Bolest hlavy – neviditelné příčiny

kočka

Bolest hlavy může být z nedostatku tekutin (napijte se vody), z rány do hlavy, vsugerovaná (ofouklo mě, bolí mě hlava z toho, jak křičíte) anebo může mít psychickou příčinu. V tom případě bolest hlavy člověku říká, že o něčem smýšlí nesprávně.

Minule jsem psal o tom, jak jsem se ráno probudil, bolela mě hlava a měl jsem pocity jak po opici. Jelikož už několik let nepiju (alkohol), muselo to být z něčeho jiného. Začal jsem hledat psychické příčiny, až mi to konečně došlo. Zhruba po třech dnech utrpení.

Může za to kočka.

(Bystrým došlo, že kočka za nic nemůže, ale můžu si za to já svým postojem k věcem, které kočka dělá.)

Ta kočka, která během několika dnů ulovila a domů přinesla zakousnutého krtka, ještěrku bez ocasu, slepýše bez ocasu, zabitého drozda. A mě naštvalo, že jenom tak pro nic za nic zabíjí zvířata a nosí je do kuchyně nebo je nacházím kolem domu. Kočka dostala pár facek.

Jako by toho nebylo málo, večer sedím u počítače a slyším, jak za mnou kočka močí. Takový ten hučivý zvuk, co vyluzují na záchodě především ženy. Mužům to pleská o hladinu, pokud stojí. Což dělají pouze nevychovaní muži anebo vychovaní muži na veřejných záchodech. Správně vychovaný muž močí vsedě, aby nepocákal polovinu záchodu a nesmrdělo to tam. A taky po sobě dá prkýnko dolů, aby to na záchodě nepáchlo. (Že ano, dámy? Máte doma správně vychovaného muže?)

Kočku jsem chytil, vyválel ji v jejích čůrankách a dostala dalších pár facek. (Bystrý čtenář si může všimnout, že facka je vlastně rána do hlavy.)

Aby bylo jasno, je to dospělá kočka, která má kočičí záchod a moc dobře ví, kde se co dělá. Ten večer jsem naboural do trámu a dostal skutečnou ránu do hlavy (jak píšu v předchozím článku Bolest hlavy a lapání po dechu – po stopách nemoci).

S bolavou hlavou jsem trpěl celý následující den. A pokoušel se z toho dostat pomocí nahřívání ve vaně (moje nejoblíbenější léčebná metoda). Procházkou v přírodě, poslouchání ptáčků. Vyhřívání se na sluníčku.

Nic nepomáhalo a teprve když jsem brečel a opakoval svou mantru, panebožezaco, došlo mi to.

To máš za tu kočku! Když ti deprese nestačila, dostal jsi ránu do hlavy, stejně jako to děláš ty.

Co na to říct. Deprese způsobená přísností nestačila. Když deprese polevila a otrnulo mi, kontrolu přísnosti jsem hodil za hlavu a kočka dostala co proto.

Pokud si nalistujete článek o depresi, najdete v něm léčebné pocity jako vstřícnost, trpělivost, uznání pravdy, laskavost … které jsem v případě kočky přeskočil. Vůbec jsem se jí nezeptal, proč loví zvířata a nosí je domů. Nezeptal jsem se jí, proč počůrala deku za mými zády. Dostala pár facek, aby to příště nedělala.

Ach jo. To jsem si zase navařil. Chtěl bych vidět někoho, komu se kočka vymočí v pokoji, jak se jí zvědavě vyptává, co ji k tomu vedlo a bez předsudků vyslechne její důvody.

Nebudu článek protahovat o část hovory s kočkou. Dozvěděli bychom se, že stejně jako lidé zvelebují svá obydlí tím, že čas od času vymalují. Kočky zvelebují svá obydlí tím, že je čas od času pomočí. Značkují si tak svůj domov. Takže to mohu brát jako velký projev důvěry, že do tohoto prostoru kočka zahrnula i můj pokoj.

Za další dva dny jsem se z toho dostal.

Co tomu říkáte, mohlo to být ono? Mohla moje bolest hlavy souviset s přísností na kočku? Nebo vám to přijde jako vaření ze vzduchu?

Článek jsem napsal před rokem, dnes v noci kočka pozvracela peřinu. Přešel jsem to … peřinu jsem vyklepal a dal vyprat …

Doporučené čtení … Teorie zdraví a nemoci, Psychické příčiny nemocí … komu věřit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *