Avenna.cz – sekta nebo Poselství Spravedlivosti a Dokonalosti?

 avenna-cd

Jedno ze slov, která hledají a nacházejí lidé na tomto webu, je slovo Avenna. Mám tu několik odkazů na jejich stránky. Lidé chtějí vědět, co je tahle Škola zdraví těla i duše zač.

Je to sekta, anebo nejlepší duchovní učení?

Přináším několik postřehů, které jsem posbíral v průběhu 8mi let, co Avennu a dění kolem ní pozoruji a prožívám.

Nejprve k jejich stránkám avenna.cz. Pokud jste „normální“ člověk a zavítáte na ně, začtete se do podivných textů psaných jakýmsi blábolivým jazykem. Pokud nahlédnete do komentářů, zjistíte, že jsou jakoby „o ničem“.

Hezky to napsal ve svém komentáři Petr: „Pravděpodobně nemáte pořádně co na práci, když se dokážete pořád dokolo zabývat takovými nesmysly.“

Hlavní představitelku, paní Katku K., nazývají Kačenka, což, alespoň u mne ze začátku vzbuzovalo představu kačenky, která plave po hladině rybníka anebo představu pětileté holčičky.

První článek o Avenně, který se dá najít na internetu, je už z roku 2002 od pana Zdeňka Vojtíška TI, KDO SE CHYTAJÍ STÉBLA „Jen si nejsem jist, zda inkasovat nezanedbatelné částky za řídkou kaši lidových mouder, vydávaných za vesmírné poselství, je opravdu spravedlivé …“

Z doby nedávné tu máme několik článků z Reflexu od pana Jiřího X. Doležala, kde se můžeme dočíst:

První článek DUCHOVNÍ PODNIKATELKY
„Jejich činnost vykazuje jasné znaky toho, čemu se dřív říkalo lidová zbožnost – poněkud prostá a kýčovitá víra určená pro lidové vrstvy.“

Dalo by se říci nevinná skupinka lidiček, co se scházejí, aby poslouchali kázáníčko.

Druhý článek PAVLE TYKAČI, PLAČTE
je „senzační“ odhalení. Představitelky léčitelského kultu Avenna mají pod kontrolou lidi vlastnící pozemky asi za sto dvacet pět miliónů korun. A k samotnému učení … „Je to směs nesmyslů a banalit; zdravým rozumem je těžko pochopitelné, že jim to někdo žere.“

Třetí článek VE SPÁRECH SEKTY už je jenom kopáním do mrtvoly. Podtitul Zkušenost s léčitelskou chobotnicí a jak z ní ven. „Apoštolky pitomosti se ale v momentě, kdy je ohroženo jejich duševní vlastnictví, mění v apoštolky něčeho úplně jiného. V apoštolky zla a nenávisti.“

Zmíním ještě jeden komentář v diskusi na serveru inZine „Inak offtopic male varovanie, moja znama sa v prahe chytila do sekty www.avenna.cz a je totalne v pici.Zprvu som to s nou prezival a odradzal ju,ale neda sa-aj im ide len o prachy,ale maskuju to za nekonecnu Vyssiu Spravodlivost.“

Tak už je vám jasné, co je ta Avenna zač? Mě tedy ano, a povím to i vám.

Je totiž několik maličkostí, které člověk na první pohled nemusí postřehnout a tak může uvěřit omylu.

Za prvé. Ten blábolivý jazyk, kterému zlí jazykové říkají „kuňovština“, podle jména jedné z autorek Kataríny Kuňové je jazykem, který je velice přesný. Každé slovo v textu má svůj jedinečný význam a tak to, co vypadá na první pohled jako blábolení je ve skutečnosti co nejpřesnější popis něčeho. Tyto texty nevznikají jako běžné texty novinářů, ale jsou laděny a vylepšovány až do dokonalosti. Za jedním článkem jsou „hodiny a hodiny přepisování“, jak mi řekla paní Kuňová. Také chci říci, že když jsem použil slovo blábolení, myslel jsem to z pohledu náhodného čtenáře, který není na takovouto formu zvyklý.

Chce to, se trošku do článků začíst a nenechat se odradit jazykem, který je pro člověka nezvyklý.

Protože učedníci Avenny se také snaží být maximálně přesní a spravedliví i oni píší jazykem, který připomíná „kuňovštinu“. Pravý avennista by nikdy nenapsal, že je někdo „v pi-či“ z jednoduchého důvodu, že by to nebyla pravdivá a přesná informace. A také proto, že je to vulgární slovo.

Za sebe chci říct, že některé komentáře na Avenně mi připadají opravdu zbytečné a „o ničem“, případně jsou projevem přecitlivělosti pisatele.

Kačenkování a Haničkování, tedy oslovování zdrobnělinou křestního jména má vyjadřovat to, že člověk má sám sebe (a druhého) rád a že má k sobě (a druhému) hezký vztah. Má to ještě hlubší význam, který je mimo záměr tohoto textu.

Dostáváme se ke stěžejnímu bodu. Proč Avenna někomu učarovala natolik, že jí uvěřil a druhým se to může jevit, že se stal obětí sekty. Pro zajímavost si můžete přečíst článek Jak člověk rozpozná závislost (i na Avenně)?

V článku si také můžete všimnout, jak vypadá „kuňovština“. Tam, kde by běžný člověk řekl „Návod, jak zacházet se svými schopnostmi“ Avenna říká „Návod, jak zacházet se svými Schopnostmi, Znalostmi, Dovednostmi, Vědomostmi a Zkušenostmi.“ Avenna rozlišuje, protože vědomost je něco jiného než schopnost a zkušenost. Běžného člověka by ani nenapadlo vyjadřovat rozdíl mezi těmito slovy.

Dalo by se dokonce říci, že „kuňovština“ není blábolivý jazyk, ale blábolivým jazykem hovoří všichni ti, kteří nehovoří „kuňovštinou“. Ti totiž neznají pravý význam slov.

Avennista by také neřekl, že je „hrozně rád“, protože ví, že hrozný je od slova hrůza a radost je jiný pocit než hrůza. „Kuňovština“ tyto běžné nelogičnosti neobsahuje.

Stěžejním bodem, o kterém jsem začal psát, jsou léčitelské diagnostické schopnosti hlavní představitelky učení. Je o nich krátká a snadno přehlédnutelná zmínka na stránce Průběh osobních konzultací

„Po úvodu následně diagnostikuji dotyčného člověka: bez doteku rukama i načítáváním faktů z jeho duše.“

Dále na stejné stránce:
„Tyto příčiny a důvody nemoci jak tělesné, tak i duševní, nosí člověk ve své duši, ve svém nitru. A já je umím dohledat a pojmenovat.“

„Také umím najít způsob, jak tyto příčiny a důvody nemoci odstranit.“

„Provést to už člověk ovšem musí sám.“

Načítávání faktů z duše člověka je něco, o čem klasická medicína nemá vůbec zdání a něco, z čeho běžnému člověku začne běhat mráz po zádech. Léčitel se prostě podívá a vidí celý váš život jako na dlani. Vidí všechny vaše hříchy, lži, krádeže, pocity, myšlenky, pohledy, vjemy. Ví o vás všechno, anebo alespoň všechno potřebné k tomu, aby vám mohl poradit v tom, s čím jste k němu přišli.

Když se ho zeptáte, co jste dělali 8. března roku 1993, poví vám to s fotografickou přesností. A když se ho zeptáte, na příčinu nemoci, tak vám ji poví také. I když ta příčina nemoci může znít banálně. „Zub vám odumřel proto, že křivdíte tchýni.“ Jsou věci, které vám nepoví a to věci, které by vám mohly uškodit a bylo by vůči vám nespravedlivé je vědět. Byli byste zbaveni své svobodné vůle a jednali byste pod vlivem těch informací. (Buddha varoval své žáky. Nechtějte nic vědět o osvícení, mohli byste zešílet.)

Pokud někdo svou myslí, duší mozkem, nebo co to je, pokud dokáže něco, co nedokáže nejmodernější diagnostický přístroj za desítky milionů korun či dolarů, tak před tímto člověkem smekám a čtyři tisíce korun, které si žádá za hodinovou konzultaci, tomu člověku ze srdce přeji. Ono totiž ani nezáleží na tom, kolik peněz člověk má, ale jak k nim přišel a co s nimi dělá.

Paní Kuňová mne svými schopnostmi přesvědčila o tom, že umí. Vážím si jí proto, že jenom neblábolí, jako někteří jiní léčitelé, ale její slova jsou přesná a její návody fungují, pokud je člověk pochopí a dodrží. Kdo v tomto příběhu blábolí, tedy šíří výmysly a domněnky je pan Jiří X. Doležal. Nehledá pravdu, ale hledá senzaci a tak nachází to, co hledá a vidí to, co vidět chce.

Přeji mu, aby jednoho dne odložil své brýle a viděl věci takové, jaké opravdu jsou. Aby jednoho dne pochopil a ocenil čistotu myšlenek, které dnes nazývá „směs nesmyslů a banalit“.

Základní myšlenky Avenny si můžete přečíst na jejich webu.

 • Příčina všech nemocí se skrývá v psychice člověka.
 • Každá chyba, každé ublížení, byť je sebezávažnější, lze za dodržení určitých podmínek napravit.
 • Vše, co se člověku děje, je přesným a precizně načasovaným důsledkem jeho smýšlení a jeho činů.

Avenna je zatím to nejlepší učení o zdraví a růstu člověka, které mi přišlo do cesty. A to jsem toho vyzkoušel hodně. Pokud znáte nějakou lepší nauku, tak mi o ní prosím napište. Rád se s ní seznámím, a pokud bude lepší, tak Avenně poděkuji a půjdu dál …

Posuďte sami, jestli jsem se ocitl ve spárech sekty.
Vítek P.

137 komentářů u „Avenna.cz – sekta nebo Poselství Spravedlivosti a Dokonalosti?

 1. Jana

  Ahoj Vítku,

  respektuju Tě jako stoupence Avenny, ale moje zkušenost s Avennou je jiná. Asi obdobná jako je Tvoje zkušenost s kineziologií či s homeopatií. A tak jsem hledala dál. Hledala jsem to pochopení. A také našla. A jsou to rodinné konstelace. Úžasná metoda, která Ti otevře oči, abys viděl skutečnost opravdu takovou, jaká je a ne takovou, jak se Ti jeví.

  A také oceňuji, byť s odlišnými názory a zkušenostmi, tu sílu výměny našich myšlenek.

  Měj se hezky, Jana

  1. Vlaďka

   Dobrý den paní Jano.

   Informaci o rodinných konstelacích znám z vyprávění dvou kamarádek,které s tím mají zkušenost.Zajímalo by mě,zda jste touto metodou dokázala zastavit nějakou nemoc nebo vyřešit určitou konkrétní situaci.Z toho vyprávění mi totiž připadalo,že se tam sice člověk spoustu věcí dozví,ale nic moc vyřešit tím nelze.Možná mám ještě nedostatek informací,prosím upřesníte mi to?

   Ještě k Avenně.

   Já jsem si podle Avenny dokázala zastavit migrénu,křeč v noze,průjem během pár minut,srazila jsem si horečku,zastavila zánět nosohltanu,bolest v krku.A mám z toho upřímnou radost.

   Vlaďka

   1. Jana

    Hezké odpoledne paní Vlaďko,

    to je dobře, že jste takto úspěšná, to Vám přeju. Já jsem potřebovala vidět a pochopit a to se mi povedlo právě na rodinných konstelacích. Ale pozor, asi má smysl rozlišovat ty dva okruhy – zdraví a duše. Myslím si, že osobní zážitek předčí jakékoliv vyprávění. Záleží na každém z nás, jestli ho nová informace osloví…vždyť jsme přeci jedineční se svoji svobodnou vůlí…

   2. Jana

    Dobré ráno paní Vlaďko,

    ještě jsem si všimla jedné věci po přečtení Vašeho komentáře: v té Vaší větě cituji:"Z toho vyprávění mi totiž připadalo,že se tam sice člověk spoustu věcí dozví,ale nic moc vyřešit tím nelze.Možná mám ještě nedostatek informací,prosím upřesníte mi to?" Hodnotíte něco na základě vyprávění někoho bez své vlastní zkušenosti? A s předsudkem činíte závěr? Toto já nevnímám jako správný přístup.

    Mějte se hezky, Jana

    1. Vlaďka

     Paní Jano.

     Jsem toho názoru,že každý člověk si dělá svůj úsudek na věc i z pouhého vyprávění nebo přečtení knihy,nelze si dělat názor pouze na základě zkušenosti.To bychom si potom museli vše vyzkoušet,což je nesmysl.Pokud píši,že mi to PŘIPADALO……tak tím nemám na mysli,že to tak je nebo že je to 100%,takže toto prosím není předsudek.Předsudek pro mě je pokud tvrdím něco,co je pro mě stoprocentní a nebo tvrdím že to tak bude.

     A tím ,že mi to připadalo…tak…a tak…..tak je to pro mě otevřená záležitost a proto se dále pídím po informacích,proto jsem po Vás chtěla upřesnění.Tolik mé vysvětlení.Myslím si ,že každá metoda tohoto druhu člověka někam svým způsobem posune a že každému vyhovuje něco jiného.

     Vlaďka

 2. Vlaďka

  Vítku dobrý.

  Znám ještě jednu metodu,která by možná zajímala Vaši manželku,ale je to pouze berlička,která funguje dobře,je jednoduchá,sama jsem absolvovala kurz,byla jsem zvědavá.

  adresa:www.eft.cz….třeba jste se s tím už setkal. Vlaďka

  1. VíTeK

   Obávám se, že by se jí to líbilo, má ráda čakry a meridiány a jin a jang a taky pět prvků a teplo a chlad a energii čchi … a co vy, co jste si odtud odnesla? A kdy to bylo?

   1. VíTeK

    Cituji:

    „EFT je v podstatě emoční forma akupresury, založená na převratném objevu dr. Callahana, že: Příčinou všech negativních emocí je porucha v našem tělesném energetickém systému.“

   2. Vlaďka

    Já jsem si udělala z toho závěr takový,že pokud si touto metodou něco odstraníte a nezměníte své neoprávněné myšlení a nebo chování,tak se Vám nemoc stejně vrátí.Takže stejně Avenna je u mě hvězda č.1,protože ta mi ukázala přímo příčinu jak se spouští nemoc a to je k nezaplacení. Vlaďka

    1. VíTeK

     Vlaďko, blahopřeju. Je vynikající, když si to takto dokážete zařadit. Jsou lidé, kteří něco několik let používají a ani jim nedojde, jak to (ne)funguje. Ona nějak, u někoho a v některých případech zabere každá léčebná metoda. Ale to my nehledáme 🙂

     1. Vlaďka

      No Vítku,co může být úžasnějšího,než se dostat k úplnému počátěčnímu zdroji spouštění nemoci a dostat návod,jak to odstranit?Řekněte?

      No prostě paráda!

      1. VíTeK

       Co může být úžasnějšího? No přece prevence, Vlaďko. Zastavit nemoc ještě před tím, než vznikne nebo než se projeví na těle.

       1. Vlaďka

        Samozřejmě a když k tomu známe informace jak se to spouští,tak můžeme právě zahájit už tu prevenci.

        Hezký zbytek neděle Vlaďka

 3. Helena

  Ahoj Vítku, nějakou dobu jsem tu nebyla a koukám jak se to tu rozjelo. Moc zajímavých věcí! Smekám před tvojí tvořivostí.

  Paní Vlaďko zdravím i pod Milešovku :-)a vzpomínám. Vypůjčila jsem si už několik knih co jste mi doporučila a "fakt dobrý"

  Mohu posoudit jak avennu tak konstelace z osobní zkušenosti, tak snad nebudu nařčena z předpojatosti. Konstelace jsem si moc užila, spoustu věcí jsem si na nich uvědomila, ale tím to skončilo.Po příchodu domů jsem se v tom zase plácala, nevěděla jsem, co s tím co jsem zjistila mám vlastně dělat… U Avenny si vážím toho, že mi dá přesný návod co je správné, na každou( dobrá na skoro každou) otázku mi dá odpověď.

  Někdy ale přemýšlím o tom jestli není na škodu přeskočit to období hledání, když vlastně najdu hned, ale "neodpracuji" si to.

  Ještě jednou zdravím a určitě se tu uvidíme častěji. Helena

  1. Vítek

   Ahoj Helenko, co kdybys napsala, co je to za ty "fakt dobrý" knížky. Já jsem vyzvěděl od Vlaďky Sinelnikovy a ještě Tajemství, časem k tomu napíšu recenzi.

   Myslím si, že nalézt je dovoleno jen tomu, kdo hledá. Kdo není připravený a přečte si něco z Avenny, tak si pomyslí, že je to „směs nesmyslů a banalit“ nebo ho to nezaujme.

   1. Jana

    Ahoj Vítku,

    už se těším na tu Tvou recenzi k avizovaným knížkám. Myslíš si o sobě, že jsi schopen objektivního pohledu? A potom, jak jsi došel k poznání, že cituji: " Kdo není připravený a přečte si něco z Avenny, tak si pomyslí, že je to „směs nesmyslů a banalit“ nebo ho to nezaujme." Co když si ostatní pomyslí něco úplně jiného? Tím jenom jemně naznačuji, že si nemyslím, že je správné předjímat myšlení ostatních,toto už zavání manipulací… A co konkrétně myslíš slovem připravený?

    Hezký večer, Jana

    1. Vítek

     Pro Janu opravuji:

     Kdo není připravený (to pochopit) a přečte si něco z Avenny, tak si pomyslí, že je to „směs nesmyslů a banalit“ nebo ho to nezaujme nebo si pomyslí něco jiného (nebo si nepomyslí nic).

     Všechno, co píšu je subjektivní. Proč bych měl psát objektivní recenze? Já je budu psát pro to, abych si ujasnil o čem je ta kniha a aby mne případně někdo upozornil, že jsem tu knihu špatně pochopil, že je o něčem jiném a aby mi dokázal vysvětlit o čem je a co mi uniklo.

    2. Vítek

     P.S. Jano,

     Kdysi jsi mi doporučovala Bridu, recenzi (subjektivní názor) na ni už jsem napsal, viz, článek Paulo Coelho – Brida (magie, sex, alkohol … bída).

     1. Jana

      Ahoj Vítku,

      děkuji Ti za vysvětlení. Když o tom tak přemýšlím, tak ono vlastně slovo "objektivní" ve skutečném světě neexistuje. Protože myšlenka je vždy citově podbarvená. A proto si myslím, že má smysl dělat si závěry na základě vlastní zkušenosti (tato úvaha je pro paní Vlaďku). A máš pravdu, Bridu jsem četla, dokonce jsem ji přečetla jedním dechem, ale odnesla jsem si úplně jiné zážitky než ty. Neoslovilo mě ani tak prostředí, ve kterém se děj odehrává, jako ta hlavní linie příběhu – nechala jsem se unést tím krásným vyprávěním o hledání naší Druhé části, o tom, jak se pozná Druhá část podle zářících očí…

      Tak hezký večer, Jana

      1. Vlaďka

       Paní Jano.

       Děkuji za Vaší úvahu.Samozřejmě ,že má smysl dělat si závěr na základě vlastní zkušenosti,ale možná jste mě pochopila jinak.Chtěla jsem tím vyjádřit,že nelze vyzkoušet všechno.Těch metod a alternativ je dnes již hodně,já se řídím vždy pocitem,pokud mě to nějak osloví,tak jdu do toho,ale pokud mi něco říká ne ,tak to nezkouším.

       Např.někdo si musí vyzkoušet třeba několik metod,např.na jednom semináři jsem měli téma…jak jsme se dostali k Avenně?Opravdu jsem zírala,čím někteří lidé projdou,než jim dojde,že tudy cesta nevede.Jedna paní vyprávěla,že najela na vegetariánskou stravu a teprve když začala mít zdravotní potíže a vážila 35 kg,tak až teprve potom jí došlo,že tudy cesta nevede.Těch cestiček měla mnoho.Myslím si ,že pokud posloucháme svou vlastní intuici,tak pak je to správně,protože každý potřebuje zkušenost jinou,někoho osloví jóga,někoho konstelace,někoho astrologie,tarot atd…….

       Píši teď pouze za sebe….nepotřebuji vyzkoušet mnoho,abych si neudělala svůj vlastní závěr.Ale někdo potřebuje více,nestačí mu drobečky,musí pozřít celý bochník.Doufám,že jsem Vám to vysvětlila k pochopení lépe.

       Mějte hezký večer Vlaďka

     1. Vlaďka

      No a já jsem dostala od známé návrh jít rovnou do školy Avenna,známá se o ní dozvěděla na kreslení pravou mozkovou hemisférou,nadšená,že určitě školu bude absolvovat.Tak jsem jí řekla,že bych si o tom musela něco přečíst.Dala mi brožuru,kde jsem se dočetla,že nás tam naučí vyléčit se z nemoci sami,bez lékaře,léčitele,bylinek….prohlásila jsem tenkrát,tak jestli mě toto naučí ,tak klobouk dolů,jdu do toho.Známá se týden před zahájením výuky omluvila,že do školy nenastoupí,ale já jsem se už na školu těšila a naladila se na ní,neodradilo mě to a stihla jsem pouze první ročník těla,za což jsem velmi vděčná.A těším se na Ptyč na další informace,chci si dodělat i téma duše.

      1. Vítek

       Víte Vlaďko, ona ta Ptyč bude fungovat nejdřív za dva roky, si myslím. A to je docela dlouhá doba na to, aby člověk ušel kus cesty. Já osobně nějakou Ptyč vypouštím z hlavy a budu se smažit ve vlastní šťávě a ve vlastních pocitech a myšlenkách. A budu rád, když mi řeknete, které z těch myšlenek jsou mimo, které jsou nespravedlivé a nedomyšlené. (Vyjma literárních výtvorů, ty jsou mimo záměrně, aby člověka osvobozovaly.)

       Od toho tu jsme, abychom si říkali, když někdo ujede. Abychom hledali čistější a spravedlivější myšlenky. Myšlenky jsou jako naše berličky, které nám pomáhají jít dopředu.

       Tak hledejme dokonalé myšlenky v knihách, zkoumejme, co stojí za to přečíst, ale nechytejme se za slovíčka, když víme, co ten druhý chtěl říct a jak to myslel. Jako by záleželo na tom, kolik otazníků někdo napíše za větou. Záleží na tom … ale až na desátém místě.

       Mějte se fajn lidičky …

       1. Jana

        Ahoj Vítku,

        hledáš dokonalé myšlenky v knihách, ale nechceš se chytat za slovíčka, tedy hledáš Dokonalost a opomíjíš Přesnost? Copak není cesta k Dokonalosti kromě jiného dlážděna i Přesností? Záleží na všem, tedy i na tom, kolik otazníků kdo napíše za svou větou. Právě pro Tebe je otazníková záležitost na desátém místě, ale mají skutečně všichni nastaveny otazníky na svém žebříčku jako desáté? Vím, žes to myslel v nadsázce, ale v přesnosti je Síla, tak hezké odpoledne:-))

        Jana

        1. Vítek

         Ahoj Jano, formálně s Tebou souhlasím. Tedy přesněji souhlasím s tím, co jsi napsala. Právě tento tvůj komentář je ukázkou toho, jak bych nechtěl, aby dopadaly naše diskuse. Ale rád si vyslechnu názor někoho jiného.

         Pro mne je počet otazníků na desátém místě a můžeme se dlouho dohadovat o tom, jestli pro tebe je na osmém a pro někoho jiného na prvním místě. Souhlasím s tím, že člověk by se měl vyjadřovat přesně, ale pokud ho za každou větou budeme upozorňovat, co měl říct, aby to bylo přesné, tak ten hovor úplně rozbijeme a ke vzájemnému pochopení nás to nepřiblíží.

         Můžu si to v hlavě přepnout a mluvit maximálně přesně, ale řeknu toho méně a také si můžu zapnout, že budu druhé upozorňovat na sebemenší nepřesnosti. Rozlišujme, kdy se cvičíme v přesnosti a kdy si jenom tak povídáme o tom, co kdo četl.

         Ty na jedné straně chytáš lidi za slovíčka a na druhé straně, když se tě Vlaďka zeptá: „Zajímalo by mě,zda jste touto metodou dokázala zastavit nějakou nemoc nebo vyřešit určitou konkrétní situaci.“, tak jí odpovíš nekonkrétně a obecně: „Já jsem potřebovala vidět a pochopit a to se mi povedlo právě na rodinných konstelacích. Ale pozor, asi má smysl rozlišovat ty dva okruhy – zdraví a duše. Myslím si, že osobní zážitek předčí jakékoliv vyprávění. Záleží na každém z nás, jestli ho nová informace osloví…vždyť jsme přeci jedineční se svoji svobodnou vůlí…“.

         Ano, každý tu můžeme odpovídat jenom na to, co se nám líbí. Pro mne je přesnost především přesnost obsahu, tak aby to druhý pochopil a teprve pak dokonalá forma.

        2. Vlaďka

         Vítku.

         Máte pravdu,fakt jsem měla ten pocit jak píšete,že mě paní Jana chytá za slovíčka a konkrétně mi neodpoví na mou otázku,nechtěla jsem se paní Jany dotknout,proto jsem to zatím nezmínila a řekla si,že ještě počkám,jestli se to bude ještě opakovat.Otázka týkající se konstelací mě opravdu zajímala,ale odpověď ,kterou jsem měla na mysli ,jsem nedostala.Takže jsem pochopila,že se paní Jana o konstelacích rozepisovat nechce a dvakrát se ptát nechci,myslím si,že stačí jednou.

         Říkám si,kdo se ptá ,ten se dozví a když to nebude od paní Jany,tak přijde někdo další,od koho se informaci dozvím.

  2. Jana

   Hezké odpoledne, paní Heleno,

   jsem ráda, že máte osobní zkušenost z rodinných konstelací. Chodíte na ně pravidelně? A u koho jste byla? Trošku mě překvapilo to, co sama píšete, totiž že: "Konstelace jsem si moc užila, spoustu věcí jsem si na nich uvědomila, ale tím to skončilo.Po příchodu domů jsem se v tom zase plácala, nevěděla jsem, co s tím co jsem zjistila mám vlastně dělat…" Není přece důležité vědět,rozumem zpracovat, důležité je pozorovat ty změny…a to je postupný proces. Mně konstelace změnily od základů moje vnímání života, pochopila jsem spoustu souvislostí, ale zejména jsem v procesu sebepoznání. Naopak já mám velkou radost z toho, že si tu svoji životní mozaiku dokážu poskládat sama na základě toho, co uvidím na konstelaci. A vnímat tu rozmanitost pocitů, dokázat je pojmenovat a potom vyjádřit ty své pocity, no to je úžasné. Ale také rozumím tomu, že každý si najde tu svoji metodu…

   Mějte se krásně a hezké odpoledne, Jana

  3. Vlaďka

   Zdravím paní Helenko.

   To jsem poskočila radostí,když jsem objevila Váš komentář,připomněla jste mi prima náladu a pocity z kurzu,hlavně zážitky a výbuchy spontánního smíchu u ohně.

   Myslím,že je dobrá každá zkušenost,musíme přeci poznat, jak chutná to nesprávné,abychom mohli objevit to správné,porovnání má svou hloubku a význam.Já jsem zjistila,že pro mě je dobré to,co mi pomůže situaci vyřešit.

   Jsem ráda,že se knihy líbí.

   Mějte se hezky a zase někdy u dalšího komentáře Vlaďka

 4. Jana K.

  Také zdravím všechny,

  vypadá to, že se pomalu přesouváme ze stránek Avenny sem. A to je fajn.Moc mi chybí články, které paní Katka a Hanka vydávaly a komentáře k nim.Také se těším na Ptyč a souhlasím s Vámi pane Vítku, že je to dlouhá doba. Ráda si tuto dobu zpříjemním čtením Vašich článků.I já budu ráda za typy na pěkné knížky.

  Zdravím Helenku a paní Vlaďku a také vzpomínám.

  Jana K.

  1. Vítek

   Dobrý den paní Jano K. i ostatní, pokud máte tipy na zajímavé knihy, které vám třeba doporučila paní Katka K., tak je prosím napište.

   Já jsem před lety dostal tip na knížku Andrew Matthews – Buď šťastný! Tenkrát jsem prožíval depresi, tak to nejspíš byla taková první pomoc, jak myslet jinak.

 5. Helena

  Dobrý den, všechny zdravím.

  Doufám paní Vlad´ko, že mohu prozradit Vámi doporučenou literaturu. …Zatím jsem stihla Miroslavu Holoubkovou (O svém životě si rozhodujeme sami a Na konci cesty nás čeká poznání). Půjčenou mám už také Barbaru De Angelis ( Tajemství muže, Tajemství ženy, T.partnerství, T. harmonie). Oblíbená u nás obou je Zděnka Jordánová. Tu Vítku myslím znáš. Další knihy jsou Vladimír Megre- osm dílů Anastázie a Žádná setkání nejsou náhodná -Kay Pollak. Ostatní knihy( Sinelnikov a Tajemství ) už myslím byly zmíněny.

  Paní Jano na konstelace pravidelně nechodím. Po vyzkoušení jsem zjistila, že to pro mě není to nejlepší co znám. Jednou jsem zažila situaci, která mi ukázala, že i lidé kteří se konstelacím věnují mají své rezervy . Po půlhodině čekání na lektora (pan Jan Bílý) nám majitelka prostor oznámila, že sezení nebude- pan Bílý na nás zapomněl… Prý se mu to občas stává… Troufám si říci že v Avenně by se to nestalo.

  Jinak souhlasím s ostatními, že chytání za slovíčka mi také není příjemné.

  Hezký den, Helena

  1. Vlaďka

   Paní Heleno.

   Souhlas,ale možná že, Vítek většinu literatury zná,můžu dodat ještě další……..Masaru Emoto-Skutečná síla vody,…..Shakti Gawain-Cesta proměny…….Brian L.Weiss-Poselství mistrů…….Jenny Nowak-Čarodějka po česku/naše autorka Jana Nováková/……Marlo Morganová-Poselství od protinožců/supr čtení,člověk zjistí,jak až moc je odkloněn od přírody/.

   Tak se mějte sluníčkově a barevně jako ten nádherný podzim.

   Vlaďka

   1. VíTeK

    Vlaďko, knížek je hodně, otázkou, je, co od nich člověk čeká. Většinou mi stačí pár desítek vteřin, přečíst si několik vět z knížky (anebo stránek na internetu) a už „vím“, kam ta nauka patří a co od ní můžu čekat. Dokážu si to zařadit (podle sebe). Dřív mi to trvalo několik měsíců nebo let, než jsem něco prozkoumal. Hodně těch léčitelských nauk léčí „příčinu“ akorát že každá vidí tu „příčinu“ někde jinde a tak to, co jedna považuje za příčinu, může být pro jinou důsledek nějaké jiné příčiny.

    Dřív jsem snadno uvěřil autorovi, že tohle už konečně je to pravé … a ono to pak nějak nefungovalo. Teď tato diagnóza autora trvá několik desítek vteřin a to je skvělé. Ale lidé jsou různí a tak si myslím, že i knížky, které nejsou dokonalé, mají své čtenáře, slouží jako postupný krok, jako zaujetí tématem.

    Když člověk zjistí, že to nefunguje, tak hledá dál.

    Mějte se krásně …

    1. Vlaďka

     To máte pravdu Vítku.

     Někdy v knize najdeme třeba jenom jednu myšlenku,která nás osloví.U mě má vše svou návaznost,např.maminka mi líčí sen ,jak jí navštívil její zemřelý manžel..můj otec,naši neměli hezké manželství,otec dost pil a byl hrubý,ale maminka to dovolovala.Sen byl o tom ,jak táta chodil venku kolem oken a chtěl dovnitř,maminka ho nechtěla pustit,nakonec se táta octl v kuchyni a chtěl podat sklenici vody.Ptám se maminky…a dala jsi mu ji?Nedala.Přemýšlela jsem ,co sen chce mamince říci.

     Pak čtu jednu knihu,tam je zmínka o knize od Masaru Emota Skutečná síla vody.Tak jsem si ji objednala a přečetla.Pak jsem sen pochopila,otec se chce očistit,chce od maminky odpuštění,tak jsem mamince vysvětlila,že dokud mu neodpustí,tak on se o to bude z té druhé strany snažit.Poradila jsem mamince jak na to a zatím od té doby se otec neohlásil.Konkrétně v této knize pro mě byly úplně nové informace a od té doby k vodě přistupuji úplně jinak.Změnilo to můj pohled na vodu.Vřele doporučuji.Emoto má těch knih víc,ale tato je podrobná,ostatní…měla jsem možnost do nich nahlédnout jsou spíše afirmace k vodě.Sehnala jsem ji na http://www.hledající.cz.

     Dále poselství od protinožců…..báječná…příběh lékařky,která se vydá do Austrálie a poznává život tamních domorodců,nejprve jimi skoro pohrdala ,na závěr si jich velmi vážila projejich vědomosti a schopnosti.

     Poselství mistrů…Brian L.Wais…skutečný příběh lékaře psychiatra,který měl velmi psychicky nemocnou pacientku,neznal si s ní rady,tak zkusil metodu hypnozy a postupně se seznamoval s minulými životy té pacientky,on na to nevěřil a tato zkušenost mu od základu změnila pohled na život a na jeho léčení.

     Tak zase příště.

     1. VíTeK

      Vlaďko, to, že se táta zjevil, beru, dává to smysl. To, že něco chtěl, taky beru. Je snadno vysvětlitelné, že chtěl vyzkoušet, jestli to pro něj ten druhý udělá. To ještě beru. Ale je otázka, jestli by kombinačky nebo jablko neudělaly stejnou práci jako voda. I když voda může mít symbolický význam očištění, nebo odpuštění, tak abych tomu uvěřil, musel bych znát autora té knihy a vědět, odkud čerpá a jak hodnověrný je to zdroj. Abych na prvotní dobrou myšlenku nenarouboval nějaký blud, který bych pak ještě sám mohl dotvořit. Takže tento příběh od té sklenice vody dál nechávám otevřený. A pokračování beru jako zajímavost, jak by to mohlo být.

      Chci říct, že než někomu uvěřím tak, abych na tom stavěl svůj život (tady šlo jen o výklad snu), tak si ho nejdřív řádně „proklepnu“. Třeba něco někam schovám a řeknu, když seš tak chytrej a tváříš se, že víš všechno, tak mi řekni, kam jsem to schoval.

      Tak zase příště …

      1. Vlaďka

       Napíšu jen mé pocity.

       Když jsem unavená a osprchuji se,tak únava je pryč,když mám unavené oči a opláchnu si je,únava je pryč,když se mi udělá někde nějaký zarudlý pupen,tak ho oplachuji studenou vodou a druhý den je zarudnutí pryč,jindy bych ho tam měla týden.Mám pocit,že voda ze mě něco spláchne,protože je mi pak dobře.Ta úleva může přijít podle Avenny i tím,že se u toho oplachování omývám rukama ,tudíž se hladím a mám se ráda,proto se mi uleví.Na tyto pocity jsem nemusela číst knihu o vodě.Když jsem si jí ale přečetla,tak tam byly informace,které mi seděly na Avennu,takže jsem si řekla 1+1=2.Moc jsem toužila tu knihu sehnat a když jsem jí začala číst,tak jsem věděla,že tam něco najdu.

       A pak mi docvakla najednou myšlenka v souvislosti s tím snem a jen tak mě to prostě napadlo,že otec chce odpuštění ,tedy očištění.To jsou ale pouze mé pocity,netvrdím,že to tak je.Měla jsem hezký pocit z toho,že jsem si to takto vysvětlila.

       Takže toto téma je nadále otevřené,třeba někoho dalšího něco napadne.

       Vlaďka

       1. VíTeK

        Zajímavé čtení Vlaďko, … večerní očistu beru jako přípravu na spaní, nejlépe horkou koupel. Ani mě nenapadlo, že by mě to mohlo občerstvit a tím i prodloužit den. Teď se stydím, že mě taková samozřejmost nenapadla. Tedy mne nenapadlo toho prakticky využít, a když už nemůžu, dát si sprchu. Vyzkouším to. Dobrou noc …

        1. Vlaďka

         To zkuste,sprcha zabírá,já jsem po teplé koupeli zase unavená ,ale dobře se pak usíná.

        2. VíTeK

         Dal jsem si teplou, pak studenou, pak jsem usnul … chrrrr … ale ve dvě ráno jsem byl zase na nohách a podruhé šel spát asi v pět. Takhle se mi to děje, že se probudím v noci ale bez pocitu, že bych měl něco řešit, tak jdu něco dělat, číst nebo psát.

        3. Vlaďka

         No vidíte,člověk fakt nepotřebuje tolik hodin spánku,jak jsme slyšeli v okolí 7-8hod.denně.V kolik chodíte spát?Já chodím nejčastěji ve 22.30-23.30h a vstávám ve 4.45 zacvičím si do nového dne půl hod. a je mi nádherně.Nejsem přes den vůbec unavená a energie mám tolik,že bych ji mohla rozdávat.Pokud jdu spát dřív,tak se třeba vzbudím ve 3h ,ale jsem nastavená tak,že v sobotu a v neděli nemusím tak brzy vstávat,tak vstávám v 7.30-8h.

         Někdy se mi také stane,že se mi nechce v těch 4.45 h vstávat,ale jen zřídka,zatím jsem se dokázala vždy přemluvit a vstát,tak se musím pochválit.Vlaďko jsi šikovná holka!

        4. VíTeK

         Vlaďko jsi šikovná holka, to jo!

         4.45 ?????? A nemáte rozštelovanýho budíka, asi tak o dvě hodiny? Spinkat chodím mezi 23 a 01 a vstávám v cca 7:30. A cvičení, to tedy (zatím 🙂 nehrozí. Ale ještě se pětkrát pochlubte a začnu o tom uvažovat.

        5. Vlaďka

         Budík je v pořádku,kolikrát ho není potřeba,jsem vzhůru,než zazvoní.

         Do práce jezdím na 7h a ve stř.na 6.30,takže abych zvládla ranní rituály,tak si vždy přivstanu,cvičím si pět tibeťanů a k tomu 3 cviky z kalanetiky na zpevnění těla a pak je mi nádherně a mám ze sebe dobrý pocit,jen to zkuste a uvidíte,pak když si na to zvyknete,tak se na to těšíte.Doma si sice klepou na čelo,ale to mě neodrazuje.Dělám to pro sebe a ještě 2x v týdnu mezi babinec do tělocvičny a dlouhé procházky s čubinkama.Pohyb je potřeba,aby člověk nezlenivěl a hlavně se tím zastavuje proces stárnutí,protože pokud mám dobré myšlenky z těchto příjemných pocitů,tak Vás nenapadne myslet na to ,kolik Vám je a jaká že další cifra se Vám blíží.Musím se pochlubit,že když jsem v tělocvičně,tak je tam většina děvčat mladších,ale občas si všimnu,že mám víc elánu a radosti z pohybu než některé z nich.To už poznáte z řeči těla,jak se jim do toho nechce,kolikrát si říkám,proč tam vlastně chodí?No je to hlavně otázka osobního přístupu a pohledu a chtění.

         Tak jsem Vám to pěkně vylíčila a teď je to na Vás.

        6. VíTeK

         Hezky jste mi to vylíčila …

         Ráno mě sice napadlo, že bych mohl udělat několik pohybů, ale děti pak chtějí tohleto a támhle to a úplně jsem na to zapomněl. Až teď. No dobrá, vstanu od počítače a udělám jeden cvik. Nějaký vleže na zemi, pro začátek … protáhl jsem se jako kočka, tak uvidíme zítra. (I když slovo uvidíme je nepřesné a alibistické)

         Myslím si, že lidé se zbytečně stresují tím, že si uvědomují, kolik jim je let a že mají kulaté narozeniny a dělají oslavy, aby si to i ostatní ještě lépe mohli uvědomit. Když už oslava, tak se zákazem čísel, anebo jenom dort s jednou svíčkou, aby bylo do čeho foukat.

        7. Vlaďka

         Souhlasím,vyloženě nemám ráda různé číše a skleničky se 40-kou,50-kou atd.To mi naskakuje husí kůže.Pokud Vás má někdo opravdu rád a chce Vám udělat upřímnou radost,tak od něj dostanete to,co máte rád a co Vás zahřeje na srdíčku.

         No vidíte máme další téma …NAROZENINY.

        8. VíTeK

         Mám rád dárky, které se dají sníst a nic z nich nezbude. Třeba taková čokoláda. K čemu je mít doma výstavku kýčů, které akorát překážejí?

         Také jsem lehce zoufalý z toho, kolik hraček a knížek děti dostaly a s některými z těch si ani nehrály nebo jednou a už jdou ty věci na recyklaci.

         Praktické dárky? Myslím si, že člověk si je nejlíp nakoupí sám. K čemu jsou mi ponožky, které se mi nelíbí, anebo tričko, které je mi malé, to raději čokoládu anebo nic. Nebo si ty lidi mají zeptat, co přesně chci, a nemají se pokoušet o překvapení.

  2. VíTeK

   Ahoj, Helčo a ostatní, za sebe děkuju za tipy na knížky, Myslím si, že by stálo za to, napsat ke každé několik hlavních myšlenek, případně jakou metodu diagnostiky a léčení, autor používá (pokud je to o léčení). Většinou stačí několik vět a člověk už ví, o čem to je. To je jenom takový nápad, kdyby se někomu chtělo.

 6. Jana D.

  Dobrý podvečer,

  ráda bych napsala něco na téma rodinné konstalace. Probírali jste ho výš, ale nenašla jsem nikde nějaké konkrétní údaje o průběhu a výsledku takové konstalace a její srovnání s jinými přístupy.

  Já jsem se třikrát rodinných konstalací zúčastnila, proto si myslím, že se k tomu mohu konkrétně vyjádřit.

  Abych to vzala od začátku. Asi před rokem jsme začali mít vleklou a dost vážnou krizi s partnerem, s nímž mám úžasnou dceru. V té době bylo malé půl roku. Krize se sice vleče dosud, ale já mám pocit, že jsem díky ní zjistila spoustu věcí o životě, o sobě a začala na sobě pracovat.

  Rozhodla jsem se totiž, že nechci aby tento vztah skončil nebo přešel pouze do "žití vedle sebe" a začala jsem hledat, jak bych mohla naše nebo spíše své problémy řešit.

  Už dříve jsem párkrát absolvovala kineziologii, ale ačkoliv jsem měla pocit, že mi to určitým způsobem pomohlo, nebylo to úplně ono. Hledala jsem proto něco jiného a našla jsem rodinné konstalace. První i druhá konstalace proběhla celkem v pohodě, trochu jsem si pobrečela a to bylo všechno. Sledovala jsem přesuny v rodině, ale nějaký zásadní dopad na svůj život jsem nepociťovala. V obou jsem řešila svůj vztah k mužům a partnerovi.

  Na třetí jsem šla kvůli dceři, které se objevil na celém těle ekzém. To se mi fakt nelíbilo, tak jsem se rozhodla to řešit a rozhodně ne kortikosteroidy, které mi hned navrhli na kožním. Protože její problémy plynuly ode mě (jak jsem sebekriticky zhodnotila situaci), mohla jsem to řešit já, i když se jednalo o osobu na konstalaci nepřítomnou. No a do dvou měsíců měla malá po ekzému, na celém těle nemá ani náznak a už je to 5 měsíců. Pravdou ale je, že ekzém mizel postupně, tak jak jsem si já postupně na základě své konstalace a dalších rolí, v nichž jsem hrála v konstalacích ostatních účastníků(do role jste většinou vybráni intuitivně, protože na vás nějak pasuje chování toho člověka, kterého představujete)uvědomovala, jak se v životě chovám a kde dělám chyby. Neustále jsem např. odcházela v rolích někam pryč a došlo mi, že já sama vlastně také utíkám před řešením problémů, jako ti lidé, které jsem představovala. Dále jsem si uvědomila, že si neumím stanovit hranice atd. Prostě výsledek byl úžasný.

  Dalším mým krokem na cestě sebepoznání byla účast na kreslení pravou mozkovou hemisférou u paní Květy, kde jsem se dozvěděla o Avenně. V září jsem se pak zúčastnila semináře Řeč těla, taktéž u paní Květy a teď ležím v různých moudrých knihách, studuju články z Avenny a čekám na objednaná CD.

  Podle mého názoru se tyto různé zdroje informací vzájemně doplňují, nebo jdou ke stejnému cíli možná trochu jinou cestou. Na Avenně se mi líbí, že říká všechno přímo, tzv. "natvrdo", zatímco u ostatních způsobů ta cesta k výsledku trvá déle. No a kineziologii nebo EFT (já jsem slyšela AFT, ale přiznám se, že nevím, co je správně) beru jako doplněk, který mi umožní odstranit mé bloky z minulosti. I když totiž vím, co je správné, tak mám vnitřně nepříjemné pocity, když to dělám. Například říkat lidem v určitých situacích NE. Věděla jsem, že na to mám nárok, ale vnitřně jsem se necítila dobře. V okamžiku, kdy jsem si na kineziologii odstranila blok, mě najednou tento špatný pocit přešel a už s tím nemám problém. Věřím tomu, že to urychluje přechod ke správným věcem, protože vyrovnávání se se španým pocitem by mi asi trvalo déle. Ale určitě bych si i tak zvykla.

  Jak vidíte, jsem v této oblasti začátečník, takže jsou pro mě vaše komentáře velmi užitečné a přínosné a kolikrát mi pomohou teprve komentáře pochopit článek. A jsem taky moc ráda, že jsem i já mohla přispět nějaký názorem a zkušeností.

  Přeji hezký večer.

  Jana

  1. Vlaďka

   Dobrý večer paní Jano.

   Takže pokud jsem to správně pochopila,tak na kontalacích lze zjistit,kde vy sama děláte chybu a pak, když na sobě začnete pracovat,tak lze odstranit i zdravotní problém u svého dítěte.Takže podle tohoto modelu si mohu odstranit nemoc i u sebe pokud zjistím chybu ,kterou dělám,tedy příčinu té nemoci?Povedlo se Vám odstranit něco u sebe na svém těle?A nebo znáte někoho ,komu se to podařilo?

   Děkuji Vám za tento komentář,pochopila jsem ,že jde o to,zda na sobě člověk chce pracovat a něco měnit i u konstalací,tak ,jako u Avenny.Takže někdo může absolvovat konstalace a může být pouze účastníkem,který nic pak neřeší,tím se také pak nic nezmění.

   Děkuji a přeji hezký večer Vlaďka K.

   1. Jana

    Nemáte až tak úplně pravdu, paní Vlaďko. Konstelace – to je práce se systémem, ať už je to systém vašeho těla, systém vaší rodiny nebo systém podnikový…a každý má v tom systému své místo. Zjednodušeně konstelace navrací rovnováhu do systému. A vždy Vám konstelace odkryje pouze tolik informací, které jste schopna přijmout. S každou konstelací jdete do větší hloubky, jako když loupete cibuli, slupku po slupce. Důležité je nechat na sebe tu konstelaci působit, nerozebírat ji rozumově a to ani v případě, kdy máte pocit, že tomu sdělení vůbec nerozumíte. Konstelace je úžasná metoda, která člověka buď osloví nebo neosloví, ale toto jsou pouze základní informace. Kde je dotaz, tam je i odpověď, na internetu máte spoustu odkazů na literaturu i kurzy. A opravdu není nad osobní zkušenost. A také je důležitá osoba lektora, ale o tom všem jsou opět dostupné info na internetu. Nechci vám doporučovat konkrétního lektora, protože co a kdo vyhovuje mě, vůbec nemusí být dobrý pro Vás.

    No a jak to tedy je po konstelaci? Určitě neanalyzujte a už vůbec ne s někým dalším, tím účinek konstelace ztrácí na síle, pracujete na sobě tak, že zůstáváte otevřená svým pocitům, pozorujete je…

    1. Vlaďka

     Děkuji za informace,ptám se,protože jsem o tom chtěla vědět víc,abych znala co to obnáší,ale nehodlám je absolvovat,moje tělo mi říká ,že nee a tím já se vždy řídím.Pro každého je vhodné něco jiného,tak,jak to každý cítí sám.Každopádně je to zajímavé,určitě to člověka posune zase o kus dál.

     Dobrou noc Vlaďka K.

   2. Jana D.

    Dobrý večer, paní Vlaďko,

    je to tak, jak píšete. Alespoň podle mého názoru. Člověk může zůstat nedotčen, pak se asi těžko něco změní, nebo může přemýšlet o tom, co viděl a prožil, kde dělá chybu, a pak podle toho i jednat.

    Nikde tu nebylo popsáno, jak to prakticky na konstalacích chodí, tak to stručně popíšu. Každý účastník si postaví svou konstalaci tj. svůj rodinný systém, v rozsahu, v jakém řekne lektor. Takže řeknu lektorovi svůj problém a on určí, že si mám např. vybrat z ostatních účastníků zástupce za sebe, své rodiče a jejich rodiče. Vyberu si tedy 7 lidí, každého pro určitou roli a pak už společně s lektorem sleduju, kam se postaví, co cítí atd. Takhle lze dosáhnout skutečného pohledu na vztahy v rodině, protože herci začnou mít pocity jako osoby, které hrají, takže podle nich i reagují, ale nejsou již omezeni tím co by měli nebo neměli. Proto reagují skutečně podle svých pocitů. No a vy to všechno vidíte a máte možnost zjistit, jak to v rodině funguje (např. že tatínek a maminka nejsou schopni stát vedle sebe). Pak se špatné vztahy napravují, ale nemusí se to hned povést. Hodně podle mě záleží na kvalitě lektora, který vás může hodně navést, kde je problém, co děláte špatně a co byste měla řešit. Ale to řešení opravdu zůstává jen na vás. Výhodou pro vás je, že jste to viděla nebo hrála, takže je to daleko živější, než když o tom jen čtete nebo přemýšlýte.

    Co se týká nemocí, vím, že si tam někteří lidé řešili např. skoliózu nebo astma, ale výsledek neznám, protože neznám osobně ani ty lidi. Vím ale, že to mělo kladný vliv na početí dítěte.

    Když srovnám konstalace s Avennou, tak mi přijde, že Avenna je použitelná pro každou situaci v životě, že si cíleně můžete dohledat, co vám problém způsobuje. Konstalace mi připadají dobře použitelné na větší problémy, např. na špatné vzorce chování pocházející z vaší rodiny. Jinak si myslím, že nejsou tak vědomě cílené a asi by člověka vůbec nenapadlo si jimi řešit rýmu nebo zvracení. Já pro sebe beru konstalace jako stupínek, který mi pomohl v životě, a který mi možná pomohl k tomu, abych později lépe pochopila Avennu nebo prostě myšlenku, že musím pracovat na svém chování a jednání. A taky mě napadá, že se tam nedozvíte třeba to, že je špatné vypalovat CD a že se vám takové věci v životě vrátí.

    Doufám, že jsem vás zcela nevyčerpala.

    Hezký večer

    Jana

  2. VíTeK

   Dobrý den Jano D., děkuji za příspěvek k našemu povídání.

   Z toho vašeho ekzémově konstelačního povídání vidím takovou nejistotu, někde jsem byla, něco jsme tam dělali, za dva měsíce něco zmizelo, ale kdoví, čím to bylo. Konstelace jako zážitek, dobrý, ale pokud bych řešil ekzém, tak mi přijde, že jsem nebyl na správném místě, odkud si odnesu přesný návod, co mám dělat a jak to souvisí s ekzémem.

   Nesouhlasím ale s tím, že každá metoda je vhodná pro někoho, že každému může pomoci něco jiného. Pokud se bavíme o dočasné pomoci anebo úlevě, pak ano. To vám může pomoci i klasická medicína s bolavým zubem. Pokud ale nastavíme ten nejvyšší cíl, to je trvalé zdraví, tak jednotlivé metody začnou odpadat jedna po druhé.

   Jako nejlepší mi přijde metoda, kterou používá paní Katka K. a to díky tomu, že její diagnóza je blesková a přesná a teorie mi dává smysl: Mám to, co mi patří. Pokud bych hledal příčiny nemocí ve vztazích v rodině (nebo v minulých životech), tam mi to smysl až tak moc nedává. Ke všemu lze najít nějaký hypotetický traumatizující zážitek, a pokud ne, tak si ho můžeme vymyslet a umístit do minulého života.

   Je mi celkem jedno, jestli se ta metoda jmenuje Avenna nebo jinak. Něco takového jsem si představoval, že existuje (diagnóza „kouknu a vidím“), ještě než jsem potkal paní Katku K. a vidíte, ono to existovalo. Navíc tato metoda, pokud se bavíme o dohledávání příčin nemocí pomocí pravidel (viz. web Avenna) je použitelná pro samoléčbu, nepotřebuji žádného odborníka, ke kterému bych šel.

   Myslím si, že téměř 100 procent léčitelů a lektorů všelijakých kursů jsou lidé, kteří sami hledají a zastavili se v tom hledání, aniž by sami nalezli. Stačí se podívat, nakolik jsou sami zdraví na těle i na duchu. Oni věří tomu, co dělají, ale kriticky to nezkoumají a nevylepšují.

   Děkuji za příspěvek, myslím si, že Vy jste na dobré cestě. Užijte si CDčka a těšte se na to, co přijde.

   1. Jana D.

    Dobrý den Vítku,

    jak se dívám, tak jsem nenapsala všechno, co bylo potřeba, takže doplňuji. Na kostalaci kvůli ekzému jsem se dozvěděla, že je to reakce naší dcery na náš nevyřešený vztah. Pravda je, že jsme ho dosud nevyřešili, ale ekzém zmizel. Po konstalaci jsem si totiž moc dobře začala uvědomovat, ve kterých oblastech života dělám chyby. Že např. toleruju partnerovi věci, které bych tolerovat neměla. Že mám problém se stanovením hranic atd. Takže tím, jak jsem si tyto věci postupně sama v sobě ujasňovala a začala jsem se chovat tak, jak bych správně měla, začala se uzdravovat i moje dcera. Já jsem to pochopila tak, že mi říká: Matko, konečně už se sebou něco dělej!

    Jinak jsem vás chtěla upozornit, že o minulých životech jsem nic nepsala. A ta rodinná pravidla chování, tím jsem myslela třeba to, co jsem se já naučila od své maminky. I když se mi něco, co partner udělal, nelíbí, nebudu mu to říkat a své pocity si uzavřu v sobě. Samozřejmě, že přitom trpím, ale tak jsem se přece od maminky naučila, že je to správně. Teď už vím, že to správně není a snažím se s tím něco dělat, ale přiznám se, že je to makačka. Je zajímavé sledovat se, když chci partnerovi sdělit, že se mi nelíbí, co udělal, vím, že na to mám nárok, ale mám velmi nepříjemný pocit, tluče mi srdce jak o závod a opravdu mi dá práci se k tomu odhodlat. Až tak je to pravidlo v člověku zakořeněné. Ale zjistila jsem, že s každým dalším pokusem je to snazší a snazší.

    Jinak já jsem nepsala, že pro každého je vhodná jiná metoda (ale Jan je tu spousta, tak se to možná plete), já jsem psala, že jsem se postupně přes ostatní dostala k Avenně, na které se mi líbí, že je právě taková přímočará. Bohužel jsem neměla už možnost se setkat s paní Katkou K., ale beru to jako signál, že to zase tak nepotřebuji a že jsem schopná přijít sama na to, co je správně. Tak uvidíme.

    Teď mě napadlo, že k řešení problémů přes konstalace potřebuji pokaždé skupinu lidí, prostě nějako organizovanou akci. Kdežto Avenna mi umožňuje, abych se zamyslela v každém okamžiku, kdy pocítím, že se někde stala chyba a sama si dohledala, co jsem udělala špatně, takže nejsem na nikom a ničem závislá.

    Jinak si myslím, že pro osobu, která neměla možnost se s paní Katkou K. setkat a skutečně poznat, jak to probíhá, je docela těžké uvěřit, že něco takového opravdu může fungovat. Já jsem se tomu rozhodla uvěřit na základě vyprávění paní Květy na kurzu a pozvrzuji si to tím, že se mi na sobě skutečně podařilo některé nemoci zažehnat nebo je alespoň rychle odstranit.

    Hezký den

    Jana

    1. VíTeK

     Jano D.,

     Já vím, že jste nepsala o minulých životech a také jste nepsala, že pro každého je vhodná jiná metoda, já jsem to bral trochu obecněji, že když budeme hledat příčinu, tak jí můžeme jít hledat i do minulých životů, to by bylo, abychom něco nenašli. A že když začneme porovnávat různé metody, tak můžeme dojít k tomu, že všechny jsou dobré, protože někdy někomu pomohly. Nebyla to reakce jen na Váš komentář, ale tak celkově na to o čem tu píšeme.

     1. Jana

      Milý Vítku, po přečtení dnešních komentářů jsem dospěla k názoru, že jsem ráda, že se mi včas povedlo z toho všeho kolem avenny vycouvat. Stálo mě to něco přes čtyřicet tisíc, bylo to silné poznání, ale zejména mi to všechno otevřelo oči. Nevěřím na minulé životy, ale na zdroj života předávaný z pokolení na pokolení. Protože kdyby tady nebyla táta s mámou, tak ty tady teď nejsi. A není tak podstatné, jestli byl táta takový nebo makový. Základním stavebním kamenem mých znalostí nadále zůstává Silvova metoda a její skvělé techniky a rodinné konstelace. Proč srovnávat neporovnatelné? Podívej, dosud zkoumám následující tři oblasti: 1) bezpodmínečnou lásku, 2)omluvu a 3) odpuštění. Avenna neuznává bezpodmínečnou lásku, toto pro mě není přijatelné. Rodinné konstelace neuznávají omluvu, co se jednou v životě stalo, se stalo a pokračuješ jedině tak, že tuto skutečnost přijmeš. To mi dává smysl. Víš, Vítku, působíš na mě jako dítě, které slepě trvá na své lásce a tou láskou je Avenna. Nevidíš doprava doleva, jsi zaslepen. Ale já Tě přijímám takového, jakého Tě znám z komentářů, nemám potřebu se vůči tobě vyčleňovat jenom proto, že nejsi schopný a ochotný vidět skutečnost…

      1. Vlaďka

       Paní Jano.

       V tom případě podle Vás ani já nevidím skutečnost a i já jsem zaslepena?Pro mě je Avenna hvězda číslo 1 prosím.Dokázala jsem si díky Avenně zastavit některé nemoci,mohla bych za sebe napsat,že mě Avenna probudila z dlouholetého spánku.

       Píšete ve svých komentářích ,že každý z nás je jedinečný,proto i Vítek je jedinečný a nemusí být zaslepen metodou,která mu vyhovuje.Právě jste napsala předsudek o Vítkovi,totéž by mohl někdo jiný napsat o Vás,že jste zaslepena Silvovou metodou a konstelacemi.

       Cítím z Vás ,že jste z Avenny z nějakého důvodu,který neznám,zklamaná.Chcete mi o tom blíže napsat?Zajímalo by mě,co Vás zklamalo,myslím to upřímně.

       Vlaďka K.

       1. Jana

        Paní Vlaďko, vždyť já Vám vaše názory a postoje neberu. Je to v pořádku. Navíc z Vašich komentářů ten pocit zaslepenosti nemám, píšete, že každého osloví jiná metoda, a tedy uznáváte i odlišný názor. Ale z Vítkových komentářů toto nevnímám. Proč si myslíte, že vytvářím předsudek? Já přeci tvrdím, že není jenom a pouze avenna ta správná cesta, že jsou i jiné správné cesty a dodávám, že já mám hodnotnější zkušenost právě z té jiné cesty, je na tom něco nesprávného? A opravdu je bezpodmínečná láska nespravedlivá? Nejsem o tomto tvrzení přesvědčena a necítím to tak. Takže je úžasné, že jsme všichni jedineční, ale v té naší jedinečnosti je správné mít zabudované uznání i pro odlišný názor.

        1. Vlaďka

         Paní Jano .

         Předsudek pro mě je ta část,kde píšete……nejsi schopný a ochotný vidět skutečnost.Jak to víte?

         Jinak to,že uznávám jiné metody neznamená ale,že s nimi souhlasím.

         Teď ve svém životě jedu podle Avenny a používám Avennu pro zastavení nemoci a funguje mi to.

         Hezký den Vlaďka

        2. Jana

         Paní Vlaďko, děkuju za navedení, jak správně vyjádřit své vnímání, ale přitom neudělat předsudek. Uznávám, že jsem se špatně vyjádřila a svou větu opravuji: Připadá mi, že nejsi schopný a ochotný vidět skutečnost. Tedy nevím, ale připadá mi. Vyjadřuju svůj pocit.

         A jinak to, že uznáváte jiné metody a že s nimi nesouhlasíte, je naprosto v pořádku,vypovídá to o tom, že přijímáte život takový, jak přichází. Já přeci nemusím souhlasit, ale říkám tomu ano a v tom je ta síla.U lidí z avenny cítím, že uznávají jenom avennu. Cítíte ten rozdíl?

         Děkuji Vám a mějte se hezky. Jana

        3. Vlaďka

         Paní Jano.

         Děkuji za odpověď,ty různé metody,které jsou kolem nás vnímám tak,že bylo od stvořitele z hlubšího důvodu dovoleno,aby vznikly.Abychom měli možnost výběru a porovnání jako v životě ve všech oblastech a abychom nakonec našli tu správnou cestu,která nás povede k dokonalosti.

         Mě vyhovuje Avenna,protože ta její podstata je velmi jednoduchá teoreticky,praxe přijde časem ,člověk si touto metodou zastaví jednu nemoc pak druhou,třetí a pak už to jde samo.A nakonec ani ta nemoc nepřijde,protože dostaneme celistvý návod,jak se chovat,jaké mít správné a spravedlivé myšlenky,jak jít tou zlatou střední cestou,abychom byli zdraví.

         Přeji hezký večer Vlaďka

        4. VíTeK

         Milá Vlaďko, paní Vlaďko a Jano. Teď si trochu zahraju na hnidopicha, a chytače za slovíčka, ale tady mi to přijde vhodné.

         Píšete, Vlaďko: „Jinak to,že uznávám jiné metody neznamená ale,že s nimi souhlasím.“ Myslím si, že to slovo „uznávám“ tu není na místě. Když něco uznáváte, tak s tím souhlasíte, ale pak zároveň nemůžete napsat „to neznamená, ale, že s nimi souhlasím“. Tuším, jak to myslíte, že jako souhlasíte, s tím, že existují, nebo že mají své místo, nebo že je trpíte. Ale není to plnohodnotný souhlas.

         Píšu o tom proto, že Jana na tento komentář reaguje: „Já přeci nemusím souhlasit, ale říkám tomu ano a v tom je ta síla.“ A tady se už zeptám. Jano, jak můžeš něčemu říkat ano a nesouhlasit s tím. To není rozumné, logické. Tady na rozdíl od případu Vlaďky nevím, jak to myslíš. U Vlaďky to tuším (ale mohu se mýlit).

         Neberte to prosím za chytání za slovíčka, tady jde o to, jestli dokážete ty léčebné metody mezi sebou nějak porovnat. Mít v tom jasno a nespokojit se s konstatováním, že všechno má na světě své místo. Vlaďka na toto částečně odpověděla v budoucím komentáři [325], který psala mezi tím, co jsem o tom přemýšlel.

        5. Vlaďka

         Vítku.

         Přesně jste to vystihl,chtěla jsem to poopravit,ale paní Jana už mezi tím napsala ten komentář,myslela jsem přesně to jak píšete…..uznávám,že tyto metody existují,ale nesouhlasím s nimi.Děkuji Vám za upřesnění,nechtěla bych v někom vytvořit mylné domněnky o mých názorech a pocitech.

         Je vidět,že jste v komentářích velmi pozorný a to je dobře.

      2. Vlaďka

       Ještě dodatek.Pokud bych byla zaslepena Avennou a nebo bych neviděla skutečnost takovou jaká je,určitě bych nosila brýle a ty já nenosím a ani jsem nikdy nenosila,zrak mám v pořádku.A co vy Vítku,nosíte brýle?

       1. VíTeK

        Klídek Vlaďko, klídek … to je jenom zkouška, jestli budeme mít nutkání něco vysvětlovat a snášet argumenty, anebo ho necháme být …

        Brýle nosím v dílně, třeba když něco brousím. A nevzdám se jich!

        1. Jana

         Vítku, kdybych chtěla být hodně ošklivá, tak právě z této vaši argumentace je cítit takové to mocenské vyvyšování se…proč?

        2. VíTeK

         Jano,

         Ale kdepak, to byla rada pro Vlaďku, aby neztrácela čas obhajobou a hledáním nových argumentů … nechal bych teď věci uležet. Jak se říká, ráno moudřejší večera.

         Člověk má někdy chtění věci vysvětlovat, když je mu nerozuměno, ale myslím si, že je v tom dobré včas přestat a že ten čas právě nadešel. Že jsme si to hlavní řekli. Dobrou noc.

        3. Vlaďka

         Měla jsem potřebu napsat to ,co jsem napsala.

         Jinak ty brýle v dílně samozřejmě noste,taková železná špona v oku,to není nic příjemného.

         Tak zase příště,užívejte pondělíčko. Vlaďka

      3. VíTeK

       Jano, nesouhlasím s tím, co píšeš o mé zaslepenosti. Ale nebudu Ti to vymlouvat. Když najdu na něčem zásadní chybu, tak hledám dál a to zaslepení lidé nedělají. Pokud někomu přijdou moje postřehy zajímavé, tak jsem rád. Například teď uvedu postřeh, že bezpodmínečná láska není spravedlivá a ani neodpuštění není spravedlivé. A jestli život člověka je cesta k Dokonalosti (která musí být Spravedlivá), pak už víme, kdo kam jde a kdo kam dojde kterou cestou …

 7. Vlaďka

  Prosím Plha se hlásí!

  To ,že pro každého je vhodné něco jiného jsem psala já.Myslela jsem to ale v souvislosti s tím,na jakém stupni…. jestli to mohu nazvat…duchovního vývoje se dotyčný člověk právě nachází,někdo má potřebu toho vyzkoušet víc a někdo se dobere k tomu pravému brzy,aniž by musel zkoušet spousty metod.Takto to vnímám já.

  Vlaďka

  1. VíTeK

   Pane Plho,

   Každého zaujme něco jiného, takže k něčemu jinému, dalšímu se ani už nedostane, myslím si ale, že supermetoda umí vyřešit všechny problémy, kdežto jiné metody občas něco a víceméně náhodně. To, že někdo nepoužívá supermetodu, je podle mne dané tím, že ji nezná. A pokud by ji poznal někdo, kdo používá rodinné konstelace, myslím poznal do hloubky, pochopil a uměl používat, tak nějaké zdlouhavé konstelace používat přestane, proč by to dělal? To je jako používat morseovku, když můžu použít telefon. Nebo spíš používat trakař, když můžu používat tryskáč. Pane Plho, snad mi rozumíte. Pozdravujte Vlaďku.

   1. Vlaďka

    Jasně že rozumím a máte pravdu,ale někdo ani dál nehledá ,protože nechce,zůstane stát na místě,stačí mu to basta fidli.

    Vlaďku jsem pozdravoval,také Vás zdraví.

    s pozdravem Plha / Mlha/

 8. Helena

  Dobrý den,

  paní Jano také by mě zajímala vaše špatná zkušenost s Avennou, co vás od ní odlákalo? Jinak souhlasím s Vítkem. Bezpodmínečnou lásku a neodpuštění nebrat.

  Hezký den, Helena

 9. Jana K.

  Zdravím všechny diskutující,

  přes víkend jsem se nedostala k počítači a koukám, že jste se tady pěkně rozjeli. Ta další Jana jsem já. Pro mě je Avenna také jednička. Stejně jako paní Jana D. jsem u paní Katky na konzultaci nebyla. Mám CD a www stránky a snažím se sama, ale cesta je to mnohem delší, než zjistím co je správné a že se mám chovat tak a tak. Stejně jako paní Jana D. mám problémy se stanovením hranic, dělá mi problém říci ne.

  Paní Jano D., píšete, že konstelace berete jako stupínek, abyste třeba i dále pochopila Avennu, že jste si objednala CD Avenny a studujete články. Nakonec mě však překvapila Vaše reakce, kdy jste napsala, že jste ráda, že jste z Avenny vycouvala, že Vás to stálo přes čtyřicet tisíc, ale vůbec mi to není jasné, vždyť u paní Katky jste nebyla. Byla byste tak moc hodná a napsala nám k tomu více, pokud tedy o tom chcete psát.

  Mějte se hezky. Jana K.

  1. Jana D.

   Dobrý den, paní Jano K.,

   ta Jana, která vycouvala a stálo ji to přes 40 tisíc, je jiná Jana, myslím že ta, co zde vehementně obhajuje rodinné konstalace (ale už v tom mám taky trochu zmatek).

   Takže já jsem začala studovat Avennu, tatím mě to stálo předplatné na články, cenu za knížku a teď čekám na CD. Taky mě to bude něco stát, ale stále věřím, že to budou smysluplně vynaložené peníze.

   Přeji všem hezký den.

   Jana D.

   1. VíTeK

    Máme tady Janu K. Janu D. a Janu, která tu byla první a proto získala privilegium být bez. Také tu byla na návštěvě Jana Krčová a Janka. Pokud by se zde objevila nějaká další Jana, Helena, Vlaďka … prosím, aby se viditelně označila (například Jana ze Lhoty, černovlasá Jana, jak to bude cítit).

   2. Jana K.

    Dobrý den Jano D.,

    jsem ráda, že jste mi v tom udělala jasno, nějak jsem přehlédla, že jde o dvě osoby a nesedělo mi to.

    Jsme na tom stejně, předplatné, kniha a CD. Přeji hodně úspěchů.

    Když jsem byla malá, říkala jsem rodičům, že mi měli dát jiné jméno, všude je to samá Jana. Prý jsem se mohla jmenovat Oldřiška po tatínkovi. No tak to jsem radši za tu Janu.

    Jana K.

 10. VíTeK

  Ještě chci napsat jednu myšlenku o Avenně, abychom dohromady nemontovali dvě věci. První věc je to, co známe, to jsou přednášky, CDčka, články a někdo semináře, předpokládám semináře nižšího stupně. Druhá věc je diagnostická metoda, kterou používá paní Katka K. Kdo tuto věc nezažil, tak o ní nemusí vědět a může si myslet, že něco takového neexistuje, pak hodnotí Avennu pouze podle toho, co vidí na přednášce a podle článků. I na přednášce jsou ale občas některé náznaky, pokud je člověk pochopí.

  Dále chci napsat (o sobě), že sebe léčením a těmi věci kolem se zabývám cca 15 let a tak již nemám potřebu, chuť ani čas používat metody, které fungují jenom někdy a jenom na někoho a na mě ne. Toho, už jsem si vyzkoušel dost. Proto jsou některé mé komentáře poněkud nelítostné a pro někoho „zaslepené“. Přesvědčí mne ten, kdo mi něco předvede a ne ten, kdo je něčím nadšený a myslí si, že to funguje anebo je právě něčím zklamaný a myslí si, že to nefunguje.

  Zkusme tedy my, kdo věříme Avenně dávat dohromady zrníčka moudrosti. Každý byl na nějaké přednášce, nebo na nějakém semináři, ale nikdo nebyl na všech. Tak když někoho něco bude zajímat a druhý o tom bude něco vědět, tak ať mu to ten druhý řekne. Bavme se i o ostatních metodách, ale nesklouzávejme k malicherným osobním výčitkám, že je někdo zaslepený. To jsme totiž více anebo méně my všichni, kdo jsme tady.

  Neříkal bych tomu ale zaslepenost, ale spíš to, že jsme něco ještě neuviděli a nepochopili, protože nám to nebylo odhaleno a osvětleno.

  Přeji všem komentujícím a sobě dobré osvětlení a pochopení.

  1. Vlaďka

   Máte pravdu,že by bylo prima,kdybychom si spíše napsaly naše zkušenosti s různými metodami ,vždyť se všichni neustále učíme a zdokonalujeme a když si předáme zkušenosti,tak nám to půjde lépe.

   Vítku,chci Vám poděkovat za Vaše stránky,je mi tady prima,vždyť to vidíte sám ,pořád musím něco komentovat.

   Vlaďka

   1. VíTeK

    Milá Vlaďko, jsem rád, že musíte (chcete) něco komentovat. Každý dělá něco, já píšu, někdo jiný si posílá s kamarádkami legrační obrázky a vy komentujte, protože vám to umožňuje o něčem přemýšlet (tak si to myslím). Jsem rád, že jsem Vás získal pro tento prestižní magazín o hledání, o zdraví a o mně. Dokud jsem psal sám pro sebe, na nikoho jsem nemusel brát ohled. Teď už si říkám, co tomu řekne Vlaďka? Pochopí to? Nemám to napsat jinak? Věřím tomu, že díky Vám jsou moje články pochopitelnější pro víc čtenářů. Navíc Vaše postřehy mi umožňují zabývat se věcmi, které bych třeba přehlédl. Proto jsem rád, že Vás tu mám a budu si Vás hýčkat. Nejen slovně, ale až se příště uvidíme, dostanete čokoládu Kinder. Tak se prosím psychicky připravte na její přijetí / nepřijetí. Vím, že s dárky je to někdy těžké. Chci, aby Vám udělala radost a nemusela jste se přemlouvat. Doufám, že i pro vás jsou moje články něčím obohacující a že s nimi neztrácíte čas jenom tak. Věřím, že naše spolupráce je oboustranně prospěšná a že za rok, dva nám bude připadat roztomilé, jak jsme si tu povídali a co jsme řešili a myšlenkově a pocitově už budeme o kus dál …

    1. Vlaďka

     Vítku.

     Jsem ráda,že vy jste rád a že jsme všichni rádi,že si vzájemně něco předáváme cha cha cha.Ne nechci to zlehčovat,je to fakt prima se zabývat životem kolem nás do hloubky na Vašich stránkách s lidmi,kteří se snaží na sobě pracovat a dojít k nějakému zdárnému cíli nebo se spíše zdokonalit a pochopit sám sebe,ale i lépe chápat dění kolem nás.

     Někdo se nerad otevírá,nerad píše,mě to dělalo dříve také problém,ale dnes už to umím,protože se člověku uleví,že se podělil s ostatními,ale také tím získá odezvu od druhých na základě jejich zkušeností a tím se vlastně neustále nutíme zamýšlet se a učit se něco nového.

     To hýčkání mi bude dělat určitě dobře a ta čokoládka též,ráda ji od Vás přijmu s radostí.

     Vaše stránky se mi moc líbí,protože píšete ze života a to si člověk nejlépe pamatuje a máte tam svůj osobitý vtip,prostě to má jiskru.

     Těším se na další článečky a další a další komentáře…..lidičky pište o sobě ,o životě,ať je nám tu hezky a příjemně.

     Krásný večer Vlaďka

     S některými naviděnou na přednášce,co paní Heleno?

 11. Michaela Kopová

  Dobrý den všem. jmenuji se Míša a myslím, že některé z Vás znám od vidění z přednášek.Mám velkou radost, že fungují takovéto stránky. Myslím si, že je důležité mít s kým diskutovat a probírat některé věci.

  S paní Kateřinou Kuňovou jsem se seznámila asi před deseti lety.V té době jsem se cítila opravdu na dně.Nechala jsem se trápit manželem-jak fyzicky, tak psychicky a moji budoucnost jsem neviděla nijak růžově.Byla jsem jak chodící mrtvola.Žila jsem ve velikém napětí, strachu, nejistotě.Měla jsem strach o děti.A toto všechno jsem prožívala i přes to,že jsem hledala-absolvovala různé semináře,učila se různé techniky….

  Paní Katka v té době měla jen své studio doma v paneláku, kam za ní chodili lidé. Já za ní jezdila až od Liberce.A myslím, že to bylo i jednou týdně.Měla jsem strach o život mých dětí i o můj.Po manželovi mi zůstaly miliónové dluhy o kterých si moji nejbližší lidé mysleli, že nikdy nemůžu zaplatit.

  Ne vždycky jsem věřila úpně všemu, co paní Katka řekla. Ale nechala jsem dvířka otevřená a po nějakém čase se mi pravda ukázala.I když jsem poslední dobou na semináře a přednášky nejezdila, stále se k jejím doporučením vracím.Myslím, že mám dostatek návodů k tomu, abych na sobě dál mohla pracovat, být spravedlivější a co je nejdůležitější-dávat příklad druhým lidem. Oni sami pak za mnou chodí a ptají se. Např.:Jak to, že se pořád usmíváš? Že máš dobrou náladu? Jak to všechno můžeš zvládnout?Jak to, že jsi tak klidná? Jak to, že nejsi nemocná?(Teď to vypadá, že jsem úplný ideál:)) A tohle je hodně důležité.Mám velikou radost, když si ode mne půjčí knihu, nebo mají zájem o popovídání si se mnou.A je to už jenom na nich, co s těmi informacemi udělají.

  Píšu to proto, že paní Katce moc děkuji. Kvalita života se mi za těch deset let hodně změnila.A je to díky návodům, které AVENNA dává.Nejsem zaslepená AVENNOU, mám oči otevřené. Sleduji i jiné návody a techniky, ale nic lepšího jsem nenašla a už ani nehledám. Snažím se chovat co nespravedlivěji jak k mému okolí, tak ke mně samotné.Návody už mám, stačí jen nebýt pohodlná a pracovat na sobě.

  Děkuji Vám všem za Vaše psaní.

  Mějte se blaženě.

  Míša

  1. Vlaďka

   Zdravím Vás Míšo.

   To je úžasné,že to máte vyzkoušené v praxi a řekla bych,že to určitě nebylo pro Vás jednoduché,možná jste se prala sama se sebou,zda to udělat podle návodu…..možná jste si kladla otázky…je to správné?Má ta paní Katka pravdu?Člověk může mít různé myšlenky,ale stejně sám cítí,jak je to správně.Je vidět,že jste hledala a našla a to je fajn.

   Já zatím nevím,která vy jste,ale možná jsme se také někdy potkaly na přednášce.

   Mějte se krásně. Vlaďka

  2. VíTeK

   Míšo, děkuji za příspěvek, je hezké, že jste napsala a nejste z těch, co si jenom čtou zkušenosti ostatních a sami nic nenapíšou.

   Já jsem Poselství Avenna potkal v roce 2001. Začal jsem chodit na přednášky, absolvoval první ročník seminářů a koupil si pár CDček. Získal jsem nový pohled na zdraví a nemoc a také si koupil Klíč k Tajemství Dokonalosti s věnováním autorek 🙂

   Považuji to za nesměrování. Zbavil jsem se nejhorších zlozvyků, drogy, kradení, podvůdky. Pak jsem se oženil a mám dvě děti a Avennu jsem pustil na pět let z hlavy. Samozřejmě ne úplně, ale na přednášky jsem nechodil ani na jiné akce. Jednou jsem v té době přišel na přednášku, protože byla středa a věděl jsem, že bude přednáška a měl jsem cestu do Prahy. Zeptal jsem se o čem je a to téma mne nezaujalo, tak jsem ani nešel. Závislý jsem zřejmě nebyl.

   O problematiku zdraví jsem se zajímal stále, kupoval si jiné knížky. Loni jsem zase začal chodit na přenášky a začal jsem psát tyhle stránky. Pomáhají mi soustředit se na to, co mne zajímá a co považuji za důležité.

   Během své cesty jsem zažil několik záchvatů spravedlivosti, kdy byl člověk až tak spravedlivý, že byl „za vola“. A také jsem zažil nepochopení od nejbližších, kteří nepochopili čistotu mých úmyslů a měli mě za nenormálního. Ale samota mi nevadí a osamělý se necítím, vím totiž, kam jdu, a to mi dává dostatek sil k tomu, abych tam došel. Kolikrát se trápím tím, jak něco udělat. Jak to udělat dokonale a spravedlivě a samo to trápení je horší než udělání té věci, která je třeba nějaká drobnost. Mám strach z toho, že to udělám špatně.

   Ale beru to s čím dál tím větším klidem. Už to, že se tím zabývám, si zaslouží pochvalu. Učím se mít rád sebe sama a mít ze sebe radost. Mít se sebou trpělivost a chválit se.

   Vím, kde mám slabá místa a lehce je napravuji, chválím sám sebe, protože je obdivuhodné chtít být lepší. Vím, že když to budu dělat den za dnem kousek po kousku, tak po čase všechny dosavadní problémy uvidím s nadhledem jako jednoduché příběhy. Vím, že se budu mít dobře a budu mít fungující partnerství případně fungující samotu (nikoliv osamělost).

   Návodů je dosti. Občas je dobré nechat informace uležet. On i pan Stvořitel to dělá tak, že nevyklopí všechno najednou, takže člověk nemusí být zmatený z toho, že v daný okamžik všechno neví. On se to dozví.

   Mějte se, Míšo a ostatní fajnově, blaženost teprve přijde 🙂

   Vítek P.

 12. Květa

  Dobrý den, pane Vítku,

  náhodně jsem se dostala na tyto stránky. Nejprve jsem přečetla všechny komentáře a pak se teprve dostala na Váš úvodní text. Jak se říká, jendím dechcem jsem ho (a teď mi promiňte ten výraz)přehltla. Napsal jste to pravdivě. Tak jednoduše, krásně a přitom pravdivě. Napsala jsem Vám do hodnocení jedničku.

  Sluníčkové předvánoční dny, Květa

  1. VíTeK

   Paní Květo, minule jsem od Vás dostal poznámku za šťourání v nosu, dnes jedničku. Je vidět, že jsem se zlepšil. Je od Vás hezké, že jste mi to napsala a nenechala mne žít s předchozím pocitem. A prosím, podívala byste se ještě na kresbičky https://deosum.com/Articles/111.aspx a napsala mi, co z nich dokážete vyčíst, tedy z řeči těla autoportrétů. Vím, že si koleduju o veřejné ztrapnění, když mi diagnostikujete třeba schizofrenii … ale vždyť to není žádná ostuda. Bavili jsme se o tom s Vlaďkou, o těch levých a pravých polovinách obličeje.

   Mějte se fajn, nebudu Vám nic namlouvat ohledně počasí, přeji Vám hezké podzimní žárovkové večery. Sluníčko máme v duši … (že pane Zákopčaníku).

   P.S. Náhody neexistují, někdo se dívá …

   1. Květa

    Dobrý den, pane Vítku.

    Jak je vidět, asi se mě nezbavíte 🙂

    Ale ta jednička byla skutečně oprávněná a upřímná. Vlastně ta poznámka také.

    Když mě něco zaujme, často o tom dlouho přemýšlím, někdy mi to "lítá" v hlavě hodiny. Když jsem přemýšlela o Vašem úvodním textu, říkala jem si, že bych to lépe nenapsala, to proto, že mám jiný výběr slov, slovní obraty a myšlenkové pochody. To od Vás je: přesné a odvážné…

    Napadla mě myšlenka: "Proč? a Kdy? je člověk odvážný?

    Na Váše obrázky jsem se dívala. Diagnózu z portrétu neumím, ale napadaly mě jiné myšlenky…

    Pokud se mohu přidat k Vašim komentářům , ráda ještě napíši, ale teď musím odjet, na několi dní.

    Mějte se všichni hezky, Květa

    1. VíTeK

     Paní Květo, já jsem vás považoval za zajímavého člověka se zajímavým životem, nebo spíš zajímavou prací, což je práce s lidmi. To je to, co mi chybí. Pak jste si to u mne pokazila, ale věřím, že to zvládneme, že to vydýchám. Znáte to, člověku to lítá v hlavě a říká si, jak mi to mohla udělat … Tak se Vás ani nechci zbavovat … mějte se tam hééézky a přijďte zas.

     1. děda Slavík

      Vítku, jsem rád, že jsi férově napsal ve svém úvodním článku i odvolávky na web, kde jsou články a postřehy z druhoho břehu… Bezva je myšlenka- 4000 Kč za hodinu konzultace a když to nevyjde, je to vina pacienta. A k tomu spousta dalších logických myšlenek. Již nemusím pochybovat, co je to Avenna…

      Je to jako náboženství. I tam je spousta upřímně věřících, ale jsou využíváni a zneužíváni.

      To není pro tebe, ty znáš pravdu, ale pro ostatní.–

      NEVYSKAKOVAT, JE TO MŮJ NÁZOR, NEMUSÍ TO BÝT PRAVDA…

      1. VíTeK

       Sváťo v pohodě, nevyskočím a Avennu rád opustím, pokud mi někdo nabídne něco lepšího. Myslím tím lepší, přesnější, spravedlivější, čistší myšlenky. Různí lidé se seběhnou kolem jakékoliv nauky, věřím, že pár fanatiků se najde i kolem této.

       1. děda Slavík

        Vítku, nemluvím teď o Avenně. To není můj problém. Ale v náboženství je to podobné. Tam je psáno, že "sám satan se bude proměňovat v anděla světlosti……". To znamená, že bude nabízet ovečkám jen krásné a příjemné věci. To, co se jim líbí a přitahuje je. Třeba bombastické obřady v chrámech, návštěvy papeže s celým štábem nádherně oblečených biskupů, barvy, zlato, chorály, kříže, modlitby, vůně kadidla atd, kdo by za tím vším viděl satana… Je to přece projev Boží lásky a sám papež je zástupcem Boha na zemi a všichni svatí s ním….

        Tomu, kdo je oddán, líbí se mu to. slouží tomu, je zbytečné ukazovat, že je to jinak. A ten, kdo z toho má prachy, ten tě nechá pro jistotu odstřelit. Jen ho rozzuříš, jako psa kterému bereš jeho páchnoucí kost (můj pes si libuje v zdechlinách proto to přirovnání) staneš se okamžitě nepřítel a kdyby mohl, jdeš do ohně na hranici…

        To je můj názor a postřeh. Nemám vždy pravdu a byl bych rád, kdybych ji v tomto směru neměl nikdy..

        1. VíTeK

         Sváťo, dokázal bys uvést několik příkladů, kdy se dá říci, že je to dílo Satanovo nikoliv člověkovo?

        2. děda Slavík

         To máš tak. Když vezmeš kladivo a robiješ okno, kdo má vinu? Kladivo a nebo člověk??

         Člověk je nástroj. Rozdíl je jen v tom. koho si vybral za svého pána. Jen s tím rozdílem, že kladivo musí poslechnout. Člověk nemusí. Má svobodnou vůli a vlastní odpovědnost.

         Takže obvinit "to satan" a nebo "to člověk" je těžké posouzení.

      2. Tomáš

       > když to nevyjde, je to vina pacienta

       Lidi žijí ve světě, kde je vina vždy u výrobce, a když to nevyjde, šup na reklamaci.

       Zdraví je úplně jiný druh zboží.

       Dát takovou formulku do své nabídky služeb, je koleda o spoustu velmi negativních nálepek od potenciálních klientů.

       ALE – také to odradí to přesně ten typ klientů, pro které by služba přínosem nebyla – ty, kteří nehnou palcem a veškerou odpovědnost za své problémy hází na druhé, a za své vyléčení na lékaře či léčitele.

       1. M. Radan Chrobok Ph.D.

        Zdravím všechny čtenáře!:)

        Vlastní zdraví je v základě zodpovědností příslušného člověka. V Číně byli dříve lékaři placeni za pomáhání s udržováním zdraví – a ne jako nyní v ČR, kde jsou lékaři (nedo)placeni za léčení a léčení a…

        Kolik pomáhání proplýtvá lékař s kuřákem, alkoholikem či (jiným) zle závilým? Když si někdo vědomě poškozuje zdraví – komu se líbí marně se mu věnovat (od plateb zdravotního pojištění i zdravými lidmi počínaje a zbytečně znavenými lékaři (ne)konče)?

        Avennu jsem NADosobně (čili OBJEKTIVNĚ) Rozlišil jakožto jedno z mála pravých Poselství Pravdy. Už "pouhá" přesnost podání příslušných (přínosných!:)) prvků má Světlou sílu!

        Alespoň základně znám Zdroje Avenny (mám Knihu, studuji stránky a nejspíš nakoupím i CDčka) a jsou jedním z mála co mne_Mne ještě může něco naUčit (úrovňově myšleno, rozsahově se učím vždy a všude:)).

        Tyto stránky jsou dalším takovým zásadním Zdrojem. Váženého Vítka už jsem v tom smyslu Patřičně pochválil v dlouhém dopise, přičemž tak tímto činím i veřejně.

        Přesné paní Jano a Vlaďko (!:)https://deosum.com/Articles/119-avenna-cz-sekta-nebo-poselstvi-spravedlivosti-a-dokonalosti.aspx#246), dovoluji si vás obě (a spol.:)) podobně jako pana Vítka Pozvat do plnohodnotně přesné až všeobecně Dokonalé úrovně Prožívání! (Objektivita existuje 🙂 – což však neznamená, že je snadno spatřitelná natož zlehka získatelná.)

        Pomůcka prokazující výše vypsané – přesné podání používaných pojmů:

        Osobní názor: 11 bude asi víc než 1 ve všech soustavách (?)… Odborný názor: 1 a 1 napsané vedle sebe mohou vypadat jako 11 (jsem odborník i na písmo, prezentaci atd.).

        Hodnocení: Podobně jako názor může být osobní či odborné. Navíc k názoru "myslím si, že" přidává POROVNÁNÍ s něčím (což ovšem může být i v rozlišování), přičemž i ono porovnání je také NÁZOROVÉ – čili osobní, či odborně ODHADnuté. Nemusí být nijak nezávisle natož plnohodnotně Patřičně podloženo. "Myslím si, že číslo 2 vypadá lépe než číslo 1."…

        Neosobní (až NADosobní) rozlišování: Prokazatelně pravdivé i všeobecně, čili "Číslo 2 je větší než číslo 1." (či ještě lépe (?) "označuje větší počet…").

        SOUZENÍ: Číslo 2 je LEPŠÍ než číslo 1. (Nebo "číslo 1 je ZLÉ – ŠPATNÉ".)

        Čím méně souvislostí, tím to vypadá hůř, že ano? A čím více souvislostí se přidá, aby příslušné světské (!) souzení alespoň vypadalo spravedlivě, tím to bude zamotanější zmatek (zmetek;))…

        Správné je nesoudit, avšak sdělovat názory (ovšem jasně jako JEN názory, takže ohodnocovat opatrně) či rozlišování (a to Patřičně podat), neočekávat avšak těšit se a nedonucovat (ani (se) nepoutat přáními) avšak užívat (si) Čisté touhy.

        Je To možné! A je to TO Dokonalé! 🙂

        1. kVítek

         Radane, prosím, prozraďte mi, jaká jste objevil další pravá Poselství Pravdy.

         Já občas někde najdu nějaký střípek pravdy, který je obalený kupou nesmyslů. A na druhé straně Avenna jako firma (ne jako Poselství) mi poslední dobou připadá nějaká divná.

        2. M. Radan Chrobok Ph.D.

         Krásný kVítku,

         díky dané moci Milosti *patřím* Pravdě – celé Ctihodné Mocné Mozaice a ne jen nějakým střípkům Světla.

         Vám a ostatním bytostem Dobré vůle přeji podobný Průlom – plnou Pozornost 🙂 http://duchovni.mysteria.cz/audio_lekce/07_bdeni.mp3

         Až dodělám přednostní Práci, tak si nejspíš půjdu Prohlížet i společnost související s Poselstvím Avenna. Budete-li chtít, tak Vám dám Vám vědět co budu Vidět :). Zatím jsem "pouze" pročítal příslušné prvky (Knihu, stránky atd.) a nic nenapsal na příslušných stránkách – zatímco tyto stránky jsem příslušnými projevy učinil Vyvolenými 🙂

        3. kVítek

         Tyto stránky jste učinil Vyvolenými, ale na druhé straně jste byl Vyvolen, abyste je našel … 🙂

         Jen dejte vědět, co budete Vidět …

        4. Mistr Radan

         Přesně to jsem měl na mysli! 🙂

         Totem nachází šamana spíše než šaman nachází Totem.

         Je to také jako s muži "získávajícími" ženy, přičemž jsou to ženy, které "získávají" – a v současné době je to už i přímé (Bohužel). Dříve ženám stačilo (protože "muselo"), dát najevo ochotu k "získání". Současné příliš přímočaré, až agresivní nároky na ženy (které si "vykoledovaly" emancipací – často zneužívanou muži k většímu vytěžování žen) nejsou v souladu s Přirozeností. (((Kdyžtak tohle, vážený Vítku, přemístěte k článku "Tajemství žen s dlouhými vlasy" či podobně – než tam něco náležitého napíši, nebo lépe – než k tomu případně přesvědčím Partnerku.:)))

         Děkuji (!:)) za trpělivost až přijímání mých delších dodatků.

        5. kVítek

         Cože, ženy už přímo získávají muže, no co si to dovolují?

         Neměly by být zticha a pokud možno se zahalit, aby navíc neprovokovaly?

         Někde jsem četl, že hlavou ženy je muž a hlavou muže je Bůh, církev nebo něco takového. To by se vám Radane mohlo líbit …

         (Mě tedy ne, každý přeci má stejnou možnost se projevit a dát najevo zájem o druhého.)

 13. Mistr Radan

  To mi připomenulo, že bych rád měl původní průvodní listinu k CD od Avenny. Mám také splnit zadání jímž jste to podmínil na stránkách Avenna.cz, vážený Vítku, nebo mi to (naSKENované stačí) pošlete bezpodmínečně? (Co by udělala Láska?:))

   1. Mistr Radan

    Vážený Vítku,

    Podmínky požaduje láska jakožto VZTAH – jakožto Síla (energie) je Láska opravdu bez podmínek a bez příčin. Jak vidno, použil jsem PÁR kouzelných slůvek (cokoli dělám, dělám důsledně:)).

    Související poznámka k odkazům v článku: Stížnost(i) na to, jak Avenna chrání svá autorská práva je doufám i Avennou chápána jako pochvala. Odpovídající ochrana (prevence) je součástí Spravedlnosti a osoby (až společnost) používající i "pouhá" slova patřičně přesně mají Dobré důvody plody podobné (perné) práce sladěně strážit.

    Co se týče "mé" společnosti (DMDU a spol.), tak viz http://duchovni.kvalitne.cz/html/podrobnosti.htm#prava-tvurce – cituji příklady: """Pro Vaši Dokonalou Jistotu, že máte Spravedlivě získané dílo, si to můžete dotazem na DMDU ověřit. V základě je to cokoli "pod hlavičkou DMDU" co bylo získáno právoplatně (Vámi či Vám zprostředkující společností až osobou).""" a pozor (!) na: """Kdokoli Nesprávné jednání jakkoli podporuje či jej dovoluje ačkoli by tomu mohl zamezit, tak ponese patřičně Nepříjemné Následky jakožto Spoluviník (byť "jen" pasivní)."""!

    1. KROKODYL

     Jak vas tady panove nejakou dobu sleduji, tak mam pocit, ze jedna ze stran si neuvedomuje (vedome ci nevedome) vyklad zakonu platnych v CR ohledne kopii audiovizualnich del, jejich ziskani ci jejich uzivani.

     Ted myslim zakony pozemske, ne ty duchovni… Touto problematikou se jiz delsi dobou trochu zabyvam, tak se nezlobte ze jsem do debaty zasahl, jen mi to nedalo. Preji vsem at se jim dari.

     1. Mistr Radan

      *Krokodýlovi* Krahujec klaní se…

      Znám zákony země České (KOCOURKOVské;) doufám dost dobře – a nejspíš i vážený Vítek. Ovšem oba (jako všichni Vyslanci Všehomíra) probíráme pokročilejší Pravidla.

      ČR zákon je vlastně vyjímka (?) – v současnosti je jednou z posledních zemí, kde není nelegální užívání kopií (pro "osobní potřebu" náležitě nedefinovanou) bez odpovídajícího originálu (!). V ČR je zatím legální i *stahování* (avšak už ne šíření, a to ani systémy sdílení).

      JENŽE jakožto i TVŮRCE pochopitelně požaduji plnohjodnotně Patřičné používání plodů práce mé maličkosti a spol. Podobně jako Avenna v původních průvodních listinách k CD (jež by se stále měly přikládat a ne toho zbaběle (?) zanechat), tak vlastně přesně stejná (!) Spravedlivá pravidla požaduji – a zaručuji jejich dodržování za svou osobu i za "svou" společnost (DMDU).

      Souhlasím s Avennou – včetně toho, že je rozdíl mezi vHodným využíváním výukového CD určeného jednomu jednotlivci (natož při propojení s přednáškou či podobně) a mezi hudebním CD či podobným dílem již svým stvořením určeným i pro poslech i ve více lidech (Partneři ve svém soukromí až společnost ve veřejně přístupné budově – při poplatcích pro OSA / :(…).

      1. KROKODYL

       Ono kocourkovskeho jo v CR plno. Treba poplatek za tiskarnu na ktere si tisknu sve veci a i tak musim platit co kdyz bych vytiskl autorsky chranenou knihu, poplatek za prazdne CD-R co kdyz bych na nej vypalil autorsky chranene dilo, potrebuji zlohovat vlastni fotografie a ejhle, za pevny disk zaplat dan! co kdyz by jsi…

       Tohle mi prijde daleko vice nemoralni…

       A ony tyhle poplatky se ale tem mlsnym vybiraji daleko snaze, nez honit nejakeho studentika za to ze si stahl film v CAM-RIPU kde diky kvalite nepozna autobus od hlavniho hrdiny, a kde v prubehu filmu vidis jak chodi lidi na zachod…

       Jen pro upresneni, ja se zivim vyvojem software, tak vim o cem je rec, kdyz se rekne piratstvi, taky to firmu poskozuje ale zijeme v zemi kde jsou nejake zakony a ty opati. A v tom svete am venku, je to porad jeste v prve rade o penezich…

      1. KROKODYL

       Vitku, nabyl jsem dojmu, ze Mistr Radan po tobe pozaduje nejaky certifikat k audiovizualnimu dilu o kterem jsi psal nebo se zde zminoval ze uzivas. Byl to jen pocit, takove to svrbeni andelskym pyrkem za krkem, ze za temi slovy co jsou psany jsou naznaky ze snad uzivas dilo nelegalne… Pokud byl muj pocit chybny, tak se Mistru Radanovi omlouvam. Ted si uvedomuji, ze jsem mozna nemel ani pravo, do vasi debaty zasahovat. Je to tema na moje dnesni premysleni.

       Na druhou stranu Mistr Radan zareagoval a z jeho reakce je patrne, ze on vedel presne o cem pisi a je v probleatice uzivani audiovizualnich del v CR dobre senamen.

       1. KROKODYL

        Jeste jsem si tady procital a myslim ze kdyz sem nakopiruji tva slova “”Nedělám věci kvůli tomu, že to někdo řekl, ale proto, že chápu, že je to tak správně.”” tak to asi vystihuje vse a myslim ze k tomuto neni co dodat. Tak by se mel chovat kazdy.

        1. Mistr Radan

         Kreativní Krokodýle, přeji Ti zdraví duševni i tělesné!:) Prosím přijmi pochvalu za svou statečnost a další Dobré využívání vlastností projevené patřičným používáním Slova slov (jednoho z nich = "(duchovní) Mistr").

         Poprosil jsem váženého Vítka o původní průvodní listiny, které byly přidávány k CD Avenna (jež nikdo z *nás* nijak nezneužívá). Podle Avenny na nich měl být průlomový popis PROČ příslušný obsah nešířit, nepůjčovat atd. Nejen že na oněch listinách je nanejvýš pokročilý popis proč příslušné Podmínky (*Principy*!) plnit, avšak k mé radosti je tam i další pěkně popsaný přínosný Poznatek = pět pokroků na Cestě Rozvoje – až k Dokonalosti!:).

         Jakožto také TVŮRCE, kolego Krokdýle, by jsi nejsíš nebyl proti tomu, aby Ti za používání plodů Tvé práce přicházely poplatky, aby plody Tvé práce požívaly patřičné právní ochrany (avšak nejlépe aby to nebylo potřeba(!:)).

         Osobně bych i rád platil poplatky – přičemž platím pro pouštění hudby ve veřejně přístupných prostorách "své" společnosti atd. – avšak mně velmi vadí, že platím soukromé společnosti nad níž není patřičný přehled (žádné kontroly a podobně!). Přitom je to stát, který určil příslušné zákony (nerozumnost některých nyní neřeším) a je to stát, "kdo" případné porušení postihuje. Tak proč proBoha také stát nevybírá a nespravuje příslušné poplatky?! Osobně nedostávám nic z vybraných poplatků a přitom mohu i dokázat, že některá díla DMDU ("mé" společnosti) jsou využívána ve veřejně přístupých prostorách (i mimo DMDU) – nemluvě o neoprávněných nahrávkách na nosičích dat (CD až HDD). Takže když za to nic nedostávám(e) a přitom se za to vybírají poplatky – tak kdo dostává moje (a spol.) oprávněná ocenění?! (Že jsem (se) vůbec obtěžoval onou otázkou 🙁 …;))

        2. kVítek

         Krokodýle, děkuji za vysvětlení.

         (Radan je hnán zvědavostí a chtěním znát, to je dobře.)

         V tom dokumentu jde o to, že CDčka Avenna není dovoleno půjčovat a kopírovat to ani například manželce. Prý není správné dostávat tyto informace zadarmo. Já jsem na to přistoupil a nemám s tím problém. Manželka ano.

         Když to jde, tak respektuji vůli autora. Všeobecně se počítá, že se CDčka, DVDčka sledují v rámci rodiny, knížky se půjčují kamarádům …

         Když člověk chce, tak cítí, jak to je správně. Například knížku (duchovní) půjčím proto, aby se druhý rozhodl, jestli si ji koupí a na oplátku tím vědomě podpoří autora, ne proto, aby ušetřil.

         OSA se chová jako mafie, která bere výpalné za to, že lidé fotografují, nahrávají a tisknou …

    2. kVítek

     Radane, kde vidíte druhé kouzelné slůvko do páru?

     Když už jsme u té Avenny, rád bych se vás zeptal, jestli jste s některou z jejích nositelek někdy osobně, písmem či jinak hovořil a zda jejich materiály používáte s jejich vědomím.

     Narážím na tento odstavec.

     "Vedeme DMDU i "vnější" zájemce o rozvoj podle knihy "Klíč k tajemství Dokonalosti". Zmíněná kniha byla napsaná na základě Poselství Avenna (kolegiální škola, jejíž materiály dokonale vystihují fungování DMDU a jsou užívány i jako učební)."

     1. Mistr Radan

      Vážený Vítku,

      "prosím" bylo první mnou_Mnou použité slovo a poslední slovo příslušného příspěvku bylo "Láska". Sice bylo dáno do závorky a do (kon)textu "jakoby mimochodem", avšak bylo použito plnohodnotně Vědomě:). Příště podobné přínosn poučení podmíním zajímavou zkouškou (podobně jako Vy pro listinu k CD Avena).

      Abyste VY DVA (Vítek a KROKODYL) mohli dělat co a jak vnímáte jako Správné a neustále nedělat ohromné omyly (!), tak jste se *musely* někdy (náležitě!) naučit příslušná Pravidla (Principy).

      Kdybyste žili např. v Arábii, tak by vážený Vítek měl mnoho manželek (a jedna by se jmenovala Cecílie;)) a také by si pěkně přivydělával prodejem DeoSumových Dokonalých krabiček (DDK) a podobných prvků (s Partnerkou máme vyřezávané věci z oblasti Orientu takže víme jak jsou tam odpovídajícně oceňované). KROKODYL kázající kněžské knihy (= základní Zrcadlení proti programování;)) by byl také značně zajímavý ;). OBA byste za "správné" považovali jiné *věci*. Raději *To* (mne_Mne) nedrážděte, aby se slova sepsaná mnou_Mnou nestala skutečností o dost dříve než nejspíš stejně směřujete svým smýšlením až konáním (více viz Zákony Příčin a Nsledků!). ///Tím jsem nectěl naznačit nic neDobrého – takže prosím pozitivní přístup při REakcích.///

      Co je skutečně Správné, Spravedlivé, Sladěné se Skutečností – a jak to ROZLISVAT, tak To nezáleží na ničích názorech či (po)citech (vždyť je obojí omylné!), avšak na přesných Ppravidlech (Princiech). Například viz příběh (podle LEKCE) o tom jak rozlišit SPRÁVNÝ SPOJ (autobus)…: http://www.esoterika.cz/clanek/1738-viveka_rozlisovani.htm (v mnoha TAMních komentřích je Bohužel vidět NEpochpení napsaného:(…).

      1. KROKODYL

       Zdravim Vas…

       “”Co je skutečně Správné, Spravedlivé, Sladěné se Skutečností – a jak to ROZLISVAT, tak To nezáleží na ničích názorech či (po)citech (vždyť je obojí omylné!), avšak na přesných Ppravidlech (Princiech)”” Tomuto nerozuim, pokud co je spravne nezalezi na necich nazorech ci pocitech, co tedy jsou jineho ona “pravidla a principy”? Vzdyt to jsou, podle mne zase jen neci nazory a pocity.

       1. Mistr Radan

        Komunikativní Krokodýle,

        například gravitační principy nejsou závislé na ničích názorech (fungovaly ještě dříve než byly "objeveny") – a přes to jak vědoucně vědci rádi vypadají, tak mají zatím sdělují spíše odborné názory (omylné) a nikoli Správné skutečnosti (se souvislostmi). A přitom jde o pouhou přízemní základní zákonitost – více viz gravitace jakožto zakřivení časoprostoru, dále souvislost hmoty a časoprostoru a rychlost světla v souvislosti s hmotou a čase atd.

        Je Správné mít "jen" jednu manželku a nebo je (stejně) Správné mít jich více (harém)? (Co by uDělala Láska?!:) – konec Nápovědy;).

        Kolegiální Krokodýle a vážený Vítku – po případném přiblížení se někoho z vás příslušné Pravdě, pak související Správné sdělení důsledně doplním (včetně doložení důkazů!:)). A budete se nejspíš divit – každopádně se máte na co těšit!:)

        1. kVítek

         Což o to, mít dvě manželky by nemuselo být špatné. Pokud by spolu dobře vycházely a milovaly se a mne. Jenže když si představím, že manželka by měla víc manželů a já bych byl jeden z nich a ten druhý (a další) by se mi válel v posteli, tak z toho (fyzicky) dobrý pocit nemám. Další manžel by připadal v úvahu, pokud bychom ho oba milovali a oba chtěli.

         Kromě toho si myslím, že člověk (žena i muž) je od přírody žárlivý a kladl by si nutkavou otázku, jestli ho jako jednoho z manželů manžel(ka) miluje stejně jako toho druhého.

         Pocitový závěr. Myslím, že by to dlouho nevydrželo.

        2. Mistr Radan + Paní Lucie

         Klopýtnuvší Krokodýle, vyvážené vyhnutí vypsal jsi. Opatrně odmítnuté použití slova "správný".

         Nicménně poCITově jsi se dostal blízko Božské Pravdě – i ve smyslu skvělé – však vidíš, a když čteš dál (a vůbec v životě:)).

         Správné je cokoli (by) (u)dělala Láska!:) (Jak JEDNOduché;))

         V zemích, kde je vlivem výchovy ženská žárlivost patřičně pokrocena, tak tam není nesprávné mít mnoho manželek. Avšak kdyby to jakékoli ženě vadilo i tam, tak by ji nikdo neměl nutit (ve vlastním zájmu!;)). V oblasti Orientu vzniklo mnohoženství PROTOŽE šlo o menší skupiny spojované ve větší jen jednou za čas (oázy v poušti a jen pramalé příležitosti pro přesun kvůli karavanám a podobně). Pokud něčí manžel například zemřel při lovu (či při jiné práci – nemluvě o válce), tak ona žena se stala ctihodnou vdovou (!) a nebyla společensky snížena. Měla právo (a nikoli povinnost) stát se další ženou případného příbuzného původního manžela. Ovšem i tehdy a tam byla JEDNA HLAVNI ZENA (paní domu! a často díkyBohu i *Paní srdce*) a ostatní byly "jen" vedlejší manželky – jako spíše sestry, takže byly rozhodně více ctihodné členky rodiny než nějaké nenáviděné milenky!:)

         Takže souhrnně vzato, Správné je mít "jen" JEDNOHO ZIVOTNOHO PARTNERA podle příslušného pohlaví (proto přírodou viditelně vytvořeno;)), avšak pokud nenastane Nespravedlnost (i "jen" neCITLIVOST) vůči příslušné Paní (!)/ příslušnému Pánovi , tak není Nesprávné "mít" manželek / manželů (respektive Družek) více – včetně případného HAREMu. (Který muž by si to nechtěl alespoň vyzkoušet?!;)). Přitom muž může mít více žen Přirozeněji než naopak – tak to příroda připravila (viz např. počet spermií a oproti počtu vajíček).

         Jakožto muž, který měl hezký harém (! ehm, ehm;)) podotýkám, že je náramně náročné vyvažovat veškeré Vztahy v takové složitější skupině.

         Nyní "mám" Životní Partnerku natolik NAPLNUJICI, že nemám nijaké touhy po přidání podobně Blízké osoby. Má Paní ví, že jsem jí VĚRNÝ I V MYŠLENKÁCH (! naučil jsem ji číst myšlenky skoro stejně dobře jako umím sám – a v oblasti mysli mám mimořádné mistrovství!:)). Osobně by mi nevadil další muž ve Vztahu (a tedy v Rodině!), avšak chtěl bych pořád Přednost již mám nyní – i před rodiči Partnerky (!), přičemž Dáma mého srdce souhlasila i s tím, že mně jakožto Partnerovi přísluší přednost i před případným potomstvem!:) Mimochodem – za nepěknou nepříjemnost až "nevěru" nepovažuji "předehrové představy" (sexuální fantazie), avšak za nevěru bych považoval spíše to, kdyby Partnerka (po)myslela na NECO jiného než na někoho jiného (natož jen na nějak jinak prováděné sexuální souvislosti). Dokud se soustředí na příslušné projevy (erotické až sexuální – a následně senzuální až komunikační), tak souvislostně sděluje, že ji *to* baví, že je i v *tom* se mnou a nesnižuje mi sebevědomí (nenerušuje intimitu). Vyloženou nevěrou (Zlou zradou) by byl pro mne "až" případ porušení domluvených Dohod (resp. příslušných Principů). Avšak v tom směru díkyBohu "mám" (poprvé) dokonce Partnerku Patřičně pomáhající – Přispívá pěkně (až) hlavně "sama od sebe" a občas příjemně PŘEKVAPÍ i mne_Mne!:)

         Jestli chceš, Krokodýle, kouknout se až kousnout si (!;)) máš možnost – i "má" Paní potvrzuje příslušné průlomové Pozvání ode mne_Mne. (jak i Ona vypadá viz http://facebook.com/dmdu.univerzita )

     2. Mistr Radan

      Po poradění se s váženým Vítkem odpovídám na otázku ohledně používání Poselství Avenna. Jedné se zejména o knihu "Klíč k Tajemství Dokonalosti" používanou v "mé" společnosti (DMDU) jako učebnice a o intternetové stránky Avenny používané podobně. CD podobně používat nehodlám (v souladu se stanovami Avenny atd.), ačkoli původní průvodní listinu Patřičně používat budu:)…:

      Knihu a poznatky ze stránek Avenny používám(e) v souladu se Spravedlností (i s pravidly příslušných odpovědných osob).

      Zatím jsem nikoho z vedení společnosti Avenna nijak neoslovil, jelikož dodělávám(e) doladění se "svou" společností…

      Jakmile bude Náležité *nastavení*, tak se osobně obrátím na autorky Avenny abych dostál Dokonalosti i co se týká vhodnosti schválení příslušného používání jejich knihy (a spol.) pro pomáhání ostatním, čili jakožto UCEBNICE v rámci "mé" společnosti DMDU – univerzita správného rozvoje.

 14. Josef

  Dobrý den,

  podle dostupných článků o Avenně její poselství mimo jiné říká i toto: "Každá tragédie je spravedlivá. A každý člověk,jehož se tragédie týká, dobře ví, že je to spravedlivé.Otázka je,zda si to připustí." Rozumím tomu dobře, že podle tohoto učení zahynuly oběti nacistických vyhlazovacích táborů likvidované na základě svého etnického původu v souladu s jakousi vyšší Spravedlností a za své utrpení si mohly sami? A stejná Spravedlnost se skrývá i ve vraždách dětí spáchaných pedofilními sadisty? Měly by dámy z Avenny odvahu říci něco podobného do očí jejich pozůstalým? Promiňte, nejsem "zasvěcený" a tak mi patrně cosi podstatného z výše zmiňovaného učení uniká…

  1. kVítek

   Dobrý den Josefe,

   To je lepší se zeptat v Avenně.

   I když je to drsné, tak vámi uváděné případy mi dávají smysl, pokud na ně člověk nekouká jen v rámci jednoho života. Co když ti lidé potřebují v tomto životě být v opačné situaci než v předchozím životě? Je to drsné, na potkání bych to lidem nepovídal, protože to (zatím) málokdo pochopí.

   Ať se vám daří …

 15. greenscale

  Po přečtení zhruba desítky příspěvků v tomto fóru mi začal běhat mráz po zádech. Vždyť je to normální databáze potencionálních náboženských fanatiků! Lidé, kteří jen čekají na to, až se najde nějaký "osvícený guru", který jim poví (takovým způsobem, se kterým se dovedou vnitřně ztotožnit) co je správné, jak naložit se svým životem, a kam směřovat své úsilí (čti: komu odevzdávat desátky), aby "zaručeně nepřišlo vniveč"…

  Proboha lidi, proč myslíte, že někdo jiný má odpovědi, kterých se sami nedovedete dobrat? To, že vám něčí chytrý postup pomůže uvolnit zácpu mu ještě nedává nějaké nadlidské schopnosti. "Načítání duše"?Nevěřili byste, jak mocný je tzv. placebo efekt v případech, kdy člověk v léčebnou sílu "čehosi" prostě věří. To neznamená, že jakési "okultno v duši" vás magicky vyléčí. Je to o zdravé vůli žít.

  Samozřejmě chápu, že někteří potřebují žít pro nějaký "vyšší cíl". Jen se domnívám, že tyto "vyšší cíle", vytyčené a prosazované jinými lidmi, vedou v první řadě k vyššímu počtu nul na kontech zakladatelů, a teprve pak k čemukoliv dalšímu…

  No nic.. každému co jeho jest.

  Ale pokud se na diskusi vyskytnou jedinci s prorockými přezdívkami, jako Mohamed, bin Ládin a podobně, prosím, nevěnujte jim pozornost, ať už vám slíbí jakékoliv náboženské bonusy(obvykle posmrtné). Mohlo by to skončit poněkud třaskavě…

  Navíc žádný živý člověk neví, co je po smrti. Je to jednoduše tím, že se "odtamtud" ještě nikdo nevrátil, a nesepsal manuál.

  A pokud potřebujete odpovědi na pár filozofických klišé, abyste se mohli vyrovnat sami se sebou, a jste ochotni za to dokonce zaplatit, neváhejte se klidně obrátit na mě – mám odpovědi stejně dobré, jako kterýkoliv "guru" ;o)

  1. kVítek

   Dobrý den Jano,

   Děkuji za tip.

   S buddhismem jsem se rozešel před mnoha lety. Některé myšlenky jsou dobré, jako všude, ale meditovat, dělat poklony, věřit, že je něco karmického … jsem rád, že už to mám za sebou …

   Buddha se spletl … život není utrpení. A nezbavíme se ho nelpěním.

   Hezké dny přeju 🙂

 16. EL

  Před časem jsem také několik let navštěvoval přednášky Avenny. Osobně jsem se s léčitelkami znal už předtím. Nicméně mě to jejich chování naštěstí odstředilo pryč.

  Osobně jsem zjistil, že kdo hledá, najde. Informace jsou všude kolem. Pokud jste otevřeni, příčinu svého onemocnění dohledáte. Inspirací tomu může být Dahlke a podobné knihy (konečně na tomto serveru je pěkný článek).

  Když se objeví nějaký ten guru, kvalita (informaci i osobnosti zároveň) se často pozná jednoduše tak, že počet lidí TRVALE stoupá. Okolo Avenny se utvořila skupina, která se příliš nerozšiřovala. Pokud by obě dvě léčitelky vyzařovaly to co by člověk očekával, bude to zákonitě přitahovat další a další – možná hromadu dalších. Například podobně jako se to děje kolem entity Kryon (přes Lee Carrolla).

  To jen tak krátce, že jsem tu našel článek a také na jejich webu jsem objevil alibismus, že přestaly z důvodu nějakého zákona prodávat záznamy z přednášek 🙂

  1. kVítek

   Krásný den EL,

   Avenna je pro mne záhadou.

   Na jedné straně povznášející slova, velké schopnosti…

   Na druhé straně otevřou školu v Praze a vzápětí ji zavřou a odjedou stavět školicí centrum … a po čase se v médiích probírá, že to vypadá spíš jako vojenský bunkr. A "ovečkám" není divné, že školicí centrum bude mít metr tlusté zdi…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *