Bolest hlavy a lapání po dechu – po stopách nemoci

Mozek

Doufal jsem, že Deosumova deprese je poslední nemocí, o které jsem na těchto stránkách psal. Že to byla poslední zkouška a také ukázková lekce matky všech nemocí, tedy deprese. Mýlil jsem se.

Před dvěma dny jsem se vzbudil s pocitem jako po opici nebo po ráně palicí do hlavy. Jakoby mi v noci někdo upnul hlavu do svěráku. Následující den nemoc zesílila. Šoural jsem se po domě jako stoletý děda a lapal po dechu. Za co, pane Bože, za co?

To je ta správná otázka, kterou by si měl položit každý člověk, když na něj něco leze, anebo když už to na něj vlezlo.

Pro toho, kdo mě nezná, uvádím, že lékárničku a doktora považuji za poslední volbu ve stavu naprostého zoufalství. Jinak dohledávám psychické příčiny nemocí. Tedy u každé nemoci hledám, které pocity a myšlenky ji mohly způsobit.

Odpovědi hned začaly přicházet …

 • Včera jsem míchal beton a nadýchal jsem se cementu. Proto se mi teď špatně dýchá.
 • Včera jsem si udělal kafe a to mne tak rozladilo, že jsem v noci nespal a z toho mne bolela hlava.
 • Několikrát jsem si pustil jeden klip a je v něm tolik destrukce, že mne to položilo do postele.
 • Zbytečně se bavím o politice, politici jsou nemocní, stejně jako větší část voličů.
 • Příliš času věnuji komunikaci s “duchovním mistrem” Radanem. Měl bych místo toho víc pracovat.
 • Dosud jsem si nenašel “seriózní” práci.
 • Ani jsem nevyřešil nefungující vztah s manželkou.
 • Před několika dny se mi zakouslo do levé nohy (zezadu nad kolenem) klíště. Jestli to není tahleta nemoc šílených klíšťat?
 • Nebo příznaky transformace vědomí

Určitě bych ještě něco dohledal.

Jenže za tohle dostat takovou ránu? Tohle všechno jsou malichernosti. Zanadávat si na politiky anebo napsat deset komentářů není taková nespravedlivost, abych se kvůli tomu měl cítit jako po ráně palicí do hlavy.

Přeci mne někdo nebude mlátit do hlavy za to, že jsem zveleboval bydlení, míchal beton a betonoval. Za tvoření přeci Bohové netrestají.

Aby toho nebylo málo. Večer jsem dostal skutečnou ránu do hlavy. V podkroví máme trámy, byla tma a jak se tak motám, špatně jsem si to vyměřil a trefil jsem se pravým spánkem do trámu. Přesně do hrany trámu. Ještě že jsem ty hrany brousil. Boule.

Po dalších dvou dnech utrpení mi to konečně došlo …

Ale než vám to prozradím, zeptám se vás, jak byste tuhle záležitost řešili vy. Co byste mi poradili? Prášek proti bolesti? Nějaké bylinky? Celkovou změnu stravování? Nějaký všelék? Šli byste k doktorovi?

Chci získat přehled o tom, čemu lidé věří a jak postupují, když je něco bolí. I když sem přijdete za rok, můžete to napsat a teprve pak číst pokračování, abyste se dověděli, jak jsem na to šel já.

Pokračování se bude jmenovat … Bolest hlavy – neviditelné příčiny

6 komentářů u „Bolest hlavy a lapání po dechu – po stopách nemoci

 1. Tomas

  Méně přemýšlet o duchovních nesmyslech a více používat metr například při stavbě půdních prostor a to tak že budou dostatečně vysoko , aby se člověk nemlátil do kebule 🙂 Ono totiž taková rána do hlavy může mít i dlouhodobé následky !

  1. kVítek

   Jasně, člověku by z toho duchovna mohlo začít hrabat … 🙂 Těš se na pokračování, to bude teprve chanelling …

   Trámy navrhl projektant, podpírají střechu.

   1. Tomas

    Njn člověk taky nesmí věřit projektantům sou přeštudovaný a mnohdy resp. skoro vždy navrhují dost hustý koniny 🙂 PS Občas je dobře použít selský rozum a ptát se jak to řešili předci .

     1. Tomas

      Jo to znám nejhorší je že na druhý dům už nejsou síly ani peníze tak holt člověk musí bydlet v tom co zvládl vybudovat . 🙂 Jinak řečeno nejsme páni poslanci tudíž nekrademe a nemůžeme si toho moc dovolit . Životní realita je dost drsná jak říkal můj táta s poctivostí nejdál dojdeš , ale je to jako jít pěšky . Někdo pak jezdí autem , ev. lítá letadlem pak se mu už neříká zloděj protože nad miliardu lupu je to politik 🙂

      1. kVítek

       Tomáši, s takovými myšlenkami nový barák nepostavíš :-).

       Není to přesně naopak? Získali jsme zkušenosti a naučili jsme se vydělávat peníze a zmoudřeli natolik, že chápeme, že většina politiků životem bloudí.

       My dokážeme do své čisté mysli zasadit semínko nápadu a nechat ho vyrůst do zhmotněného snu …

       (Vidím v sobě jedinou překážku a to je pohodlnost.)

       Pokud máš chmury, pojď si zaběhat po žhavém uhlí 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *