Krásné dlouhé vlasy

krasne-dlouhe-vlasy

Líbí se mi dlouhé vlasy. Už jako malé dítě jsem rozhlašoval, že až budu velký, budu mít vlasy až na zem. Smáli se mi, že bych zametal chodníky. Dlouhé přírodní (nebarvené) vlasy jsou pro mne znamením stálosti, síly, vůle, toho, že člověk ví, co chce. Je snadné se nechat ostříhat nebo nabarvit, život je přeci změna. Mít dlouhé vlasy, to jsou roky trpělivosti.

Je mi smutno z toho, když vidím, jak nadějné mladé vlasatice přicházejí do puberty, nejprve si nechají zarovnat ofinu, pak začnou s melírem, vyzkouší několik barev, nechají se sestříhat do takového toho střapatého účesu, nastupuje mikádo … z krásné silné vlasatice se stává zmatená „slepice“, která už neví, co by.

Vždy jsem si vybíral vlasaté partnerky, tedy až na jeden případ a po tom mi zbyla jizva nejhlubší. Poslední partnerka už byla ve stádiu barvení, ale dal jsem jí šanci. Záhy po první schůzce mne „překvapila“ obarvením a lehkým sestřihem. Teď prožívá melírové období v kombinaci s barvou mokka a střapatými účesy. A používá zařízení zvané fén v kombinaci s lakem na vlasy nebo tužidlem. Po přirozenosti se slehla zem. Mám doma to, nad čím jsem dřív kroutil hlavou. Vlastně i teď nad tím kroutím hlavou. Jak si tohle někdo může udělat s vlasy. Možná bych si neměl nárokovat, co bude mít moje žena na hlavě, je to přeci její hlava, ale ono to funguje tak nějak samo, podvědomě … když vidím přírodní dlouhovlásku, tmavovlásku, říkám si … hmmm to je matroš.

Také si myslím, že když si dlouhovlasé ženy češou vlasy, rozjímají při tom o životě a v důsledku toho jsou přemýšlivější, chytřejší a soustředěnější než krátkovlasé, které jen letí životem a nezastaví se, aby se zamyslely, odkud a kam vlastně letí. Ženy, co si vlasy často fénují nemají hudební vkus. Jak někdo může půl hodiny poslouchat hůůů, vrrr …

Posledních deset nebo ještě víc let jsem se stříhal nakrátko, dalo by se říci dohola. Trojkou až šestkou. Tedy stříhacím strojkem s lištou 3 až 6 mm. Krátké vlasy pro mne symbolizovaly čistotu, ale když o tom tak přemýšlím, byla to spíš nezodpovědnost a pohodlnost. O nic se nestarat, ani o vlasy.

Nejprve jsem měl stříhací strojek mechanický. Viděl jsem, jak se jím stříhají ve filmu Záhrada. Byla to nějaká dojemná scéna. Něco jako že otec a syn se navzájem stříhají dohola. Když jsem tento mechanický stříhací strojek objevil v obchodu pro zvířata, nechtěl jsem odolat a koupil jsem ho za cca 450 korun. Bylo na něm napsané, že je na stříhání zvířat, jak jinak. Nebudu se povyšovat. Co se srsti týká, nejsem na tom lépe než zvířata. Ukázalo se, že ostříhat se tímto strojkem je docela dřina. Člověk musí stříhat a stříhat kousek po kousku, až ho z toho bolí ruka. A ještě v protisměru a ze strany a z druhé strany. Přešel jsem na elektrický strojek Tesla za cca 300 Kč. To bylo něco jiného. Strojek vydržel několik let a pak začal bručet jako nadzvukové letadlo a přestal stříhat. Přešel jsem na strojek ETA, ale to není ono. Mnoho strojků vypadlo ze hry díky tomu, že neumějí stříhat úplně dohola a nemají sundavací lištu. Jelikož se strojkem zároveň i holím, potřebuji se stříhat skutečně dohola a potřebuji sundavací lištu. Další nevýhodou ETy je, že s nasazenou lištou má nějaký divný rádius a nedostanu se s ním pod nos. Pod nosem mi zůstává malé neoholené místečko. Adolf Hitler měl asi podobný problém.

Ale tohle už je minulost. Je tomu několik let dozadu, kdy jsem se úplně přestal stříhat a nechal jsem vlasy růst. Když už nemám doma vlasatici, tak to udělám jinak. Když jsou ženy takové zmatené, oškubané a nabarvené, ukážu jim, jak vypadají krásné vlasy. Nechal jsem vlasy několik let růst a každý rok narostly asi tak o 10cm.

První věc, které jsem si všimnul s delšími vlasy, bylo, že si musím pravidelně mýt hlavu, aby mne nekousala. Dřív jsem to neřešil, osprchoval jsem se hlava nehlava, utřel si hlavu ručníkem a bylo to. Přišel jsem na to, že když si umyju vlasy, tak jsou z nich takové vysušené načechrané provazy a když si je trošku namažu Vegetolem, tak jsou daleko hezčí, příjemnější, lesklejší. Zkoušel jsem i olivový olej, to jsem pak voněl jako zeleninový salát.

Dalším překvapením bylo česání. Předtím jsem se 10 let nemusel česat a tak pro mne bylo nepříjemným překvapením, že něco takového existuje. Vytáhl jsem kartáč po kocourkovi Mourkovi a hřeben, co byl součástí stříhacího strojku Tesla. Občas vlasy rozčešu. Když sedím u počítače a nad něčím přemýšlím, nebo když něco poslouchám.

Teď jsem ve třetím až čtvrtém roku a nikdy jsem nepoužil nůžky. Kdepak nějaké roztřepené konečky. Nebudu se připravovat o materiál. Neřeším ani nějaké účesy a sestřihy. Vlasy jsou krásné tak, jak rostou. S Vegetolem a s kartáčem po kocourovi vítězím v délce a kvalitě vlasů nad 90ti procenty žen. Ale jdu dál. Ne kvůli ženám, ale kvůli sobě. Včera jsem navštívil diskusní fórum na dlouhevlasy.cz a přečetl si, jak na věc jdou vlasatice. Vstupuji do dalšího levelu. Koupím si nějaký přírodní šampón, Urtekram nebo Alverde, pořídím si řídký hřeben na rozčesávání a možná i kartáč s kančími štětinami a místo Vegetolu seženu kokosový olej. Snad ho budou mít v Country Life.

Neboj, Vítku, nejsi narcis. To je touha po Dokonalosti. Péče o vlasy je taky součástí Dokonalosti. Kdyby Stvořitel chtěl, aby se lidé nestarali o vlasy, udělal by vlasy bezúdržbové. Takhle nutí lidi, aby se o vlasy starali, aby byli zodpovědní za svoje vlasy. Starej se o vlasy, je to tak správné. A ještě něco udělej s těmi botami. Tyhle boty už měly být v popelnici.

Ještě odpovím na otázku, Jak rychle rostou vlasy? Objevil jsem fotografii z května 2005, na které mám sestřih cca 1 cm, teď to je cca 40cm, tedy (moje) vlasy rostou rychlostí přibližně 13 cm za rok, což odpovídá uváděnému jednomu centimetru za měsíc. Někomu rychleji, někomu pomaleji, jinak rychle v létě a jinak v zimě, jinak ve dne a jinak v noci.

Volné pokračování … Vlasy a psychika

Doporučené čtení … Tajemství žen s dlouhými vlasy, Tajemství dokonalé péče o krásné dlouhé vlasy, Nemoci a léčení – Vlasy

51 komentářů u „Krásné dlouhé vlasy

 1. Jana

  mám radost z toho, jak jsi krásně a sám na tomto článku demonstroval, jak je cesta k Dokonalosti a touha po Dokonalosti subjektivní…

  1. deosum

   Nevím, (paní) Jano, jak to myslíš, co že jsem to demonstroval. Že pro někoho jsou důležité vlasy? Všechno je důležité, každý detail, i vlasy. Vše oživuje stejný Duch. Téma vlasy a vlasy samotné je pro mne téma odpočinkové a uvolňující. Pokud by to byla jediná dokonalost, o kterou někdo usiluje, anebo jediná přednost člověka, pak je to na uváženou … Měj se fajn 🙂

 2. Jana

  Souhlasím s Tebou, Vítku, že je všechno důležité, tedy i vlasy. Pro mě však vlasová Dokonalost u mužů představuje krátký sestřih stejně jako pečlivě oholená tvář. Dlouhé vlasy vnímám jako ozdobu a mám je spojené se ženou. Zastáváš dlouhé vlasy, ano, je to Tvůj postoj a Tvá zkušenost a projev Tvé svobodné vůle – a je to tak v pořádku. V žádném případě není mým cílem Tě navádět ke změně Tvého názoru na vlasy. Potom jsem ale zvědavá, jak se stavíš k vousům a nehtům – máš je také dlouhé a nestříhané?

  1. deosum

   Zajímavé je, Jano, že každému se líbí něco jiného. Určitě je to tak dobře, kdybychom byli všichni stejní a líbily by se nám stejné věci, byla by to nuda … Proč se ale jednomu líbí právě oholená tvář a někomu zarostlá? Proč se někomu líbí brunetky a jinému blondýnky? Je to vrozené? Je to tím, že taková byla maminka, učitelka v mateřské školce? Nebo první láska? Dá se to změnit? Má se to změnit, protože je to předsudek? Má člověk hledat pouze uvnitř? Kdoví …

   P.S. Vousy občas zastřihnu strojkem na vlasy, tedy nikoliv hladce a nehty stříhám nůžkami.

   1. Jana

    To je dobrá úvaha, Vítku. Také zastávám názor, že lidé nejsou stejní a už z tohoto aspektu každý člověk hledá či touží po té své Dokonalosti – a potom se někdy může stát, že představa o Dokonalosti jednoho člověka není shodná s představou o podobě Dokonalosti druhého člověka. A potom nastanou tři možné situace: buď za prvé: oba lidé žijí vedle sebe v míru a komunikaci a akceptují představu o Dokonalosti toho druhého (nemusí s touto představou souhlasit, ale přijímají ji, říkají ji ano) nebo za druhé: jeden člověk povýší svou představu o Dokonalosti nad ostatní a má potřebu druhého člověka přesvědčit o tom, že jedině ta jeho představa o Dokonalosti je správná (protože on s ní má dobré zkušenosti) a nebo za třetí: oba lidé žijí vedle sebe a neprojevují o sebe zájem právě kvůli rozdílnosti svých představ o Dokonalosti (tedy každý člověk žije ve své společnosti). Já sama jsem Dokonalost našla v přírodě, kde funguje úžasný řád. Příroda je úžasná, dokonalá a harmonická a všimni si, v přírodě můžeš pozorovat spoustu věcí a jevů, ale ještě jsem si nevšimla, že by v přírodě někdo někoho kritizoval…

    1. deosum

     Ahoj Jano, všiml jsem si jedné věci. Zatímco ty píšeš vlasová Dokonalost, tak já slovo Dokonalost s velkým D používám ve smyslu Světlo, Bůh, TO, Stvořitel, Zdroj. Myslím si, že v této rovině ani nejde mluvit o mojí nebo tvojí představě či podobě Dokonalosti, ale spíš o stejné Zkušenosti Dokonalosti, pokud ji člověk má. Myslím si, že to, o čem se zde bavíme v souvislosti s oholenými vousy a barvou vlasů, je „obyčejná“ hmotná dokonalost s malým d. V této rovině se dějí lidská nedorozumění, nepochopení a jinakost. A v této rovině existuje také nedokonalost, kterou může někdo považovat za „svou dokonalost“. Například někdo může říkat nepořádku, „můj svérázný pořádek“, ale on to bude nepořádek, ve kterém se nebude orientovat ani on sám, i když si to nepřizná. Pak je ale těžké s takovým člověkem souhlasit. Nebo někdo bude občas opilý, ale bude říkat, že to není často a že ostatní pijí daleko víc. Pak si myslím, že opět nelze souhlasit s jeho pohledem na to, co je správné. Mohu toho člověka chápat, až do morku kostí, mou cítit jeho pocity a vidět jeho myšlenky, ale nemohu s ním souhlasit. I se sebou někdy nesouhlasím. Chci ukázat, že rozlišuji mezi slovy dokonalost a Dokonalost a jak chápu jejich význam (i když se mohu někdy překlepnout).

     A teď hurá do přírody. Včera jsem pozoroval takové vodní myši, asi nutrie a nevím, jestli se kritizovaly, ale nesouhlas tam byl vidět. Jedna asi vlezla někam, kam neměla a druhá jí hnala pryč. Také jsem pozoroval, jak kočka chytla myš a žrala ji. Nejdřív ji jenom chytla, chtěl jsem vyskočit a myšku zachránit, ale pak jsem si řekl, kdyby Bůh chtěl, tak tu myšku zachrání. To, co se děje je správné. Nemyslím si, že by to byla zkouška, jestli začnu honit kočku a zachraňovat myš. Spíš to byla zkouška, jestli dokážu respektovat to, co se děje a nebudu chtít to změnit. Vím, je smutné pozorovat, když se třeba lidé vraždí anebo škodí sami sobě, ale je to jejich vůle víc než vůle nějaké kočky a myši. Trošku jsem se rozepsal, jde to samo.

     K Tvému textu, píšeš „nemusí s touto představou souhlasit, ale přijímají ji, říkají ji ano“. Pokud s nějakou představou nesouhlasím, nemohu jí říkat ano. Mohu jí chápat, mohu jí respektovat, ale pokud s ní nesouhlasím, tak mi tam slůvko ANO nesedí. Otázkou spíš je, zda s tou představou nesouhlasím oprávněně, nebo neoprávněně. Viz, nepořádník a opilec. Měj se hezky a užívej si přírody.

     1. Jana

      Vítku, skutečnost působí i bez našeho souhlasu, není na něj odkázaná. Skutečnost je zdrojem našeho života, z ni bereme svou sílu – a když se tomu bráníme, prohráváme. Člověk jako jedinečná lidská bytost má právo cokoliv ve svém životě přijmout a cokoliv odmítnout, protože má svoji svobodnou vůli. Tím, že říká ANO i záležitostem, se kterými nesouhlasí, je v pořádku, protože to ANO je jeho ano se skutečností, se životem.

      1. ViTeK

       Ahoj Jano, hádej s jakým s/S bych psal Skutečnost já. Můžeš prosím napsat jeden příklad, kdy člověk „říká ANO i záležitostem, se kterými nesouhlasí“. Pokud říká ANO všem věcem, které se dějí, pak je to ale zbytečné říkat ve smyslu souhlas / nesouhlas.

       1. Jana

        Tak tedy příklad: zůstanu u témata vlasy. Někteří lidé nesouhlasí s účesem ženy, která je ostříhaná na ježka. Ale pro některé z nich je to tak v pořádku, protože jsou v souladu se životem a se skutečností a do té skutečnosti žena ostříhaná na ježka patří. A pro některé z nich to tak není v pořádku, projevují nahlas svůj nesouhlas, píší o tom, jak ženy ostříhané na ježka popírají svou ženskost, dokonalost a přitom oni sami se blokují, protože neříkají té skutečnosti ano, popírají to, co je.

   2. Verča

    Ahoj Vítku,mně to opravdu zaujalo,a některé části Tvého psaní,mne i příjemně pobavily…Je zajímavé číst názor muže,co se tohoto tématu týče.Sama si nechávám odrůst své vlasy,tak snad brzy budu mít ty své přírodní.Hodně zdaru i Tobě 🙂

 3. Jana Krčová

  moc jsem se pobavila při čtení Tvého článku Krásné dlouhé vlasy. Musím s Tebou souhlasit, sice to možná vyzní divně, ale já vážně přemýšlím, když si pročesávám vlasy. Není to vždy tak duchaplné, ale..a také nesnáším fén, vůbec nechápu, proč to lidé používají. Hlavně mě vadí zvuk a mám pocit, že vlasy jsou hrozně zničené. Tak piš dál, bavíš mě. Jana

  Pokud si čteš další blogy na idnes, tak mě najdeš na http://www.krcova.blog.idnes.cz

  Měj se krásně

  1. deosum

   Koukám, Jano, že jste pěkná vlasatice na tom idnes. Já jsem si tam dal fotku za mlada, aby mi holky nezáviděly … ano, kulma, fén a barvy na vlasy jsou znakem zoufalství (kombinovaného s touhou po změně) … mějte se fajn, děkuji za karmu (za návštěvu 🙂

   1. deosum

    Vítku, určitě jsi chtěl říci, že chceš mít své soukromí a ne, aby ti holky nezáviděly. Když něco napíšeš, přečti si to po sobě a dolaď detaily.

 4. tamara

  a Vas styl psani se prijemne cte.Pokracujte, please..sem jsem zavitala z idnes – clanek o pracce a jejich pocitech menecennosti me rozsekal :-D, a doctu si ty zbyvajici na blogu.

  1. VíTeK

   Tamaro, děkuju za trojí pochvalu 🙂 🙂 :-).

   Pokud článek někoho (kromě mě) rozebere a on se pak v sobě nebo ve světě o něco líp vyzná, tak nepíšu zbytečně a … budu psát dál … 🙂

   1. VíTeK

    Vidím, že starcův dred tě oslovil, avšak nevybudil touhu dotýkat se, anebo zvědavost přivonět. 🙂 Nevěřím tomu, že se mu dělalo nevolno u holiče a po stříhání mu nebylo dobře. Určitě skrývá nějaké tajemství. Třeba věřil tomu, že čím delší vlasy, tím lepší spojení s bohem. Nebo je to u nich známka společenského postavení, mít na hlavě humus …

     1. VíTeK

      Uznávám, přehnal to a vlasový guru to pro mne nebude. Jeho vlasy jsou dlouhé, ale nejsou krásné :-). Ale je úžasné, jak dlouhé mohou narůst vlasy a co si nechají líbit. Pokud je pravda to, že dědovi nedělalo dobře stříhání, tak to může být krásná ukázka vsugerované nemoci. Anebo chtěl být něčím výjimečný, ale styděl se to říct naplno a tak se vymlouval na stříhání. Je to pro mě zajímavost. Nejen odstrašující případ. Ten děda musel mít naprosto jedinečnou psychiku, nejen vzhled.

      1. Pavlina

       hmm nebo mu to bylo naprosto fuk, mozna nepremyslel tak do hloubky jako vy Vitku, i kdyz je mi jasny , ze uz tim vlastne jaksi nevedome do te hloubky premyslel aniz by o tom vedel-)))

       1. VíTeK

        Ať člověk do hloubky přemýšlí nebo nepřemýšlí, tak se mu děje podle myšlenek … čili za podivným vzhledem starce byly nějaké podivné myšlenky … ať si je uvědomoval nebo ne. V tom případě starcův vlas omlouvá nevědomost :-).

 5. Alexandra

  ahoj (nebo dobrý den? promiň/te nikdy nevím, jestli mám když píšu komentář tykat nebo vykat), jen jsem chtěla říct, že mě tento článek potěšil, jelikož zítru jdu ke kadeřnici a utvrdil mě v tom, že si mám jen ustřihnout 2cm konečky a nezkracovat po ramena 🙂 Díky.

  PS: nesnáším fén, fénování, kulmování, žehličku na vlasy, laky, gely, apod. mám prostě ráda svoje vlasy :D:)

  1. VíTeK

   Dobrý den,

   Alexandro, děkuji za pochvalu, jsem rád, že vás/tě článek potěšil.

   Teď ještě nepodlehnout nápadům kadeřnice.

   Ať to dobře dopadne … 🙂

   Hezké dny …

 6. Sonja

  a tenhle článek mě vážne pobavil a udivilo mě jak s tebou souhlasim…taky jsem pár let byla v zajetí chyméry barvení…a teď mé vlasy vypadají skoro jako před tím…dlouhé pod lopatky je mám celý život…od ramen az pod lopatky mi vyrostou za půl roku…pro mě byl kdysi znak dokonalosti u ženy dlouhé rudé vlasy..sedm let takové byly než mi došlo že to nejsem já….vrátit se k podstatě sebe sama znamená stát se tím kým jsem…miluji přirozeně krásné dlouhé vlasy i u mužl nic mě nepřitahuje více dokonce jsem si všimla i toho že mají většinou mnohem lepší cit pro hudbu a rytmus…i mají raději přírodu…vousy jsou též nezbytnou součástí…vím že nic není pravidlem,je to stále otázka individuality…přesto ti děkuji za obdiv k dlouhým tmavým vlasům,kdyby se zatajil dech jen jedinému člověku při pohledu na mé vlasy beru to jako zadostiučinění mé píle:)jinak olivový olej je nepřekonatelny…malá rada stačí jednou za dva měsíce osm dní olivový zábal(extra virgin) na noc a ráno si umýt vlasy šamponem,působí to proti vypadávání,třepění i škodlivinám v ovzduší…jinak značka alverde zdaleka nevyhovuje každému mě naopak kvalitu vlasů zhošila…takže tohle věčné hledání zná snad každy kor když trpí na lupy…masky z vajec a jiných surovin jako je med apod,jsou samozřejmostí ale jak říkám každý hledáme…určitě dočtu i zbylé články:)krásnou noc

  1. VíTeK

   Ahoj Sonjo,

   Dlouhé vlasy jsou fajn, akorát se musí česat (přesněji rozčesávat), což nedělám příliš často a podle toho to pak vypadá. Kdyby někdo vymyslel opravdu fungující samorozčesávací přípravek, to bych mu zatleskal a možná i zaplatil.

   Zatím jsem odolal všem zábalům, vajíčkovým, jogurtovým i medovým. Jenom občas vetřít trochu oleje ne jako zábal, anebo přelít odvarem z kopřiv.

   Jak to myslíš „jednou za dva měsíce osm dní olivový zábal“ to jako chodit osm dnů spát s vlasy namočenými v oleji a ráno to umývat? Nestačil by jeden den?

   Přeju ti hezké dny, krásné dlouhé a dechberoucí vlasy 🙂

 7. Sonja

  našla jsem tuhle radu v ve starém domácím lékaři,tak to dodržuji opravdu osm dní pak mám totiž déle klid:)))o rozčesávání ani nemluvte…mám nejenom dlouhé vlasy ale taky husté jemně se vlnící…takže už jen čekat než uschnou abych jemohla učesat je něco…nemohu pořád najít správný hřeben…

  1. VíTeK

   A já mám vlasy tvrdý jak dráty a ještě ohnutý a zacuchaný 🙂

   Nechci být krutě vtipný, nebyla to kůra na odstranění vší, když to bylo v domácím lékaři?

   Zajímavé je, že zatímco já jsem intuitivně dospěl k metodě „umýt a namastit“, jiní používají metodu „namastit a umýt“. Kdo maže, ten jede …

   Hezký večer … 🙂

   1. Sonja

    je to kniha o bylinkách a péči o pleť a vlasy….já tomu říkám domácí lékař 😀 jinak tímto hřebenem se neučesu i kdybych dělala nevim co 😀 zrovna teď jedu zase osmidenní kůru kterou sem si upravila podle potřeby mých vlasů tak že maštění probíhá obden na celou noc…to znamená vmasíruju tolik oleje aby vlasy byly pokryté i vlasová pokožka ale olej z nich nekapal no a po sedmi osmi hodinách spánku si umeju vlasy nadvakrát a stejně jsou svěží a nevysušené…myslím že každému vyhovuje něco,ale chodit s mastnými vlasy byť by to bylo pro jejich dobro se přeci nechce nikomu :)ale kokosový olej objednám….vidím že se na něm dá i vařit :Dale stejně na něm kuře radši dělat nebudu,je to příjemná změna co se týče vůně :Dnebudu celou noc vonět jak zálivka 😀

    1. VíTeK

     Dobrý večer,

     Včera jsem zkusil první mastící pokus. Ještě nemám zvládnutou technologii, neboť jsem bojoval s tím, jestli olej do vlasů vtírat nebo vlasy do oleje máčet.

     Nejvíc se mi líbilo, když jsem po umytí vlasů vylezl z vany a měl na sobě příjemnou vrstvičku oleje.

     Na tom kokosovém oleji nebudete vařit, budete vnímat jeho božskou vůni, která sytí lépe než pokrm 🙂

     Dobrou noc … 🙂

     1. Sonja

      jj pomáhá to i pleti:)taky mě přišla vtipná ta vrstvička,jinak nemáčím,ale vtírám a přiznám se,že se jim při tom omlouvám za ta léta barvení na červeno snad mi jednou odpustí:)

       1. Sonja

        kdybych neřekla kamarádům že ty dlouhé tmavé vlasy jsem mučila sedm let červenu barvou tak by to nikoho nenapadlo:Dnevypadají nezdravě…až na tu barvu jsem se starala vždycky….ale už aby byly pryč i zbytky mé hlouposti 😀

        1. Sonja

         a ještě jeden dotaz na ten šampon proti vypadávání a šednutí…..teď si nevybavuju název…kde ho sehnat?

        1. VíTeK

         Já si tím namastím ruce, pokochám se vůní a pak se tím pohladím a pak se učešu, a ono se to vstřebá. Komu se mastí vlasy, asi to pro něj nebude, já je mám spíš suché a drsné …

        2. Sonja

         mě se mastí klasicky kolem oblčeje prakticky po dni,zbytek po dvou…ale podle mě je to stejné jako s obličejem který semi loupe a přez den se leskne….opotřebuje se to před umytím namastit…po délce jsou vlasy taky spíš suché,ale po olejových zábalech už né drsné…

        3. Sonja

         a lupů se zbavit teď nemůžu dva roky v kuse…už jsem rezistentní na všechny nizoraly apod.

        4. Sonja

         také mi pořád říkají že se podceńuji…jelikož je mám celý život jen tak se asi nezměním,nebo vy věříte že jde překopat celou osobnost jen silou vůle?a co tam kde není ani vůle?potřebu ochrany mám stále….ale není chlap co by mě chtěl chránit,byly jen tací co využily takže ani to se jen tak nezmění..

        5. Sonja

         ménněcenost a nehezkost?aha tak už vim i proč se mastěj…sakra…a zase sme u toho že se člověk zcela nezmění,když máš dispozice k nabírání tuků,poruchu štítné žlázy a 185 cm….nepřipadáš si hezký/tedy já muži by ty proporce slušely více/

        6. VíTeK

         Sonjo,

         Tohle není téma, které se dá probrat dvěma větami na internetu. Já se sám sebe pokouším „překopat“ už téměř 20 let a stále hledám lepší způsoby. Jsou věci, se kterými člověk nic neudělá. To jsou danosti, například výška (ale i pro tu se člověk rozhodl (než se narodil) a tak by ji měl přijmout). Pak jsou věci, se kterými jde něco dělat. A pak je to nejdůležitější – pocity a myšlenky a ty člověk měnit může. Tak, že třeba pochopí, že lupy mu říkají, ať si víc věří, protože si věří méně, než na co má. Taky ty lupy mám, ale už méně. Učím se chválit sám sebe, úplně od začátku, za drobnosti … třeba za tuhle odpověď, která má hlavu a patu a věnoval jsem jí několik minut pozornosti. (Hezky jsi to napsal :-))

         Svět je absolutně spravedlivý. Každý dostane to, co mu patří, co chce a o co požádá … hlavu nahoru, to bude dobrý 🙂

        7. VíTeK

         Šampón proti lupům si pak člověk může koupit pro radost a za odměnu, že se víc chválí :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *