Rýma, nastydnutí

Rýma, nastydnutí – klasická medicína

Rýma je zánět nosní sliznice, často je součástí zánětu horních cest dýchacích. Vzhledem k virovému původu proti ní neexistuje žádný lék, který by ji dokázal vyléčit. Používají se nosní kapky. Také existuje senná rýma, viz. alergie.

Psychické příčiny nemoci – rýma, nastydnutí

Lidé, kteří věří tomu, že náhlá změna teploty způsobuje rýmu či nastydnutí, opravdu mohou při přechodu z tepla do zimy “chytit” rýmu nebo nastydnout. Důvodem jejich nemoci ale není to, že lidské tělo se s touto náhlou tepelnou změnou neumí vypořádat. Tím pravým důvodem je to, že oni tomu, že onemocní, uvěřili.

Pokud se člověku spouští z nosu rýma, tak je to důsledkem něčeho jiného než nastydnutí. Je to důsledek jeho myšlenek, kdy zrovna propadl sebelítosti, neoprávněného smutku, anebo kdy uvěřil tomu, že tu rýmu dostane.

(volně přístupný článek „Je klimatizace nebezpečná?“)

Zdroj: Avenna – Škola zdraví

Podnikatelé (i začínající), točíte video? Je to skvělý způsob, jak o sobě dát vědět. Minikurz natáčení podnikatelského videa zdarma

2 komentáře u „Rýma, nastydnutí

  1. Maik Lenhardt

    Mam sennou rymu od mala a cely rok mam rymu.Kycham kdyz varim kdyz se navonim kdyz je v blizkosti pes ci kocka kvety prach atd . Take my z niceho nic zacly problemy s dasni mam uplne zdrave zuby ale paradentózu pritom zuvy si cistim a pouzivam i Listerin a uz se hybe zub jsem zoufali nevim co dal ….poradte nekdo dekuji moc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *