Nákaza virem HPV, rakovina vaječníků, rakovina prsu u mužů – nové nemoci přicházejí

 injekce
V tomto článku se zamyslím nad tím, odkud se berou nové nemoci a proč přicházejí.

Poslední dobou jsem si začal všímat novinových titulků, které informují o nových nemocech. O nemocech, o kterých jsem dříve tolik neslyšel.

Mezi mladými přibývá nákazy virem HPV

Stručný obsah článku:
Zejména u mladých lidí přibývá komplikací spojených s nákazou virem lidského papilomaviru, nejčastěji jsou to genitální bradavice, varují odborníci.

Do dovršení padesátky se infekce objeví u čtyř z pěti žen a nejméně u poloviny mužů.

Všichni sexuálně aktivní lidé by měli vědět, jaké nemoci HPV infekce může způsobit a co mají dělat, aby jim předešli,” řekl prezident HPV College primář gynekologie Jiří Ondruš.

Za očkování se nyní platí kolem 10 korun.
Zdroj: Lidovky.cz

V ženském těle tiká tichá bomba: rakovina vaječníků

Stručný obsah článku:
Rakovina vaječníků nejčastěji postihuje ženy mezi 50. a 60. rokem věku.

Špatnou zprávou je, že účinná prevence neexistuje. Riziko podle závěrů Světové zdravotnické organizace (WHO) snižuje snad jen dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce.

Důležitá je zodpovědnost žen. Ty by měly včas a pravidelně docházet na gynekologická vyšetření,” radí onkolog Novák.
Zdroj: iDNES.cz

Rakovina prsu u mužů: neznámá a zákeřná

Stručný obsah článku:
Rakovina prsu u mužů je relativně neznámá, ale o to zákeřnější.

Podle výzkumu zveřejněného v Breast Cancer Research však výskyt rakoviny prsu u mužů za posledních patnáct let vzrůstá a lze očekávat, že tento trend bude pokračovat.

Stejně jako u ženské rakoviny prsu není ani v případě mužské varianty zatím známa její přesná příčina, ale odborníci předpokládají, že na vině je kombinace vlivů okolí a genetiky.
Zdroj: iDNES.cz

Nechci zlehčovat problematiku nákazy virem HPV, rakoviny vaječníků a rakoviny prsu u mužů.

Pouze se chci jako člověk, který se snaží vypozorovat zákonitosti lidského zdraví, štěstí, nemocí a smrti zamyslet nad tím, odkud se tyto nemoci berou a proč a jaká je jejich skutečná příčina.

Nové staré nemoci
Za prvé mne napadá, že “nové” nemoci vznikají díky tomu, že se lidí snaží potlačovat “staré” nemoci. Lidé si myslí, že nemoc se dá vyléčit tak, že se potlačí její příznaky. Pokud má někdo horečku, dáme mu lék proti horečce. Horečka (stará nemoc) sice poleví, ale objeví se vyrážka (nová nemoc). Takto léčí klasická medicína. Léčí, ale nevyléčí.

Lékaři rádi léčí a farmaceutické firmy rády vyrábějí nové léky
A jsme u druhého postřehu. Lékaři rádi léčí a farmaceutické firmy rády vyrábějí nové léky. Čistě teoreticky, kdyby se podařilo v nějaké farmaceutické firmě vyrobit zázračný a levný lék proti rakovině, myslíte, že by ho začala prodávat?

Každý nemocný by si koupil jedno balení za deset korun a uzdravil by se. Doktoři by byli bez práce a farmaceutická firma by zkrachovala a tak by se začali věnovat něčemu jinému. Myslím si, že farmaceutické firmy ve svém vlastním (sobeckém a nespravedlivém zájmu) fungují zároveň jako továrny na nemoci a na smrt. Líbí se jim, když si mohou pohrávat se symptomy nemocí a dopovat lidi velkým množstvím drahých léků. Povinné očkování kohokoliv proti čemukoliv za několik tisíc Kč je pro farmaceutickou firmu požehnáním. Odkazuji na komiks o prasečí chřipce.

Média ráda přinášejí špatné zprávy
Zejména pokud jim za to někdo zaplatí. Nedělejme si iluze o tom, že média píší čistou pravdu. Vzhledem k tomu, že média z převážné části žijí z reklamy, píší jen tolik pravdy, aby to nepopudilo inzerenty. Anebo přinášejí takové zprávy, které zvýší odbyt inzerentova produktu.

Některé nemoci se dají vsugerovat
A tady už začíná jít do tuhého. Pokud se médiím podaří zasít do vaší mysli semínko pochybnosti, začnete se pozorovat a ohmatávat, zvyšuje se pravděpodobnost, že objevíte příznak nějaké nemoci. Z namoženého třísla se může stát malá bolavá bulka a z ní nějaká z těch ošklivých nemocí. Věřím tomu, že člověk má schopnost zhmotňovat věci myšlenkou. Pokud někdo chce rakovinu, může si ji přivolat. A také si ji může odstranit. Schopnosti lidské vůle jsou daleko větší, než si většina lidí připouští. V souvislosti s takzvanou transformací 2012 se občas mluví o tom, že lidé budou mít schopnost zhmotňovat věci tím, že na ně pomyslí. Věřím, že tu schopnost mají už teď, ale ve většině případů není dovoleno, aby jí vládli. Pozor na myšlenky, pozor na přehnané sebepozorování, ať si něco neuženete.

Sex je náš, dělá dobře mě i tobě …
Všiml jsem si jedné zajímavé věci. Všechny tři nemoci, které jsem v poslední době zaznamenal, mají jednu společnou věc. Týkají se rozmnožování, pohlavních orgánů, sexu.

Když Bůh stvořil první lidi, řekl jim “milujte se a množte se”. Bylo by zajímavé sledovat, kolik z lidí, kterých se dotkla některá z výše uvedených nemocí, se miluje a rozmnožuje a kolik jich provozuje sex s různými partnery.

Každý věří něčemu jinému. Někdo věří tomu, že dostal kapavku na záchodovém prkénku na veřejném WC, já spíš věřím tomu, že ta kapavka je pomoc shůry, která má člověka zastavit a umožnit mu, aby si ujasnil, s kým bude souložit a proč. Kapavka a záchodové prkýnko jsou pouze vnější okolnosti, které k sobě člověk přitáhl svojí psychikou.

A jsme u toho nejlepšího, co chci napsat od samého začátku, ale zároveň to chci trošku pozdržet, protože vím, že pro mnoho lidí je to nepřijatelné a tak tomu nebudou věřit.

Všechny nemoci mají psychickou příčinu. Nejedná se o napadení viry, baktériemi, plísněmi, houbami, jedy. Nejde o to, že někdo něco chytnul. Jde o to, že danou nemoc si člověk zhmotnil tím, jak myslí, jak cítí a jak se chová. (V tomto případě nejde o přímou sugesci, ale o to, co se člověku oklikou vrací jako odezva na to, jak žije, myslí, cítí).

Nemoci vznikají v psychice (v myšlenkách a v pocitech) a pokud se jedná o nemoci pohlavní a nemoci rozmnožovacího ústrojí, člověk by měl dohledat ve své psychice předsudky a neoprávněné pocity, které souvisejí s milováním, sexem, rozmnožováním a měl by je odstranit.

Pak se lze uzdravit z jakékoliv nemoci a novinové titulky o nových a zákeřných nemocech budou vyvolávat shovívavý úsměv …

Doporučené čtení Teorie zdraví a nemoci.

6 komentářů u „Nákaza virem HPV, rakovina vaječníků, rakovina prsu u mužů – nové nemoci přicházejí

 1. Jana

  Ahoj Vítku,

  toto je téma, kterým se teď také hodně zabývám, protože moje sestra onemocněla rakovinou děložního čípku. To, že HPV viry můžou způsobit rakovinu, je už dokázané. Ale jestli člověk opravdu onemocní pak určitě závisí na psychice a jak ten člověk žije. Jinak jsou naše názory na nemoci myslím podobné. Nemoc je vlastně informace, že člověk žije špatně nebo to je trest za něco, co v minulosti provedl. U mé sestry to je asi trest za dřívější vztah se ženatým mužem, který měl dvě malé děti. Má sestra zvolila podle mě dost radikální chirurgickou léčbu. Ale respektuju její rozhodnutí. Hlavně, aby se uzdravila. A já teď budu muset zapracovat, aby změnila i svůj přístup k životu a vyhnuly se jí tak další nemoci.

  Přeji pěkný den

  1. VíTeK

   Ahoj Jano, těžko se bavit konkrétněji o příčině, když toho člověka neznám a bez jeho žádosti. Jen si myslím, že současnou nemoc způsobují současné myšlenky a pocity. Také mne napadlo (či jsem to zaslechl), že děloha je nejen orgánem tělesné plodnosti, ale také duševní. Mnoho starších že s ní má problémy, když jim děti odejdou z domu a ony pak nemají pro co žít a co tvořit. Je tu jeden článek o tom, co dělat, když má někdo blízký těžkou nemoc https://deosum.com/Articles/173-nekdo-ma-rakovinu-co-mam-delat.aspx

   Měj se fajn 🙂

 2. Tomáš Konopáč

  Jídlo prostředí chemické látky obsazené ve všem co jíme . Přemnožení lidí a v neposlední řadě to že ženy si volí partnery podle konta a ne podle toho jak sou zdraví . Je toho moc není proto nic divného že nás příroda nechce . Do budoucna bude hůř .

 3. polysacharid

  Líbí se mi věta v článku: "že ta kapavka je pomoc shůry, která má člověka zastavit a umožnit mu, aby si ujasnil, s kým bude souložit a proč."

  Spojil bych ji taky se slovy Tomáše Konopáče z komentáře pod článkem: "přemnožení lidí".

  Když si vybavím např. případ z Afriky (?), kde celou oblast dlouho trápily extrémně přemnožené myši a neplatila na ně žádná činnost člověka. Nakonec tato zvířátka pozabíjela nemoc, která se mezi nimi sama vytvořila a do týdne bylo po problému.

  Když to řeknu hloupě, možná jsou nemoci způsobem, jak přirozeně snížit náš počet. Když zajdu do většího extrému, možná jsou i přírodní katastrofy způsobem, jak nám ukázat, že něco děláme špatně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *