Přejetá zvířata a jejich poselství

zajic-za-volantem

Tento článek je výmysl. Vycucal jsem si ho z prstu a vyšťoural z nosu. Přesto si myslím, že článek je užitečný tím, že člověku otevírá oči a nabízí mu dívat se způsobem, kterým se zatím nedíval. Takže nakonec nebude tolik vadit, že informace v článku jsou uvařené ze vzduchu a nachytané v éteru. Dovedou nás totiž někam dál … (to jsem se z toho pěkně vykecal). Berte to jako verzi jedna. Až budu vědět víc, prozradím víc a přestanu si vymýšlet.

Většina z nás někdy přejela, anebo viděla na silnici přejeté nějaké zvířátko. Skrývají v sobě přejetá zvířata nějaké konkrétní poselství, anebo jen říkají, že nemáme jezdit rychle, zběsile a bezohledně? Protože nic v našem životě není náhoda, ale vše je pospojované neviditelnými nitkami, tak ani přejetá zvířátka nejsou nešťastnými náhodami bez hlubšího smyslu. Vždy je to součást osobního příběhu. Tyto události k nám doléhají s různou intenzitou podle toho, jestli

  • Vidíme zvířátko, které bychom mohli přejet, kdyby nám skočilo do cesty
  • Zvířátko nám skočí do cesty, ale přeběhne těsně před, a mineme ho
  • Zvířátko nemineme a usmrtíme ho
  • Zvířátko zmrzačíme
  • Vidíme přejeté zvířátko jako spolujezdec anebo jako chodec

Podle těchto možností každý může určit, jak moc intenzivně se ho přejeté zvířátko a jeho poselství týká. Jestli je to jenom lehké upozornění (Zamysli se nad tím …), anebo jestli už jde do tuhého (Pozor, něco děláš špatně …).

Není náhoda, jestli přejedeme mouchu anebo slona. Každé z těchto zvířat přináší jiné poselství.

Moucha
Mouchu máme zapsanou jako zvíře, které oblézá různé špinavé a páchnoucí věci. Typickým účastníkem silničního provozu, který se setká s mouchou, ať již přejetou, rozplácnutou na předním skle anebo v trenkách je traktorista Franta z JéZéDé, který právě veze hnůj. Moucha ho upozorňuje na dvě věci. Jedeš jako s hnojem (pomalu) a umyj si vozidlo, ať tu neděláš nepořádek.

Moucha přilepená na zubech cyklisty je dobré znamení. Znamená, že cyklista se za jízdy směje a to je dobře.

Srnka, jelen, sob
Zamyslete se nad vaším vztahem a věrností. Nejste tak trochu paroháč? Nenasazujete parohy někomu jinému?

Hroch, slon
Potkat hrocha anebo slona je jako potkat parní válec. Neženete se životem jako parní válec? Koukáte, po čem šlapete? Neplatí o vás, že kudy šel, tam sto let tráva nerostla?

Zajíc. Hop sem, hop tam. Neskáčete životem jako zajíc? Nejste nestálí a u ničeho nevydržíte?

Had. Had nemá nožičky, a proto se musí plazit. Had má ohebnou páteř a dokáže kousnout sám sebe do ocasu. Neplazíte se i vy životem. Neohýbáte páteř a nelezete někomu do zadku?

Kočka – hrdé zvíře, které se nenechá jenom tak ukecat a neskamarádí se hned tak s někým. Nejste trochu moc vybíraví a pyšní. Zkuste brát lidi takové, jací jsou.

Pes. Přítel člověka. Jak jste na tom vy s přáteli a kamarády? Máte vůbec někoho? Nebo jich máte až moc. Vybírejte si.

Prase. Nejezdíte jako prase?

Pták. Jaké je vaše sebehodnocení? Nelítáte moc vysoko anebo moc nízko.

Slepice. Chtěli jste sezobnout semínko na silnici a v tom vám někdo ujel hlavu. Nestává se, že se zabýváte něčím nedůležitým a přicházíte o důležité věci. Že v životě jenom tak klofáte a kvokáte?

A na závěr jedno milé zvířátko.

Veverka. Má huňatý ocásek, který používá jako peřinu. Zachumlá se v pelíšku a je jí teplo. Také má v lese různá místa, kam si schovává oříšky a jiné pochutiny. Stejně jako mravenec není veverka líná, aby si udělala zásoby a v zimě si dopřála pohodlí. A co vy, kteří jste přejeli veverku, dopřáváte si pohodlí a blahobyt, nebo na sobě šetříte?

Komu to nestačilo, nabízím hned verzi dva, neboli pohled druhého autora. Je jím paní Zdeňka Jordánová, která napsala knížku Já řídím.

Zvíře, které zlikvidujete, většinou symbolizuje postoj, který nezvládáte.

Divočák je totemové zvíře, které má pro nás poselství „neohroženého bojovníka“. Je vždy ochoten postavit se za svoji věc a učí nás dobře se o sebe postarat. Takže proč stále nezvládáš schopnost postavit se za sebe, stále ustupuješ a děláš věci, které nechceš?

Jelen. Proč zabíjíte svoji krásu a nekonečnou vznešenost?

Kočka. Proč stále nejste sami sebou a nevyužíváte své schopnosti volby a schopnosti dělat věci pro sebe nejlépe.

Pes. Proč nejste sami sobě přítelem, a proč se nemáte stále rádi? Proč si nevážíte těch věrných zvířátek, která jsou ochotná přijmout vás za každých okolností takové, jací jste? Proč způsobujete bolest vašim blízkým, které tím připravíte o jejich věrného přítele?

Kůň. Rychlost, vytrvalost.

Had. Schopnost změnit postoj. Proč vám ve vašem životě stále tolik vadí změny?

Orel. Je moudrý a je schopen vidět souvislosti.

A na závěr jedno milé zvířátko.

Veverka. Hojnost a schopnost hrát si ve svém životě a důvěřovat nekonečnému bohatství kolem nás.

(Tu svojí veverku jsem trošičku opsal od paní Jordánové 🙂

Když na silnici potkáte nějaké zvířátko, sundejte nohu z plynu a zamyslete se nad tím, proč jste ho potkali. Třeba vás to napadne a nebudete potřebovat nějaký návod … všechno, co potřebujete znát, můžete objevit v sobě.

Koukám, že paní Jordánová to vzala za ten lepší konec. Ona k sobě přitahovala dobré vlastnosti zvířat, které člověk potřebuje získat. Já jsem k sobě přitahoval a přejížděl odstrašující případy. Přejetý had mne neučil měnit postoj, ale naopak mne učil neohýbat záda. Při troše fantazie by šlo oba názory spojit a uvařit z toho myšlenkovou kaši, jako že člověk má být přizpůsobivý a přitom má mít pevný postoj. Anebo že má mít nadhled orla a přitom nemá být malicherný jako slepice.

Už se těším na třetí verzi a třetího autora … (Kdopak to asi bude?)

A co vy, přejeli jste nějaké zvířátko? Víte, proč se to stalo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *