Posílání rostlin poštou – žádný problém

Letos jsem si nechal poslat tři balíčky rostlin poštou. Jsou to většinou užitkové rostliny pro zvětšení potravinové soběstačnosti anebo léčivé rostliny, přesněji řečeno rostliny pro potěšení a povyražení (protože léčí především psychika).

Protože to bylo poprvé, co jsem si nechal posílat rostliny poštou, byl jsem zvědavý, jak rostliny cestu přežijí. Zároveň popisuji i zkušenost s internetovými obchody Subtropické zahradnictví Kruh, Bormato a Na Zázvorce.

Vlastně už jsem si nechal poslat poštou řízky rychle rostoucích japonských topolů a ty prosperují.

Rostliny ze Subtropického zahradnictví Kruh

Rostliny ze Subtropického zahradnictví Kruh

Fíkovník Dotato 1 kus 79,00
Brusinka CRANBERRY RED – americká brusinka 1 kus 49,00
Gotu Cola 1 kus 79,00
Jiaogulan- petilistý ženšen 1 kus 79,00
Wasabi – pravý japonský kren 1 kus 139,00
Vitánie – indický ženšen 1 kus 79,00
Boruvka Amelanchierova 1 kus 89,00
Kávovník arabský 1 kus 59,00
Rakytník rešetlákový Krasavice – samice 1 kus 79,00

poštovné A – standard 1 kus 149,00

Objednáno 26.3.2012, dodáno 5.4.2012, za 10 dnů. Balíček dali na poštu v pondělí s tím, že přijde v úterý, ale přišel až ve čtvrtek (Česká pošta). Jak byly rostliny zabalené, vám nepovím, protože jsem nebyl doma a převzali to sousedi. Kromě rostlin jsem dostal hromadu balících papírů a pytlíčků s nálepkami s názvy rostlin. Naštěstí jsem je všechny identifikoval, ale kdybych objednal například dvě borůvky a dostal bych je vybalené z pytlíčků, asi by mě to naštvalo, že bych neznal, která je která. Přišly všechny objednané rostliny. Komunikace s internetovým obchodem e-mailem funguje, odpovídali za několik dnů. Poslali krátký návod na pěstování rostlin. Celkový dojem příznivý, až na zdržení zásilky. Dá se využít dražší služba České pošty s garantovaným dodáním do druhého dne, anebo jiná kurýrní služba, což by obojí stálo za uvážení.

Rostliny z Bormato

Rostliny z Bormato

Muchovník MARTIN (semenáč) 120 Kč
Muchovník NORTHLINE (semenáč) 120 Kč
Muchovník SMOKY (semenáč) 120 Kč
Muchovník THIESSEN (semenáč) 120 Kč
ARONIA melanocarpa 50 Kč

Poštovné 100 Kč

Objednáno 26.3.2012, dodáno 18.4.2012 za 23 dnů, předem avizovali, že to pošlou v polovině dubna. Balíček cestoval jeden (nebo dva) dny Českou poštou. Rostliny přišly v ploché krabici naležato, zabalené ve fólii a papíru z řezačky. Bez květináčů, což vůbec nevadí.

Komunikace s firmou v pohodě. Dva muchovníky jsem přiobjednal e-mailem, přišly taky. Ochutnávku sušených plodů poslali zdarma.

Rostliny ze zahradnictví Na Zázvorce

Rostliny ze zahradnictví Na Zázvorce Rostliny ze zahradnictví Na Zázvorce

Brusinka americká velkoplodá Big Pearl cena s DPH: 49 Kč
Brusinka Erntesegen cena s DPH: 69 Kč
Brusinka Erntetraum cena s DPH: 59 Kč
Zimolez kamčatský Altaj cena s DPH: 99 Kč
Zimolez kamčatský Amur cena s DPH: 99 Kč
Zimolez kamčatský Duet cena s DPH: 99 Kč
Zimolez kamčatský Tolbačík cena s DPH: 89 Kč
Kanadská borůvka Elizabeth cena s DPH: 59 Kč
Kanadská borůvka Brigitta Blue cena s DPH: 59 Kč
Kanadská borůvka Ozarkblue cena s DPH: 59 Kč
Kanadská borůvka Nui cena s DPH: 59 Kč
Kanadská borůvka Elliott cena s DPH: 59 Kč
Kanadská borůvka Duke cena s DPH: 47 Kč
Kanadská borůvka Northland cena s DPH: 59 Kč
Kanadská borůvka Spartan cena s DPH: 59 Kč
Kanadská borůvka Bluecrop cena s DPH: 59 Kč

Doprava 139 Kč

Objednáno 12.4.2012, dodáno 24.4.2012 za 12 dnů. Rostliny cestovaly s PPL jeden den. Krabice s nápisem NEKLOPIT, rostliny obalené papírem a papíry ze skartovačky. Zabaleno nejlépe z těch tří obchodů. Komunikace s firmou žalostná. Vzali jeden ze tří telefonátů, na dva e-maily nedopověděli, nicméně přiobjednanou (e-mailem) Kustovnici čínskou přibalili. Některé rostliny přijely nezalité. Brusinku Big Pearl nedodali, ale nenapsali, ať si vyberu nějakou jinou. Jako slibovaný dárek jsem prosil o něco užitkového, vypadá to, že přišel okrasný keřík. Když jsem se e-mailem ptal, co je to zač, neodpověděli. Nejvíc mne dojaly květináče, ve kterých byly některé rostliny. Dvouleté borůvky, na kterých bylo vidět, že celý život rostly v miniaturním květináči a nedávno byly přesazené do většího květináče, kde nestačily zakořenit.

Rostliny ze zahradnictví Na Zázvorce

Vlevo – rostlina nestačila ve větším květináči zakořenit, prakticky se z něj při sázení vysypala. Vpravo – tak se mi to líbí.

Tato firma na mě dělá dojem velké firmy, bez osobního vztahu k zákazníkovi. Něco si objednáte, oni něco z toho pošlou, dají vám nějaký “dárek”, ale jinak se nebaví. Příště budu nakupovat tam, kde se se mnou baví …

Posílání rostlin poštou se bát nemusíte.

Rostliny jsou zvyklé žít několik týdnů pod sněhem, zapadané listím, na slunci, ve stínu, v suchu, v mokru … několik dnů v krabici vleže jim neublíží. Alespoň mají o čem vyprávět …

Když to dobře dopadne a rostliny se ujmou a budou prosperovat, každý rok budu mít několik desítek kilogramů různých bobulí (kanadské borůvky, brusinky, muchovník, zimolez, rakytník) a budu o několik procent potravinově soběstačnější.

10 komentářů u „Posílání rostlin poštou – žádný problém

  1. kVítek

   Dobrý den,

   Ze zahradnictví kruh mi žije všechno. Jedna borůvka ze zahradnictví Na Zázvorce uschla a vypadá, že je po ní.

   Rostliny jsem před zasazením měl ve stínu a v chladu.

 1. lenka

  Dobrý den,

  za zahradnictví Na zázvorce jsme si objednali stromky.Poslali nám velkou krabici a v ní 2 malé stromečky.Jeden byl zlomený,protože v krabici létal ze strany na stranu.Nebylo to ničím vycpané nebo proložené.Když jsme jim poslali mail,chtěli fotku stromku.Tu jsme poslali a od té doby se s námi nikdo nebaví a na maily nereagují.Asi naznali,že si objednáme stromek,sami si ho ulomíme,abychom se s nimi mohli dohadovat.Alespoň víme,kde příště nenakupovat.

 2. Sazeč

  Zahradnictví na zázvorce:

  1)komunikace s majitelem – hrůza a děs

  2)Storno objednávky cca 14 dní předem – neberou zřetel a posílájí vesele dál – smůla smlouvu mají postavenou tak že musíte zaplatit i po stornu.

  3)Obáváme se co přijde!!!!

  4)Udělejte si názor sami.

 3. Jiřina Kuchařová

  Nechala jsem si poslat ze zahradnictví Na Zázvorce nějaké rostliny – přesně tři. Byly zabalené, zalité, ale stejně z toho byla jedna hned suchá, druhá odešla následně. Roste jenom jedna. Volala jsem hned majiteli na mobil – napřed mě řekl, že by nic nevydělali, ale po mých námitkách mě řekl, že peníze vrátí když jim pošlu fotku s objednávkou jako důkaz.

  NENECHTE SE OKRÁDAT, NIC NEVRACÍ, a je to už dlouho.

 4. Hana

  V zahradnictví NA ZÁZVORCE jsem si na jaře objednala růže. Jedna barva mi přišla 2x stejná, což jsem zjistila až když jsem růže vysazovala,už jsem to neřešila. Chyběly mi 2 další barvy, které jsem si asi před týdnem objednala. Jedna přišla v pořádku,druhá měla stejnou barvu a navíc polyantka /objednávala jsem velkokvěté/. Volala jsem a byla jsem přesvědčovaná, že to není možné, že to je v pořádku. Jiným zahradníkem, jsem byla ujištěná, že tato růže je opravdu polyantka a tak jsem NA ZÁZVORKU volala znovu, pán mi řekl ať mu to napíšu emailem. Tak už dva dny čekám na odpověď.

 5. marie

  Objednala jsem si nějaké rostliny a stromky.Předpokládala jsem že vinná réva je roubovaná,bohužel přišly jen nějaké nitky,obilní stéblo je mnohem silnější,také jsem si na jaře zasadila řízky révy,ale ty jsou dvakrát silnější,nevím co z nich bude, alespoň by mohly napsat,že není roubovaná.Co se týče dopravy jsem spokojena,rostliny jsem měla doma na druhý den,ale pošta nebere ohled na nápisy,byla označená vrchní strana balíku ale bohužel dodali mě ji převrácenou,ještě štěstí,že se nic nepolámalo.Myslí si .že by pošta měla respektovat označení,vždyť 200kč není zase tak málo za zásilku

 6. ivan vyskočil

  zahradnictví NA ZÁZVORCE jsem velice spokojen z dodavkou květin a stromku nemam žadnou namitku vše v pořadku ivan

 7. Zálešáková

  Komunikace s touto firmou je naprosto tragická. Když už odpoví, tak se pod e-mail nikdo nepodepíše, na konkrétní dotazy nereagují, posílají jen neurčitá sdělení. Objednávka nepřišla ani po třech týdnech.

 8. jarod72pm

  Zahradnictví Na Zázvorce
  dnes dodala poštou borůvky v krabici , vystlané papírem + podpěry a zabaleno na jedničku , samotné rostlinky v dobré kondici takže plně spokojen . Komunikace na telefonu výborná pán šéf ochotný a slušný – děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *