  1. kVítek

   Ahoj Peter, osvědčilo se mi najít si někoho, s kým mluvím o svých plánech. Samozřejmě někoho, kdo mne od nich nebude zrazovat. Naopak se mne čas od času zeptá, jak jsem s tím pokročil. Když se zaseknu, tak se ho zeptám na názor a jenom to, že o tom mluvím, mi pomáhá udělat si jasno, jak bych měl postupovat.

   Jestli máš chuť si o tom promluvit, tak mi můžeš napsat na e-mail deosum(zavináč)centrum.cz

   Ať se ti daří 🙂

 3. Vlaďka

  Ahoj Vítku.

  Dlouho už jsem tady nebyla a tak si opět ráda přečtu tvé články.

  S tím cestováním Ti to určitě vyjde,pokud to stále vysíláš .Ale i tak penízky Ti přišly taky vhod viď?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *