Dlouhověkost a nesmrtelnost věcí

Auto veterán v muzeu

Dlouhověkost a nesmrtelnost je moje oblíbené téma. Nemyslím jen nesmrtelnost duše. Myslím i nesmrtelnost fyzického těla. Proč by mělo být tělo smrtelné, když tělo je nástrojem duše, která je nesmrtelná. Jedině proto, že neumíme do těla posílat ty správné energie a tak se nám tělo jednoho dne vymkne z ruky a umře.

Naučit se živit tělo správnými energiemi (čistými myšlenkami a povznesenými pocity), to je výzva. Výzva k fyzické nesmrtelnosti.

Na novinkách po dlouhé době vyšel pozitivní článek a je to perla.

Důchodce se chlubí nesmrtelným autem, ujelo skoro pět miliónů kilometrů.

Červené Volvo P1800S z roku 1966 pana Gordona najelo zatím 4 800 000 kilometrů. Kolik najelo to vaše? Naše zatím cca 250 tisíc kilometrů, tedy devatenáctkrát méně než auto pana Gordona.

Je to vůbec možné, aby motor auta vydržel pět milionů kilometrů a jak je to možné? Klíč k “nesmrtelnosti” věcí je v článku uvedený. Pan Gordon o svém autu říká: „Vždy to byla srdeční záležitost.”

Idnes podobný článek přinesla o něco později a uvádějí: “Po testovací jízdě se však Gordon do auta zamiloval a téměř s ním srostl.”

To je ono, když miluješ, není co řešit. Vím, že to zní to neuvěřitelně, aby láska měla vliv na trvanlivost věcí, ale ona má. To auto drží pohromadě silou vůle a lásky.

Recept na dlouhý život Volva je podle učitele ze státu New York jednoduchý: “Dodržuj servisní intervaly, opotřebené díly včas vyměň za nové a hlavně, nikdy nikoho nenech jezdit s tvým autem.”

Když se někdo o své věci hezky stará a má je rád, nebo je až miluje, tak mu dlouho vydrží. Není to jen záležitost materiálu, ale i duše.

Otázka je, jestli si z nás pan Gordon nestřílí. Každý den by musel najet 285 kilometrů, aby jich stihnul najezdit celkem bezmála pět milionů. Třeba to má jako učitel do práce daleko …

EURO byrokrati mají na starší vozy s hodně ujetými kilometry jiný názor. Evropská komise navrhla, že vozidla starší než šest let budou muset na technickou kontrolu každý rok. Počet kontrol se má zvýšit i pro auta, která mají naježděno více než 160 000 kilometrů.

Ať jdou do (_!_), poznamenal nějaký čtenář v diskusi. Jsou to darmožrouti, kteří žijí z toho, že vymýšlejí nesmysly a přerozdělují, než aby dělali něco užitečného. Referendum ke vstupu do EU bylo zmanipulované a čím dřív tenhle spolek shnije a rozpadne se, tím líp se budeme mít.

Hezky se starejte o své věci, ať vám dlouho vydrží 🙂

Doporučené čtení … jedině … Pračkové psycho.

10 komentářů u „Dlouhověkost a nesmrtelnost věcí

  1. KROKODYL

    Tak citovany nazor ctenare podepisuji v plnem rozsahu 🙂

    Jinak Vitku, zase jsi se trefil! Prave dnes jsem byl s nasi Feldou (1998) v servise. Nema diky me zapometlivosti jiz radu mesicu technickou ( a jezdilo se s ni jako by mela, kdyz se to nevedelo 🙂 ). Cekal jsem, ze servisak rekne: Pane to je tolik vad, ze to nema cenu opravovat (trochu sem v to i doufal), uz jsem mel skoro vybrane pro zenu jine auto v bazaru, ALE ! On rekl, jak je krasne zachovala az na zaveseni kol a par veci cirka 8000,- + prace a muzete zase 5 let jezdit. No a ted babo rad 🙂

    Muj pristup k ni je maximalne zavrzenihodny (tedy k Feldince, ne k zene)! V chladici byla jen voda, ne zadna nemrznouci smes, v motoru nebyl vubec olej, brzdova kapalina menena pred radou let,nikdo nevi ani kdy… A ona holka porad jezdi a jezdi jako by se nechumelilo! Jiste, kratke couracky, na nakup, na chatu, ale prave proto je to ta mala Feldinka, na dlouhe cesty ke jeji segra Oktava…

    A ona F jiste tusila jake mam zamery a takhle mne pekne prevezla spolu s panem servisakem. Mam ted dat 10 000 a nechat ji na znackach jezdit nebo zene udelat radost “novym” autem, na ktere se tesi (ona ne z mamonu nebo vypocitavosti, je to dobra duse ale chce neco jako Fiat Multipla ve kterem se svezla a on se fantasticky ridi, mas velky rozhled a krasne se s im parkuje)? Jo zivot nam kadym dnem dava takove male zkouzky a ja tady zase stojim jak nepripraveny skolacek a nevim co si pocit…

    1. kVítek

      Sám to vidíš, Feldinka zvládá situaci mistrně a je připravená z vás ještě nějaký peníz vytáhnout :-).

      Kdyby byla jedináček, hlásila by se o svá práva razantněji. Jako třeba náš Opel Astra, který si začal odfukovat pod hlavou. Když už byla hlava sundaná a protože měl 250 tisíc km za sebou, dopřáli jsme mu nové pístní kroužky. Celkem cca 17 tisíc Kč. Měl z toho takovou radost, že kroutil výfukem, až upadl mu střední díl. Když ho potřebuješ, není co řešit.

      Je hezké udělat ženě radost tvarem a barvou vozu, nicméně bych vybíral podle spolehlivosti, užitné hodnoty a ceny náhradních dílů. Takže já bych se zeptal svého technika, co tomuhle autu říká a jestli mi ho doporučí koupit.

      1. kVítek

        No, vlastně když do auta bude zamilovaná, tak na typu nezáleží a ono bude držet silou její vůle a její lásky, tak to beru (částečně) zpět 🙂

        Kdybych si kupoval auto pro radost, tak VW brouk buď ten starý anebo i new.

  2. Peter

    ———————————————————————-

    Proč by mělo být tělo smrtelné, když tělo je nástrojem duše, která je nesmrtelná. Jedině proto, že neumíme do těla posílat ty správné energie a tak se nám tělo jednoho dne vymkne z ruky a umře.

    ———————————————————————-

    Veľmi pekne napísane a je to pravda ale bohužiaľ ľudia sa na toľko odputavajú od prírody že zabudli že im sama dava lieky v podobe rôznych rastliniek. Bohužiaľ niektorý za to nemôžu preto že sú vo veľkej miere oblbovaní masmédiami ale pokladám za ignorastvo keď sa niekto o tom dozvie a neskúsi to radšej to bude zapierať do poslednej chvile dokiaľ ako sa hovorí nedostane od života facku.

    1. kVítek

      Ahoj Peter, všiml jsem si jedné věci. Příroda sice dává léky v podobě rostlinek a lidé se k nim navracejí, ale používají je materialisticky stejně jako chemické léky. Nepřipouští, že by za tím vším byl nějaký duch. Ale lepší než chemie 🙂

  3. petr

    ahoj

    a neměli bychom se pokusit zamilovat se do sebe navzájem?

    do darmožroutů,do cikánů,do žoldáků,co nám drancujou zem?

    proč to dělají?

    možná právě proto,že žádnou lásku nepoznali…

    @

    ………………….

  4. Tomas

    Ono nejde o lidi ani o auta , ale o umělou přezaměstnanost – V EU se prostě práce – pracovní místa prostě vytváří uměle . Jenže takto vytvořené pracovní příležitosti vedou k snížení produktivity a tím i k bídě celé evropské unie . Jinak řečeno úředník co si vaří kafe a dělá lejstra pro lejstra je jen koule na noze státu .

    1. kVítek

      Je to jednoduchá matematika:

      Čím víc lidí bude dělat něco užitečného

      a čím míň lidí bude dělat něco zbytečného a škodlivého

      tím se jako celek budeme mít lépe.

  5. Lemko

    A také jsem kdysi jedno Volvo vlastnil (240 GL). Tam je to o sníženém výkonu, velmi kvalitních materiálech, pohonných hmotach, udržbě a pod. Hodně záleží na tom, kdo a jak s tím autem jezdí. Já měl auto, které mělo kolem milionu km najeto (na originálu v dieslu), jezdil jsem s ním denně v létě i v zimě, někdy jsem naložil i tunu, a byl jsem čtvrtý majitel. Po mě šel motor ven a další na jeho místo a autičko slouží dál, někde kolem Práglu…

    Když budou evropští politici vymejšlet, seženu si veterána na veteránských SPZkách. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *